Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:01
Holky máte n?kdo zkušenosti s bulkou u cecíku??
Naše Nerinka (p?es rok stará) je cca 6 týdn? po injekci na ukon?ení ?íje (Pregnyl nebo Receptal - te? si nejsem jistá),tak nevím jestli to m?že mít n?jakou souvislost s falešným porodem ????

pora?te, odpoledne s ní jdu na veterinu, ale tam moc zkušeností s fretkama nemají......

PS : m?že mít frete?ka 7 (fakt sedm) cecík?????

n+bul+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:49.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:04
petiku a pro? by nemohla? :) mám takový pocit, že u gii jsem jich napo?ítala stejn? :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:09
Petik, 7 cecíkú mát múže (jedna Vl?ákova dcera ja jich má taky tak)

...a ta bulka...to t?žko takhle...nemáš aspo? fotku? Každopádn? by tu bulku mn?l vid?t dobrý vet...nemusí jít o nic, ale taky múže...
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:48
Petik, bulku radši nechat prohlídnout dobrým vetem.

Co se týká cecík? - naše Meggie jich má 10! A všechny funk?ní, což nám p?edvedla loni u mlá?at. A Vanilka jich má také jen 7, stejn? jako její maminka Moli. :o)))
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:49
ona ta bulka n?jak zvláš? není vid?t, je ale cítit pohmatem......(takové tvrdší místo)
a bohužel dobrý vet - v okolí žádného na fretky neznám.....tak holt to p?jdu odpoledne zkusit k tomu co obvykle

7 cecík? m? docela p?ekvapila ( normáln? bych p?edpokládala do páru.... :-))
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-06, 14:51
Petik, tak si darši za dobrým vetem n?kam doje?...jestli to je vevnit? a hmatatelné, asi by to chtélo sono, nebo RTG...múže to být n?jaký nádorek.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-08-07, 08:54
Tak jsme byli v?era u veta, koukl na to, prohmatal, a zjistil laktaci. Dostali jsme antibiotika a ve st?edu jdeme na kontrolu. Jedná se tedy o zán?t v mlé?né žláze v d?sledku falešného porodu.

Už jste to n?kdo u fretky zažil ??

faleš+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 17:30.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-07, 12:18
Petik: m?že se to stát a ob?as se to i stane. T?lo sami?ky, která má falešnou b?ezost se chová jako t?lo sami?ky, která je opravdu b?ezí, porodí a vychovává mlá?ata. Jen s tím rozdílem, že u sami?ky s faleškou nedojde k porodu ;-) Ale m?že se stát, že se p?i falešce "po porodu" i trochu spustí mlí?ko a m?že tedy dojít k zán?tu mlé?né žlázy. Antibiotika by to m?la vy?ešit.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 17:30.
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-08-07, 12:48
zkoušela jsem to hledat v?era docela dlouho, ale nenašla nic......

také doufám, že to ATB vy?eší. Doktor se práv? i ptal, jak jsou na tom ostatní frete?ky,- tak jsem mu ?íkala, že obvyklé to tedy není....

dám pak ješt? v?d?t, jak jsme na tom :-))
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-07, 13:38
špatn? se to tu hledá, vím, že to tady je jen proto, že sem chodím už léta a pravideln?. pokusila jsem se ti vytáhnout aspo? to, co se mi poda?ilo dohledat. je toho tady mnohem víc, nemusíš se bát, že máš n?jak mimo?ádn? nemocnou fretku a vetovi to vy?i? taky - ano, u fretek se to stává (jen letos vím o asi osmi p?ípadech), že mají zán?t mlé?né žlázy.

[forum.fretka.cz]

[forum.fretka.cz]

[forum.fretka.cz]

jo - a u všech se to ?ešilo atb, tak jako u té tvé.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 07.08. v 13:39.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: Petik (IP)
Datum: 2007-08-07, 15:45
díky za odkazy, ale toto se týká asi jen fretek, které opravdu porodily......moje m?la falešku....
Avatar

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-07, 16:09
to nevadí, viz p?ísp?vek venduly r. výše. i p?i falešce, resp. "po porodu", se m?že spustit tvorba mléka=riziko zán?tu, ve vašem p?ípad? zán?t.

Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-08-11, 14:54
Naší cca 16 m?sí?ní fretici se objevila bulka na nose (tam jak vyr?stají vousky). Bulka není tvrdá, ale bolí ji. Fretice žere, je aktivní. Myslíte, že má cenu chodit na vet pohotovost? Nebo máme v klidu vy?kat pond?lí a jít k prov??enému vetovi?


Re: Bulka pod k?ží
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 15:38
myslím, že bulka nebude nic tak neodkladného (jako t?eba zlomená noha), po?kala bych na pond?lí a svého veta.

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist