komplikovaný porod!
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-24, 16:47
p?ed šesti týdny (+-), byla u Davídka k nakrytí, Ve st?edu v podve?er za?ala rodit. Porodila 6 mlá?átek, ale do druhéhé dne (ráno) p?ežili jen 4 a odpoledne tam byli už jen 3. záhadným zp?sobem n?kam zmizelo. V kleci jsme ho nenašli.
Celý den byla úpln? v pohod?. Starala se o mr?ousky, normáln? žrala. Dnes ráno jsme nasli p?ed pelíškem jedno mrtvé mlád?. Na št?stí to nebylo jedno ze 3 zbývajících. Všimla jsem si, že mu chybí zadní ?ást t?lí?ka i s tlapi?kama.

Miki byla dost neklidná. Celá se t?ásla. Po chvilce pozorování jsem si všimla, že se snaží stále tla?it. Okamžit? jsme jeli na veterinu, protože to vypadalo, že jí tam bu? uvízlo mlád?, nebo ten zbytek z mtrvého mlád?te. Vetka ud?lele RTG, ale nic tam nebylo vid?t. Píchla jí spasmolytika a chvilku jsme ?ekali. Potom ji dala do porodních cest parafínový olej a opravdu usoudila, z? tam n?co je. Dostala ješt? Oxitocin na podporu kontrakcí, ale vzhledem k tomu, že za?ala rodit jež ve st?edu si myslí, ža nebudou mít takový ú?inek. pokud by ho neporodila do 17.hod, tak by jí musela uspat a pomoci jí operativn?, což se jí moc nechce, proto?e kojí mlá?ata.

Zatím nemám další informace, musela jsem naléhav? odject, ale až se neco dozvím, tak dám ihned v?d?t.
Je to její první porod a je n?co p?es rok sará.
Setkal jste se s tím n?kdo???
Moc by nám pomohla každá rada!!!

porod+por+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:28.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-24, 17:12
Tak mám dobrou zprávü!!!! P?ed malou chvilkou se jí poda?ilo vytla?it mlá?átko. Bylo více než 100 procentní, že nebude živé, ale bohužel nebylo op?t zcela vivynuté. Jako u p?edchozího mu chyb?l zade?ek. Miki by užm?la byt v po?ádku. Dostane ATB a bude se moci na plno v?novat mr?ousk?m. Jinak má dva kluky a jednu ho?i?ku.
Jsem moc ráda,že to takto dopadlo.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:43.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-06-24, 17:21
Zdravím, a p?eji, aby mr?ouskové rostli jako z vody a Miky byla v po?ádku.

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-24, 18:08
A neporodila výrazn? p?ed?asn?? Nevím, n?jak mi to nejde do hlavy.

Já m?la podobný problém jen s osmáky. první vrh u mojí první sami?ky byl ok a druhý po cca roce byl pro moji první sami?ku smrtelný. Narodilo se ji 9 mlá?at z toho bylo 5 n?jakým zp?sobem zdeformovaných. N?které bylo menší, n?které v?tší. Jedno ze 4. zbývajících bylo slabé. nepoda?ilo se nám však zachránit ani sami?ku ani mlá?ata. Já si myslím, že to bylo genetickou vadou samce, ale mám pro to d?vod jen kv?li p?edchozímu porodu, kde byla všechna mlá?ata naprosto v po?ádku a kde to moje osma?ka m?la s jiným samcem.

:o( Víc asi neporadím.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-06-24, 19:52
To je škoda :o(,ale navedlo m? to na otázku.Co s mladýma,když um?e sami?ka?Dájí se mlá?ata odnést k jiné která kojí?.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-24, 19:53
Rodit za?ala p?esn? 42.den od doby, kdy byla p?ivezene k Davídkovi. Ja pro to nemám žádné vysv?tlení. Nechápu to, že se to stalo až dnes,když rodit za?ala už ve st?edu. Je to n?jaké podivné, ale p?íroda se s tím vypo?ádala po svém.
Díky za vše Ev?a
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-06-24, 21:35
to je mi líto uvidíme jak se to vypo?ádá u nás.......Ev?o dám ti ur?it? v?d?t

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-24, 22:13
Taky jsem nad tím p?emýšlela. P?eci jen v Jižních ?echách zatím moc fretek neznám. Muselo by se hodn? hledat. A pak je otázka, pokud by je v?bec samice p?ijala. P?eci jen by byla cizí.

Lutty: Už se moc t?ším, až se ozveš, že jsou mr?ousové na sv?t?. Držím palce, aby se vše poda?ilo a probíhalo bez problém?. Benny je p?eci jen o n?co starší a v?tší.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-06-24, 22:15
Vysv?tlení bohužel mám - genetická vada. Mohlo k ní dojít t?eba po n?jakém onemocn?ní v po?átku t?hotenství, ale také m?že být genetický problém u jednoho z rodi??. Velmi bych doporu?ila kastraci - minimáln? už by rodi?e t?chto mlá?at nem?li mít další mlá?ata. Je mi to líto, ale miminka, která se narodí bez zade?ku, to opravdu nevznikne samo od sebe. Nervózní byla proto, že nemohla poslední porodit, proto pravd?podobn? i došlo k požírání mlá?at. D?vodem obtížného porodu byla nejspíš práv? deformace mlá?at, další porod by mohl být riskantní, nemusela by ho p?ežít:o(

porod+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:42.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-24, 22:24
Tomu moc dob?e rozumím. Pokud vím, tak do budoucna chce Miki nechat vykastrovat. U Davídka jsme m?li naplánovaný ješt? jedno krytí se slovenskou fret?í sle?nou. Což už by byla t?etí sami?ka. Kolem ned?le ?i pond?lka by se totiž m?li narodit mlá?átka Benny, která byla také u Davídka na krytí, Chvilku po Miki. Tak jsem na to zv?davá, ale pevn? v??ím, že to bude v po?ádku a nebude se to opakovat.
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-24, 22:39
Rada bych, kdybyste mi URCITE poslali vysledek, az se ta mladatka narodi...at to dopadne jakkoli do plemenne knihy. Dik!
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-06-26, 15:07
Nechci vám n?jak kazit radost ale nevím jestli to neni faleška nebyly jsme totiž na sonu tak nevim ale má cecíky velký no nevim ale ur?it? dám v?d?t a znovu asem to po?ítala a jestli dob?e Davídek Benny "osko?il" 18.kv?tna ne?takže by to mohlo být až ve st?edu ti mr?ousové

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-06-26, 19:38
tak je to tady dneska v 18.00 se nám narodili 4 fré?átka myslim že ješt? bude rodit

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-27, 00:22
Ahojky. Musím opravit milnou informaci o posledním narozeném mrn?ti u sami?ky Miki. Dnes jsem mluvila s jejím pání?kem (Volal mi i v?era, ale byl dost rozrušený a vynervovaný), Mlád? nebylo nevyvynuté, bylo naprosto normální, ale problém byl v tom, ?že nešlo p?irozenou polohou. Domnívá se, že šlo bokem, co? je dosti ABNORNÁLNÍ. Miki to našt?stí zvládla a je naprosto v pohod?. ?ile dovádí a vzorn? se stará o mr?ata. Dáky za pochopení. Pa Ev?a a dvojnásobný otec Davídek
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-06-27, 09:33
jen bych cht?la opravit že už nejsou jen 4 ale je jich 7=)

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: baronka (IP)
Datum: 2005-06-29, 23:43
Tak som rada, že to dopadlo v celku dobre. Davidek je schopný chlapák. :-))) Už sa teším, že ho zase uvidím. Aj naše dve potvorky sa na neho už tešia. Aspo? dúfam, že dojdete do Tren?ína. ?i nie?
Pozdravujeme všetky miminká a rodi?ov a prajeme všetko dobré. ;-)))
Avatar

Re: komplikovaný porod !
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-06-30, 00:41
Ahojky, Lucko. Do Tren?ína dorazíme i s naším chlapákem, který vypadá jak vypelíchaná slepice. A to doslova. Až ho uvidíš, tak tomu ani nebudeš v??it. Ani ta?ka ho nepoznal. Domníval se, že máme doma n?jakého nového fre?áka. Taky se hrozn? moc t?ším a Dáda taky, kone?n? zase bude mezi ženskýma. Pa v sobotu Ev?a a Dáda
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist