Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Eliska (IP)
Datum: 2004-02-05, 16:37
Keti mi rekla o inzeratu, ktery se ted nachazi na ifaune. Co je to za blbost, aby tak male fretky byly kastrovane a zlazkovane??? :(((

Fretky dovoz z USA, mlá?ata fretek v r?zných barvách (bílá tmavooká, harlekýn, panda, sko?icová atd) kastrovaná, odstran?né pachové žlázy, v?k cca 6 týdn?, cena 1950 K?, tel 603 xxxxxx Dana Fra?ková
Odpov?d?t: odpov?d?t | E-mail: xxx@xxx.cz
Inzerát vložen: 01.02.2004 12:43:47 | Kategorie: Prodám | Kraj: St?edo?eský



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 00:29.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-05, 16:51
Fretky upravené jako plyšové hra?ky znehodnocené pro chov se v USA prodávají. ?íkala mi to Ameri?anka která v Praze studuje. Nepovídala ale o úmrtnosti mlá?átek p?i operacích v tomto kojeneckém v?ku.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:22.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Jitka (IP)
Datum: 2004-02-05, 17:10
Uz mi prijde i blbost tahat jsem fretata ze statu, musi byt v hroznem stavu po takove ceste, moje Tecka mela fretatka a takove male je posilat tisice kilometru, to je prasarna!

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Eliska (IP)
Datum: 2004-02-05, 17:13
Souhlas, ja ty lidi nikdy nepochopim !!! Jsem akorat nastvana. Porad jeste smutna, co mi odesla Lilu...
Nechapu, ze takovi lide jsou :(

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-05, 18:34
Lidi jsou idioti! Myslím, že jim to v?bec nedochází, co d?laj. To je jako se všema t?ma pašovanýma chudákama. Nejsem si jistá, ale nedala by se bezcitnost tohoto druhu lé?it? :
Nacpat do t?sné krabice nebo igelitového pytle, zavázat, minimálné p?ívod vzduch, žádné jídlo, pití, záchod... 12, 24, 48hodin... Pro? t?m lidem dávat blbý pokuty nebo podmínku? Tohle by si užili víc... A když jsme u t?ch fretek - tak vykastrovat - takovýhle lidi by se stejn? množit nem?li!

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-06, 08:46
Naprostý souhlas, když slyším takový svi?árny, tak bych ty doty?ný za ty kuli?ky pov?sila do pr?vanu a? si užijou. A to si ?íkáme páni tvorstva s mozkem.o:(((

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-02-06, 10:53
No bohužel i takový blbci mezi námi jsou :o(( Z takových lidí mi je zle.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-07, 11:11
My jsme si takovouto fre?ulku po?ídili, je taky dovezená ze zahrani?í (nevíme odkud, neptali jsme se), je to sami?ka a je vykastrovaná. Že to tam d?lají prý b?žn?- bez ?ezání (tuším, že to je laparoskopicky). Taky jsme byli p?ekvapení.

Budou jí dva roky a je to zlatí?ko. Koupili jsme ji v Petu v Hostiva?i, když jí byly asi 4 m?síce.

Bylo to tak, že jsme cht?li po?ídit kamarádku Fredovi. Tomu, že je vykastrovaná, jsme ani moc nev??ili, ale je to tak.

Jinak se mi to taky moc nelíbí. Protože takové zví?átko ani po?ádn? neprod?lá pubertu a ur?it? mu to pak musí n?jak v život? chyb?t. A? už fyzicky nebo psychicky.

Bucy je ale našt?stí v pohodi?ce, zlatí?ko nejv?tší.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-07, 17:48
N?kte?í (i dob?í) veteriná?i razí už cca 2-3 roky teorii, že nap?. kot? lze kastrovat velice záhy (nechci si vymýšlet v?k, nepamatuju se p?esn?), ješt? p?ed pubertou, prý mu to neuškodí. Osobn? si myslím, že neprožité dospívání není úpln? v po?ádku... ??? :o/

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-02-08, 11:47
V Americe se kastrace v ranném v?ku považují za standart. Jako d?vod se uvádí odstran?ní potíží se ?íjí u samic a pachu u samc?.
A pro? tak brzy? Aby prý noví chovatelé m?li pohodlí a servis.
A skute?né d?vody? Jsou nasnad? - zajiš?ují velkochovatel?m monopol, protože narozdíl od nás, v USA jsou fretky docela slušný byznys - n?které se prodávají až za 400 dolar?. Chovatel?m se ?asné kastrace vyplatí i p?esto, že v tomto v?ku m?že být úmrtnost p?i kastraci v ?ádu desítek procent (n?kdy se mluví až o polovin? mlá?at).

A jaké jsou další vedlejší ú?inky ?asných kastrací, v?etn? šetrných laparoskopických?
u nás tém?? neznámé: syndrom reziduální ovariální tkán? (v b?íšku sami?ky zkrátka "n?co zbude") a hyperadrenokorticismus (zvýšená fce nadledvin, nejedná se ovšem o Cushing?v syndrom známý u ps? a ko?ek).
V obou p?ípadech jsou p?íznakem projevy ?íje u kastrovaných zví?at, první reaguje na injekce HCG, druhý ne. V druhém p?ípad? bývá zv?tšená ?ast?ji levá ledvina, p?i adrenalektomii se mohou na nadledvinách zjistit nádory (adenomy i adenokarcinomy) ?i hyperplazie. Zájemc?m doporu?uji veterinární stránky [www.afip.org].

kast+on+kast+ona+hyperaon+?p+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 02.07. v 01:21.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Eliska (IP)
Datum: 2004-02-09, 19:07
Dalsi expert ! :((

Fretky 1 samec + 3 samice - cena za vše 1000,-k?, mohu zaslat vlakem.Tel..608 xxxxxx
Inzerát vložen: 07.02.2004 12:44:37 | Kategorie: Prodám | Kraj: Královehradecký

No CHAPETE TO???!!!


Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-09, 19:15
Nejstrašn?jší na tom je, že ty fretky vlakem fakt pojedou, nebo se jich ten magor zbaví n?jakým jiným "humánním" zp?sobem. Co proti tomu d?lat? Poslat tam ochránce zví?at? :o(

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-10, 11:00
Nevím, ochránci asi nepomohou. Jedin? snad koupit a pod?lit se o n?. Ten ?lov?k je p?inejmenším podivný a kdoví, jak u n?j žijou. Já mám te? t?i a ?ekáme d?ti?ky, nemám odvahu si vzít dom? další, nevím, co by tomu ?ekly mamulky. Uvažujte, kdo byste mohl a možná že by šlo v sobotu se domluvit, v Praze je nás dost.

Re: Fretky 6 tydnu kastrovane a zlazkovane
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-12, 13:03
Tak to je síla. Taky bych ráda pomohla, ale za 1. máme jen garsonku, kterou už 2 raubí?i okupují a za 2. p?ítel by m? p?etrhl :-), 2 p?íšerky mu sta?í. Ale snad se n?co vymyslí. Ten chlap je ur?it? magor. Chudinky zlatý...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 00:37.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist