Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-12, 16:27
Ahojky, naší Buci se v?era narodilo 6 nádherných fre?átek. Chci se jen zeptat, naší navope?ené mamin? se od té doby t?esou zadní noži?ky, a vždycky když jí chovám nebo když je na zemi, tak si lehne na bok a ty noži?ky si kouše. Velmi jemn?, jen je vezme do tlami?ky chvíli je drží a potom je zase pustí. Chci se ujistit že to neni nic divnýho, ale normální mi to nep?ipadá. Moc dík za rady



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:42.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2005-06-13, 08:31
Já mám tu zkušenost, že ?iko po porodu se t?ásla celá, nejspíš vysílením, ale pozorovala jsem t?as jakoby celého t?lí?ka, ale te? je to 13 dní a už se net?ese. Snad jsem nic nepropásla ale p?isuzovala jsem to vy?erpání.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-06-13, 09:40
Naše Terezka se taky t?ásla celá, jakoby zimou a trvalo to taky asi 2 týdny.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-06-13, 12:58
To chce asi fakt n?jakou hutnou a výživnou stravu. ?Zenskejm po porod? se také dává to nejlepší co se v nemocnici najde :-))

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-13, 13:32
Ja taky nechci strasit, ale co treba poporodni eclampsie? Krece z akutniho nedostatku vapniku? U fen se to stava, docela casto, u krav se spatnym stylem krmeni taky, u kone jsem to taky zazila...
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-13, 16:32
Taky si myslim co Lee - tak zkuste tvaroh..
Protoze my s Jordi sma tvaroh davaly a fretky se nam neklepaly, u Ciko nevim - ale o tvarohu nic nepsala..
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-13, 19:09
Já jí tvaroh dávám každý den, je na n?j zvyklá a má ho ráda. Už to ustupuje. Ale te? nám ty malinký umíraj, v sobotu jich bylo osm a te? už jsou jenom t?i. Myslim že asi um?ou všechny.M? z toho puká srdce.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 19:35
Tak tohle he další informace. Má v?bec holka mléko? Má ho dostatek? jaké je barvy, jakou barvu má otec. co holka jí za granule, maso, ? ? ? Ta barva není z estetického hlediska a by m? zase n?kdo neoso?oval, že co záleží na barv?! Jde mi te? o to, zda nejsou oba rodi?e harlekýni, nebo st?íbrní. Protože u tohoto spojení mlá?ata umírají. Jinak porodila v termínu? M?la n?jaké další viditelné komplikace? t?eba hodn? krve, nebo já nevím. Táké m? napadlo to s tím vápníkem. Ale nebyla jsem si stopro jistá, zda to byl skute?n? vápník. No zkus pov?d?t co nejvíce, vše na co si vzpomeneš. Já asi moc neporadím, ale pom?žeš tím dalším lidem, kte?í t?eba budou mít zkušenost práv? na základ? tvých bližších informací si vzpomenou. ;o)
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:07
Ona je tcho?ík a táta albín, jí úpln? všechno jako normáln? (granule Vitakraft a Proplan, maso, konzervy, tvaroh, meloun),mlíko má, normáln? je kohí a oni píjí,porodila 41 den, žádný komplikace nebyli, trvalo to 3 hodiny.
Dneska mi kone?n? dovolila si je po?ádn? prohlídnout, všimla sem si že nemají ocásky. Byli jsme u veta a ten mi narovinu ?ek že neví co to je, nejspíš n?jaká vrozená vývojová vada.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:40.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:12
Tak vše až na ty ocásky je asi normální. Granule jsou dobré, tak to je divné. Kombinace barev také není kritická :o(

Kdyby to nebylo tak smutné, tak by ses mohla t?šit, že máš fretky TAILLESS, jenže tohle není asi dobré znamení. Tohle slyším poprvé. Snad matka fretka bude n?co v?d?t. :o/

Už se narodili bez ocásku? Ptám se jen proto, že znám fre?á?ka, který nemá ocas, ale ten to má asi po úrazu. :o(
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:15
Jo, už se s tím narodili, všichni co um?eli tak je nem?li, jenom jeden ho má. Jinak vypadají zdrav?, mají dobrou velikost i váhu. No, uvidíme.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:16
Pida ma zase jen pulku ocasku, ale nikdo nevi proc, byl uz tak ve zverimexu.. (takze znas z doslechu dva :)
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:24
marn? hledám na internetu, ale nem?žu se dopídit na správnou adresu :o( Po?ád mi to nabízí n?co jiného. ach jo. ješt? budu chvilku hledat a zkusím se zeptat. Ale odpov?? bude asi trošku za dýl. Snad bude ješt? k užitku. Budeme držet pale?ky, aby už vše bylo ustálené a nikdo už neum?el. Tak já jdu ješt? pátrat.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:54
Práv? jsem odeslala jeden email, tak budu ?ekat odpov??. Doufám, že bude n?co v?d?t. Nebo m? alespo? odkáže na místo, kde by to mohli v?d?t. :o(
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-13, 23:01
A pot?ebuje fretka k životu ocásek? T?eba je to jen genetická vada a nic jiného jim nebude. Moje sest?enice má na každé noze jen 4 prsty a má špatnou stabilitu. Chybí jí prsty i s t?ma kostma až ke kotníku. Tak m? napadlo, jestli to m?že fretce vadit t?eba p?i skákání nebo tak.
P?eji aby vše dopadlo dob?e a m?li jste krásné buldo?ky.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 23:07
katka: tady jde spíš o to, zda nem?žou mít ješt? jiné skryté vady pro které um?ely jejich sourozenci, víš?

T?eba o tomto problému budou v zahrani?í v?d?t víc. T?eba se s tím už setkali a t?eba to pom?že jak tady t?m frete?kám, tak i možným dalším. :o(

Ano jsou i ko?ky a potkani bez ocasu, ale je t?eba v?d?t, zda jde pouze o estetickou vadu, ?i zda m?žeme o?ekávat ješt? v?tší trable. Pokud jde o genetickou vadu, bylo by dobré, aby se už, jak sami?ka, tak same?ek dále nemnožili. Je samoz?ejmé, že v kombinaci s jiným partnerem by tato chyba nemusela v?bec nastat, ale nevíme v?bec, kde je chyba. :o(
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-14, 14:15
No myslim, ze fretka bez ocasku muze zit naplno a v pohode. Spis je ale horsi to ze uz se tak narodily - takze by to opravdu mohla zpuspobit nejaka vada - ktera mozna zpusobi i jine veci.. Jinak me se narodila jedna samicka se zlomenym ocaskem - ma ho kratsi..
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-06-14, 15:02
T?es po porodu byl nejspíš nedostatek vápníku - tvaroh je dobrý, pokud by to nep?echázelo, tak k vetovi na kalciovku.
Miminka mají nejspíš vrozenou vadu. Bez ocásku se teoreticky obejdou, ale ono tam bude nejspíš i n?co dalšího - to by napov?d?la pitva t?ch uhynulých. Nechci být moc tvrdá, ale jestli mají n?jakou další vadu, neslu?itelnou se životem, nenutila bych je do života moc násiln?. V 99% p?ípad? p?íroda dob?e ví, co d?lá. Bez pitvy to ale nezjistíme, o co vlastn? jde.

porod+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:41.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-06-14, 15:17
Stejn? mám ale pocit, že letos všem umírá strašn? moc velké procento fre?átek, nezdá se vám?
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-14, 16:05
Jani ani si nemyslim.. Me treba umrelo jedno z peti, z dvanacti (kde sem to predpokladala) ani jedno, Jordi taky zadne, Aronce taky ne, ani Hance u Pimpy - taky jich bylo dost, Ale jedno Cindy ano. Sjusn - vlastne presne nevim, Messaba - tam zemrelo 5 z 11 (to je vic), Jana B. taky vsechny ok, xnovm - myslim ze taky nezemrela, MF - taky snad ne. Ciko nevim.. Jestli sem nekoho zapomela s tak se omlouvam..
ale jinak tim vypliva, ze kdyz jich zemrelo vice tak v jednom nebo dvouch vrhach..
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-14, 16:45
Kacik tak co, jak to vypada? konzultovali ste to s nejakym vetem?
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-14, 17:55
Myslím, že by se to dalo zjistit i bez pitvy, ale bylo by to moc drahé. Kv?li genetickým vadám bratrance a sest?enky m? poslali na vyšet?ení. Vzali mi krev a ud?lali vyšet?ení chromozom? a zjistili, že já to v genech nemám. Takhle by se to u fretek nepoznalo?
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-14, 19:15
Ahoj, tak ty t?i zatím žijí a vypadají docela spokojen?.Byli jsme u jiného veta který tomu prý rozumí a fretkama se zabývá už delší dobu. Mrtvé mlád? jsme dali na pitvu, tak uvidíme. Že prý když p?ežijí týden tak by to m?lo být v pohod?.Taky ?íkal že to máme nechat na p?írod?.To že nemají ocásek jim nijak vadit nebude.
Oni taky n?jaké fretky bez ocásku existují? Jak psala Jordi Tailless, já jen že jsem o tom ješt? nikdy neslyšela.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 14.06. v 19:24.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-14, 20:59
No práv?, že u fretek nevím ale ko?ky a potkani takoví jsou. M? osobn? se to nelíbí, ale jsou takoví nadšenci, kte?í tuto vadu považují za samostatné plemeno a podporují aby se to uchytilo.

[www.messybeast.com]
[upload.wikimedia.org]
[images.google.com]

Brenda mi odpov?d?la, že je t?žké odpov?d?t, pro? se tak stalo. Ale že i navzdory dobré pé?i chovatele, se s tím nedá nic d?lat. M?že to souviset s chybou v genetické informaci a je velice pravd?podobné, nebo tém?? jisté, že ta miminka um?ela práv? kv?li té vad?. Ne p?ímo kv?li ocásku, ale kv?li té chybné genetické informaci, která se krom? ocásku projevila i tím, že miminka um?ela záhy.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:15
Zrovna sme se o tom bavili my s p?ítelem. Nevím, jestli to p?ežijou, tak jestli je mám teda prodat, jestli je v?bec prodám, jako jestli je bude n?kdo chtít. Protože já si je všechny nechat nem?žu, a když ne tak co s nimi? :(

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:18
Težko ?íci, po?kej a uvidíš. Nech to na p?írod?. Návíc ?ekám ješt? dva další emaily. Tenhle nám moc ne?ekl. Kdyby nem?li jenom ocásek, tak si nemyslím, že by se nenašel n?kdo, kdo by si je vzal, ale otázkou je, zda jen chybí ocásek, anebo zda to p?ináší ješt? další jiná rizika, nebo nedostatky k tomu, aby byla schopná žít normální život. :o( Vážn? tohle slyším poprvé. Nemám s tím v?bec žádnou zkušenost. :o(
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:24
Já vím, nic jinýho mi ani nezbývá. Po?ád p?emýšlím nad tím, co když p?ežijou a já je prodám a potom sde u nich projeví n?jaká jiná daleko závažn?jší vada. Necht?la bych aby se trápili. A krom? toho, prohlížela sem ty mrtvolky a um?eli i ti kte?í ocásek m?li, ale to mohla být jenom náhoda.

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:44
nejsem odborník!!... ale myslím si, ?e je mo?né, ?e celý vrh je z n?jakého d?vodu geneticky "vadný"... a u n?kterých mlá?at se to projevilo i "bezocasostí", n?která i zem?ela. ta, která p?e?ijí mohou (ale nemusí) mít i jiné zdravotní problémy - to ale mají ob?as i fretky ze "zdravých" vrh?, tak?e se to nepozná "na první pohled".
p?ípadné zdr. problémy mohou (ale nemusí) být záva?né, mo?ná, ?e jediná "vada" (je to v?bec vada?), je práv? jen a jen ten chyb?jící "poslední ?lánek" :o))
pokud bych se já (znovu opakuju, jsem laik) ale m?la rozhodnout, rad?ji bych necht?la, aby se mlá?ata dál mno?ila - m?la bych obavu, aby nenesla dál n?jakou vážn?jší skrytou vadu.
ale co se tý?e ocásku - v?bec by mi jako majitelce nevadilo, ?e jej moje fretka nemá - a dost mo?ná, ?e tím mlá?ata naopak získají na atraktivnosti - viz. p?ísp?vek jordi. m? osobn? se ta bezocasá ko?ka líbí... :o))

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:48
:o) Jo ta ko?ka je krásná s ocasem i bez, ale ten potkan ... k n?mu ocas bohužel pat?í a bez n?j se mi moc nelíbí, stejn? jako potkan bez srsti. Myslím, že mají i kratší život. Ale nechci kecat.
Avatar

Re: t?esou se jí noži?ky
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-06-14, 21:51
No práv?, m?j p?ítel navrhl dost radikální ?ešení, utratit je. :( Na druhou stranu si ale ?íkám, co když jsou jinak( až na ten ocásek) zdravá a zabít je? Ale zase nechci aby se trápili, vet ?íkal že je to pravd?podobný, že tam bude n?co dalšího. Když m? je jich tak líto.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist