Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:3 z 10
Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: kata (IP)
Datum: 2005-09-16, 18:44
Petro, diky, jsem domluvena s Ivou. Pokud by sis chtela fretaka nechat, tak klido:-)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ája (IP)
Datum: 2005-09-16, 18:50
Ahoj,jestli víte o n?kom,kdo by mi dal fre?ulku za symbolickou cenu (do 400) nebo o n?jaké opušt?né,tak mi ur?it? dejte v?d?t. Už jednu sle?nu doma mám a cht?la bych jí po?ídit kámoše.Po?ád ?tu o tom,že mít alespo? dv? se vyplatí....
Hlevn? nekousavou,nau?enou na ko?i?í záchod,ne víc jak dva roky starou (tej mé jsou 3m?síce) sami?ku. P?ála bych si jinou barvu než tcho?ovitou. MOC DÍKY

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-16, 20:01
ájo,
hlídej si "adopci" na titulní stran? www.fretka. n?jaké nabídky jsou i v inzerci, ale nevím, jestli ješt? aktuální.
holek je ale málo, víc se nabízí kluci.
myslím, že s klukem v?bec neud?láš chybu, m?žeš ho nechat kastrovat a je z n?j hned polovi?ní holka... :o)


Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-16, 20:32
Pro Martinu
Když já bych radši tu holku. Známá mi radila,pokud chci aby se Bára vy?ádila,tak spíš s hol?i?kou. Když fre?áka,tak bych ho nechala kastrovat ur?it?,nekastrovanýho ani náhodou:o)
Dvou majitelkám sem už volala,ale zví?átka jsou už pry?.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 20:53
ájo, jestli t? uklidnim tak mám doma holku a kluka a ?ád?j stejn? jako by to bylo jakékoli jiné pohlaví, prost? dv? torpéda... A navíc poznáš rozdíly v pohlaví - myslím ty v chování
Neumim si p?edstavi, že bych m?la dv? holky a žádnýho klu?inu, asi bych o hodn? p?icházela, ted už vím, že bych v domácnosti nemohla být bez fret?ího kluka, a to jsem nejd?ív cht?la výhradn? hol?i?ku a kluka ne...
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:14
ájo,
já sama mám doma "adoptovanýho" kluka, následn? "zhol?i?enýho". je ?istotnej na 99,8 %, nekousavej, hodnej - prost? zlatý dít?. u ps? to tak funguje - nejvd??n?jší jsou ti z útulk?. nevím, jestli je to tak i u fretek, ale mn? se to povedlo.
no - taky bych ráda k n?mu kámoše, ale s ohledem na sv?j stav si to bohužel nem?žu dovolit... snad až n?kdy ovdovím... :o)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:17
Tak jste m? p?ekecali:o) Tak ja si budu hlídat adopce. A ješt? n?co: Je n?kde blýzko Pardubic útulek,kde bych našla i freky? Do Prahy mám daleko a taky bych se na ni cht?la nejd?ív mrknout,než si ji p?ivezu.Nevíte?

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:25
v adopcích jsou sice v?tšinou pražský nalezenci, ale ob?as se najde i n?jaká jinde - n?kdo jí má doma na p?echodno.... musíš si to vždycky po?ádn? pro?íst
tak ti - ale hlavn? n?jaký ztracený nebo necht?ný fre?uli - držím palce, a? se brzo do?káte! :o)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:33
já taky, ted je v adopcích n?jaká sami?ka Julinka, hned bych ji brala, ale... Jak ?íká Martina, když je chlap tak je omezený po?et fretek :o))) Pokud se teda chlap do fretek nezamiluje (viz Iva Dolhy má 4 - a není vdova) :oD
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-16, 22:16
Od chlapa mám písemnej souhlas:o)
Na Julii sem volala,ale prej je jiz zabraná,ale kdyby náhodou,tak majitelka zavolá,?emuž ale nev??ím.
Pak sem volala pár jiných ?ísel,ale všecky jsou už pry?.A zalíbila se mi jedna albínka,fakt supr.Majitelka milá a všecko dobrý,ale naši pro ni odmítají dojet-je z Kladna(já sem zPardubicka).No prost? pech,každej den si to budu hlídat a obvolávat.Tak držte palce:o)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 22:51
držíme, hodn? št?stí
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ÁJA (IP)
Datum: 2005-09-17, 16:00
NO NENÍ TO PECH! NAŠLA SEM INZERÁT NA SAMI?KU HARLEKÝNKU,PODLE FOTKY VYPADALA DOB?E,M?LA VŠECHNY POŽADAVKY (NEKOUSALA,OCHO?ENÁ,NAU?ENÁ NA WC.....)MAJITELÉ BYDLÍ KOUSEK OD PARDUBIC,DOKONCE BY MI JI P?IVEZL UKÁZAT,ALE CENA BYLA 1000,PAK ZLEVNIL NA 700,COŽ JE SICE CENA KRÁSNÁ,ALE JÁ SCHÁNIM DO 500 A 700 MI TÁTA NEPOVOLIL.
KONE?N? N?KDO,KDO NENÍ N?KDE OD BRNA NEBO OD PRAHY,ALE....
JÁ VÍM,JEN TRP?LIVOST,ALE JÁ SE TAK T?ŠÍM AŽ SE MI POD NOHAMA BUDOU MOTAT NE JEDEN,ALE DVA HRAVÍ CHLUPÁ?I. VŽY? TOHO P?ECI MOC NECHCI,NE.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Dianka (IP)
Datum: 2005-09-17, 17:12
To kvuli 200 korunam ti nepovoli mit fretecku,kterou si prejes???To se mi zda dost zbytecne!!

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-17, 17:26
Ach jo :-(
Tak snad si n?jak p?j?it od p?íbuzných nebo od kámošky. To je blbý.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-17, 17:37
Já vim,na jednu stranu má táta pravdu.Báru jsme kupovali za 850 ve zveráku. Ko?i?í záchod v život? nevid?la,do te? ob?as kousne.A potom jsme vid?li frete?ky t?eba za t?i stovky p?ímo od majitele,takže te? že radši vy?káme a ono se n?co najde.Ale ta Julie na p?ední stran? v adopci m? štve víc.Ta je fekt nádherná,je z Pardubic,takže v poho. Ale paní ji už slíbila SOUSEDCE. Ale tu brala hned,fakt že jo.Máma radí,a? tam ješt? volám a otravuju dokud mi ji neprodá:o)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-17, 20:11
ájo, na to bacha, fre?? za 300 nebude kvalitn? krmeno !!! to totiž NEJDE!!! m? odchov vyšel podstatn? víc, protože fre?ata dostávala hov?zí p?ední, nebo zadní mleté maso. ku?ecí prsa, tvaroh, Vitacraft, granule pro fretky, Pro Plan granule pro ko?ata. A to vše m? stálo víc, než 300. :o( 8 fre?at sn?dlo 100 - 130,- za 2-3 dny jen to hvízlo.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-17, 20:25
Takže sem ud?lala dob?e,že sem investovala do fretky t?ikrát tolik? Mn? se to totiž nezdá,i za tu cenu mi Bára nep?íjde jako kvalitní "zboží". Do te? sem jí nenau?ila na záchod,v kleci je to v pohod?,ale v pokoji to je nešt?stí (proto chci taky jedin? dosp?lou již nau?enou fretku). M?la si vid?t,jak prskala a kousala,když sem jí p?ivezla a stelivo na sto procent do tý doby ani nevid?la.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-09-17, 20:32
Já jsem koupila Egona za 900,- ze zv?ráku a byl krmen granulema friskies pro ko?ata a pro fretky mu nejeli. Te? jsme si po?ídili Stimpyho za 350,- a byl krmen masem, Pro Planem pro ko?ata, dostával i vitamíny, takže se dá sehnat fre?ulka levn? i kvalitn? krmená, ale musíš hledat.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-17, 20:40
Pro Dianu
nejde o to,že by mi ji nedovolili. Jednoho roš?áka mám. Ale prost? táta už nev??í a do fretky nedá tololik pen?z. O prázkách mi um?ela ani ne ro?ní sami?ka,na poškozené nervy (došlo k p?erušení nerv? n?kde v bederní ?ásti páte?e),vet mi vysv?tloval,že se muselo stát n?co špatn? v jejím ranným v?ku. Od malinka byla dosti malá a drobounká.Doktorka si dokonce myslela,že jí dávám málo jíst,mysku m?la ale VŽDY dostae?n? plnou.
Takže te? táta nebude investovat do fretky. Báru sem si kupovala sama.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-17, 20:43
tak mu zkus ?íct, že bys od n?j cht?la p?j?it a že mu to vrátíš hned jak budeš mít, tím pádem do ní neinvestuje nic... Držím p?sti?ky a? ti to dob?e dopadne
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-17, 21:17
no, po?ád si na tom líp, než ty co jim rodi?e fretku natvrdo zakážou.
Taky bych ho zkusila ukecat na malou p?j?ku.
Jinak m?j fre?ák taky na záchod v místnosti zas tak moc nejde. Je to blbý, ale nejsi sama.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Sussi (IP)
Datum: 2005-09-18, 00:11
tak jsem narazila na vaši diskusi a rozhodla jsem se k vám vloudit. Taky již n?jakou dobu scháním dosp?lou frete?ku na mazlení, ale bohužel marn?. Volala jsem již na spoustu inzerát?(mimochodem i na tu harlekýnku za 1000) a mám pocit, že všechny fretky jsou asi na Morav?.
My jsme z Plzn? -jihu, tak kdybyste n?kdo v?d?l o n?jaké odsud, sem s informací. Dík.
Mám asi podoné p?edstavy jako ty, taky chci nekousavou ?istotnou fre?uli:o)))

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-18, 00:18
Sussi - problém je v tom, že dosp?lec není vždycky nekousavý a ?istotný, protože má n?co za sebou (myslím tim útulká?e a odložence) a musíš ho to nau?it... Hodný, dokonale ?istotný a nekousavý fretky se jen tak n?kdo nezbaví, spíš se jí zbaví ?lov?k, který ji nezvládá... Jsou i vyjímky, ale t?ch je málo...
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-09-18, 04:25
Sussi: Od tohoto týdne má MATKA FRETKA doma jednu NALEZENOU tcho?ovitou frete?ku. P?i p?ebírání od nálezc? byla mazlivá, nekousavá, dob?e živená a jsou jí cca 2 roky. Nevím, zda se náhodou nep?ihlásil p?vodní majitel ?i zda už se neozval n?jaký zájemce o její adopci. Pro podrobn?jší info si napiš Matce Fretce.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-18, 10:57
M? teda dobrá pé?e na 300 nevyšla. 8o( Na moje mlá?ata si zatím nikdo nest?žoval, že by kadila mimo záchod, kousala a že by je cht?l vrátit. To že mlád? hodí bobek ob?as mimo, je normální, to že kouše, no jak se to vezme, každé mlád? se musí nau?it sv?j stisk ovládat a bez zkušeností to jaksi nejde. A hodná fretka je každá, kterou v?nuješ tolik pé?e aby hodná byla. ;o)

Já jsem na mladý šahala hned po porodu a od té doby každý den až do doby, kdy si je noví páne?kové vyzvedli. Lidskou ruku znali a páne?kové nemají problém s kousáním. Je rozdíl mezi kousáním a hravým ch?apáním. Jediného Froda ze zverimexu jsem musela u?it, co si m?že dovolit. Medulka byla od chovatelky a nic jsem ji u?it nemusela. Sama chodila na záchod, nekousala jak pira?a. A Elfinora? ta je m?j odchov a taky ji nemusím u?it, kolik m?že kousat a když ji n?kdo vezme do ruky, neohání se po ruce jako malý ?áblík. A záchod zná od mali?ka. jen si ob?as zkoušela, zda by to nešlo n?kde bokem. Inu te? má na výb?r a chodí na záchod velmi p?kn?.

Froda mám za 650,- Medulku za 800,- a nest?žuji si. Jsem spokojená a vychovala jsem z nich dva krásné mazlíky. M?že si je brát do ruk i cizí ?lov?k a dokonce cizí d?ti. ;o)

Po?ád v??ím tomu, že ?lov?k má taková zví?ata, jaká si je vychová. Já mám dosud zví?ata neagresívní.

Dokonce se mi povedlo p?esv?d?it kousavou, bázlivou osma?ku, aby p?estala kousat. B?h ví, co m?la za sebou, ale kousat p?estala, jen m? to stálo 3 krvavé šrámy. No budiž, ale potom jsem ji m?la dokonce radši, než zkoumavého, a od za?átku hodného samce, evidentn? z chovu ?lov?ka, který se mladým v?noval.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Sussi (IP)
Datum: 2005-09-18, 11:00
Vendula R - díky, už jsem se matce fretce ozvala, uvidíme, jak to dopadne.
Je mi jasný, že se lidé zbavují spíš nezvadatelných fretek, pro m? je teda d?ležté to, aby nebyla n?jaká moc kousavá, aby se na ní dalo aspo? sáhnout:o)) Mám doma malé dít? a tak bych nerada, aby se jí hned zpo?átku neza?alo bát. Protože doma máme n?kolik zví?at, tak je na n?jaké to ko?i?í škrábnutí nebo psí poš?ouchnutí zvyklej, ale p?eci jenom bych cht?la fretku, která není nijak agresivní.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-18, 15:53
Pro Jordi,tak co tedy d?lám špatn??
Co se tý?e kousání,to sem poctatn? omezila,n?kdy kdy je v plný parád? a jak z divokých vajec,tak stiskne a to hned kon?íme se hrou,protože to se fakt zakousene a cuká hlavou jakoby cht?la ukousnout kus masa.Te? mi spinká v mikin? a krásn? h?eje,jakobych psala o n?kom jiném. Myslím,že jsme se celkem skamarádili,p?esto bych si podruhé frete?ku ze zveráku nevzala.
Tak Bára si na záchod spíš odsko?í:o) Snad už brzy tu budu mít v pokoji lino a bude to v poho.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-18, 15:58
Jo a lidi,te? se držte,v?era mi volala sle?na z toho Kladna (už sem jí volala),má ke koupi sami?ku za 300,albínku. Nakonec.když mi ?ekla odkud je,musela sem to odmítnout,protože by mi pro ni nikdo nejel tak daleko.A v?era ve?er mi volala,že se zeptá táty a ten by mi ji sem hodil.
No prost? se stal zázrak!!!!:o)))))
Poslala mi fotku,je to p?knej chlupá?.
?ikal,že mi dnes zavolá,jak to dopadlo,ale zatím nevolala,tak neim,ale snad to výjde.....a v nejbližší dob? se mi budou pod nohama motat DV? fretky.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-18, 19:52
Milá ájo,už tady bylo ?e?eno, že fretky ze zverimexu nemusejí pocházet z kvalitních chov?. Prost? o nich ?lov?k spíš nic neví. To, že jsou n?kdy dražší, než od chovatele, to je také celkem známo. Já ne?íkám, že máš dát za fretku víc pen?z a vzít si ji ze zverimexu. Je samoz?ejm? lepší vzít si fre?átko od chovatele, ale ani tam ti to nezaru?í kvality. To musíš zhodnotit sama, dle toho, zda ti chovatel ukáže v jakých podmínkách své fretky chová. jaký má k n?mu jeho fretka vztah. Pokud chová mladé venku, je logické, že nebude s nima tak moc v kontaktu, jako n?kdo, kdo je má v??n? na o?ích, ale ani to nemusí být špatný chov. Snad si umíš p?edstavit dobré podmínky a špatné podmínky.

3 m?sí?ní mlád? bývá divoké, to je celkem normální. Kousavé je, pokud nem?lo dostatek kontaktu s ?lov?kem, ale není to d?vod odepsat jej. Frodo byl na tom s kousáním a záchodem také tak, že nev?d?l k ?emu to je a že se nekouše. (Jak ?íkám, Frodo byl ze zverimexu a nau?it ho to, bylo sice t?žké, ale ne nemožné.)

To, že je n?kdy n?jaké mlád? slabší, je myslím si u po?etných vrh? a u druhých vrh? v jednom roce také b?žné. Že se ti poda?ilo narazit na takovu fretku, to je mi líto.Jestli byla také ze zverimexu, tak nem?žeš v?d?t, zda nebyla od množitele.

Nejlepší lék na p?evýchovu, je prost? vytrvalost a trp?livost. Trestat jen tehdy, jseš-li si 100% jista, že to ta fretka d?lá schváln?. Poznat to jde, ve? mi. Metod jak usp?t v tom aby fret? p?estalo kousat tady je už popsaných dost, stejn? jako metod, jak nau?it fretku na záchod a odnau?it ji kálet mimo n?j venku v pokoji. Jestliže je tvé fretce teprve tak málo, jako jsou 3 m?síce, tak nezoufej. To že je aktivní a nechce se mazlit je naprosto normální. Musíš být trp?livá a vytrvalá. Po?ádn? ji vybou?it a potom až bude unavená, tak si ji vzít a hladit. Když bude chtít utéct, tak ji nepustit, ale hladit ji. P?ijde doba, kdy si sama bude chodit pro pohlazení. Medulka je moje mazlivá princezna. A jako malá byla také živá a spíš si cht?la hrát na kousanou, hon?nou a další r?zné hry. Nyní je hravá ale i mazlivá. Elfi je janek neposednej. Taky se nechá pomazlit, ale jen 10 sekund a hned po té, co ji pustím, ská?et velkými skoky pry?, aby zase vykoukla za sporákm a vyzívala m? ke h?e.

Jo jinak se p?ikláním k tomu, aby sis t?eba i p?j?ila. Tv?j otec m?že také nabýt tímto krokem pocit, že chceš být zodpov?dná a že respektuješ jeho rozhodnutí v tom, že on do frete?ky nebude muset vložit víc pen?z. ;o)

z+pozor+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.06. v 02:40.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-18, 20:40
No podle toho jak studuju inzeráty se ceny fre?átek sunou jasn? dol?. Na ja?e nebylo možné sehnat fretku pod 800 K? i neo?kovanou.
Te? už spousta lidí nabízí neo?kovaný t?eba za 300K? vid?la jsem že i s o?kováním za 450K?. Prost? se jich myslím pot?ebují co nejrychleji zbavit, aby jim nez?stali na ocet.

Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:3 z 10


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist