Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
V noci
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-08-07, 12:19
Zdravím všechny fretka?e!
V?era jsem si p?ivezla dom? krásného bílého same?ka Jumba (tímto za n?j strašn? moc d?kuju Jordi, od které ho mám, že mi ho tak dlouho hlídala). Je skv?lý, až na jednu mali?kost - v noci lomcuje m?ížema na kleci a škrabe drápama o poli?ku a rozhazuje stelivo, prost? všechno, jenom ne spí.... Nemáte n?kdo zkušenost s tím, co d?lat, aby v noci spal a "neotravoval"?
A ješt? jeden dotaz - nechce lozit po žeb?íku do patra, kde má pelíšek, myslíte, že by pomohla t?eba drenážní trubka (rada od Jordi)?
D?kuji všem za odpov??.
Jája

zlo+rámus+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 01:43.

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 12:59
Náš d?lal to samý - pomohlo ho vypustit na volno. Tím pádem tcho? dostal k dispozici celý byt a my klidn? spíme. Nau?il se docela brzy, že jakmile se zhasne, odejde spát (obvykle do sk?ín?). Dokud byl na noc zav?ený, 2-3x za noc za?al bouchat a t?ískat do klece, nás vzbudil a sám se stresoval. Ne?íkám že je to správná metoda, ale pro nás jediná funk?ní - n?jaké utahání, vyven?ení, promazlení atd. fungovalo tak 3 dny a pak to prokouk a vše se opakovalo. Jinak jsme zjistili, že v noci nic neni?í, nerozhazuje a nedemoluje, po tm? se chová velice zp?sobn? a ze sk?ín? si beztak vychází jen na záchod a pospíchá zase p?kn? nazpátek spinkat...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 19:51.

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-07, 13:14
:oD Fretka na volno s p?ístupem do mé postele v noci,UŽ NIKDY VÍC! :oD Takové dv? noci jsme zažili s Frodí?kem. Vždycky se vzbudil v rozmezí dvou hodin. šel se vykadit pod postel a nažral se, vlezl nám do postele a z vesela nás hryzal do noh. Modlila jsem se aby už bylo rádo a když kone?n? nastalo, byla jsem jak kdybych strávila noc na diskotéce. :o) Hr?za a d?s. Kdyby mi alespo? dal pokoj, ale on šel na jistotu. Hezky na nohy a hryz s výrazem: "Už je ?as si hrát?" Myslela jsem, že ho asi uškrtím. ;o)
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-08-07, 13:44
Naše nalezená Máša asi taky nebyla moc zvyklá na klec. Taky se do ní p?kn? pouští. P?es den a i v noci. P?kn? drátky opucovala. Nechám jí tak zlobit. Zásadn? neotvírám, když to za?ne d?lat. Ona po n?jaké dob? toho sama nechá. Pouštím jí až když je v klidu, aby pochopila, že tímhle zp?sobem se ven nedostane. Pomalu s tím polevuje. Myslím, že to chce trp?livost. Vydržet a nenechat se vydusit.:o))))Ur?it? bych necht?la pobíhající no?ní fretku.Zkusila jsem to, ale nevyspím se. Zaleze sice pod deku, ale mám strach, abych jí nezalehla a pak když se vzbudí ona, tak jsem vzh?ru i já......Takže to ur?it? neéééé.:o)))
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-08-07, 15:34
Málokterá fretka akceptuje od prvního dne to, že musí být zav?ená sama v kleci a nemít možnost tropit neplechy po byt? kdy se jí zamane. Musí si zkrátka zvyknout na na nový režim a to m?že chvíli trvat i když je to pro Vás jist? pon?kud o nervy. Jak píše Son?e, rozhodn? Jumba ve chvíli, kdy tropí v kleci vylomeniny (lomcování zuby m?ížemi a pod.) nepoušt?jte ven! Mohl by to chápat jako pochvalu za to co práv? d?lá a špatný model chování si naopak zafixovat! Ok?ikn?te ho a dejte mu tak na jevo, že d?lá n?co špatn?. Však on ?asem pochopí, že i u Vás se v noci spinká ;o)
A co d?lat pro to, aby Vás v noci tím hlukem neotravoval? Inu, zav?ít dve?e a dát si špunty do uší... ;oP
Volný výb?h po byt? na stálo nepovažuji za š?astné ?ešení. Pokud budete za ?as z jakéhokoliv d?vodu pot?ebovat, aby nebyl na volno stále, velice t?žko ho pak budete u?it na pobyt v kleci.
Klucí jsou, co se tý?e obratnosti pon?kud mén? šikovní než hol?i?ky. Také máme ve volié?e sch?dky. Krakenovi trvalo celkem dlouho, než se po nich nau?il chodit, stále mu z nich padal zade?ek dol? ;o) a v?bec si po?ínal p?kn? neohraban?. Museli jsme mu párkrát ukázat, k ?emu jsou vlastn? sch?dky dobré...a za pár dní už po nich šupajdil jak lasi?ka. Zato Karrie se po sch?dkách nau?ila chodit hned 1.den.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 16:49
Tak to nám teda v noci nic takovýho co tu píšete ned?lá - je zalezlej ve sk?íni jak p?na a ani se nehne, až do rána. Vstává až podle nás... Jo, p?es den, to je ale jiný kafe - to je bordel všude. Ale v noci ne, to spinká :-))

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-07, 17:19
Nevím, já mám voliéru na balkon?, takže jak se tam ve?er dá, znamená to, že se má hajat! Ale když to byl mladí?ek a puber?ák, tak to na n?j taky neplatilo, škkrabal a olizoval dví?ka, jen aby se dostal ven!
Záleží, kdo vydrží déle, ty nebo on. P?eji pevné nervy , ale hlavn? radosti!!!!

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-08-07, 17:59
Míšu jsme zavírali noc ješt? když u nás byl Kuba. Necht?li jsme riskovat, že by jeden z nich n?co zni?il. Od té doby, co máme jen Míšu, je na volno. Když je pot?eba ho na chvíli (t?eba b?hem dne zav?ít) d?lá d?snej bor... Lomcuje s dve?ma od voliéry, chytá se za pletivo a v?bec se všemožn? snaží dostat ven.
Myslím, že pokud má n?kdo doma ko?ku nebo psa, že je taky nezavírá na noc do voliéry, aby se mohl v klidu vyspat. Každý mají sv?j pelíšek, na kterém spí a pána neruší. Náš pes ho m?l taky a jak se šlo spát, vlezl si na polštá? a spal na n?m celou noc.
Míša má sv?j pelíšek ve sk?íni v p?epravce na ?istých hadrech. To si ur?il sám, že tam je ta správná tcho?ecí ložnice. Nikdy p?es noc nic nezni?il, jen jednou b?hem dne, když jsme musela narychlo ven a p?išla až odpoledne, vyhrabal hlínu z kytky, když se dostal na st?l a z n?j sko?il na poli?ku s kytkou. B?hem noci spí, nau?il se, že když jdeme spát, do 10 minut si zaleze do sk?ín? a spí.
Kdybychom m?li Míšu od mali?ka, jako 6 týdenního, nau?ili bychom ho, že se na noc bude zavírat. Ale s ohledem na to, že je nalezenej (v tu dobu asi 1/2 roku), bylo už na n?jaké zvykání klec na noc pozd?.
Nevíme, jestli byl na klec b?hem noci zvyklý, ale myslíme, že asi nebyl. A te? už je pozd? nau?it ho to.
Te?ka je Míša na dovolené (hlídá nám ho mamka, budem d?lat rekonstrukci koupelny) a u ní spí na volno. Má zamilovaný zelený plastový škopek pod vanou, kam dává mamka hadry na podlahu. Jakmile jde spát, pospíchá automaticky do škopku. Je prost? zvyklý spát voln? a my s tím nic neud?láme. Když je p?es noc hodný a nic neni?í, pro? by nemohl takhle spát trvale. Je to naše zlatí?ko, co spí v noci ve svém kastrolu.......

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-07, 18:54
Co s fre?ákem v noci, nevím, ten náš furt chrápe, ael náš Mates taky necht?l do patra a tak jsem ho odd?lala, že vymyslím, n?co jinýho, ale mezitím si on sám našel zp?sob.vyšplhá tam po pletivu a dol? jednoduše zko?í není to tak vysoko a je tam hned pelech. Takže už nic nevymýšlím protože myslím, že mu to tak vyhovuje :-))
Ale to nemusí být všude stejný :-/

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-07, 20:49
Šarula a Pavel:

M?žete být rádi, náš Frodo to necht?l chápat. :o) A z bezpe?nostních d?vod? (máme drobné exoty a osmáky) je nenecháváme jen tak. jsem si jistá, že by to jednou nedopadlo dob?e, když jsou to lovci.

Snad n?kdy, až budeme mít vlastní bydlení...

Ovšem chce to také n?jaké peníze :o( A tak jsme, jako mnozí z vás, rádi, alespo? s tím, co zatím máme.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 21:01
Však jsme rádi - docela nás pot?šilo, že nap?. v obýváku, kde je taková otev?ená sk?í?ka, jen poli?ky ho nechává naprosto klidným - máme tam n?jakou keramiku, solnou lampu atd. a Míša tam lehce vleze (nejnižší cca 20cm nad zemí), projde se kolem t?ch p?edm?t? aniž o n? zavadí a jde si po svém. V tomhle mi p?ipomíná ko?ku, protože cokoli se v byt? zm?ní, dáme jinou de?ku na st?l, n?kam n?co položíme atd. okamžit? je to st?edem jeho zájmu, v?ci které zná a denn? vídá na svých místech ignoruje. Když mu do solné lampy dám jeho zamilovaný mí?ek, vyjme ho aniž by ji srazil a peláší pry?... Takže když si vzpomenu, jaký to bylo když byl v kleci, za?al ve 3:15 mlátit do m?íží a ne a ne p?estat, nem?li jsme na to nervy ani my ani on. Od doby co je na volno (jist? nejmí? p?lrok) se nestalo nikdy nic, n?kolikrát pouze shodil polštá?e z gau?e a když Šárka byla v nemocnici tak jsem (nepo?ádn?) ze sebe shodil v?ci hned u postele - pochopiteln? že do nich zalez a byl tam celou noc, takže tím že spal v ložnici tam bohužel nakakal do rohu - on tam totiž nemá WC, nejbližší je "ob dv? místnosti" daleko takže rozespalej vylez a než se zorientovl tak to pustil. Jinak fakt nikdy nic, spává ve sk?íni a dochází do koupelny pod vanu, kde má "hlavní" WC. Jen jsou p?eházený hra?ky a podle po?tu housenek po záchodcích usuzujeme kde asi spal... Když jsme p?es den pry?, nechá se zav?ít bez protest?, jakmile nás ale registruje v byt? a má být zav?enej, trpí...

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-07, 21:57
Nemám ?as to ?íst všechno tak k prvnímu dotazu:

Odvést fretku dál od postele a spát! Freya i Kukuln tohle první týden d?lali taky..odv?zli jsme je t?eba do chodby a m?li sm?lu:-D Jinak nepoušt?t! nau?í se to a je to v háji..neduch kterýho se špatn? zbavuje...bude si pak vynucovat kde co. Hlavn?...Kukulín byl pušt?ný s Freyou jenom jednou a jak psala Jordi Never more! Kukulín nám celou noc skákal po hlav? takže jsme ho pak stejn? zav?eli abychom se aspo? trochu vyspali..Freyulka byla zlatá..zalezla si ke m? do spacáku a spala se mnou ve spacáku (studila m? nosem do chodidel)
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:04
To náš d?lá to samý.A já jakmile se jeho kraválem vzbudím,musím mu jít ud?lat papání?ko.a pak spí až do odpoledne.D?ív se takhle budil i t?eba t?ikrát.Ale te? už JEN jednou.

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:09
Naše mrn? za za?átku taky lomcovalo víkem a ?valo - teda jakoby mru?elo jako siréna a postupn? p?idávalo - docela d?s. Pár nocí jsme se nevyspali, já mu nadávala, ?vala jsem na n?j, že je noc a všichni slušní tcho?ové spí, tak ticho, ale pak jsem zjistila, že je lepší být potichu a nevšímat si ho (pak jsem se skoro bála pohnout, porotože on slyšel šustit pe?inu a mrrrrrrr už mru?el). Ale zvykl si, takže ve?er zav?eme a vstává, až vstáváme my. Dneska už má teda bydlíšek v samostatným pokoji, ve?er ob?as smutn? koukal, že semu hrozna dob?e hryzalo do pání?kovo nohou, ale dám mu jeho plyšovýho hrocha a za chvíli se zakutá a spinká až do rána.

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:13
Tak Hrozinka takhle vyvadi uz od kvetna...nevim, co s tim, jsem z toho na prasky, navic to rozciluje rodinu, ktera mi temer polozila nuz na krk...Nedelam s tim nic, snazim se ignorovat a doufam, ze ji to casem prestane bavit...
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:15
Paw: p?esn?...oni si nutí pozornost a když d?láš rachot tak v?dí že se jim to da?í...proto jsme je odvíželi do jiný místnosti v byt?...abychom o nich v?bec nev?d?li a oni se tam tak klidn? mohli stav?t t?eba na hlavu:-D te? je odvážíme jinam, jenom když máme pocit že nám n?kdo zavon?l u hlavy...to abychom nemusel ?uchat ten smrad:-D
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:17
Lee: P?estane...ale chce to tohle dodržovat i p?es den a stanovit p?esný režim...jakože: SPát se jde v dev?t a vstává se v šest (p?íklad) a to prost? dodržovat tak aspo? týden stryktn?...aby si zvykla...pak ti povolí i drobnou nepravidelnost, ale bude v?d?t že jí neignoruješ...možná to totiž d?lá že se té ignorace bojí..kdo ví pro?:-)
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:18
Bubinka taky necht?la z?stat zav?ená a když jsme ji pustili, tak nám okusovala nohy celou noc. Když jsme se p?ed ní zav?eli v ložnici, tak škrábala na dve?e. Jednoho dne ukradla saténové povle?ení a spala v n?m v koupeln? za prádelním košem, tak jsme ji nast?hovali do koupelny. I p?es noc byla moc hodná, bydlela tam p?es p?l roku. A po po?ízení Sáry nijak neprotestovala, když jsme je ob? zav?eli do klece. Takže u nás bylo ?ešení po?ídit si druhou fre?ulku :-)). Když neni zav?ená sama, tak jí to nevadí.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:23
Zkuste jí dát na spaní n?co z ?eho vás ucítí, bude mít pocit, že tam není sama. Bub?a to povle?ení taky vyžadovala použitý.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: rada (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:24
Náš Arnie je synek od ?iko a když tu tak ?tu no?ní ?ád?ní,m?li bychom moc a moc pod?kovat za jeho výchovu(jako miminka).V noci krásn? spinká v bedn? a um?l i vzorn? chodit na záchodek.Sice si v místnosti vybral ješt? jedno místo.....ale opravdu jen jedno.Tak tam má ješt? jeden záchodek :-)

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:24
Ha - no?ní trýznitelé jsou v p?evaze. Jen Katka trochu byla na naší stran? (Svobodu - zví?at - svobodu - zví?at - svobodu ...), ale vym?kla. Takže na volno žije jen náš Míša, Ivety M Míša a Martiny ?a?a, co??? Vše ostatní sedí v boudách??

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:33
Já nevym?kla, ani co se tý?e volnosti ani zavírání. Míza nadával že jí zabije, našt?stí jí v noci nemohl chytit, tak bydlela v koupeln?. No prost? velká voliéra bez hlu?ných m?íží. A te? je v kleci dobrovoln?, dokonce chodí spát d?ív než my.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:36
Ten náš trouba taky de první - kolem desátý zapadne jak vlastenec a do rána je v trapu, jen 1-2x vyleze vysypat n?co do písku a ob?as pochroupe granule - ráno vstává jak my (do práce nemusí...). Takže v tomhle si my nem?žem st?žovat. N?kdy usne na balkon? a pak ho v noci zima zažene :-))

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:40
No Bub?e je rok a t?i m?síce, ale už vyžaduje spát alespo? do desíti. Když jí budim já nebo Sára d?ív, tak sy?í a je hrozn? otrávená a bobek u dve?í :-)). Sára, ta vstává tak mezi osmou a devátou, no n?kdy v sedm a spát chodí o p?lnoci Bub?a asi o hodinu d?ív.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:46
Kruci...za tu dobu, co mam Hrozi jsem si jeste nevsimla, ze by nekdy sla spat. Natoz, aby spala do deseti:-)
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:48
Jo jinak musím ješt? vysv?tlit, že Míša v sou?asnosti není doma, ale byl deportován do Litvínova. Takže je to te? tcho? severo?eský, u nás je to jak po výbuchu (Vendula ?íká: byt v rozbuchu), d?láme koupelnu a tcho? by p?išel o hlavu nebo by utekl. A máma, která ho hlídá a d?lá mu spole?nost ho má taky na volno a hlásí (pomalu si zapisuje) všechny jeho aktivity, takže p?išla SMSka že tcho? spal pod vanou v kastrólu a vstával v 7:31, ?ímž jí okamžit? vzbudil :-)))

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-08-07, 22:53
Sára vlastn? nechodí spát dobrovoln?, ale když jí o p?lnoci zav?u, tak je b?hem p?ti minut hv?zdá?.
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: hellowiin (IP)
Datum: 2005-08-10, 13:00
juli mám v noci pušt?nou od mali?ka. když byla ješt? mrn?, tak se budila tak každý dv? ho?ky a po nažrání si cht?la hrát, ale to je jak s mim?em a za pár dní to p?ešlo. te? už m? ani nekouše, když se okolo sedmý probudí. bohužel jen m? ;o). posledních pár dní, má ale vždycky na noc zaracha, protože za?ala vytrvale úto?it na kytku. jako malinká spávala v posteli se mnou, te? už to d?lá jen na chat?, kde sv?j pelech nemá, doma jen vyjíme?n?. že bych jí zalehl se opravdu nebojim, umí se ozvat...
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-08-10, 14:03
Tak na noc dej do klece kytku o:))
Avatar

Re: V noci
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-08-10, 23:56
proti fret?ímu lomcování klecí máme osv?d?enej lék: nat?ít m?ížky chilli pastou. Žiga to také zkoušela dlouho, pak jsme jednoho dne nat?eli m?ížky pastou a od té doby se lomcování nekonalo, a?koliv jí je již pastou nenatíráme :) Inu, nau?í se :)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist