Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Barevná mutace?
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-09-07, 23:50
Ahojky všichni,
mám dotázek, možná už se to tu n?kdy probíralo,tak mi kdyžtak odpus?te. V Pet centru v Pr?honicích mají 4 fre?ule, 2 albínky a tcho?e za 1 000,- a "barevnou mutaci" (to je napsáno na skle) tedy st?íbr?á?ka za 1 900,-.Je to normální? A co ta barevná mutace? Je nádherná, ale je opravdu tak vyjíme?ná, že je skoro 2x tak drahá? To že jsou fre?ule zav?ené v celosklen?né krabici a mají podestlané piliny už ani ne?eším...
Moc Vám d?kuju za info



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 21:48.

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-08, 00:12
Já jsem dávala všechna mlá?ata za tutéž cenu, kdybych to m?la d?lat jako v tom zverimexu, tak bych m?la všechny drahší, než tcho?ovitou Karinku a to vám ?eknu, že ta byla nejkrásn?jší.

Není to mutace, ale koncentrace zbarvení. V p?ípad? st?íbrné, je to 50 % tcho?ovitého zbarvení a 50 % bílých pesík?.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-08, 10:20
Mutace je d?di?ná zm?na genotypu. Takže r?zné barevné formy, koncentrace zbarvení atd jsou skute?n? mutace.
cena je smluvní záležitost mezi prodejcem a kupujícím - n?kdo prodá všechna fre?ata za stejnou cenu, n?kdo barevná prodává dráž - kupující se musí sám rozhodnout, jestli mu to za vyšší cenu stojí - to je zákon nabídky a poptávky. Je úpln? normální, že obchodník v cen? zohlední ur?itou neobvylkost, zatímco chovatel využije vyšší zájem o zajímavá mlá?ata k tomu, aby si ze zájemc? pe?liv?ji vybral.

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-08, 12:09
Ja mam stribrneho Silvera a cena byla jako u ostatnich mladat (Hanka ji nezvysovala) ja mela pandy, harlekynky a jinak ruzne strakate a tchoriky a vsechny jsem davala za stejnou cenu..
Jinak treba Madr prodava ruzne barevne odstiny draz,ale taky jak kdy..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-08, 13:10
No práv?. Rudolf byl za stejnou cenu jako ostatní, i když je to šampa?ský harlekýnek. Ale zato jsem mohla na nového pání?ka málem d?lat konkurs :o)

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-08, 18:30
Madr prodává st?íbrnáky za 100Eur-takže zhruba 3000K?:-(
No t?eba u ?in?il je to tak b?žný. I u fretek když jsem procházela inzeráty jsem se s tím setkala.

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:18
Ou?...koukám že st?íbr?á?kové jsou fakt drazí...to abych se stala fofrem milioná?kou když si chci jednou po?ídit dva a ne z ?ech:-/ samoz?ejm ? chci pár každý od jiného majitele. a pak hurá na rozši?ování genetické výbavy v CR:-)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 19:54
Radko mela sem ten samy umysl, kdyz byla jesta v planu cesta do Irska.. Podle me v Anglii budou levnejsi - takove fretky tam davaji k adopci.. Spis si setri na prevoz pres hranice, vysetreni a pod..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 20:43
Yasmin. jo jo... s tím se taky po?ítá...na?ipování dvou tcho?u ty testy. s tím se už po?ítá...:-) jinak samoz?ejm? se pokusím i vybojovat protekci v letadle..protože si pro n? ur?o poletíme..tak aby nemuseli jako zavazadla,.jendou jsem vid?la jak s nima zacházej a p?edstava že takhle zacházej i s nima..asi bych je na tom letišti roztrhala (ne tcho?e, ale pracivníky aerolinijí):-)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 21:04
hmm proto sem hledala jinou variantu jak se se zvirectvem dostat do anglie :o)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 21:58
Yasmin: když letadlem jsi tam za 2 hodiny a autem ?i ?ímkoliv jiným skoro za den...a to j fakt rozdíl.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:30
jo to vim - ale co sem slysela tak zvire te vyjde skoro jako clovek (letenka) - no i kdyz do anglie to neni tak strasny.. A pak sem jeste neslysela o spolecnosti ktera by brala fretky na palubu..
Nekdo tu resil takove dilema, ale to byla podstatne delsi cesta..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:37
Noj á práv? sjem taky o takový spole?nosti neslyšela..proto se na to chci zeptat...snad to jsu lidi a pochopí že malý miminka se mi k t?m bezcit?m do rokou dát nechce. ale tak zase ...ty dv? ho?ky by to vydržely a kdyby jim tam n?co provedli si zkontroluju ¨t?sn? po p?íletu a budou m?li by jenom fousek zl?ivený ztropím jim tam scénu:-) to se p?ece smí:-) když to zjsitím hend po p?edání:-)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:40
:o) vim o tom ze ndo letadla nechteli pustit ani fretaka, ktery byl vyzlazkovany a vykatrovany - ale jak to vlastne nakonec dopadlo s prevozem fakt nevim..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:44
Aha....nu..tak holt by putovali ty dv? ho´dky v zavazadlech....jen bych je asi poprosila abych si je mohla vzít k sob? hned po dosednutí a ne?ekat až mi p?iputujou s jejich pé?í po tom pádu..to už by ustát mohli..tohle si ale zjsitím dostate?n? v?as:-)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-10, 23:05
To ztuha. Takhle to na letisti nechodi a oni maji sve predpisy (to, ze hazi zavazadly je druha vec). Nedokazu si predstavit ani prakticke provedeni, natoz to, co by na to rikala bezpecnostni sluzba a predpisy.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 23:11
no taky si myslim ze tezko je "ukecas" oni ti proste reknou ze to nejde - nebo jako rekla Lee nepovoluji to pravidla..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-11, 00:51
Nezapomínejte na to, že harlekýni-pandy a st?íbrné fretky nosí genetickou informaci, která zabíjí miminka.

nemají se pá?it dv? st?íbrné fretky ani dva harlekýni mezi sebou. viz t?eba Cinda a Dutch od Hanky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 11.09. v 00:52.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-11, 11:02
Jordi: cože? já myslela že to je u t?ch ?ernejch že mají problémy s miminky.

Nevíš teda nááhodou jak blízcí st?íbrní p?íbutní se mohou p?ížit? p?íklad...první k?ížení prob?hn?..albín a st?íbnrný (kdybych cht?la pravd?podobnost ¨sv?tlých mlá?at) narodí se takový mix...dejme tomu že sami?ku , která bude albín bych cht?la znovu k?ížit ses st?íbrným...vo to provede s genetickým kodem (samoz?ejm? že druhý st?íbrný nebude p?íbuzný). se ptám...vubec tomu nerozumím....a když bych je jednou cht?la tak nechci abych jenom kvuli tomu že chci ud?lala defekci genetiky, místo prosp?chu....a pokud je to blbost tak prost? budu k?ížit st?íbr?á?ka s kýmkoliv koho ve Skotsku seženu a tady už to bude jedno jenom upozorním majitele, že by nem?lo dojít ke kžížení ses t?íbrnou frete?kou:-)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-11, 22:51
Nikdo to poradne nevi. Zkus to a uvidis:-))
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-11, 23:05
Prost? ten gen souvisí s tou bílou barvou, která je bílá a nikoliv bezbarvá. albín je bílý, protože nemá pigment ale tahle bílá není bez pigmentu. Tahle bílá je bílý pigment. Prost? pro? ten gen pro bílou nese hluchotu (ob?as u pand a harlekýn? až 70 %) a pro? spojením t?chto dvou jedinc? umírají mlá?ata po porodu, nebo se rodí mrtvé, to p?esn? nevím, jen to tak je. Cinda i Dutch jsou harlekýni. Dutch je dokonce ?asto panda, a Cinda mladé odvrhla.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-12, 02:25
No Jordi ale nikdy nemuzes tvrdit, ze to je stopro tim - co kdyz je to jen v te samicce? Protoze proc pak harlekynska samicka nikdy nezabrezla a nebo dokonce potratila, presto ze byla nakryvana samcem ktery byl champagne?
Nemyslim ze to musi byt stopro genem - protoze Cinda sve mlade mohla odvrhnout i kdyby byla kryta tchorakem..
Rada bych se o tom dozvedela neco vic, ale "domenky" mi nestaci..
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-09-12, 08:23
Já jsem si také cht?la do Anglie vzít fret?u sebou, ale po té co jsem zjistila, že musí nejprve projít 6-ti m?sí?ní karanténou tak jsem od toho upustila. Nechat n?kam na 6 m?síc? Albínku zav?ít to neud?lam.
Jinak s tím letadlem, do letadla si m?že ?lov?k vzít p?íru?ní zavazadlo které váží do 5 kg. Vím že bývalo povoleno vzít sebou do letadla malá zví?ata pokud byli v p?epravce. Vozili se tak v?tšinou malí pejsci. Zkus se zeptat, pro? když to šlo d?ív pro? to nejde i ted.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-12, 08:25
Z toho mála, co se dá vy?íst v zahrani?ních u?ebnicích:

bílý faktor na hlav? je znakem Wardensburgova syndromu, zodpov?dného za d?di?nou hluchotu. V podstat? se dá ?íct, že ?ím víc bílé, tím v?tší jistota hluchota (panda v?tší jistota než harlekýn) - netýká se albín?.

St?íbrné fretky - nesmí se k?ížit dva st?íbrní harlekýni spolu - rodí se postižená miminka, ?asto císa?ským ?ezem, p?ípadn? samice umírá p?i porodu.

tmavooká bílá - v?tšinou neplodná.

angora - nesmí se k?ížit mezi sebou, navíc mívají vrozené problémy s kostmi, kratší délku života, sklon k rakovin? kostí a v?tšinou nemají mléko - takže je pro miminka pot?eba kojná.

krytí+uši+bar+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 23:22.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-12, 08:26
Do toho letadla to jde, ale je nutné se p?edem domluvit s leteckou spole?ností - n?která to umož?uje, jiná ne.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-12, 10:24
Mf: To se ale netyka jenom stribrnych harlekynu, vid? Chtela jsem zkusit Annie s Rudou, ale to jsou oba harlekyni, i kdyz s jinou barvou.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-12, 10:57
Ene, netýká se to jen st?íbrných harlekýn? ale i jiných. Pepa od Hanky ze Šlapanic je hluchý a je tcho?ovitý a Elfi, Jackie a Bigi jsou taky harlekýni ale nejsou hluší.

Jackie dokonce poslouchá na vyslovení jejího jména umí p?kn? chodit za pani?kou. ;o)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-12, 10:57
Ono se to týká toho genu, co nese ty bílé znaky, nikoliv barev ostatních.
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-12, 11:07
Ja jen ze to tam bylo tak vypsane.. Ale nejspis proto, ze stribrni harlekyni jsou nejobvyklejsi :)
Avatar

Re: Barevná mutace??????
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-12, 11:22
Jsem p?emýšlela, Kamarád má známého co vozí zví?ata z celého sv?ta i z afriky atd..tak že bych se pokusila, n?kde sehnat tu ?ernou frete?ku,a el v?bec nemám pon?tí na kolik by m? to vyšlo. ale optám se ho

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist