Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Zajda (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:22
nemáte n?kdo zkušenosti s bulkou pod k?ží (u lopatky)? Moje fretka má 6 let a ud?lala se jí malá bulka, která ale te? povyrostla, takže jdeme zítra k vetovi na operaci(MVDr.Lukešová,Lipová ul.,Praha), aby se zjistilo,co to je. No snad to nic nebude, ale docela m? doktorka postrašila, že když to bude rakovina, že se to nedá moc lé?it....
Máte s tím n?kdo n?jakou zkušenost???? D?kuji Zajda

n+bul+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:51.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:33
Manželovi rodi?e m?lí psa a ten ve stá?í m?l bulky po celém t?le, prý to byl tuk :-/
Ale rad?ji bych zašla na vet. Aby jsi m?la jistotu.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 19:53.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:33
To Zajda: Každopádne musíš poška? na stanovisko veta. Ale pokia? je tá bulka pohyblivá, hýbe sa spolu s kožou, nie je napevno na tkanive alebo kosti, tak by to mohla by? oby?ajná tuková bulka. Držím palce nech to nie je ni? vážne.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:35
Uju: Ne vždy je to tuk...naše Fena m?la bulky u cecík?..prý se to d?lá fenám co nem?li št??ata (více, než t?m co je m?li) a nebyl to tuk , ale nádor, už byla dvakrát na operaci. M?že to být tuk (kort na zádech), ale taky tv?tšená uzlina (ale na zádech?:-/¨) každopádn? návšt?va u veta a operace bych ?ekla že je tu na míst?. radši te?, než potom...hlavn? pokud je freti?ka ?ilá a normáln? jí, pije, kálí, mo?í zlobí kouše..atd:-)
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:38
Já bych šla asi na operaci na veterinu kde mají zkušenosti s fretkami.
M?že to být n?jaký pro n? typický nádor.
I t?eba nezhoubný, ale zkušenost je zkušenost.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:44
Nevím, k vetoj ur?it? ano, ale do operace bych se tak nehnala. Pokud je to vážn? ten tuk, tak ten ni?emu nevadí a to lze zjistit i bez operace. Nevím ale fretka 6 let stará je asi dost v letech a narkoza by pro ni taky nemusela být OK.
Teda nevím nevid?la jsem tak starou fretku ale pokud je to blízko hranice jejich životnosti, tak jist? bude mít nej za sebou a ta narkoza ????
Nevím, nechali jsem operovat starší ko?ku operace dopadla OK ale narkozu už chud?ra nerozchodila. Tak nevím ale to ur?it? usoudí odborník co je nejlepší

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:46
nejd?ív to chce po?ádný vyšet?ení...pokud je Zajda z Prahy tam jít NA Šejdr k pí doktorce Chylíkové. ?i v Brn? je klinika kde maj taky super vybavení a zkušeností bohat?...ale nevím jak se to tam jmenuje....ale v doporu?ujeme->veteriná? tam tu ur?it? bude:-)
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:12
No jo, odeberou mu z toho vzorek a zjistí, jestli je to zhoubné. Absolvovali jsme to u Chylíkové na ja?e a bylo to dobrý. Píchla mu do toho normální jehlou a odebrala n?jaké mikroskopické množství, ani vid?t to po?ádn? nebylo. A nebylo to ani moc drahé, výsledky byly asi za 3 dny. Ta jedna bulka je tuková, má ji na tlapce a druhá taková podivná, spíš pupínek, co mu z toho ob?as te?e krev. Tak se neboj, t?eba to nic nebude. Je mu taky 6 let. V?era jsme na srazu s MF ?ešili jestli mu to nechat vy?íznout nebo ne, no je to v tomhle v?ku nejisté, každopádn? p?ed p?ípadnou operací se doporu?uje ud?lat vyšet?ení srdí?ka a nechat mu dát šetrn?jší narkózu, pon?vadž z normální by se nemusel probrat. Zatím nejsem rozhodnutá, trochu se té operace bojím, i když je fre?ák zatím fit.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Zajda (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:12
D?kuji všem za rady, pro UJU:docela jsi m? postrašila s tou narkozou-uf,myslím,že 6 let snad ješt? není moc,nebo jo?Slyšela jsem,že se fretky dožívají 10ti let,tak to má Št?pánka v tom nejlepším produktivním v?ku!!Chodím k doktorce Lukešové na Praze 2 a jsem s ní spokojená,Št?pka u ní prod?lala jak kastraci,tak i závažnou operaci ucpaného st?eva (to jí zachránila život),takže snad ten Šejdr není nutný.
Ta bulka se nehýbe,je furt na jednom míst? a navíc roste...No tak fakt nevím.Ach jo,je to jako když onemocní dít?.....

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:17
zajda: Pr?m?r je 6-8let a samci spíš t?ch 6 let...sami?ky jsou ty co se dožívají 10let. Je to jako u lidí..i u nás se ženy dožívajá vyššího pr?m?rného v?ku než muži.p?ed operací fretky se radši zeptej zda mají zkušenosti s fretkou....je lepší to nepodce?ovat
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:20
Tak jestli roste, tak bych vubec neresila...Dokud je to pevne ohranicene a neroste to, je mozne to "nedrazdit" a nechat byt, pokud to mekne a rozleza se to, tak co nejrychleji ven...a to jeste nevis, zda se to podari odrezat vsechno, popr. zda jiz nejsou metastazy - ne vsechny jsou snadno odhalitelne...
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Zajda (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:24
Te? jsem ješt? doktorce volala-?íkala, že vyšet?ení srdce a šetrná narkoza je samoz?ejmostí,fretek tam chodí taky celkem dost,takže zkušenosti má....Ale s tím v?kem jste m? dostali..no záleží i na tom,jak se o ní ?lov?k stará..v tom jsem p?ísná-co se týká jídla-žádné sladké pacholíky,žádné lidské jídlo...tak v tomto sm?ru je ur?it? zdravá jak ?ípa!!

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:25
Lidi, nestrašte m?, Ferdovi je 6, neumím si p?edstavit, že už to t?eba nebude dlouho trvat... ale zatím je v dobré kondici, zdá se.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:26
Zajda: No, strašit jsem t? necht?la. Nejsem žádnej odborník a všude se mluví a píše o pr?m?ru tak kolem t?ch šesti let. Vím jak vypadá stará ko?ka,pes ale fretku jsem nikdy nevid?la, tak si myslím, že to bude podobný. Ale jak jsem psala naho?e. Rozhodn? navštiv veta a ten Ti ?ekne co je pro tvou fretulku nejlepší.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-02, 16:28
Zajda: p?i ideální starání je ten pr?m?rný v?k co jsem ti psala tj. žádný sladký jenom po?ádná vyvížená strava:-)
Fretky sladký naše nesm?j..jsou to cukrovká?i...vyšet?ení na srdce by v tomto v?ku m?lo být sou?ásní každop?lro?ní prohlídky, protože trpí na šelest na srdci (nedomikavost chlopní). Prý n?kdy už od p?ti let by bylo fajn to d?lat kort u samc?.

jinak holky nebojte...každá fretka to má jinak..když je v dobré kondici tak to p?ece rozhodn? neznamená že jí zítra klepne...ba naopak!
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-02, 18:07
ajda, mám 7 letého fre?áky a boužel má zhoubné nádory mízních uzlin.Jsem od Prahy moc daleko, ale i p?esto jsem to vše s Milouškem absolvovala. nechci T? v žádném p?ípad? strašit, ale je dob?e, ž eto nenecháváš náhod?. ?ím v?as k vetovi, tím líp! Držím palce, a? to není nic zhoubného!!!!! Držím p?sti?ky i s Milouškem.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-08-03, 13:05
I když Míša Št?pánku vyhnal ze svého byte?ku tak jí moc drží tlapi?ky.Samoz?ejm? i zbytek rodiny p?eje brzké uzdravení. Ur?it? dej v?d?t jak jste dopadly,
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-04, 09:53
Zajda: jak jste dopadly?

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Zajda (IP)
Datum: 2005-08-04, 13:28
Tak Št?pánka je po operaci a je fit.Byla to cysta,doktorka ?íkala,že je dob?e,že je to venku,no byla dost velká.Narkózu zvládla,probudila se až ve?er,ale b?hem minuty už byla ?ilá.Uff,jsem moc ráda,že to tak dob?e dopadlo.Díky za podporu!

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-04, 14:36
To jsem ráda, že to nebylo nic špatného. P?eji brzké uzdravení a fre?ulce podrbání.
P?íjemné zprávy ?lov?ka pot?ší.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-05, 11:58
Sice uz je fretulka po operaci (at se ji dari!)
Mam jeste jednu moznost co by to mohlo byt - v pripade ze by hledal nekdo podobnou vec. Nekdy po ockovani se muze udelat taky bulka - a pokud jsou fretulky treba dve a hrave tak se to muze zvetsovat tim ze se kousou do krku.
Ja jen ze mi to pripomelo to misti kde mela bulku Stepanka.
Tak at se z toho Stepanka dostane co nejrychleji a jeste spustu dlouhych roku ;o)

n+bul+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:52.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-08-05, 12:28
Z dobré zprávy je vždycky radost, to je fajn, podrbej Št?pánku
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-05, 13:19
Jo jo z dobrých zpráv se vždycky ud?lá ?lov?ku hej:-) podrbání pro všechny tcho?e!:-)
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2007-07-10, 22:21
Nechci zakládat nové téma (už tak jich je tu...), tak to zkusím tady. Máme 7letou fretku, které na noži?ce vyrostl "nádor", výr?stek není osrst?ný. P?ed 2roky prod?lala operaci cysty na ledvin? a od té doby se úžasn? "spravila", je hravá (nandává to fre?ákovi), výr?stek ji nijak neomezuje. A tak dumám-riskovat operaci v tomhle v?ku, když ji to nebolí nebo ne?

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 11:44
Jeanette: Jak je ten "nádorek" velký? Je srostlý s tkanivem, nebo se pohybuje spolu s kúží? Neni to bradavice?
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-11, 11:45
ja bych to nevid?la tak dramaticky,roste ji to?Jestli nee,a žádnou jinou potíž ji to ned?lá,tak bych to asi ne?ešila.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 11:50
Vl?ákovi se ud?lala bulka pod krkem asi 1,5 roce. Byla pohyblivá spolu s kúží a velká jako malý hrášek. Vet ?íkal že to netr?ba ?ešít, jen pozorovat. Za další rok bulka troši?ku povirostla..jinak nic. A te? na ja?e najednou z ni?eho-nioc zmizela sama od sebe. Vet si myslí, že to bylo tukové, n?jak opoud?ené a jak se fre?ák t?e krkem o cokoli, tak se pouzdro narušilo a obsah vst?ebal.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2007-07-11, 15:47
D?kuji za názory.
Johana : S k?ží se to nepohybuje a nevím, jak to popsat, ale má to jakoby "obnažený" povrch. Je to asi centimetrová hr?ka, ale neroste to a fretku to viditeln? netrápí-nelíže to, nekouše to. B?há, šplhá, hraje si, takže jsem ?ešila, jestli do toho mám zasahovat.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 15:55
Jeanette: pokud to fre?ulce nijak nevadí, neotvírá se to, nemokvá, tak bych to 7-mi leté fretky asi nijak ne?ešila a pozorovala bych to. A? se na to t?eba p?i nejbližším o?kování koukne vet...
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2007-07-11, 16:01
Johana : Taky jsme to tak n?jak promysleli a asi ji teda necháme v klidu a budem pozorovat. Ješt? jednou díky.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist