Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
dv? fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lukáš (IP)
Datum: 2005-07-22, 09:23
chcic se zeptat chci si koupit fredky ale dv? nechci pár ale bu? dv? sami?ky nebo samce. nevim jestli se budou dva samci snášet poradte mi prosim



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:55.

Re: dv? fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-22, 09:26
Lukáš, ak chceš fretky 2 odporú?am sami?ky. Sam?ekov by si pravdepodobne už pred prvou rujou musel da? kastrova?, aby sa ti nepozabíjali...




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 16:59.
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-07-22, 09:34
Lukas:a dystak jsou to FREtKY a ne FREdKY
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-22, 11:13
P?edev?írem jsem si k mému ro?nímu kastrovanému ssame?kovi vzala z útulku dvouletého nekastrovaného, a po jednodenních "šarvátkách" už jsou druhý den v pohod?.
Dokonce jeden druhého už hledá. Takže si myslím, že je to fakt individuální.
Pavla

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:04
Pokud chcete mít úplnou jistotu, že se nebudou prát, tak rozhodn? 2 SAMI?KY! Pop?. ješt? jednoho samce k tomu a budete všichni spokojení ;-)

Úpln? nejlepší je SAMEC A SAMI?KA. Poznáte rozdílné povahy a specifika obou pohlaví.

Se 2 SAMCI je to velmi ošemetné. Pokud chcete snížit riziko toho, že se budou navzájem vraždit, musí být OBA kastrováni a i pak je to sázka do loterie!
MF zrovna v pond?lí ?íkala na srazu, že dle zahr. výzkum? s divokými tcho?i je možné, aby se dva samci snesli a neubližovali si. Musí ale vyr?stat od narození spole?n?! B?hem následujícího života pak sta?í, aby byli, by? jen na pár dní odlou?eni (nemoc a pod.) a už se za?nou chovat úpln? jinak - hájí si svá území, koušou se.
Docela p?kná ukázka toho, jak na sebe byli 2 noví samci nejprve hodní a jak to dopadlo je ve vlákn? KUBA A MÍŠA. Nebo Míša a Kuba? Te? nevím, ale vyhledava? to najde.

vícero+pro+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:22.
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:07
P?esn? tak, je to individuální, protože n?kdy se nemusejí na dlouhou dobu snést ani dv? samice. n?kdo to tu už psal, že se jeho 3 letá samice nesmí?ila s p?íchodem nové, ale to je spíš extrém. N?kdy si samci padnou do oka a um?jí se tolerovat, ale u samc? je v?tší pravd?podobnost šarvátek, viz vlákno Kuba a Míša. Nakonec museli jednoho dát pry?, p?esto, že dlouho v??ili, že to bude dobrý. nebylo. :o( Ale Ene má te? dva kluky a v pohod?. Iva D. má dva brášky a také v pohod? (alespo? zatím) Iva má kluky celkem 3. A jedna paní doktorka ze Slovenska má kluk? dokonce 5 nebo 6. :o)
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:13
Hmmto jsem si hezky po?etla mám mražení z p?edctavy, že chci ješt? jednoho :-/ Samce.

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:13
Myslim ze dve samicky jsou super.. ;o)
Mam dve holky - a jedna bez druhe ani ranu - jsou perfektni.. Spolu i vychovavaly mladata. Holky jsou podle meho nazoru lepsi - nemusis resit zda se nebudou pozdeji spolu rvat.
U dvou samcu ano - nejmensi "riziko" to je kdyz jsou to brachove. Pak je pro jistotu nechat vykastrovat.
Ale jak rika Vendula - uplne nejlepsi je kluk a holka - protoze jsou trochu rozdilni - pokud nechces mlade muzes je nechat vykatrovat..
Takze vyber je spis na tobe- jen u tech dvou samecku by sis mel dat pozor..
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-22, 12:14
No JOrdi me prislo to ze si je chce poridit najednou? Takze ti odpada seznamovani - kdy jedna uz ma sve teritorium..
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-07-22, 13:23
Naše 3 letá Kimi se zatím s novou fetulkou nezkamarádila. Teda ona by cht?la,kvoká na ní... Nik?a k nám p?išla v ?íji,ted je po kastraci, po?ád má falešnou b?ezost. Myslím,že až jí b?ezost p?ejde,tak to bude v pohod?.
Holky se ?asto perou, za?íná vždycky Nik?a. Vypadá to,jako by si cht?la Kimi odvléct do pelíšku,ta u toho p?kn? vyvádí. ALe podle m? jí to nijak nevadí, vždycky se jen oklepe a ?eká co bude.Pak p?ed Nik?ou utíká, zase se porerou, pak na sebe kvokají a tak to jde po?ád dokola.

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-22, 14:19
Jano - presne to mi dela Flo se Silverem - chce ho tahat jako mladata, ale on nechce - takze se poperou. Nebo takhle vyprasily holky (jeste brezi) kozich Fredovi - chtely si ho adoptovat a on nechtel - tak ho servaly - a on chuderka spal u zachodku a ony v jeho prepravce..
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-07-22, 14:31
Nik?a už má falešnou b?ezost 2 m?síce. Všude jsem ?etla,že je tak 4 - 6 týdn?, zatím to u nás na zlepšení nevypadá. Nik?a je n?kdy p?kn? agresivní,když m? chce tahat do pelíšku a já se tam celá nevejdu :o))

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-22, 14:37
No to mas pravdu ze je to docela dlouho.. Treba jste opravdu moc nezbedny mladata co potrebuji vychovu a ona pak nema cas na nejakej konec rije ;o)
Tak at je to co nejdriv!! Vim jaky je drsny tahani.. Flo proste capla a "nesla" Tappi vzdy jenom jemnounce.. Ale pak prisly mladata a na me jim nezbyl cas - tak sem si oddychla.. ;)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 22.07. v 14:41.
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-22, 17:31
K tomu soužití dvou samc?... Oni m?li období, kdy se t?eba snášeli úpln? v pohod?, ale pak se n?jak navzájem vyprovokovali a už to jelo. T?eba když byli v p?epravce - Míša se trochu bojí auta, tak když se jelo a Kuba se mu tam n?jak motal, tak ho se?ezal - asi jak byl roz?ílenej a bál se, tak se bál i jeho. Nebo se doma n?kdy (ne moc ?asto) porvali že m?l n?kterej krvavej strup. Ale hlavní problém bylo to, že si vzájemn? ctili záchod, což znamenalo, že když tam jeden nakakal tak druhej už tam nešel. Takže ho obvykle n?kdo z nich zabral a druhej pak chodil jen k n?mu, ale už ne až tam. Vypadalo to následovn?: nap?. Kuba couval s chvostem nahoru do rohu, kde byl záchod. Vsko?il zadníma do n?j, najednou se ošil, vylet?l zase ven, jak to ale na n?j šlo tak se vrátil a pustil to p?ed. D?lali jsme r?zný pokusy a dopadlo to vždycky tak že kdo nas.al první, byl vít?z. A komu by se ráno co ráno cht?lo vytírat voliéru? A ty masti?ky na ty strupy, to bylo co chvíli že byl n?kdo krvavej. Jim to sice nevadilo a hráli si a bojovali, ale zátylek nezvládal. Tož asi tak to bylo s dv?ma klukama...

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-23, 01:45
Pavel - ale taky dodej, že je Míša p?kný lump, který se ?ídí pravidlem "mrtvá fretka = dobrá fretka" ;o) aspon co jsme ho zažili my :o)))
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-07-23, 20:48
No a z Kubicka je medvidek zlatej, kterej ted chodi s Terinkou na jeden zachod a NIKDY se nestalo, ze by ji kousl do krve a nebo ona jeho:))

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:06
Obnovuji toto vlákno, protože jsem dost vážn? za?ala uvažovat o další fretce. Vím jist?, že bych rad?ji znovu samce. Mám v plánu kastraci(až p?ijdeten správný ?as), ale chci se optat. matýskovi jsou asi 3 m?síce, je šance, že si zvykne na dalšího mr?ouska?
Není to moc pozd??
Jak se takový dva samci vlastn? seznamují???
Mates se vid?l jen s jednou fretkou (samcem) no dost ho pral, ale u toho kvokal, takže si nejsem jista jestli to myslel, zle nebo si jen hrál ???
M?žete mi tu prosím co možná nejpodrobn?ji popsat Vaše zkušenosti se seznamováním dvou samc????
Jak poznám že jdou tvrd? do sebe nebo si jen hrajou?
Pokud to tu popsané n?kde už je, tak se nezlobte, ale já to nikde nenašla.Dík

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:32
Uju: Ono je n?co jinýho miminko (n?kte?í starší fre?áci jsou doslova schopný adoptovat miminko a i ho chránit..vid?la jsem to na sraze kdy jsem pinesla Kukulína jako malý uzlí?ek a jeden dosp?lej fre?ák si ho tam schoval pod sebe že ho bude chránit a Kukulínek tak spokojen? chrupal..pak p?išla jeho kamarádka fretí sami?ka atak si roli oto?ili a prozm?nu Kukulína hlídala sami?ka! neuv??itelný:-)

seznamuje se to všechno stejn?..doporu?uju nejd?ív p?es kles...nebo ješt? lépe...vzít hadry na kterých spali a prohodit jim je..aby se nejd?ív poznali po pachu...a pak je k sob? pustit p?es klec...aby si neublížili a sledovat reakce...no a pak podle nálad všech je pustit k sob? a koukat zda se rvou natrvdo, nebo se vychovávaj, nebo si hrajou..poznáš to:-) N?kdo to vypadá dost tvrd?...ale je to jenom výchovný (p?ípad mojí Freyi)

add kvokání: Kukulín taky kvoká a pak trhá maaso na kusy...to divoký kvokání bych spíš p?eložila jako nadávky a váhr?žkynež jako nadšená radost že vidí n?koho svýho druhu.
navíc n?co jiného je venku a n?co jiného doma...doma je to p?ece jeho! a jiná fretka tam p?ece nemá co líst:-)Si p?edstav že ti n?kdo nakíbluje do baráku ?lov?ka a ne?ekne ti pro?...kdo to je, jak dlouho tam bude prost? nic a str?í ti ho do postele;-) taky se budeš roz?ilovat...


u sezmanomvání starší holka a mimino samec jsme m?li prvný 3 dny (p?edtím jsme 2 týdny ?ekali až Kukulín doroste Freyiný velikosti, aby se mohl bránit...do tý doby byly poušt?ni odd?len?..bylo to hrozný, ale taky jsem to zmákla).Pak jsme v pátek otev?eli okna pustili v?trák a pustili je natvrdo k sob? (to jsem ale v?d?la že Freya mu dává jenom lekce a nubližuje mu n?jak závratn?...úrvní den nám smrd?l byt strašn?..p?es noc byl natvrdo spolu v kleci...nevím co se d?lo..radši jsme je p?evezli na druhý konec bytu...druhý den už to bylo takové unaven?jší a Kukulín pušil jenom ob?as...a t?etí den už byl klid a v ned?li jsme s nima dokonce šli na sraz s jednom batohu:-)

a te?? Kukulín m?l pr?jem takže Freya jela na víkend s mámou k babi?ce a já s MIrkem a Kukulínem jsme jeli do Petrovic....nbyli spolu dva dny a Freyu málenm trefila mrtvice jak se jí strašn? stýskalo..když jsme p?ijeli málem jsem se rozbre?ela dojetím jak byla š?atsná že jo našla že se jí neztratil...a nechápala pro? nem?že za ním do p?epravky...no dojemný...byla jako uzlí?ek nešt?stí, že jí vzali kamaráda..
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:41
Uju jsi z Prahy - pokud ano - myslim ze bych ti mohla nabidnout setkani - aby si vyzkousela jak bude Matysek reagovat na jine samecky.. Moji jsou prckove hravi, takze si myslim ze dobre.. ;o) Tak kdybys mela zajem ozvi se..
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-07-29, 20:13
U nas probihalo seznamovani uplne v klidu. Kuba je klidas, takze terku prijal okamzite za svou a uz po chvilce ji nikomu nechtel dat:)) A tak je to dodnes

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 22:06
Bara: Ano, ale Kubí?ek byl hodnej tcho?ík vždycky a byl hodnej i na mojí vzteklou Freyu (Kubí?ek je jeden z mála tcho?? který Freya tolerovala a dokonce s nima chrn?la i v jednom batohu! a a Terka je sami?ka a ješt? k tomu mimine?ko (byla když sis k ní p?inesla Kubíka. U staršího samce který není dost docializovaný by bylo nejlepší využít tady nabídku Yasmin...:-)
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-07-30, 21:18
Yasmin.Moc dík, ale do Prahy to mám 180Km :-(
Vid?li jsme se sousedovým fre?ákem, no nevím, tak n?jak Mates po n?m šel a on byl krotkej jak plyšá?ek, ale tak docela jsem nepoznala, jestli si Mates chce hrát a divo?í, nebo jestli jde o n?co vážn?jšího :-/

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-01, 18:37
Uju: To je musíte pustit k sob? a uvidíte..když se zakousne a za?ne škubat hlavou tak rychle a odtrhávat...když to nep?jde tak polít vodou (nemusí být ani ledová..sta?í vlažná...hlavn? že je to voda:-)).
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-02, 14:24
Radka: No, snad se do toho sousedovyc fre?áka tak moc nezaklusoval(hlavou u toho neškubal), teda já to dost hlídala, on by to ten soused nemusel pochopit. No, jsem na to zv?davá. Mxslela, jsem, že si fre?ulku (druhou) po?ídím až za rok, ale Ene mi ?íkala, že je lepší dokud jsou mladý(což chápu) a te? mám možná možnost sehnat vytouženýho silvra, tak uvidíme :-/
Si ?íkám, že on je možná spere pes, ksyž budou moc mahrovat. Jako to d?lá u Matese. pokud je hodnej a jen si hraje, vše je OK ale jakmile zašne kousat zle a bolí to, tak jde tvrd? po n?m-neublíží mu ale dá mu jasn? najevo kdo je v?tší!!!

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:17
Ahoj, již delší dobu si pro?ítám diskuzní fórum a ani nevíte jak Vám všem závidím, že si m?žete po?ídit druhého tcho?íka :) Bohužel m?j p?ítel jen tak tak vychází se Sanynkou a druhou fretku nechce. Kdyby jste m?li n?jakou osv?d?enou metodu jak p?esv?d?it druhou polovi?ku tak napište :)

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:23
já jsem p?inesla jednoho do?asn? než si pro n?j p?ijedou budoucí majitelé... Byl to samec v ?íji a oba jsme trp?li, tu byl puch... PAk jsem m?la možnost získat hol?inu a vyšlo to, po tom klukovi to byla docela úleva. Asi už si zvyknul, že se zví?ete v byt? nezbaví tak to toleruje (jak já jsem mu vd??ná :o))) ) no a te? jsem dostala povolení pohlídat ješt? jednu hol?inu, takže pokud to vyjde tak tu budem mít do?asn? fretky t?i :oD Neuv??itelný, aspon pro m?... :o)))

Hlavn? zjistil, že jsou dv? spokojen?jší a nechaj ho na pokoji protože ?ád?j spolu... Nemusí doma nosit silný ponožky, i když ted je Terka po kastraci a nem?že si s Ferdou hrát tak je to trošku náro?n?jší ale zvládá to i on, sice Ferdovi nadává a vyhrožuje krutou smrtí, ale...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 02.08. v 15:25.
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:28
Uju: Za rok fakt ne...dokud je mladej tak honem...bude si lépe a rychleji zvykatna novýho ?lena rodiny:-)

Lucka: Psychicky je zdeptej...máma fretku druou taky necht?la...ale Freyabyla sama zavírána nahoru na púdu (tam spíme..je to velká ložnice) a m? bylo smutno že není dole s lidma....a tak jsem mámu doslova udeptala a Freyulce po?ídili kámoše aby naho?e nebyla sama:-D

Jinak s p?ítelem problém není...ten by m?l taky jako já fretek t?eba 10, ale rodi?osvstvo..to je d?s..a to jak jeho tak to moje...:-)
Avatar

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:31
Lucka: No souhlasí :-) To není tak jistý. Když jsem cht?la dom? fretku manžel je?l, že to nechce, kouše to a smrdí, stejn? jsem si po?ídila a celkem ho má i rád, ale zase ne tak moc, má ho rád jen pokud nekouše a (nemusí pro n?ho nic ud?lat) Druhou fretku taky nechce, prý jedna sta?í.Ale tak n?jak se ho moc ptát nebudu. Ví, že toužím po?ád po st?íbr?ákoj a má sm?lu. Stejn? se o n? budu starat já.
Záv?rem: Se u nás objevý druhý klubí?ko a má sm?lu :-))

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:37
Já jsem to taky tak p?ed 14dna ud?lala.
prost? jsem toho druhého p?inesla a bylo.
No, nic moc.
Nejd?ív odešel, že už se mnou bydlet nebude (po osmi letech), no a za t?i hodiny p?išel.
Asi ješt? t?i dny jsem na n?j d?lala ka?abundy a tak.
Kubík je totiž z útulku, tak jsem hrála na city.
Chudinka malej, opušt?nej, nemá pání?ka, jak ho pojmenujeme a tak. A dobrý.
Je fakt, že jsou mí? vid?t když jsou dva, než když byl jeden sám. Takže dobrý.
Zbaví se spolu. Docela pohoda.

Re: dv? fredky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2005-08-02, 15:37
Tak vidím že nejsem sama kdo s tím má problém. Mé argumenty ty se o n? stejn? starat nebudeš a budou si hrát spolu a tebe si kone?n? nebude všímat nepomáhají. Bohužel Sanynka je malá prdla, úto?ící jak na p?ítele tak na veškeré návšt?vy a já mám na talí?e po?ád jen jak má naše kamarádka hodou fretku a to naše zví?e je záke?ná potv?rka :) (Což je, ale když byla nyní na hlídání u Klárky, tak mi ji málem necht?li vrátit, že je to andílek - no byly první lidi do kterých se hned nezakousla :) )

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist