Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:54
:o( M? taky!

kacik, zkus ješt? po?kat. Já doufám, že se dozvím víc. :o(

Také je m?žeš pozorovat, myslím, že každý kdo má své zví?e rád, pozná, zda trpí, nebo ne.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-14, 22:08
Kacik: urcite pockej co ta pitva - je super, ze jste ty mladatka nechali pitvat..
Myslim ze bych je prodala normalne (podle toho co rekne pitva a dalsi vysetreni tech mladatek az budou starsi.. Ale pak bych varovala ty nove majitele, aby je nechali kastrovat a nesirili pripadnouo genetickou vadu.. Radeji i u toho s ocaskem a asi i rodice :(
Drzime palecky, aby to mladatka prezila ve zdravi - a ocasky byly jen esteticka "vada"
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-14, 22:22
na utrácení je ?as (v nejhor?ím p?ípad? a jen proto, aby se netrápili) a? po pitv?... pak budete moud?ej?í.
kaciku, ur?it? se tím netrap, je to smutné, ale n?kdy se v p?írod? n?co takového stane.... nemyslím si, ?e by malí n?jak trp?li - to u? by nejspí? zem?eli, v?dy» mlá?átka jsou slabou?ká. ti, co opravdu m?li problémy, u? tu nejsou a netrpí, tihle jsou mo?ná jen bezocasé "zdravé" fretky.... (uvozovky pí?u proto, ?e mohou být opravdu v podstat? zdravé, ale stejn? jsou ?asovaná bomba, která by se mohla projevit v dal?ích generacích...)
moc dr?ím palce, aby to v?echno (v mezích mo?ností) dob?e dopadlo

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-15, 10:12
kaciku,
pr?b?žn? nás informuj, jak to vypadá! držíme všichni palce, tak a? víme, že je to k n??emu... :o)
(a nenech se odradit, že se ob?as na tvém vlákn? objeví n?co t?eba o plísních, nebo špatném písmu v pc.... víš, že já už jiná na starý kolena nebudu.... ;o))

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-06-15, 11:23
Drzime pesti i s Kubou a Terkou. Terinka ma nejspis taky nejakou vrozenou vadu (vic budu vedet pristi tyden), ale zije uplne normalni zivot. Pokud budou moct ta zbyvajici miminka zit plnohodnotnej zivot, tak je nech :)) To urcite poznas, pokud by se trapily..

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-06-15, 11:31
To kacik: Tiež vám všetkým budeme moc-moc drža? pale?ka a paci?ky. Viem ako nám bolo ?ú?o, ke? z 13 narodených mali?kých po mojom sam?ekovi 7 do druhého d?a zomrelo. Ale príroda vie ?o robí, asi to tak malo by?. Tých zvyšných 6 sa má naš?astie ?ulo k svetu.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-15, 20:44
Tak se potvrdily mé nejhorší obavi, pitva ukázala že mají krom? t?ch ocásk? i vážnou srde?ní vadu a budou jí mít i na 99% i ti co zatím žijí, ale nemusí se to projevit.Bylo mi doporu?eno je rad?i utratit.A asi to ud?lám. A ješt? sem se tam p?ed tim doktorem rozbre?ela a on na m? koukal jako na n?jaké zjevení a ješt? mi vynadal, co tady ?vu a že jestli jsem s n??ím takovým nepo?ítala, tak že jsem si fre?ata nem?la v?bec po?izovat. BLBEC!!!!
Ješt? sem vám cht?la pod?kovat za rady a za snahu.Naší Buci už p?íšt? p?ipoušt?t nebudu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 15.06. v 20:49.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-15, 21:24
kacik, neber si to tak. N?kte?í dokto?i nejamí prost? ten správný cit. Anebo je tu druhá varianta, nemohou si vše tak brát k srdci, jinak by v?bec t?eba nemohli lé?it. Ale je pravda, tohle ti ?íkat nem?l. To bylo hodn? netické :o(

Ach jo, ty další dva maily zatím nep?išly s odpov?dí. :o(

Jinak u Buci to být nemusí, ale m?že. Težko ?íci. Možná by stálo za to zkusit ji vyšet?it, tu DNA v krvi? ??? Nevím zda to n?kdo d?lá, ale možná by to stálo za zkoušku. Možná se to projevilo jen proto, se spojili práv? ti dva. A možná ne. :o(

Ach jo, život je n?kdy zláštní. Možná, že pozd?ji poznáš, že jsi z té zkušenosti n?co získala, ale te? v tom asi sotva n?co dobrého uvidíš.

Každopádn? se netrap. :o(
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-16, 01:28
kaciku,
je mi to taky moc líto, a souhlasím s tebou i jordi, že ten doktor je v?l... :o(( ... je pravda, že dokto?i jsou cynici (jinak to skoro nejde, to by se zbláznili), ale není nutné být hrubián, to už ho m?la nau?it maminka... :o((
ale ur?it? jsi se rozhodla správn?, když v tomto p?ípad? chceš nechat utratit ostatní mlá?ata a velmi zodpov?dné je i tvoje rozhodnutí už bucinku nep?ipoušt?t.... sice je možné, že chyba byla na stran? samce, ale jistota je jistota. další podobné trápení (tvoje i mlá?at) by ur?it? nestálo za to.
moc ti držím palce, abys celé tohle soužení už m?la brzy za sebou a mohla nám napsat zase n?co veselejšího - buci t? ur?it? dlouho trápit nenechá! :o))

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-16, 13:44
Pane jo je mi to moc lito.. :o( k vetovi se vyjadrovat nebudu - bylo uz receno vse..
Jeste nedalo by se zjistit ta vada u tak malych - asi tezko - kdyz to jde tezce zjistit u dospelych fretek..
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-16, 18:21
Je mi to také moc líto.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-16, 22:27
Ahoj, ale mám taky jednu lepší zprávu. Nechali jsme pitvat všechny miminka co um?ela(ten vet je tát?v kamarád, to sem p?edtím nev?d?la), všechna bez ocásku tu vadu m?la ale jen ten jeden který ten ocásek m?l a taky um?el tu vadu nem?l.Ale neví se naco um?el.Tak z t?ch t?í co žijí si tu s ocáskem nechám. A už na dobro, budeme mít 3 fretky.Nem?li jsme srdce jí nechat utratit, když má docela slušnou šanci na p?ežití. Díky



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 16.06. v 22:42.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-16, 22:53
moc m? pot?šila tahle dobrá zpráva a ze srdce ti p?eju tu krásnou hojivou náplast na tvojí bolístku! :o)

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-16, 23:06
Ka?ik: Hlavn? te? dávej pozor na maminku. Aby se jí nezanítili mlé?né žlázy. :o( To m?že nastat, pkud má moc mléka a to ona bude mít.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-17, 12:50
Tak at hlavne pekne roste, papka a hlavne je zdrava!! Jak se bude jmenovat, uz vis?
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-06-17, 16:48
Držím frete?ce palce, a? je OPRAVDU zdravá a Tob?, a? Ti d?lá samou radost, když ostatní sourozenci m?li takový smutný osud.
Ad genetické vyšet?ení: pokud by ho v?bec byli fretce n?kde ochotní ud?lat, obávám se, že by to byla VELMI nákladná záležitost!
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-17, 19:39
Ahoj, ješt? nevým jak se bude jmenovat, n?co musím vymyslet. Jen tak náhodou sem se ptala veta, kolik by to stálo. ?ekl že to on ned?lá, muselo by se to ud?lat n?kde u odborníka v Praze, a bylo by to prý HOOOOOOODN? nákladný.
Na zán?t ml.žlázy sem byla taky upozorn?ná, budu jí na to muset p?ikládat studené obklady kontrolovat to aby to nezrudlo. Máte k tomu n?jaké rady, z vlastní zkušenosti?

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-17, 20:59
M? také ?ekli studené, ale pokud v tom není zán?t, tak jsou lepší prý teplé, a jemn? vyma?kat. Medulce sta?ilo mírn? zvrchu zatla?it na okolí struku a mléko teklo samo. Ale ona to moc dlouho nevydržela v klidu, tak ji museli pomoci miminka. Jednu noc nedostali maso a vrhli se na mléko. Ráno byla jako vym?n?ná P?epln?ný struk byl splasklý a mimouši zase dostali svou misku jídla.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-18, 21:16
Ahoj,
Yasmin: Už vím jak se bude jmenovat, bude to Eliška. Struky zatím vypadají normáln?. Nejsou ani moc velké a mají normální barvu. Tak to snad bude dobrý.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 18.06. v 21:18.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-19, 15:56
Kamarád dával ko?ce na ztrvdlé b?íško zábaly s ?erveným vínem. Prý se to ko?i?ce moc líbilo.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: jana.p (IP)
Datum: 2005-06-19, 20:49
Komu by se to nelíbilo. Asi by se to nem?lo p?ehnat, pak hrozí motání se. A nastává další problém: pob?žím na veterinu nebo na protialkoholní?

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-19, 20:57
to je pekne jmeno (ale pritelkyne meho bratra by skakala metr vysoko - ne nadsenim.. ;o))
Tak stale drzime palecky..
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-21, 21:34
Tak sem dneska prohlížela Buci, má nateklou vulvu, je v ?íji. Abych ?ekla pravdu nevim co mám d?lat, mám starost že to na ní bude p?íliž velká zát?ž (kojení a ?íje dohromady). Mám to ukon?it injekcí, i když kojí? Podle m? by to asi moc dobré nebylo. Nebo jí mám dát do tmy i s tím mrn?tem? Nebo mám po?kat , jestli to p?ejde samo. Co byste ud?lali vy?




Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:42.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-22, 18:54
Nevim - ale tohle neni normalni - vetsinou prijdou do rije po odstavu.. S timhle bych sla na veterinu - ale hooodne dobrou! Zus zavolat Mf treba ti taky neco rekne..
A mimochodem JAK SI MUZES MYSLET ZE OTRAVUJES!?! je to dulezita vec a i kdyby nebyla.. Snad je tu od toho to ferum, ne?
A jeste bych hlidala zda se normalne stara o mimco a zda ma mliko..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 22.06. v 18:55.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-06-22, 22:44
taky nechapu proc si myslis, ze otravujes, kdybys videla na co se nekdy ptam ja, tak jdes do kolen - a vzdycky mi tu nejaka dobra duse poradi :o)))
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-07-14, 19:13
Ahoj, tak mám dobrou ale i špatnou zprávu. Byli jsme u veta a až na ten zkroucenej ocásek jsme úpln? zdraví.Ale stálo to teda balík, ješt? že jsem to neplatila já, zaplatil to m?j mladej jako dárek k narozkám. hezkej dárek, ne? Vyšet?ení fretky.
A te? ta špatná, táta ?ek že v dom? t?i fretky nechce, ani p?ez jeho mrtvolu. Tak jí budu muset prodat, ale asi za nižší cenu než jsem m?la p?vodn? v plánu, kv?li tomu ocásku. A s varováním, že nem?že mít mr?ata. Tak nevim holky, doufám že si jí n?kdo vezme.Já bych si jí tak ráda nechala. Je nádherná.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-07-14, 20:03
Ur?it? se pro ni n?kdo najde :o)

Vrátím se k t?m mlé?ným žlázám, m?že to být pro n?koho aktuální:
Pokud se struk naleje, je tam tvrdá boule, tak je nutné mlí?ko co nejd?ív uvolnit. Na to pom?že namo?it žínku do horké vody, vyždímat, položit na dla? a na ní plácnout fret?í b?íško a alespo? chvíli držet. Pak hned dát k mimink?m, aby sosala. Nah?átý struk zm?kne a lépe se jim saje. Pokud by to nešlo, po nah?átí jemn? (!) odst?íkat.
Chladí se zán?ty obecn?, ale to už chce v?tšinou i ATB. Pokud se zchladí zatvrdlá žláza (jak radí s oblibou PÁNI veteriná?i, kte?í sami nikdy nekojili ;o) bolí to jak svin? a zatvrdne ješt? víc, zán?t na sebe nedá dlouho ?ekat.
Takže milé dámy, rozum do hrsti! Ono totiž podobná "lé?ba zán?tu" propagovaná ješt? za našeho d?tství i u lidských maminek, vede tak nanejvýš ke ztrát? mléka. U lidí už dnes našt?stí osvícení léka?i z Baby Friendly Hospitals radí maminkám, jak i po?ínající zán?t prost? "rozkojit" - jde to (no, p?íjemné to taky není) a základní pravidlo je nah?át p?ed každým kojením. Na sob? i vlastních fretkách mám vyzkoušené, že to u nich funguje stejn? jako u lidí.

porod+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:41.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-14, 20:04
Kacik to je mi lito.. :o( a neni to uz na bydleni nekde sama - nebo jsi jeste skolou povinna?
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-15, 00:27
Kacik - vim, ze to je cynicke, ale prosim o zaslani vsech udaju (pocty uhynulych, malforovanych fretat) do PK (i udaje Buci a samce). Diky.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2005-07-15, 09:12
Já se za chovatele freti?ek nepovažuji - máme jednu dva roky a je mého kluka, ale mlá?átk?m bych dala šanci. Vždy? píšete, že vadu mít mohou, ale nemusejí. A pokud je chcete n?komu dát, m?žete vždycky upozornit na jejich potenciální nemoc a že nejsou pro chov. Ale znovu opakuji - nemám zkušenosti.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist