žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Eliška (IP)
Datum: 2005-07-15, 12:25
Mám mladého same?ka (12 týdn?) a stalo se že sežral kus tri?ka. Má to místo pelíšku a tak ho m?l v kleci p?es noc. Až ráno jsem si všimla že kus chybí. Granulek dostává dost, takže z hladu to nebude. Neporadil by mi n?kdo co s tím?

zlo+hadr+ch+nebez+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:19.

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-07-15, 17:21
Bacha na ucpání st?ev. N?kdy to fre?ule d?lají, už se tu n?kde o tom psalo. Vzala bych mu p?edm?t doly?ný, aby nem?l co z?át. Je to nebezpe?né.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:52.
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: pavla (IP)
Datum: 2005-07-15, 17:41
Ahoj,
fre?áka sleduj, asi m?l být již dnes pod dohledem.
Sleduj jestli žere a kaká. Takzvanou "pasáž".
Jestli bude obojí ok, bude to snad dobrý.
Pokud dnes nic nevykaká ani nesežere, m?že to být ucpání st?ev tzv. "ileus" , pak bych vyhledala veteriná?e.
Ud?lají snímek trávicího traktu s kontrastem (opakovaný) a zjistí jestli funguje pohyb trávicího traktu.


Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-07-15, 19:06
Zkus mu ušít polštá? z rifloviny.
Dá mu to v?tší práci sežrat.
Našeho Matese to taky p?estalo bavit, ji a hodn? hra?ek v kleci.

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-15, 21:22
to mlá?ata d?lávají... hlavn? pozor na ta st?eva - to, že jí, nic neznamená, hlavn? aby taky pak kadil... :o)
pro jistotu bych mu te? "p?ilepšila" bezopetem nebo maltsoftem - ob? pasty p?sobí jako mírné projímadlo a usnadní tak p?ípadnému cucku (podává se i v dob? línání) pr?chod z jednoho konce t?la do toho opa?ného... :o)

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-07-15, 22:40
Náš Ruda to d?lá taky,je mu 3,5 m?síce.hrozn? rád žvejká cokoliv textilního.Když tatínek d?lal ucpávku seda?ky a ležel u toho na zemi,Ruda mu zatím vyžvejkal díru do tri?ka,co m?l Petr na sob?.hrozn? rád má tlustý náplety u mikin,asi nejvíc se mu líbí,když u toho sk?ípe zubama.Tak si užíváme a hlídáme zdravotní stav.

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Eliška (IP)
Datum: 2005-07-16, 12:26
P?ed chvilkou jsem se dívala do klece a našt?stí mise?ka je prázdná a bobek je na sv?t?:)O tom záv?sném pelíšku už jsem p?emýšlela a asi mu ho tam ud?lám,aspo? bude mít v kleci víc místa.Taky jsem se dívala na ?em Chiko spí nejrad?ji a chrn?l na linu a byl spokojenej,p?itom m?l hned vedle pelech,ale do toho ani nevlezl.

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-18, 10:21
Ahoj,
tak když papá a taky d?lá bobky, tak bych ?ekla, že po t?ech dnech už je to OK.

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-18, 16:48
Co sem slysela, tak potom co sezerou latku problemy namivaji - to spis vajgly, gomuve veci a pod.
Tappi ma ze vseho nejradeji me spodni pradlo - nepreslo ji to ani v dospelosti - proste nekdy ji to napadne a sezere kus nejakyho pelechu - pak kadi textilni hovinka ;o) Nejradeji ze vseho ma moje kalhotky - na ty je vysazena - a kdyz ji nekdy nacapu, ze mi je ukradla tak na me syci a brani si je.. Tak se snazim i co nejvic zamezit pristup ke kosi s pradlem.. Zavesnej pelech kousala taky.. ;o)
Proste ho to bud prejde nebo ne..
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-07-18, 18:54
Yasmin - záleží na tom, z jakýho materiálu ty kalhotky jsou - žere i um?lý nebo výhradn? bavlnu? Ta by škodit nemusela :o))))

Jinak souhlasím s radami - sledovat, aby daná textilie prošla celým zažívacím trajtem a sledovat, jak jí a vylu?uje.
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-18, 19:01
Bavlnu - hlavne ty nejnovejsi - takze podle meho ji jeste "voni" novotou.. Nekdy se pusti do kapesniku, prosteradla a rucniku - platenych
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-18, 21:26
Cvokinka jako mala sezvykala rukav meho "sitovaneho nic" - tricko z umele sitoviny, tyl nebo jak se to jmenuje. Jeste s rukavem v tlame dostala na zadek (vzteky jsem nevidela) a od te doby zere zasadne lidi a na textil kasle:-))
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-19, 12:28
No Lee to ja taky vzteky nevidim a Tappi pokud dostane na zadek, tak se na me nafucene koukne a nebavi se se mnou - pak jde zase hledat hadry..
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:05
Naše Sašenka jednou vyžrala díru do p?ítelových slip?, když je pohodil na zem a usnul:-) Když se pak probudil a oblík si je, zjistil, že jsou prakticky k ni?emu, protože to co m?ly zakrývat koukalo ven:-)
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:14
Takhle nám Kukulín konzumuje špi?ky a paty použitých ponožek..v ?istých se jenom válí , ale použot? konzumuje...žádný problémy nem?l..se*e furt stejn? po celým byt?:-D jinak ješt? mi jendou sežral kalhotky, ale prý fusekle jsou lepší.
Jinak pokus by sežrak v?tší kus doporu?ila bych vážn? ten bezopet..ono to promaže st?eva a tak to snáz vyletí aniž by se poškodili...jednomu fre?ákovi to prý pomohlo vykadit celou tužku (nevím,ale n?kdo na foru tp tu psal..že byla asi 5cm dlouhá%-))
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:43
No ja vcera prckum vymenovala hadr v pelisku a byl taky pekne prozranej - ale v bobkach sem to nevidela a pri tom kadi normalne, papkaj taky a hadr byl prozranej postupne - a vaha taky pribyva - tak snad to bude oki - pripadne je budu muset rozdelit - abych videla jak kdo kadi..
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-04, 17:45
Yasmin: To je výhoda r?znýho pohlaví tcho??...velký hovínko velkej tcho?, malý hovínko malej tcho?:-D (pak je to taky..hovínko v záchod? malej tcho? hovínko kdekoliv jinde velkej tcho?:-D)
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-04, 18:05
Hmm tak ja to muzu rozdilit - hovinka vsude - VSICHNI! Hovinko tesne po kriku - Silver.. Hovnika v kleci - holky, hovinka v ohradce - prcci ;oD
A pak by tu byl jeste smrad - bazpochyby FLo ;oP
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-04, 18:34
Yasmin: Jo! Cool!:-D (Aneb poznáváme tcho?e jinak)...já ješt? m?žu poznat tcho?e podle smradu v byt? (jakýkoliv výrazn?jší smrad..Kukulín:-D, Jakýkoliv ?ev týrané fretky --Freya - ona je taková ukecaná), hysterické kvokání (Kukulín) sy?ení...pokud u toho nejsem já, tak Freya..pokud jsem u toho já tak Kukulín dostává na zadek za p?evrácenej pokojí?ek:-D) No prost?..každej tcho? má jiný styl chování..dokonce je poznám i podle r?znýho zp?sobu chroupání granulí! ( a to havn? v noci...kolem t?etí hodiny raní se v?tšinou krmí pouze Kukulín...p?ed spaním se krmí zásadn? Freya)
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-17, 18:58
tak mám doma taky jednoho požíra?e látek :o( cestou domu mi rozkousala tri?ko, šustákovou bundu, a klokanku, ned?lá jí problémy ani ryflovina, tu s chutí sežere taky, takže nevím, co jí dát na spaní :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-17, 19:58
Tak na spaní tedy fakt nevim. Každopádn? MatlSoft.
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-17, 21:04
žofiro, já mám taky požíra?e pelíšk? doma:/V?bec nevím, jak to ?ešit, a tak každý den prohmatávám b?íško a kontroluju záchodky. Vzít jí ty pelíšky a hadry nem?žu, spí v p?edsíni a tam je v noci hodn? chladno, navíc ona sežere fakt všechno.. už mám pry? p?lku fleecové deky, žere mi ru?níky i molitanové pelíšky, sem tam se chodí vy?ádit i v mojí sk?íni:(((
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-17, 21:08
No, až na n?co p?ijdete, tak mi to ?ekn?te, prcci taky sežerou na co p?ijdou, v?etn? pelíšk?, našt?stí ne moc, tak to jde, ale i tak... tcho?i mi z toho po roce vyrostli, ale už to tu máme znova, nooo...
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-17, 21:20
tak m? to ned?lal ani jeden, až tahle a sežere všechno, prost? si lehne a žvejká, žvejká a žvejká dokud tam není díra

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Angie (IP)
Datum: 2008-08-18, 11:21
naše malá obludka taky sežere co najde, a to se všude psalo, že to nejsou hlodavci, asi se ta informace k ní ješt? nedostala. Nejradši má papíry do tiskárny, v nich se p?ehrabuje a kouše je, nepohrdne ani eurosložkou, ponožky, tri?ka atd bere jako samoz?ejmost

Re: žere tri?ka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-18, 11:30
zlatá moje Žofinka...ta žere jen co ukradne...a p?evážn? to je opravdu potravina:-D

Ale rozkousala mi lesk na rty a sprej do nosu:-D a š??rka k fo?áku je pro ni delikatesa, už zlikvidovala 2. ale tri?ka a podobn? jsou p?ece na spaní a ne k jídlu...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 03.06. v 13:11.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist