fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-27, 09:24
Ahoj,
cht?la bych se zeptat na kolik tak zhruba vás vyjde m?sí?n? fretka? Kolik stojí o?kování a t?eba odžlázkování.. Abych orienta?n? v?d?la na co se p?ipravit =o)
díky Yasmin



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:44.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2004-01-27, 09:59
pozor, info z roku 2004!! (vloženo moderátorem v 6/2009)

Tak fretka neni žádná levná záležitost. My máme fretky dv? a docela nám to dává zabrat. Tak a? víš do ?eho jdeš:
po?ízení: 300 - 1000,-
kastrace: 700 - 1500,-
jídlo (podle zna?ky): 200 - 500,- m?sí?n?
každoro?ní o?kování: cca 300,-
stelivo: 100,- m?sí?n?

Ceny jsou po?ítány v p?epo?tu na 1 fretku. Samoz?ejm? si m?žeš vybrat, jakou zna?ku steliva nebo krmení zvolíš. M?žeš krmit granulemi pro ko?ky, nebo kupovat speciální krmení pro fretku. S o?kováním je to zrovna tak, jsou levn?jší i dražší zv?roléka?i, stejn? jako lepší a horší.
Každopádn? t?ebas i pro m?, když jsem si to tady p?kn? sesumírovala, je celkem zarážející, jakou sumu každý rok vrazíme do fretek, ale nelekni se toho. I když fretce budeš kupovat to nejdražší co je na trhu k dostání, ona ti to mockrát vrátí svojí povahou. Jsou to skv?lá zví?átka a m? m?žeš v??it. Já m?la snad všechna možná domácí zví?ata po?ínaje ko?kou p?es psa až po papoušky, ale fretky jsou nejlepší.

z+náklady+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 16:19.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2004-01-27, 10:14
Ahoj
Ono se to m?sí?n? strašn? špatn? po?ítá, ale zkusím tu ud?lat takový rozbor náklad? na fret?í pot?eby. Mám 2 letou fretici (sami?ku), je spíš menší a sní toho podstatn? mí? než urostlý same?ek.
D?ev?ný granulát do záchodku nás stojí 60-100 K? (podle zna?ky kterou seženu) vydrží 3 týdny až m?síc možná n?kdy i o kousek dýl.
Granule fret?í (Vitakraft)- kolem 200K? vydrží asi tak 2 m?síce.
Mlsnoty - tak za 20-30K? m?sí?n?
Jogurtky, ovoce a vají?ka máme spole?n?-to se nedá spo?ítat-možná tak 30 K?/m?síc.n
To je celkem max. 300K? m?sí?n?.
Jednorázové náklady jsou klec (já mám doma d?lanou, koupená stojí kolem 1000K?) a misky - to je r?zné. Záchodky pro fretky 80-120K? (jak kde) my máme hranatý lav?rek (asi 30K?) s vy?ezanou dírou.
O?kování - p?iznávám, že si to p?esn? nepamatuju. Ze za?átku je t?ch injekcí víc, pak jsou jednou za rok. Platili jsme asi kolem 200K?... jenže to byla asi i kontrola atd....možná i 300K?. Tady si n?kdo jiný ur?it? vzpomene. Myslím že samotná vakcína je za 150K?. Musela bych se podívat na doklad. Vyžlázkovanou jí nemáme, tak to nevím. Máme jí kastrovanou a to se všema kontrolama a braním krve stálo tak do 2000K?. Tam záleží na tom ?ím jí uspí, protože prý to je (nebo m?že být) na celém zákroku nejdražší. Potíž je, když za?ne být fre?ule nemocná. Za lé?ení (asi 3/4 roku) jednoho hnusného rozto?e (byla to ale n?jaká svin? - pardon za to slovo - ?esky se tomu prý ?íká ?ervený svrab, latinsky si to nepamatuju) jsme dali taky tak 2500K?. Te? p?jdem ?istit zuby od zubního kamene ultrazvukem, to nevím za kolik bude, ale po?ítám minimáln? 500K?. Zuby se dají ?istit i oby?ejným oškrabáním, jenže nám doktor ?ek, že je má zanešené na takových místech, kde by to po?ádn? nevy?istil.
Zase na druhou stranu spousta fretek je asi v pohod? a zdravých. Akorát ta ta naše truhla musela chytit takovou p?íšeru.
Tak to je asi všechno co m? napadá.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-27, 11:24
to Hanka: taky už sem toho zví?ectva m?la dost.. =o) mám nejrad?ji asi psy, ale toho si nem?žu po?ídit nem?la bych pro n?j tolik ?asu.. Fretku sem zvolila, protože jsou takový "svéhlavý"

Jinak d?kuji za tek skv?lej popis.. =o)

A vlastn? ješt? jedna otázka: Vid?la sem klec za cca 2500,- vypadá jako pro králíka ty nejv?tší, jen je vysoká.. tak sem p?emýšlela jestli by se pro fretku hodila.. bylo by to vždycky tak na osm až deset hodin denn?, možná sem p?emýšlela, že bych jí pozd?ji nechala voln? v pokoji, ale to ješt? nevim..

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-01-27, 13:14
Hlavn? se podívej, jestli nemá moc velký oka v pletivu- fre?ule se dokáží protáhnout i dost úzkými otvory...

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Michalp (IP)
Datum: 2004-01-27, 13:19
tak nas fretka stoji priblizne stejne, i kdyz mozna jeste trochu min a nastesti neni prakticky nemocna, takze u veterinare jsme krome kastrace tak akorat na ockovani.
ta klec na kraliky se mi zda zbytecne vysoka a tudiz draha, ale je spousta kramu, kde maji specialni klece na fretky (ty jsou taky dost drahe, ale ucelove)
myslim, ze se toho da pro nase male mazlicky koupit opravdu moc

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-01-27, 13:43
Yasmin, prosím ?a, aká je asi ve?ká (pôdorys a výška) tá klietka pre králíkov? V Bratislave stojí klietka ur?ená špeciálne pre fretky ( kovová, umelohmotné dno, cca 80 x 60, výška 80 cm) až 5 000 Sk!

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-27, 14:10
tak tahle nevim p?esn? rozm?ry ale tak 100x60 a výška n?co p?es metr, ale opravdu to nevim, jen odhaduju, ale klidn? bych to mohla zjistit.. ale má teda dví?ka takový ty malý tak že se tam prostr?í ruce a spodní ?ást je um?lohmotná.. (to: Michal) je to hodn? uzou?ký, tím se neprorve ani k?e?ek ale fretka po tom m?že šplhat.. =o)

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-01-27, 14:24
Slušný výb?r klecí jsem vid?la ve zví?árn? na Lukách a jsou v relativn? únosné cen? a slušné kvalit?. Je dobré si to tam prohlédnout.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-27, 14:39
Tak to to omrknu.. =o)
Sice je to absolutn? z cesty, ale za to to stojí.. =o)
Jinak sem p?emýšlela, že bych ud?lala n?jakou sama..

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-01-27, 14:54
Nedal by sa zisti? výrobca takýchto klietok? V Bratislave sú dosta? hlavne výrobky firmy Ferplast, ktoré sú nekres?ansky drahé. ?akujem

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-01-27, 15:28
Ja jsem kupovala klec (1000Kc) - myslim, ze na cincily, rozmerove 110x50x50 (pokud se nepletu), ale draty od sebe jsou dost vzdaleny, mala fretka nemela problem prolezt (byla jsem z toho dost zoufala), ale jinak OK. Jenze jezdim jeste k rodicum, a druha klec? Ani nahodou. Mam sikovneho dedecka, dostal orientacni rozmery, a je vystarano. Strop a predni stena jsou pletivove, s listami okolo, zbytek je preklizka, z vnitrni strany omyvatelna, vrsek je zdvihaci... Pokud sezenu digital, nabizim poslat fotku:-) Dedecka nenabizim, ale kazdemu preju.

Co se tyce krmeni, je dobre zkusit se zeptat veterinare, nekdy lze objednat pres nej a je to levnejsi nez ze zverimexu. Resp. urcite kocici, jak fretci, to nevim, ty jsem v katalogu nenasla. Ale Purina, Iams, treba, ty vyjdou levneji.

Pro Cvokii pouzivam obycejne stelivo Mikes (5kg/40-50 kc), vydrzi pres mesic, sypu do dvou zachudku. Zachudek - od 90 kc.

Misky, to je asi zanedbatelna polozka, me krasna nerezova prisla na dvacku. Jeste mame keramickou, ta dela ten spravny kraval:-) Z misky ma beruska vyleva vodu, tedy jsem koupila napajecku - bytelnou, snadno ovladatelnou, bohuzel nesroubovaci, takze na cesty nepouzitelna (stala 80 kc).

Pelisky - ne ze bych byla moc manualne zrucna, ale kupovat se mi nechtely, takze jsem je usila. Latek jsem mela doma hafo, ale neni problem koupit nejakou partiovou metraz. Nebo pouzit starou deku a zasit ji do stareho tricka, treba:-)

Ockovani (v Brne): prvni jsem platila asi 160 kc (z toho 50 kc poplatek za zarazeni do evidence), preockovani jsem davala sama, takze vakcina byla asi 40 kc. Dalsi rok me teprve ceka.

Odstranovani zubniho kamene (v Praze): u maleho psa se vejdeme do 650 kc, u velkeho kolem 1000. Zalezi na vetovi, my davame jen sedaci (je drazsi, ale okamzite po vykonu zvire probudime, neni to tak narocne na srdce etc.), nekde davaji narkozu (levnejsi, ale je to vetsi riziko). Fretku jsem v ordinaci jeste nevidela, takze nevim:-)

A jak psala Dasha, jogurtky a mlsky, o ktere se delime, nepocitam:-)

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-01-27, 18:22
Klec pro freky - p?ed m?sícem jsem na www.pets.cz objednával klec pro fretku.Jestli by jste na stránkách tu klec n?kdo hledal,tak po pravé stran? je vyhledáva?,sta?í napsat slovo fretka.Došla hned druhý den,poštovné nad 2000K? nepo?ítají.Je opravdu skv?lá.Je poscho?ová,v cen? je i záchod a houpa?ka.Stojí asi 2300K?.Fretce se v ní opravdu líbí,sama do ní chodí p?es den spát - to v kleci,co m?la d?ív,neexistovalo.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-28, 09:36
to Jana: to je skv?lá stránka! to krmení pro fretky m? celkem zaujalo..

to Johana: tu klec sem vid?la v Pet centru, které by podle m? m?lo být i v Blav?..

Na jak dlouho fretce vyrží dvou kilový pytel granulí?

Jinak klec dostanu ze za?átku od kámošky a pak ji ud?lam v?tší.. Moje kámoška ud?lala p?esn? to samé, asi to je nejlepší nápad =o)

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-01-28, 09:50
To Johana: Já tu klec z Bratislavi mám, mám ji už 3 roky a jsem s ní spokojená. Mám v ní fr?ulky 2. Ta cena mi taky vyrazila dech, ale nic jiného mi nezbývalo. Byla jsem totiž domluvená s chlapíkem, kde jsme kupovaly Freda, že nám prodá i klec na míru asi za tisícku a když jsme dorazili pro Freda, klec nem?li. Pak bydlel chvilku v p?enosce(pár dní), ale ta je moc malinká. Jinak p?i hledání náhradní klece jsme narazili na chlapíka z Petržalky - je to p?ímo n?jaký zverimex, kde klece i vyrábí. Bohužel nemám kontakt. Ale našli jsme to onehdá n?jak na netu. Tak hodn? št?stí.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-01-28, 13:10
?akujem za info., na toho predajcu z Petržalky kontakt mám, resp. viem, kde má obchod (ak by mal niekto záujem). Vyrába na mieru klece drevené, v cene cca do 3000 Sk pod?a ve?kosti. Ale neviem pre?o, mne by sa viac pá?ila klec kovová, dno plast. Zdá sa mi, že by sa lepšie udržiavala a zvieratko by v nej malo viac vzduchu (panelákový byt bez balkóna) a ke? je zatvorené aj lepší kontakt s okolím.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-01-28, 13:15
?akujem za info. Myslela si "Buly pet" na Obchodnej ul. v Bratislave? To je asi najdrachší obchod v strednej Európe, ale pôjdem sa tam pozrie?, možno už si umravnili ceny.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-01-28, 13:17
Na jednej stránke som našla adresu predajne myslím že v Pod?bradoch: www.pets.cz., pozri sortiment, mne sa zdá dos? bohatý, zasielajú na dobierku.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-01-28, 14:12
Pro naši úpln? první fretku jsme m?li klec po k?e?kovi, takže malou. Nicmén? vzhledem k tomu, že v ní jen spala, tak myslím ani netrp?la. Naopak - dob?e se to ?istilo. Pozd?ji jsme koupili velkou klec pro králíky za asi 900,- , drát?ná, plastové dno. Dví?ka byly malinké, takže p?i každém ?išt?ní bylo klec nutno rozebrat, což moc zábavné nebylo. Navíc ten plast byl strašn? tenký a už po krátké dob? (asi p?l roku) se okrajový lem, do kterého se vlastn? zasouvala samotná klec, za?al po kouskách rozpadat. Asi po roce se v rozích vytvo?ily díry.
Vloni jsme našim fretkám ob?tovali spodní ?ást sk?ín?, celý vnit?em v?etn? dna jsem olepila linem, z venku mají velké drát?né dví?ka s petlicí a nem?žu si to vynachválit. Jednak ty velké dví?ka, kdykoliv m?žu vytáhnout misku s ko?kolitem aniž bych musela rozebírat celou klec a i to ?išt?ní a omývání dna mi p?ijde jednodušší a prakti?t?jší, když to vlastn? vyt?u hadrem p?ímo na míst? (plastový podnos jsem p?edtím dávala opláchnout do vany.).

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-01-28, 14:21
P?esn? kv?li t?m dví?kám a rozebírání si tu klec hodn? rozmýšlim.. =o)

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-01-29, 19:44
My jsme s p?ítelem koupili klec, která byla ur?ena pro králíky a vyšla nás na 1800 K?. Má plastové dno, u prost?ed klece jsou malá dví?ka a celý vrch klece je otvíratelný a klec výborn? p?ístupná. T?? ale naše Albínka dostan? nový byte?ek. Jeho rozm?r je asi 15O cm x 100 cm. Takže v nejvyšší nouzi m?žeme nechat naši Albínku i dva dny samotnou doma. Jen jsem zv?davá jak nový pelíšek p?ijme. Doufám, že dob?e.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2004-02-01, 21:21
Já jsem Montymu také koupila klec, práv? ze stránek pets.cz a jsem spokojená. Až na tu houpa?ku. Monty rostl a brzy byla malá. Už má ušitou novou. Také má v nejvyšším pat?e ušitý dome?ek kde nej?ast?ji spí. Vyfotím a brzy dám na stránky. Dokonce p?ekvapil a využívá ho na dva zp?soby. Spí vevnit?, ale také na st?eše :) Šikulka. Klece pro králíky jsou sice rozm?rné, ale myslím, že nejsou již poscho?ové a tudíž si fretka ani moc nezaská?e :) Bohužel ?asem v?tšina zjistí, že fretka nechce chodit do rohového záchodku a tak i ten jsem postupem ?asu vym?nila za v?tší. Co se tý?e žeb?íku, který spojuje horní a st?ední patro, Monty nevyužívá. Bohužel bez použití pilky nelze odstranit. Na každé patro jsem dala lino a tudíž je to i dob?e omyvatelné. Klec se dá jednoduše rozebrat a kdykoliv omýt. Prost? jsme spokojeni :)


Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-07, 11:26
To Johana: Buly Pet na Obchodní je fakt dost drahej, ale pat?í skv?lýmu veteriná?i. MVDr.Pagá?. Už jsem tu o n?m psala, nám se staral o Freda, když jsme ješt? bydleli v Blav? a kamarádce kastroval fre?áka - vše v poho. Je fakt, že je taky trošku dražší.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-02-25, 23:26
Hm...tak na fretka jsme meli starou klec po papouskovi, nez mu poridime neco lepsiho. Vydrzel v ni asi pul hodiny, pak jsme se nad jeho usilovnym lomcovanim mrizi slitovali a otevreli mu. Pak vlastnil klec jeste asi tyden, ale odmital ji pouzivat jinak nez jako zachod. Tak jsme mu ji sebrali a novou nikdy neporidili.
Oba fretci nam volne bydli ve dvou mistnostech (nejdriv byli jen v loznici, vedle v kuchyni jen pod dozorem, ale nakonec se nam obe mistnosti podarilo upravit jako fretkuvzdorne a vyriznout spojovaci otvor ve dverich) a pelisek si stehuji podle nalady....vetsinou spi za posteli, obcas mi lezou do postele. Klec bych jim vubec neporizovala, myslim ze takhle jsou spokojenejsi.
S granulema je to jednoduchy....dostavaj nejaky obycejny kocici, nevim cim to je, ale cim znackovejsi tim min je chteji....takze to vyjde tak na 100 na mesic. A veterinare nema smysl resit, stejne doufam ze se obludkam nic nestane, a kdyz jo, tak to holt zaplatim.
Takze me potvory muzou stat tak prumerne 300 mesicne za oba....a to i po zapocitani rocniho ockovani.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-26, 11:22
To ty naše stojí víc - kupuju maso ku?ecí (dv? ?tvrtky na týden), granule r?zné fretí a ko?i?í Purinu premium. Granulí normáln? sn?dí asi 1kg za m?síc, te? je toho mnohem víc. Dojídají za dobu t?hotenství pátou dávku ko?i?ího speciál pro t?hotné a kojící ko?ky, ku?ecí stehna 3 za týden a b?žné fretí granule namíchané do ko?i?ích. Normáln? projedí za m?síc ve t?ech zhruba 500 K?, te? jdou asi na dvojnásobek.

Re: fretka a cena (m?sí?n?)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-26, 11:31
Tak myslim, že je to asi na ?lov?ku co bude chtít dát za fre?ulku.. Bavila sem se se svou kamarádkou, která je majitelkou Pitrýska (supr zví?átko, který m? okouzlilo) a ta ?íkala že krmí oby? granulema pro ?í?i a když Pitrýs n?co pot?ebuje, tak si o to ?ekne.. takže papriky jablí?ka a tak..

Jinak díky všem za vaše kalkulace =o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 00:42.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist