Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Brelan (IP)
Datum: 2005-04-30, 09:55
V?era jsme neštastnou náhodou p?išli o frede?ku Adelku, z?stali po ní dva potomci sta?í 29 dní, ujala se jich naše fenka jezev?ice. Zatím je kojí a zdá se, že je vše v po?ádku, pokud máte n?kdo tuto zkušenost pora?te.

porod+ mlá?ata+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:06.

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Brelan (IP)
Datum: 2005-04-30, 20:45
Te? jsem p?ijel z práce, náhradní matka nikoho nepouští do ohrady, pouze za mnou p?ilítla se p?ivítat (tak p?l minuty a a zase šla d?lat mámu tho?ík?m) máme dojem že je to dobré.Mr?ata bašt?j, sp?j a d?laj i to ostatní.

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-30, 22:56
Posilala jsem Ti SZ. Ozvi se prosim, jak to vypada, ju?
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-01, 00:26
to brelan: a co se vasi fretce prihodilo?
JInak si myslim, ze ted je hodne fretek, co maji miminka, dala by se mozna pouzit nejaka, ktera jich ma mene , nebo uz odstavujou , jako kojna.Skoda, ze Ziga uz mléko nemá, uz týden je bez posledního synka. Nevim, zda mleko jezevcice obsahuje ty imunitni latky, ktere potrebuje zrovna fretcatko....zkus kontaktovat majitele kojicich fretek, byla by skoda prijit i o ne.Hodne stesti!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: aronka dne 01.05. v 01:12.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-01, 02:24
Erin nabizi Zofinku - mleka ma dost a mimca dost podobne stara. Otazkou jen je, odkaz Brelan je.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-01, 21:27
Ka?ka bude tento týden odstavovat.
ROZHODN? bych zavolala Chylíkové na Šejdr (tel.: 244 470 704) nebo do Brna na VFU Jeklovi, co si myslí o vhodnosti psího mléka pro fretku - mám obavu, že je to trošku jinde. Nicmén? fre?ata našt?stí p?ežijí i odstav ve ?ty?ech týdnech - ne, že by jim to prosp?lo, ale zvládnou to.
A ješt? jedna v?c: než by se miminka dala n?jaké kojné fretce, rozhodn? bych to doporu?ila vzít p?es Šejdr, aby se zjistilo, zda jsou zdravá- nevíme, jak p?išla o maminku a pokud by šlo o n?jakou infekci, je riziko i pro kojnou a její vlastní d?ti. Samoz?ejm? zda maminka byla o?kovaná, od?ervená a odsvrabená je také dost d?ležitá informace.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: matka fretka dne 01.05. v 21:30.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Brelan (IP)
Datum: 2005-05-01, 22:52
Máma fredka nám utekla, a venku ji zakousl soused?v pes (pitbul). Jinak byla zdravá, o?kovaná. Mr?at?n nic neschází, dneska dostala naškrábané ku?ecí maso, každé zdláblo tak 1/2 kávové lži?ky, ?ubájzna dojela zbytek a te? chrápou všichni t?i. Jinak jsme kousek od Ústí nad Labem. V pond?lí jedeme na radu na veterinu do UL k MVDr Mikulicovi.

Přílohy: Adélka.jpg (10kB)  
Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Brelan (IP)
Datum: 2005-05-01, 23:28
Te? se tho?íci probrali a ladujou se u ?ubajzny, ona si p?íroda dokáže poradit sama.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Brelan dne 01.05. v 23:29.

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-02, 10:11
to Brelan:...to je strašné....nechápu, jak vám mohla utéct, naše Žiga se od malých nehla ani na krok....každopádn? p?eji mimískúm, aby to zvládli, musí to být pro n? šok...
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-02, 19:57
no snad to miminka zvlanou.Nasi terinku v tomto veku nekdo vyhodil do sveta do zverimexu. Aholcicka to zvladla a dneska (po mesici) vazi uz pres 600 gramu a kuba z ni sedivi, jak ho otravuje:)))

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Brelan (IP)
Datum: 2005-05-04, 23:11
Lidi divte se. Adelka je živa a zdráva, zapracovala jen závist, lidská blbost nebo co. Udajn? zakouslá Adela byla krysa a Adelku soused držel v králikárn? a dával jí zrní (debil), našel ji jeho vnuk a dal nám v?d?t (super klu?ina 9 let asi dostane jedno fredule a? má d?dek o ?em p?emýšlet). No a po razantním zákroku z naší strany (soused dostal pár facek) jsme si Adélku odnesli dom?. Takže sirotkové mají najednou mámi dv?, tu svou vlastní a i tu náhradní jezev?ici ?apinu. Zitra ud?láme pár fotek a hodíme je na stránky. D?kujem za podporu, zájem a rady. Miloš a Irena

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-04, 23:28
No pani! tak to je super soused! Alespon ze to dopadlo dobre.. =o)
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-04, 23:45
Paneboze! :-o
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-05, 00:16
Hlavn?, že to dob?e dopadlo!
(ale klukovi bych rad?j fret? neriskovala.... s takovým d?de?kem...)

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-05, 01:51
8o/ Jsem ráda, že maminka žije, ale ten soused,... škoda slov!
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Mousy (IP)
Datum: 2005-05-05, 08:16
No pani?! Asi by ma piclo keby mne nieco take spravil sused.... by to asi neprezil....

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-05, 08:22
Brelane,
jak to v?bec bylo?
On vám jí ten soused ukrad, nebo jí n?kde našel a ujal se jí, nev?da ?í je a co je to za zví?e podobný králíkovi? (aby ješt? nakonec nezasloužil metál, že jí nenechal bídn? pojít v lese.... ;oP)

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-05, 12:58
to brelan: jo, objasnete to trosku, kdyz uz jste to tak zamotali:)
Kdo vyhnal Adelku ven od mladat a kdo videl, jak ji zakousnul pes?..jak jste prisli na to, ze zakousnul nakonec krysu?
Vas soused nevi, ze chovate fretku?
Ma vase fenka, ktera se ujala fretat vubec mladata a mleko?Nebo ne?
Cele mi to pripomina totiz povidani maleho ditete ze skolky = nesouvisle, zamlzene, skreslene.....

IMHO urcite nejsem zvedava sama:)Prinejmensim to bude zajimat nove panicky malych prcku:)
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-05-05, 13:19
Kristepane - to je p?íšerný!!!!!
A skv?lý!!!!! :o))))

Jak m?že n?jakej debil sebrat cizí zví?e a nacpat si ho k sob? a ješt? to týrat?!

To je pomalu na povídku (u souseda na p?eshubu, což je jediná dobrá v?c, co se mu mohla stát).

Když si vzpomenu na naše sousedy (ne všichni jsou však takoví), kte?í nechají svého zam?stnání a jedou mi otev?ít ko?ku, kterou omylem zamkli ve stodole...
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-05, 13:31
Markéto,
nešil, ješt? nevíme, jak to p?esn? bylo! :o))

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-05-05, 13:37
Ale probora ?lov?k ,který chová králíky musí poznat, podle složení tlamy, že fretka nem?že být hlodavec. I kdyby fretku vživot? nevid?l tak to musí poznat. P?i p?edstav? že byla Adélka 4 nebo 5 dní o hladu m? jímá hr?za.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-05, 19:07
Když jste u soused?... tak.. já nevim jestli to sem v?bec psát..! :o(( Jendna kamarádka p?es chat m?la frete?ku.. není to ani týden kdy tam p?išla a ?íkala že jí frete?ku umlátil soused.. (d?vod? fretky nemá rád!) Asi šestnáctiletej kretén!!!! Frete?ka byla na veterin?, ale už jí nemohli pomoc.. Je to strašný a já bych na jejím míst? souseda zabila!
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-05, 19:10
To je klidne na zalobu - pokud to samo clovek videl.. jak muze nekdo umlatit fretku nekomu kdo ji ma na voditku.. Pokud nema tak proc a jak se k nim ten soused dostane??
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-05, 19:22
Yasmin: To nevim..:( Moc toho nevim.. vím to co jsem napsala. Já se ješt? zeptám..:/
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-05-05, 21:01
Yasmin - to je velmi jednoduchý - talo se mi za t?ch 5 let 2x, že se mi Vendel vyvlík z vodítka, když si noroval na hnojišti. Daleko nedošel, ale našly ho sousedky u plotu. Našt?stí m? zavolaly, neb jsou pou?eny.
Ale jak jsem n?kde už psala - u Blatný magor vzal fretku, co se podobn? zab?hla Pražák?m, lopatou, omdlelou ji donesl k myslivci, ten ho poslal (osvícený) k veteriná?i, veteriná? ošet?il a soused ji dva nebo t?i týdny choval na dvorku mezi slepicema a divil se, pro? chodí nak?ivo. V?d?l, komu pat?í, ale bál se jí vrátit, dokud nebude úpln? zdravá - asi si myslel, že to na n?j ?ekne :o)))
Happyend - fre?ule vše p?ežila, prý bez následk? a vrátila se k majitel?m.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-05-05, 21:16
Markéta: To m?l docela kliku že se fretka necvi?ila v kondici na t?ch slepicích:-D by m? zajímalo jeslti mu potom ješt? snášeli:-D


Jinak sousedi...to je hr?za! Kort ten pubertální fakan.

add to krmení zrním..naprostá normálka..vždy? fretka je p?ece hlodavec...to ste nev?d?li? co na tom že vám pokousne ruku centimert a p?l dlouhejma špi?ákama (t?žká ironie):-/

M? n?kdo umlátit mojí fretku tak by m? asi museli k n??emu nejd?ív p?ivázat abych mu nešla ud?lat to samí a pak by mi museli dát sedativa abych se psychicky nezhroutila z toho že mi n?jaký kriplík zabil mojí frete?ku..jsou pro m? jako d?ti...:-/
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-05-05, 22:31
Moje spolupracovnice z práce m?la taky frete?ku, hol?i?ku. M?li ji ve venkovní volié?e a jednou jim bohužel utekla a to se jí stalo osudným :-(. Soused si ji spletl s kunou a praštil ji lopatou p?es zádí?ka. T?i dny ji opatrovali, ale nic nepomohlo, pomalu jim umírala p?ed o?ima.
Nedávno si po?ídili fret?ího klu?inu, kterého už pro jistotu mají doma.
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-06, 11:58
A když n?komu vykládám, že chovat fretky ve vekovní volié?e je riskantní, koukají na m? jak na idiota...
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-06, 14:32
...kdyz to tak ctu, uz asi vim, proc je ta fretecka z ostravy po operaci patere....handicapovana...
Avatar

Re: Náhradní matka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-06, 18:03
No nemyslim si ze riskantni - kazdej si ma podle sveho uvazeni zabezpecit volieru.. ;)
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist