Kuna
Zaslán uživatelem/kou: Jarda (IP)
Datum: 2005-06-04, 18:17
Našli jsme v práci opušt?né mládáte?ko kuny skalní.Protože jsem chovatel fretky, tak p?ipadlo zrovna mn?, abych se o n? postaral než mu najdu nový domov. Hledal jsem v r?zných spolcích, ale tito tvore?kové tam mají 1OO% úmrtnost,tudy cesta nevede. Vzal jsem ho k veteriná?ce kam chodím s fretkou, ale ta se se mnou ani nebavila a dala mi telefon na jeden ze spolk?.Ješt? m? vystrašila s tím, že všechny p?ijaté kuny umírají na psinku a protože je moje fre?ule b?ezí, tak jsem dostal strach.....Našt?stí mám kamaráda, který má známého dobrého veteriná?e, prý je to zví?átko chytré a velmi u?enlivé, a doporu?il mi a? si ho nechám, že je svým p?vodem i chováním s fretkou srovnatelné, psinka není u nás v?bec rozší?ená a potvrdil mi mojí domn?nku, že tyto spolky opravdu takové tvore?ky ihned likvidují, pro n? je to škodná a jakmile se dostanou do rukou ?lov?ka už se nedají vrátit do p?írody.Napadla mn? i možnost kuníka si nechat, ale pot?ebuju na n?j n?jaké osv?d?ení o chovu šelem, prý to stojí t?i tisíce, ale nikde není informace, jak si takové povolení opat?it.Zajímavé je, že lidi chovají nebezpe?n?jší zví?ata a povolení nepot?ebují.Poradíte mi n?kdo, napište mi cokoli o kun? skalní.d?kuji[img][/img]

kuna+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 22:07.

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: webmaster (IP)
Datum: 2005-06-04, 18:35
Muzete zacit primo TADY :-)
Avatar

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: jarda (IP)
Datum: 2005-06-04, 19:00
D?kuji, odborníci samoz?ejm? radí odevzdat, ale já ho nechci poslat na smrt.Proto chci znát vaše názory

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-04, 20:00
zkus se spojit s cat, viz. povídání v tomhle vlákn?...[forum.fretka.cz]...je to na 2. stránce skoro až dole....



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 14:30.

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-06-09, 00:40
Dnes se našlo mlád? kuny - samec cca 3 m?síce, v Brn? v Žabinách na ul. Jind?ichova. Paní mi volala, že našli "fretku" a že si máme pro ni p?ijet, že ji nemá kam dát. D?cka si s ní hrály zatímco ona hledala kontakt na n?koho z klubu ?i kohokoli. Policie prý odmítla "fretku" p?evzít a odvézt ji do ZOO, tak jsme s Dášou jely.
Hned jsme poznaly, že nejde o fretku, ale kunu skalní, byla mazlivá, d?cka ji krmily piškoty(brr, hned jsme upozornily, že tohle fakt nee), tak jsme za?li p?emýšlet, co a jak.
Mlád? bylo hladové a docela utahané, tím jak asi 4 hodiny putovalo z náru?e do náru?e asi 4 d?tí... hned jak se ku?ák dostal do p?enosky s granulemi, celou misku zbodl a pak chrápal jak dub.
Obvolali jsme MVDr. Jekla, ten nás poslal na pohotovost na kliniku a tak je zatím kuna v karantén?. Veteriná? se díval docela pochybnn? na vyš?avené a utahané mlád?, které mhou?ilo o?kama. Myslim, že hned p?emýšlel, co všechno m?že chytit :))
Zítra budem volat, co s kunou, jestli jí n?co není a jestli je zdravá, budem se ji snažit protla?it na n?jaké p?kné místo, nejlépe k chovateli se zkušenostmi s kunami.
Jen doufám, že nemá vzteklinu a že se dostane do dobrých rukou. Nevim, jestli ji budou ochotni vzít do brn?nské ZOO, nebo do jiné záchranné stanice pro divoká zví?ata. Budu zas informovat...
Avatar

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-09, 02:46
z té vztekliny bych m?la docela obavy - p?ítulné a mazlivé by? mlád?, to se mi moc nezdá... ale snad budete mít vy i kun? kliku :o)
a rozhodn? poinformuj :o)

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-09, 14:59
Jestli m?žu poprosit, tak Zoo v Brn? rad?j nee, ani tu jejich ZS, véélmi špatné zkušenosti, viz.p?íb?h Šegyho. A co je smutný, vubec nic se tam nezm?nilo b?hem posledních let,stále zkrmují donesená zví?ata a o nemocné se nestarají.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-06-09, 15:20
Napadá m?, že v zoologické zahrad? v D??ín? se na zví?ata našich les? specializují a že se o donesené potv?rky celkem p?kn? starají a p?ípadn? se je i snaží navrátit do volné p?írody, když to jde.
Pop?ípad? bych mohla kunu z Brna do D??ína dovést, kdyby jí tam brali...

Re: Kuna
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-09, 21:10
Rozhodn? bych dala kun? radši do n?jaké ze záchranných stanic než do ZOO, pokud se na to nespecializuje jako ten D??ín nebo, myslím, i Hluboká nad Vltavou...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist