Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 10:56
AHOJKY LIDI?KY JE TO CELKEM NUTNÉ.....NEVÍTE O N?KOM KDO BY MOHL NABÍTNOUT SAME?KA FRETKY KE KRYTÍ?MOJE SAMI?KA JE ZDRAVÁ JE JÍ 1,5ROKU TAK KDYBY JSTE N?KDO V?D?L OZV?TE SE NE MAIL LUTTY@SEZNAM.CZ NEBO NA 606330681 P?EDEM D?KUJI NEJLÉPE OKOLÍ ?ESKÝCH BUD?JOVIC

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:05
Lutty: tam bude hodn? málo lidí, aspo? já nikoho tam otud neznám...nebylo do dobré možná trochu rozší?it sv?j obzor n?kam dál, kde by už t?eba n?kdo mohl být? vím je to problém:-/
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:14
Mužeš zkusit p?es sveho veta.Oni maji v tom vetši p?ehled.A nebo vyvesit letaky ve zverimexech.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:26
Galina: jo...to je fakt....asi nejlepší bude prob?hnout pár veterin....ale tam je problém že ty nedaj kontakt na toho ?lov?ka a kdy se ten doty?ný m?že u veta stavit? ten udaj ti teoreticky dát nesm?j a nem?li by.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:35
No vety mezi sebou taky maji kontakty a možna nikdo ma znamyho.Nebo tam nechat kontakt na sebe.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:50
mno ale fretka neni moc dlouho v ?íji a než to oblítám tak ji to zkon?í.....ale díky za radu....zkusím to...máte fretku nebo fretáka?

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 19:54
vím,je v ?íji n?kolik týdn?,ba dokonce i m?síc? ale i tak.....nemáte zkušenosti jak dluho asi p?ibližne v ?íji je?

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-07, 20:00
Mam dva samecky v riji, ale musela by sis udelat vylet na sever :-) Jak to, ze sis o riji u samicky jeste nic nezjistila?! Poradne ji hlidej a kontroluj, rije by nemela presahnout 4 tydny. Laskave si alespon precti tip na uvodni strance, kdyz uz nic jineho..
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-05-07, 20:04
Ja prozatim fretku nemam (je ve fret?im raji)
Fretka muže byt v ?iji 4 tydny.Pak je to pro ni nebezpe?ne a musi ukon?it injekci.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 20:31
Lutty: Tak tohle o ?íji, to sis m?la zjistit už dávno. Chceš mi snad ?íct, že t? ?íje v?bec nezajímá. Já teda nevím, fretka není pes, kterému to odejde samo a lehce. Fretky s tím mají spíš potíže a m?žou na dlouhou ?íji zem?ít, takže jestli si myslíš, že m?že být v ?íjí n?kolik ??? m?síc?, tak to je nejjist?jší cesta k tomu, že ti fretka um?e vy?erpáním.

M? teda vždy zajímalo jak dlouho je zví?e které chovám v ?íji. Jak se to pozná a ?eho se mám vyvarovat.

Jak píšou holky, fretka nemá být v ?íji déle jak 4 týdny. Pokud ?íje po této dob? neustupuje, musí se jít k veteriná?i na hormonální injekci na ukon?ení ?íje. 2 m?síce ti už nemusí p?ežít. A pokud za?íná být malátná, ospalá, tak to už je docela dost blbý.

Pokud je tedy tvoje fretka v ?íji už k tomu 4tému týdnu, kašli na miminka a rad?ji jdi na veterinu. Ona se ti do ?íje m?že dostat i po injekci. Ne hned, ale tak, jak by se stalo i po tom, co by odchovala mladé. Potom ji mužeš p?ipustit, ale fretka by m?la být zdravá a dostate?n? silná. Poku by byla vysílená, tak se p?ece sv?t nezbo?í, když bude mít mladé až p?íští rok.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-07, 21:54
Tak se k tomu hudrování taky p?ipojím - protože optimální doba ke krytí je tak 10. den ?íje, m?li jste mít ženicha dojednaného dávno p?ed tím, než do ?íje p?išla! Ale na to už je pozd?, takže bu? ?íji nechejte pro tentokrát ukon?it u veta (podrobnosti jinde) nebo je?te za ženichem kamkoliv bude t?eba. T?eba maminka naší Ka?enky jela za ženichem z Brna do Mokrovrat u Dob?íše. Náš pražský fre?ák m?l nejvzdálen?jší nev?stu z Fürthu v N?mecku.

krytí+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:02.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:11
já mám v knížce že m?že mít i n?kolik m?sííííííííc?:(((

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:13
No tak ty dva, potom už asi nejspíš umírá ;o)
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:14
jo a fretice je v ?íji 2 nebo 3 dny......nebla sem ten jeden den doma a p?ijela jsem a už to bylo
dob?e budu to hlídat a d?kuji za rady...........

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:19
Tak to ji ur?it? hlídej ;o) Když bude mít kolem 10-tého dne, tak vyraž za ženichem. Ale hleduj už te?.

My jeli za ženichem z Prost?jova do Brna. Cesty mezim?sto bych se nebála. ;o)
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:22
2 den ?íje...........no a shán?t ženicha ale....já sem z Borovan to je 20 km od ?eskýck bud?jovic......a tam nikoho neznám ani se nikdo neozval........nevim jak to mám ud?lat....takže kdybych ji nedala p?ipustit tak do 4 týdn? když jí "nesplaskne" tak rychle k vetovi?nebo ješt? d?ív?

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:24
co by úpotom bylo lepší k vetovi nebo zavést "zimní sv?telný režim"???

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:25
asi ten režim jak ?tu.........

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:46
Po dvou, trech tydnech uz mozna muzes zkouset ten svetelny rezim, po ctyrech tydnech uz by to chtelo ukoncit a moc neotalet. Takze potom urcite veta. Fretku to stoji zbytecne moc sil.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-07, 22:57
V Tábo?e je fre?á?ek Pepa. Hrdý otec Davídka, který bydlí v Písku.

Pepa:
[fretka.kom.cz]

Davídek:
[fretka.kom.cz]

Víc ti neporadím. Podívej se na informace a zkus se domluvit.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-07, 23:03
Lutty, ješt? mi zkus tvrdit, že to bylo v té mojí knížce. To už jsem taky jednou slyšela a když jsem jim vrazila knížku do ruky, aby mi to našli, ukázali mi text, kde se píše o SAMCICH! Pokud máš správnou knížku, tak na stran? 41 a 52 máš výslovné upozorn?ní, že dlouhá ?íje u sami?ky p?ináší zdravotní rizika ;o)
Zatemn?ní zkus tak po dvou týdnech, jestli neseženeš ženicha. Pokud do dalších dvou týdn? nezabere, tak makej k vetovi a najdi si ve starších vláknech, co p?esn? má píchnout - ne každý to ví. Rad?ji se s ním nejd?ív po telefonu domluv, co chce použít a p?ípadn? to zkonzultuj p?es poradnu, pokud si nebudeš jistá, jestli zvolil dob?e.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-08, 12:36
Jordi:a dali ny Pepu ke krytí????já bych zajela sice je to daleko ale nic blíž už asi neseženu.....

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-08, 12:39
nebo já jim radši zavolááám;o))

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-05-08, 13:51
v úterý bych dala benny p?eo?kovat proti psince.....a zatýden bych s ní jela do Písku na krytí....je to možné po týdnu kdy je p?eo?kovaná????

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-08, 20:06
No s p?eo?kováním by nem?l být problém. Pokud už m?la první vakcinaci, imunizaci a jde pouze o p?eo?kování, tak by opravdu problém nebyl. Vakcíny musejí mít ochrannou dobu déle, než se uvádí, prav? pro p?ípad, že by majitel zapom?l, nebo nemohl jít t?eba na o?kování i m?síc po termínu. Fretka je tak ješt? stále chrán?ná pomocí staré dávky vakcíny, kterou byla o?kována již p?ed rokem.

Rozhodli jste se pro Davídka?
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-08, 20:22
To Jordi: pozeram, ze register zacina prinasat svoje ovocie...;-)
To Lutty: niekolko mesiacov je v ruji fretak samec...;-)...u nich je to zas naopak uuuuplne normalne...
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-08, 23:12
Jordi: Luttyina frete?ka je o?kovaná poprve v život? p?ed pár týdny, takže to nebude po roce! Proto se ptá..
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-09, 11:10
no, tak to je skvele, fretce je 1,5 roku a jeji panicka nema ani sajnu o chovu.......doufam, ze lidicky, kteri maji mladatka si dobre rozmysli, komu miminko daji....jinak asi blbost pokvete dal...
a taky doufam lutty, ze se nevrhnes stejne bezhlave i do chovu mladatek, mela by jsi se nad sebou zamyslet, koupit vhodnou literaturu od P. Neradzicove/pozorne cist a neplest pojmy z dojmy/ a az potom uvazovat o nakryti tve samicky!!
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-05-09, 12:07
Lutty: Držím palce aby vše dopadlo dob?e.
Avatar

Re: Benny je v ?íji
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2005-05-09, 22:01
Ahoj Lutty, jak tady ?tu, tak asi nemáš moc zkušeností a chovem fretek, což? Pro nás není problém, aby jsi p?ijela se Benny k nakrytí. Pokud buseš mít opravdu zájem, tak se ozvy na mobil. ?íslo jsem ti poslala emailem. Zatim ahoj Ev?a a Davídek
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist