Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-08-13, 09:46
Asi p?ed týdnem se projevily první p?íznaky, nervozita škubání a slin?ní. Navštívili jsme p. Jekla, a dostali jsme hroznou diagnózu. Epilepsie ?i zán?t mozkových blan.Egon je pod prášky na zklidn?ní a k?e?e (Diazepam) a dostává dvoje antibiotika. Je to 2 letý samec, vždy byl velice p?ítulný, ale nyní je vystrašený a má n?kolikrát za den záchvaty. Bylo nám ?e?eno, že šance na vylé?ení je, ale že je to otázka m?síc? a jeho reakce na prášky, nikdy p?ed tím se žádný p?íznak neprojevil. Prosíme jestli nemá n?kdo zkušenost a jakou.



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 00:49.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-13, 10:44
Jo mám p?esn? tuhle zkušenost, která skon?ila utracením zví?ete. Diagnóza: psinkový zán?t mozku vyvolaný o?kováním psí vakcínou Canvac DHP - že tato pat?í jako ta správná pro fretku rozhodl MVDR., nás to stálo 10.000 za hospitalizaci a pitvu, no a taky to zví?e. Bylo to mlád? po prvním o?kování, které nep?ežilo.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-13, 10:48
No ale je to zkušenost z lo?ska, kdy kolem Canvacu byla aféra, fretek um?elo mnohem víc a posílalo se to výrobci, takže doufám že tohle už dávno není aktuální... Nicmén? byl to virový zán?t mozku a ani renomované pracovišt? to nem?lo šanci zvládnout. Je mi líto že nemám lepší zprávy, ale je to tak.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-08-13, 10:57
Snad to tak nedopadne, má už dva roky a dostával Nobivac. Jak brzy se to po tom o?kování projevilo?

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-13, 11:05
Hned - cca 17. den zem?ela a první p?íznaky tak 10-12. den, už p?esn? nevím. To prost? bylo v p?ímý souvislosti, pokud to nepropukne hned (inkuba?ní doba se po?ítá ode dne o?kování) tak pak už v?bec a navíc se to týkalo výlu?n? Canvacu - výrobce p?iznal že zm?nil výrobní postup a provedl toleran?ní testy na 9ks zví?at (pravd?podobn? již n?kdy o?kovaných - tohle se týká totiž jen prvního o?kování tou vakcínou bez p?edchozích o?kování jakoukoli jinou, tedy nových mlá?at resp. nikdy neo?kovaných nalezenc?).

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-08-13, 11:12
Tak to jsem troši?ku klidn?jší.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-08-13, 17:36
to Egon: Epilepsie je zrádná v tom, že né vždy má jasnou p?í?inu. Pokud se vylou?í reakce na o?kování a úraz hlavi?ky /nespadl, nebo nesko?il z v?tší výšky, nebo p?i h?e nenarazil hlavi?kou t?eba do zdi, nebo nábytku?/, je velmi t?žké ur?it, co pom?že zlepšit stav.
Jedno ale mi není dost jasné - zán?t mozkových blan spolehliv? ur?í odb?r krve, kde budou zvýšené tzv. zán?tlivé parametry. D?lali odb?r Vašemu fre?ákovi?
Pokud se totiž jedná "jen" o epilepsii, tak antibiotika bere zbyte?n?. Nicmén?, pravidelné užívání lék? spolu s hlídáním, když je frete?ka vzh?ru je jediné, co m?žete pro n?ho ud?lat. Když nemáte možnost být s nim/práce/, musíte zajistit, aby si v p?ípad? záchvatu neublížil nebezpe?nými p?edmety. Takže klec a do ní co nejvíce pelíšk?, místo misky s vodou - napáje?ku! a odstranit veškeré p?edm?ty, o které by se mohl omlátit. Za pokus také stojí slabý odvar z t?ezalky, nebo medu?ky, který sklidní, ale JEN po domluv? s léka?em, protože n?které ?aje v siln?jší koncentraci zvyšují ú?inek lék? a tak by jste fretá?ka moc uspali.Pokud je vzh?ru a b?há po byt?, zamezte mu vstup na místa, kde se nedostanete a m?jte ho po?ád na o?ích, protože pokud dostane záchvat ze ledni?kou, tak nejen že mu nepom?žete, ale ješt? m?že dostat ránu el. proudem. Držím? p?st? a? léky brzo zaberou.

n+epi+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 02:32.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2005-08-13, 17:52
Taky držíme p?si aby léky pomohli,našla se p?í?ina a vlastn? up?esnila diagnóza,taky jsme m?li p?jska s epilepsií,ale v pohod? s ní žil.Dokážu si p?edstavit jaký to je,ale když se najdou léky tak by ste to snad mohli zvládnout?
Držíme p?sti aby to dob?e dopadlo.
?iko a Max

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-13, 19:22
My m?li pejska, který m?l epilepsii. Dožil se devíti let. Dokud nedostával léky, tak m?l sice záchvaty, ale jinak mu bylo fajn. Když už t?ch záchvat? bylo moc, tak vet nasadil prášky, které psa utlumily. Pejsa m? hroznou chu? k jídlu, sežral i strouhanku nebo mouku. To?ila se mu hlava a necht?l chodit na delší procházky, asi protože nem?l 100% kontrolu nad nohama. Vet snížil dávku, ale moc to nepomohlo. Ve finále jsme dávali 2500,- za vyšet?ení a zjistili, že vedlejší ú?inky lék? se projevily. Odnesly to ledviny a játra :-(( To jsou mé zkušenosti s epilepsií.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-08-13, 19:58
Odb?r krve mu d?lali už dvakrát. Vylou?ili jiné nemoci. V??ím, že p. Jekl tomu rozumí a že mu ty prášky zaberou, to už asi záleží jen na Egonovi. Ve st?edu jdeme na kontrolu tak uvidíme. Dnes m?l záchvaty po t?ech hodinách a doktor mu zvíšil dávku diazepamu na dvojnásobek. Asi z n?j bede fe?ák.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-13, 21:17
Velké pohlazení Egonovi.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-14, 01:10
hODN? SÍLY EGONOVI.
A PODRBÁNÍ ZA OUŠKEM.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Timi (IP)
Datum: 2005-08-14, 11:46
My s Montýskem taky držíme všechny pale?ky, aby to dob?e dopadlo..
Ale bohužel musím souhlasit s Pavlem. P?esn? tohle, co popisuje se stalo i našemu 3m?sí?nímu fre?á?kovi Alfí?kovi. Byl to zdravej krásnej kluk, plnej života, kterej ale bohužel skon?il - vinou Canvacu - strašn? brzy. A ty záchvaty, co popisuje Egon, d?v?rn? znám. Alf je m?l nejd?ív každý dv? hodiny. Vždycky to trvalo jenom chvili?ku, ale do dalšího záchvatu vždycky spal, protože byl tím záchvatem strašn? zesláblej. Po?ád jsme jezdili k vetovi, kterej mu píchal injekce, dával prášky a držel nás v nad?ji, že by se to mohlo zlepšit. Ale jak píše Pavel, nezlepšilo se a my už Alfí?ka m?síc nemáme..
Takže jediný, co m?žeme, je držet pale?ky, aby tohle nebyl váš p?ípad a ješt? m?žeme doporu?it návšt?vu u MVDr.Krále nebo u MVDr.Chylíkové z veterinární nemocnice Libuš (na oba jsou kontakty na první stránce), protože jestli n?kdo fretkám rozumí, tak to jsou oni dva..

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-14, 11:56
Egon:V první ?ad? držíme palce a v??íme že vše dob?e dopadne.
K v?ci:Naše sami?ka trpí epilepsií,ale sloví?ko Trpí není na míst?.zažili jsme také hodn?, zvláš? než si t?lí?ko zvyklo na léky a vyrovnalo se s nimi.
Dnes je to krásná hravá hol?ina plná elánu.Záchvat jsou málo ?asté.Nekdy je to t?eba dvakrát za den,n?kdy dvakrát za m?síc.A vždy trvají max.deset sekund.
Vím co te? asi prožíváte,ta nejistota je strašná a ubíjející,ale musíte v??it v dobré.
Kdyby vás cokoli zajímalo,ráda odpovím.M?žete mi i napsat na alkacajda@seznam.cz
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-16, 19:52
No jo jenže co já psal se týkalo lo?ských letních mlá?at!!! A on je málem podzim dalšího roku a Canvac stále slouží jako hubidlo mladých fretek???? Proboha co to má znamenat, vždy? to šlo na n?kolika p?íkladech v?etn? pitev p?ímo výrobci který slíbil, že vydá závaznou kontraindikaci téhle vakcíny fretkám?? Takže bu?to se tím dokto?i ne?ídí nebo se na to výrobce vys... Myslím že už by stálo za to tohle zmedializovat alespo? p?es SOS a žádat náhradu škody na Dyntecu.

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-08-16, 21:44
Pavle nebojím se, že by to Chylíková už nebomardovala na Dyntecu :o)
Jinak v Našem Milá?kovi je ?lánek o psince u tygr?, kde je samoz?ejm? vsuvka o fretkách, v?etn? názvu nejmodern?jší vakcíny ;o)
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-08-16, 21:48
Egon je uz postarsi fretak, nemyslim, ze se souvislosti s Canvacem, co se stalo u Kac nevim...ale myslim, ze to uz je taky z lonska, ne?
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-16, 21:49
Chylíková je na dovolený-bude až v pond?lí
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-16, 21:54
Už nemám sílu tp ?íst. te? jsem hodinu mluvila s MF, když jsme se snažili pomoct jednomu Klukovi ze Slovenska. stanovisko? 8 týdenní miminko fretky po nao?kování Canvacu DHP onemocn?lo psinkou..záchvaty se prjevili 14. den po nao?kování. Fretku práv? vezou na utracení. m?la po pár minutách záchvaty a už v?bec nejedla. je to staršn? smutný...s Mf jsme se snažili zjsitit co nej?epsn? zda to není n?co jinýho, ale všdchny p?íznaky ukazovali na tu psinku. problém ovšem je, že doty?ný bydlí 100km od místa kde se dá pitva ud?lat...ješt? zjiš?ujeme zda tam fretku zmákne dorpavit veteriná? (jsou totiž z n?jaké vesnice)

takže Pavle...afera s camvacem je stále aktuální:-(nanešt?stí:-(
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:06
tak veteruná? jak jsem se bála, tam t?lí?ko nemá jak doprvavit..fretka si ani nedojela pro injkeci..um?ela ješt? cestou.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:10
To je d?sný.Je mi z toho nanic :ó( Chudinka mali?katá.Tak málo ze života a ješt? tak oškliv? musí odejít.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:13
At se ma ve fretcim nebi lepe nez na zemi...
Je mi z toho moc smutno, kdyz to ctu a jen se modlim, aby Huga nepotkalo zadne vazne onemocneni. A vubec - at se vsem fretkam vse zle zdaleka vyhyba.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:22
Ter?a: Je to strašný...mluvila sjem s ním už ráno po icq...a co mi tak ov?as popsal tak to vypadalo jenom na st?evní infkekci..pak se vyjradroval vic a ja tušila...a pak sem si od n?chala nechala poslat ockovák a to už jsem volala MF. Ale bohužel fretka už je pohrbená..nem?l jí kdo ud?lat pitvu, ani vet ani oni telí?ko nebyli schopni dopravit na statního vet., ustavu na tu pitvu...takže vlastn? um?ela nadarmo:-(
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:33
To je strasny. Proc jen mam pocit, ze kdyby zemrel treba pes, tak ho na tu pitvu veterinar dopravi ?
Rodicum zemrel pes - mel radoby epilepticke zachvaty a druhy den potom, co ho vysetril veterinar zemrel. Rodice prosili, aby jim ho nechal pohrbit a vet to nedovolil, s tim, ze vsechna zvirata co zemrou za "nevyjasnenych pricin" musi na pitvu. Zjistili, ze mel nador na mozku, ale pricinu smrti stejne nedopatrali.
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:47
(napsalas to tak že jsem si v jednu chvíli myslela že um?el veteriná??!?)
Ale to ste bydleli ve m?st? ne? tohle je z vesnice a ješt? na slovensku a veteriná? to prost? a jednoduše ur?í jako jinou nemoc:-/
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-08-16, 22:55
Ja porad zapominam, ze na vesnici to chodi jinak. Jsem holt zhyckana Prazanda...:o) A diky za to, ze veta si muzeme zvolit dobreho...
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2005-08-16, 23:25
Boze, jak to ctu, beha mi mraz po zadech...Frtan ma taky Canvak ale nic se mu v souvislosti s vakcinou nestalo, kdyz jsme o tom slyseli, radeji jsme ji nechali ockovat Euricanem. U Frtana by se uz nic nemelo zmenit ale nevim jestli neprejdem i u neho na jinou vakcinu.fnuk sem z toho smutna...

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-08-16, 23:36
Nesmis zvire "pohrbit", pokud ho posles na pitvu. Okamzikem prevzeti (ted nevim, zda vetem ci vet. ustavem) se stava "rizikovym materialem" a dalsi nakladani s telickem podleha docela prekernim predpisum.
Tady tezko co radit, vet opravdu nemusi byt dostatek mobilni, aby odvezl telo na pitvu x desitek ci stovek km. Jedine, co by me napadlo, by bylo DHL ci neco podobneho. Jenze by to pravdepodobne vyslo silene draho, nevim. Tady po Praze to je jine, na Suchdol se da v poho dojet MHD, kdyz na to prijde...
Avatar

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-08-17, 00:31
Ahoj vsem, z toho co tu ctu mi beha mraz po zadech, taky pro to ze meho broucka ceka prvni ockovani, jsem z Liberce a nevim ke kterymu vetovi jit

Re: Epilepsie ?i zán?t mozkových blan!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-17, 01:46
8oC Zase canvac, m? se také ježí chlupy na t?le. Ne, Pavle, tohle bude boj ješt? na dlouhou dobu!

Ach jo, chu?átko malé, je fakt, škoda, že se ta pitva nepoda?ila, když už ten malý brou?ek musel um?ít, kv?li vakcín?, která ho m?la chránit a místo toho ho zabila, škoda ... další marná smrt :ó(

Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist