Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5
Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a a Katynka (IP)
Datum: 2006-07-12, 15:47
Ten Calopet a sýry mi pomáhaj hlavn? p?i st?íhání drápk?, protože když to papá, tak je doslova v tranzu:) a ani se nehle.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: zivesklo.cz (IP)
Datum: 2006-07-12, 23:19
Novinka na trhu :0)

Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-07-12, 23:30
To vypadá jako moje oblíbené obilné polštá?ky ;o)
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: zivesklo.cz (IP)
Datum: 2006-07-12, 23:32
hmm tak to dobrou chut :0)
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-13, 09:40
?íkám vypadá, dost pochybuju, že i chutná ;op

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:00
Jenom tak mezi reci - proc kruci mate pocit, ze musite do fretky narvat co nejvic ruznych potravin? Nevazite si toho, ze mame na trhu slusne granule za relativne slusnou cenu (prepocteno na ks/den), ktere jsou relativne vyvazene, komletni a pro fretky? Rozhodne jsou vyvazenejsi nez domaci hokusy pokusy s varenim, pokud se tomu nekdo nevenuje na urovni "varim a v druhe ruce sviram tabulku hodnot". A kolik pamlsku zkrmite? To nestaci par osvedcenych? Uznavam, asi by nemela fretka striktne vyzadovat urcity typ potravy (granule male a hnede a jine ne), ale obcas to zavani spis alchymii nez cimkoliv jinym.

Pokud jsem se nekoho dotkla, omlouvam se, ale tohle uz muselo ven.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:04
Lee: moje fre?ule na to má asi stajný názor jako ty. Skoušela jsem, jako pamlsek za odm?nu(rozhodn? nezkoušim v?ci jako uzeniny atd.) meloun a banán a n?jak jí to nechutná. Je to po?ádnej masožrout.

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:13
Ja nevim - proste mi to prijde divny, resit zda hovezi s ryzi, pect to tri hodiny, vsechny mozne "recepty pro zvirata". Krmim granulemi tri roky (Hrozinku rok) a nikdy problem nemely - nijaky zasadni a enteritida/gastritida je pro me neznamy pojem. Prujmy pocitam na prstech jedne ruky (snad 3? - z precpani se jogurtem a jednou z testovin), jsou zdrave a tvari se spokojene. Z pamlsku jsem skoncila na gimpet tastickach (malt fit, multivitamin), neb maji spravnou velikost. A zbytek by se dal pocitat s lupou...
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:15
Lee - Když jsem s fretkou za?ínala (loni), krmila jsem granulemi Sluis, p?idávala jsem semtam ovoce, zeleninu, ob?as žloutek, 2 druhy pasty - vitamínovou a s maltózou. P?išla jsem na DF a najednou jsem zjistila, že fretky jiných majitel? mají mnohem pest?ejší jídelní?ek. Tak n?jak jsem za?la trp?t pocitem, že možná d?lám n?co špatn? nebo nedostate?n? :o/ Ale ten rok m? pou?il, že nic se nemá lámat p?es koleno a n?kdy mén? znamená lépe, takže jsem se vrátila k p?vodnímu :o))
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:34
Osobn? taky dávám p?ednost vyvážené strav? od Vitakraftu ;o) Mám pocit, že spousta lidí fretkám spíš tláská žaludek, ale mnozí si to nenechají vysv?tlit, práv? pro ten pocit "že by chudinka m?la po?ád totéž". Naším holkám teda "po?ád totéž" v?bec nevadí ;op Uznávám leda dobr?tky za odm?nu p?i výchov?, ale nemsí jich být moc, aby netvo?ily podstatnou ?ást jídelní?ku a musí to být n?co, co fretku neohrozí na zdraví, ideáln? co stejn? pot?ebuje dostat (t?eba troška vitamínové pasty,...)

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-07-13, 13:43
My taky krmime vitakraftem, ale mlsky mame hlavne od toho, abychom Sammy dostali z mist, kam za ni nemuzem, pr. zpod gauce, skrine, kdyz zaleze do chobotu od susicky, za pouziti zachudku apod., takze jich mame vic druhu, aby to meli pestrejsi. Ale jsou to jen mlsky tzn 3-4 kousky denne, jinak maj plnou misku granuli, kdyby meli hlad.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-13, 13:58
Na vytahování hada z díry nám spolehliv? funguje Calopetka ;o)

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-07-13, 14:50
Kdyz vy jste tu psali, ze se ji nesmi davat moc kuli predavkovani :o))
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Maciii (IP)
Datum: 2006-07-14, 11:04
Mojí Nikince chutnají piškoty v mléce, jogurt ale jenom trochu... Te? jí jdu zkusit dát ten meloun :o)) tak uvidíme... dám vám v?d?t jak to s tí melounem dopadlo... X?
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-14, 11:13
Však já ji navnadím, dám malinko olíznout tubu a dost ;op

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-07-14, 11:17
Já taky z tuby pastu nevyma?kávám. Te?ka si jen tak olízne okraj tuby a je spokojená. Aspo? na chvilku:o)

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-07-14, 11:26
To Maciii:
Ahoj, ty piškoty fretce asi nedávej, to by nem?li jíst, myslím...
Je to moc sladký. Víš.
P

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-14, 11:26
Doufám, že tím nevyprovokuji druhé kolo...

Maciii: Piškoty v mléce radši nee. Piškoty jsou sladké a pro fretky nezdravé a mléko zp?sobuje pr?jem. Trocha jogurtu je ok ;o)
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:52
Ahoj, nebudu zakládat nové vlákno, jen jsem Vám cht?la poradit fret?í tzatziky:) Kdo zná, ví o ?em mluvím. Natrouhaná okurka, vyma?kaná od š?ávy a k ní p?imíchaný bílý jogurt. Harley se v tom málem koupal, m?l okurky až za ušima, jak se olizoval:)

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:03
Taky jsem mu zkoušela dát Probican, jen tak olízat z prstu, jako ho dávám ko?kám a nad tím teda hodil hrozný xicht, že ho chci otrávit pelášil pry?. S ni?ím míchat jsem to ješt? nezkoušela, ale myslým, že Probican by mu taky prosp?l, ne?

Re: probican
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-14, 02:15
lady eriana: Probican fretkám rozhodn? prospívá ale ?asto moc nechutná ;o)
B?žná dávka pro fretku je 1/4 oto?ky denn?. Aby fretka Probican sn?dla, ?asto sta?í si ji posadit na klín a dát jí pastu z prstu. Když ani to nepom?že, m?žeš do ní p?imíchat malinké množství jiné pasty, kterou má fretka ráda, nap?íklad vitamínovou pastu od Gimpetu.

Probican je probiotická pasta, která navrací a utvá?í zdravou mikroflóru ve st?ev?. To znamená že t?eba p?i pr?jmu a po nemoci navrací správné prost?edí do st?eva a tím, že pomáhá st?evo osídlit "hodnými bakteriemi", zvyšuje imunitu celého organismu.
Používá se také preventivn?, nap?íklad zrovna p?ed cestováním.

Probican koupíš bu? u veta, nebo i v n?kterých lékárnách, stojí cca 150 k?.

potr+vit+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 13:22.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 12:33
Vendula: Ani když ho hodn? p?emlouvám, tak Probican prost? ne:) Dávám jim zásadn? pasty od Vetoquinolu, Gimpet mi nep?ipadá zas tak kvalitní. Ale zusím mu jí do n??eho lehce zamíchat, násilím to do n?j cpát nebudu.

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:00
Vloni mi Probican fre?ák necht?l, sem ho šidila tak, že sem si dala na prst Probican a na n?j vytla?ila trochu Calopetu. Tak to sn?dl. letos dlabal Probicam samotný bez problémú.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:25
Johana: Tak budeme holt taky šidit:) Te? lítá venku asi na desetimetrovém vodítku, honí se s ko?kama a je spokojenej, p?jdu ho za chvilku zase namo?it.

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-07-15, 00:21
meloun meloun meloun a gimpetka.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-07-15, 12:38
Slyšela jsem, že prý nejsou nutné v?bec žádné pasty (alespon se fretulky nep?evitamínují) pokud dostávají kvalitní granule :)
Jinak pro jistotu ... syrové maso asi nedávat žádné že? nebo ku?ecí ?i hov?zí m?žou syrové?

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-15, 12:50
Kuklynko, specieln? Montymu s tím jeho citlývým žaludkem bych radši syrové maso nedávala. A trochu vitaminové pasty jednou za ?as uškodit nemúže.
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-16, 22:19
jak moc m?že fretce uškodit ?ili papri?ka?
mám doma ke?ík s t?mahle papri?kama a už n?jakou dobu se mi tam papri?ky stráceli a dneska jsem zjistila že mi na n? chodí Filip,normáln? je pojídá p?ímo z ke?íku :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-17, 09:28
Žofiro: no a jak Filip kadí?:-) Normáln? nebo mu p?itom lezou o?i z d?lk??:-)
Avatar

Re: Fret?í m?amky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-07-17, 09:51
S ?ili papri?kami zkušenost nemám, ale mám jednu ?erstvou zkušenost s pálivou paprikou.
Koupila jsem bílou papriku a dala po kosti?ce Meggie a Rupíkovi. Rupík s tím hned utekl za gau?, ale Meggie p?edvedla takový tanec! Couvala kolem m? jak motorová myš a t?epala hlavi?kou, chudinka. Nem?la jsem tušení, o co jde, dokud jsem tu papriku neochutnala. Rupík za chvíli vylezl zpod gau?e a tvá?il se jakoby nic. :o/
Ješt? pár dn? potom si Meggie ode m? brala papriku s nezvyklou opatrností, nejprve ji packou shodila z mé ruky na zem, zkusmo do ní kousla, zacouvala, vrátila se a zase to zopakovala. Teprve potom papriku sn?dla.
Pro p?íšt? už budeme asi kupovat pouze kapie. :oP
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist