Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
hladovka (zán?t, stá?í)
Zaslán uživatelem/kou: Fr?an (IP)
Datum: 2005-06-04, 00:32
Ahoj, minulý týden jsme si po?ídili novou fretku k našemu 6letému samci Fr?ovi a ten dostal nejprve pr?jem, který jsme vylé?ili, ale te? po?ád nežere jak p?edtím a má po?ád zelené hovinka a v nich n?jaké hrudky velikosti krupice.
Nevíte pro? a co by to mohlo být? Fre?áci si na sebe ješt? po?ád nezv
ykli a perou se když malá (9týdn?) zapomene a vleze za ním do pelechu. Jsou p?es noc odd?lení. Myslíte, že starší fre?ák nežere, že žárlí nebo je vážn? nemocný??? Prosím o radu. Díky So?a

trá+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 00:30.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-04, 00:54
Urcite co nejdriv odnes hovinko na vysetreni. Rozhodne neni v poradku a sama doma to nevylecis! To ti musi poradit odbornik. Je to zminene ve vlakne o preventivni peci, jak stare by ty vzorky mely byt a kolik. Ja uz si to presne nepamatuji. Na jedno vysetreni potrebujes vzorek starsi, na druhe nekolik vzorku co nejcerstvejsich.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:10.
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-06-04, 09:55
No, máme podobný problém. V?era jsme poskytli domov nalezené fre?ulce. Naše fretka Bára jí zatím nep?ijala, nežere a m?la už nazelenalá hovínka. Mám pocit,že je to hlady...
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-04, 11:32
jak je to fretek nevím, ale miminka, když hladoví, taky kakaj do zelena.... :o(
možná je to tím, že domácí "trucujou" (nebo smutní nebo je to prost? rozhodilo), ale ur?it? bych se na to šla zeptat radši veta...

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-06-04, 17:59
Máme stejný problém, 3 týdny máme novou fretulku. Kim?a od té doby taky moc nejí, za 2 týdny zhubla 50g, hovínko má taky ob?as nazelenalé. Asi to bude opravdu tím hladem....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: JanaN dne 04.06. v 23:45.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-06-04, 19:13
Náš Matýsek byl na tom podobn?, ale bylo to po mléku a rohlíku.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-05, 15:31
No taky zalezi jestli je mlade z dobreho chovu - mohlo by prinest domu i nejakou nemoc..
Taky mi spis prijde, ze trucuje, ale toho veta bych zkusila tak jako tak..
A taky je mu celkem dost, aby jste mu udelali testy - cukrovka a pod..
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-06-06, 15:17
A zelena hovinka, pokud se nepletu, znaci zanet strev:-( Jen tak mimo...
Jak je, Fr?anovi? A co mala UZofka:-))?
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Fr?an (IP)
Datum: 2005-06-06, 20:30
Ahoj, moc dik za vase reakce a odpovedi....
Byla jsem u me vety a rekla ze ma opravdu spatne traveni a dokonce i selhani ledvin, zpusobene prehratim a taky mozna vekem.Pry se to u starsich fretek stava.Ja sem akorat rikala vete ze se to stalo ze dne na den a proto se mi nezda ze je to starim...i kdyz...
Dnes uz zere granulky a piskoty, jinak nejradsi by jedl jen jogurt, ale ten mu tak akorat probehne strevem a skonci na zdi za zachodem.V patek jdu na kontrolu a pak vam zas dam vedet jak na tom je. Doufam, ze se stav bude lepsit. Dostala jsem pro nej spoustu vitaminu a vyzivy atd.
Jinak jsme oba dneska vazili na digi-vaze a s hruzou jsem zjistila, ze Frta vazi 840g (v zime mel aspon 1200g!!!!) zatimco mala desne pribira a ma 420g. 25.5. tj. zhruba pred 14dny mela 276g!!! Neni to moc??? Ono to v tech knizkach neni kolik vazi v 9. tydnu takovy spunt :)))

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-06-07, 18:34
to Fr?an: vaha 420g v 9ti tydnech je v poradku, nase miminka meli dokonce 450g.
Jedine, ?eho je t?eba se obávat, jsou piškoty - pro fretku naprosto nevhodný potravinovy dopln?k, který kvasí ve st?evech jako každé pe?ivo a narušuje trávení ba dokonce i zp?sobuje zán?ty st?ev..... takže být na Tvém míst?, zamyslím se nad tím, zda své frete?ce nekazíš trávení práv? svým p?ístupem. Pro up?esn?ní - NEDÁVAT PIŠKOTY, ANI JINÉ PE?IVO ?I KEKSY, FRETCE SE TIM UBLIŽUJE.

potr+ne+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 23:48.
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-07, 18:46
Jo presne - tak tohle si konecne muzou precist ti skveli panickove, co rikaji - "ale takovej malikatej kousicek jim prece nic neudela!?!" - mno po case se divi japato ze je fretulka nemocna? a japato ze ma neco se strevama.. chjoo =o(
Frtan na to bacha..
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-06-08, 00:26
S druhou fretulkou mám ted opa?ný problém, pot?ebuje zhubnout. Moc toho nenab?há (je postižená na zadní noži?ky),skoro celý den prospí. Dostává granule Living Word. Myslíte,že bych je jí mohla smíchat s ko?í?íma "light" granulema?

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-08, 00:38
Pokud jsou natolik kvalitni, aby mely to, co maji fretci granule mit, tak ji je davej - ale mixovat asi nema moc vyznam.
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-06-08, 00:52
Koupila bych Hill´s nebo Akanu.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: frtan (IP)
Datum: 2005-06-08, 12:56
ahoj, ja to nevedela, ale piskoty nedostává vubec, kdysi mi 1 sezral a chutnala mu, a ted jsem si pro sebe zase koupila piskoty do pudingu.Kdyz nic nezral ani nepil vodu, zkusila jsem do neho nacpat vse co by sezral.bohuzel mu ty piskoty chutnaji nejvic. porad nezere normalne, ani varene maso s ryzi a mrkvi ani granule. a to mame jak kocici juniorky tak Ferret duo.
vzdycky jen neco zobne a pak chrape. vodu mi pije jen z prstu. Samo ze nevim jak pije kdyz spime, nebo kdyz jsem zrovna ve skole, ale za tu dou, co jsem doma a pozoruju ho, toho moc do sebe nenacpe. Je fakt docela hodne chudy. vzdyt nema ani kilo!!! V patek jdu na kontrolu a jestli to nezabere, valim v pondeli na kliniku.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-06-08, 15:10
to frtan: jestli ma selhani ledvin a zanet strev, tak ti do pondeli nevydrzi....stejnym nesmyslem je cpat do neho piskoty s oduvodnenim, ze jedine ty zere. Potrebuje anitbiotika-pokud je to zanet, pak nejake setrne leky na ledviny a myslim si, ze jsem cetla nekde na vlakne, ze jsou i fretci granulky ktere jsou vhodne jako dieta pri onemocnenich ledvin, protoze je nezatezuji tolik.
Na zavodneni ji zkus dat kousek vodniho melounu-nedrazdi streva a pokud neche pit, tak do ni alespon dostanes nejake tekutiny, navic je trosku sladky=ver mi ze lepsi nez piskoty.
Ale v prvni rade bych sla este za jinym vetem-nevim odkud jsi, ale stav tvoji fretecky je na navstevu specializovaneho pracoviste.
Samozrejmne, jen pokud ti na ni zalezi....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 08.06. v 15:10.
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-08, 18:16
A taky dalsi vec - Sarce prestala jist Bucynka dva tydny jsme rikaly ze to je ok - to fretulky delaji - ale pak po dvou tydnech letela k vetovi a Bucy mela leukemii - bohuzel na to umrela.. :o( chtelo by to aby mu udelali poradne testy - je starsi - takze krev, stolice a pod..
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-06-08, 23:30
Mn? ješt? napadlo - psychika a zdraví spolu p?ímo souvisí - nemohlo u Fr?ana dojít ke všem t?m problém?m, protože t?žce nese nový p?ír?stek?
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-08, 23:30
To si myslim taky - pak se jen neco "rozjelo"
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Ka?ák (IP)
Datum: 2005-06-09, 01:39
Zdravím všechny. Dnes jsem tu poprvé a b?hem dne,jak mi ?as dovolil jsem se zájmem pro?ítala r?zná témata diskuzí.Je to moc úžasná v?c a jsem ráda,že existuje tolik bezva lidí, které si získala tato málá zví?átka stejn? jako m?.
No za?nu asi s problémem, který m? moc tíží a moc prosím o n?jakou radu nebo zkušenost.
Mám 4letého fret?ího same?ka (kastrát), kterého mi darovala kamarádka. Ona sama je majitelkou jeho mamáši a brášky.Bydlela ve stejném dom?, a tak jsem našeho Spee?ánka ob?as brala sebou k nim a on byl moc rád, jenže pak se nám odst?hovali a náš Speedy (byly mu necelé 3 roky) bez toho ob?asného kontaktu se sob? rovnými tak n?jak posmutn?l. Dlouho jsem p?emýšlela, zda mu mám po?ídit kamarádku až nedávno jsem objevila na t?chto stránkách možnost adopce nalezené frete?ky cca rok a p?l staré a v ?íji. Frete?ku už máme,jenže když jsme je zkusili spolu seznámit Špeedy se na ní vrhnul jako p?i pá?ení-pochopitelné. To by nebyl ten hlavní problém, malou jsme zatím do kastrace nechali u mé mam?i, ale Speedy se nám najednou n?jak roznemohl a strašn? zhubnul, ob?as neudržel rovnovádu a padal ke stran?.Jeli jsme tedy k vet K?ákalovi,který po krev.testech zjistil špatnou funkci ledvin a aby to ješt? nebylo málo našel mu n?jaké výr?stky na páte?i.Najednou jako by se mi zhroutil celý sv?t a dost m? naštvali všichni ti veteriná?i,ke kterým jsme chodili doposud na o?kování. Hlavn? cht?li po?ádn? rejžovat a zdraví zví?átka je v?bec nezajímalo.Té páte?e si nevšiml nikdo za tu dobu až te? a prý je to vada vrozená. Te? zápasíme s t?mi ledninami a hodn? pomalu se zotavujeme. Našt?stí už od mali?ka miluje hlavn? melouna a okurku, tak má tekutiny.Od vet jsme dostali n?jaké speciální ko?i?í granule pro ledviná?e, ale já jsem v diskuzi našla jen zmí?ku o n?jakých granulích p?ímo pro fre?ule - existuje v?bec n?co takového? Nem?l n?kdo stejný problém a pod?lil by se se mnou o zkušenosti? [/b]

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-09, 12:02
Zkus se zeptat primo MF v poradne - ale mozna napise i sem..
Jinak ty vyrustky - myslim si ze to tam nemusel mit od narozeni - nevim jak vypadaji - ale neprisla bys na to i ty hmatem?
Co vim tak vyrustky nejsou od narozeni ale narostou - takze si nemyslim ze je chyby nejakeho jineho veta ze na to neprisel. Zalezi taky na tom ze pri ockovani maximalne udelaji prohlidku zbezne, jak prisek Knakal na to ze ma vyrustky?
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Ka?ák (IP)
Datum: 2005-06-12, 11:15
Ten na to p?išel práv? pohmatem a máš pravdu, že je úplná hloupost, aby se s tím už narodil.Jo je videt, že mi to z toho všeho prestává myslet.
Te? už vypadá o n?co líp jen m?l ob?as tendence ke zvracení, a jelikož p?ed tou nemocí za?al kompletn? m?nil kožíšek, tak jsme zkusili pastu na bezoáry + jsme od veta dostali nejaké prášky na podrážd?nou sliznici.Zatím to vypadá líp a od té doby už nezvracel, tak uvídím.
Náhodou n?kdo o t?ch fret?ích granulích šetrných k ledvinám n?co nevíte?

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-06-13, 01:00
Držíme p?sti, a? je Spee?ánkovi brzy lépe!
Kvalitní dietní ko?i?í granule, které prodávají vetové vyrábí firma HILLS. Skute?n? mají i ?adu šet?ící (co nejmén? zat?žující) ledviny.
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Ka?ák (IP)
Datum: 2005-06-13, 04:41
D?kuju moc.

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-13, 17:59
To je normalni - ze clovek v takovych chvilich mysli jinak premysli proc a co.. :(
Tak se drzte at to zvladne..
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2005-07-09, 16:06
Ahoj!!!

Po dlouhé dob? se m?žu ozvat jak to všechno probíhá...

Po týdenním pobytu na klinice jsme si vychrtlého somálského tcho?e dovezli dom? a jezdili s ním ješt? k naší vet? na kapa?ky, aby za?al pít a zavodnil se. Byli jsme tam v pátek a sobotu, a v pond?lí už kapa?ky nedostal, protože za?al sám pít a cht?li jsme vyzkoušet jestli se chytne. Pak jsme jeli ješt? na kontrolu po týdnu, když jsme jeli nao?kovat Žofku. Zvážili jsme je a oba p?ibrali. Hlavn? z Fr?ana jsme m?li radost, protože nabral skoro 100g.

Oba te? baští masenko-ku?ecí polív?i?ky a va?enou zeleninu, tak to se jim to p?ibírá... Fr?an p?edtím maso nic moc nežral a te? zas chce jen va?ené a na granule kašle. Má na p?ilepšenou Calo Pet pastu, ta mu taky šmakuje.

Jinak se moc ješt? spolu nebaví a Fr?a si jí vícemén? nevšímá, dokud mu nesko?í provokativn? na hlavu nebo když se nepokouší zabrat mu pelíšek. to se pak Frtik d?sn? naštve a dá jí výchovný kusanec za krk.

Žovka má te? d?sn? kousací období a je to o nervy, i ostatní zví?ata doma okamžit? balí kufry a jdou ven...myslím te? naši fenku a dv? ko?ky...Žofka je totiž krut? kouše do noh a ocasu a semtam jim sko?í do úsm?vu. Má po?ád otev?enou tlamku a cení zuby.

Taky na m? po?ád úto?í a když vzdoruju, za?ne na m? sy?et a prskat!!!! pche!!! já která ji krmim a uklizim bobky a bude na m? sy?et!!!!

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-07-09, 17:42
Vždycky si ráda p?e?tu,že už je chlupatý mazlí?ek zase zdráv a hezky papá a kaká........:o))))

Pro malou pira?ku p?eji dobré nervíky. V?zte, bude lííííííp.....:o))))
Avatar

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2005-07-25, 14:46
Ahoj, všichni b?hem prázdnin nemají fretka?i snad co d?lat, tak píšou do fora!!! Hledala jsem hladovku jak blázen po stránkách a pak jsem to vzdala a našla ji p?es vyhledávání!!! 50stran nových témat!!! Fretka?i všech zemí spojte se!!!!



Dnes jsem d?lala fret?í hygienu-?istila uši a st?íhala drápky- u Frtana v pohod?, zato Žofka se nedá zvládnout a ovládnout!!!! Ta žižala se vždy po 3vte?inách vysmekla!!!! Na 26. pokus jsem ost?íhala poslední dráp a uši mi trvaly ješt? dýl!!!! Snad si zvykne a zklidní se, jsem doškrábaná a dokousaná ažaž. Jinak sranda, už si na sebe zvykají, ale mají rozd?l?nou voliéru na 2 patra, Frta má p?ízemí a Žofka "podkroví" Musím vše nafotit a pak vám to pošlu!!! Papa Frta a Žofka!!!

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-07-25, 19:29
To já jsem na tom se svým fre?ákem podobn?.Uši si nechce nechat vy?istit za žádnou cenu.Po chvilce se mi vykroutí a už ho potom nejde chytiti protože je hrozn? divokej.Tak jsem to vy?ešila t?ma kapi?kama který jenom do ouška kapneš a ouško trochu promneš.A všechno v poho

Re: hladovka
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-07-26, 12:02
KDyz jsme u toho, nedokazu donutit Kubu spolknout prasek. Ted byl na cistani zubu a doktor rikal, ze ma Kubicek sklon k peredentoze. Dostal prasky a ze je mu mame po pulkach davat. Jenomze Kuba se zadsi pozvraci, udusi a umre nez by to spolknul. S Terkou problemy nebyly. Strcili jsme ji prasek co nejdloubeji do krku, zavreli tlamicku, ona okamzite polkla a my jsme ji do pusy strili neco dobryho, aby ji nenapadlo plivat. A 100 procentne to zabiralo. Ale Kuba ne. On nadavuje, pena mu jde od pusy a je to desnej boj. Dneska zkusime ten prasek rozpustit a strikackou mu to striknout do pusy. Ale nevim nevim. Kdyz jsme zkouseli mu prasek strcit do bombonu, odborne to vypreparoval a prasek zustal netknuty.
Neznate nejakej figl, aby to Kuba spolkl??? Nechci ho zbytecne trapit a stresovat:((

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist