Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Equesniger (IP)
Datum: 2005-04-23, 13:09
Mam doma asi rocni fretku, ktera prosla delsi riji (asi 6 tydnu), ale byla veterinarem uspesne ukoncena asi pred 3-4 tydny. V poslednich deseti dnech je ale hodne podrazdena, velice agresivne reaguje na hlasity smich a i kdyz je klec otevrena, nevychazi z ni moc casto. Taha mi i ruku do houpacky, kde spi a chova se, jako by me chtela chranit, neni vubec hrava ( a to byla hodne). Napada i psa, se kterym za cely rok nemela zadne problemy. Mam o ni starost, nevite co ji muze byt? Ji hodne a s chuti a vyhubla neni, ztraci srst, ale to jsem myslel je tim, ze je jaro. Vitaminy dostava pravidelne. diky[/b]

faleš+k+náh+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:07.

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-23, 13:57
Nemusis se o ni bat. Nejspis si mysli, ze v riji otehotnela a ze ted porodila mladata, o ktera se musi starat. Vydrz to tak maximalne mesic, kdy by ji to maminkovske chovani melo prejit.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:26.
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-04-23, 14:36
Nielen že sa chová akoby mala mladé, ale teba adoptovala. Preto ?a ?ahá do svojej spálne. Musíš po?ka? pár týžd?ou kým ?a vychová a potom ju to prejde.
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-23, 16:52
Equesniger: Tak tohle naprosto normální chování sami?ky, fetky, která prožívá falešné t?hotenství. P?esn? jak píše Jolana a Ene. Ale tohle jsi m?l p?ece v?d?t už když ses rozhodl pro fretku ;oD

Nem?síš mít obavy, že by se zbláznila a hlavn? nedej na kecy n?jakých p?ihlouplých lidí, co ti budou tvrdit, že se zbláznila a že od te? po tob? p?jde a bude ti chtít vysát krev! Je to naprostá kravina, ale bohužel jsem se s tím už setkala osobn?. Hlavn?, že se p?i tvrzení této hlouposti, ten doty?ný tvá?il, jako by mluvil zcela vážn? a m?l absolutn? pravdu. Pravda však byla absolutn? vedle. :o(
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-04-23, 16:58
N?co podobného zažíváme te? s naší Bublinou, také byla v ?íji, sice ne v tak dlouhé, ale také byla ukon?ena za pomoci veteriná?e. Taky si nás po?ád n?kam tahá, je víc p?ítulná (což já i Lud?k vítáme). Co ale se mi moc nelíbí, že hodn? spí a to opravdu hodn?. ?asto ji musíme i budit, aby se v?bec prob?hla. Jakmile pak b?há a je ?ilá...

Ve st?edu jdeme na Šejdr na kastraci, tak snad už pak bude zase vše OK.

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-23, 17:08
Když byla naše sami?ka ve falešné b?ezosti ... tedy že za?ala být agresivní, tak jsme schovali veškeré pískací hra?ky, co tahala (byli to pískací, ?ipové mišky), tak jsme jí je zabavili...sta?ili jen tyhle...s kuli?kama s rolni?kou si hrála normáln? i plyšáky mohla mít...do tejdne jí to p?išlo. a p?estala nás kousat.
Iveta: Neboj se....po kastraci bude zase fit....oni jsou jen prvních pár dní takový prašt?ný z tý injekce, ale pak...b?íško jim ješt? ani po?ádn? nezaroste...maj ješt? stehy a už zase lítaj jako šílený...až z toho bzuká nám, že je musí p?ece bolet jak se furt o ten b?íško odíraj:-)a je to p?itom nebolí.:-)
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Equesniger (IP)
Datum: 2005-04-23, 17:14
Diky moc za rady, dojdu ji koupit par plysovych mrnousku...;).

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-23, 17:25
Eq: Kup jí kuli?ku s rolni?kou....ty maj fretky asi nejradši..prodává se to všude jako hra?ka pro ko?ky...te? mám doma Tribitku na zásnubách a ta si s ní neustále hraje...hrozn? se jí líbí...asi jí doma nemá...:-)
Hlavn? pozor na cokoliv pískacího...to ješt? podporuje to že si myslí že má mladý a to pak zbyte?n? prodlužuješ problémy:-)
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-23, 18:23
P?idávám se se svým obligátním žlutým, pískacím buldokem, bílým slonem (nebo ?ímkoli jiným pískacím:o)))) - lép je z pevn?jší hmoty, aby to hned nezblajzla :o)))
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-23, 19:32
Markéta: No Freya miluje ty ?upový myšky...jsou fakt super! Jsou plyšový...ale jsou šitý opravdu pevn?! A máme jí už rok, možná dýl a stále píská jako nová. stálo nás to stovku jedna. prodávají to v Praze v Lidické v loveckých pot?ebách.:-)to je taky bezva v?c....pak se jim taky trochu líbila ta vrnící želva co te? mívaj ve zverákách jako novinku...problém je že je to natahovací, takže to chce asistenci ?lov?ka...to ta ?ipová miš nepot?ebuje:-)
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-04-23, 21:51
Najjednoduchšie urobené falošné die?a je zauzlená ponožka, vyplnená šuš?avým sá?kom. Neri ich mala aspo? desa? a všetky prevlá?ala sem a tam.
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-23, 21:54
Šustivý ponožky ho v?bec neberou, zato myš, která je ušitá s pravý kožešiny! To je n?co! :o))

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-24, 13:38
U nás máme myši a kdeco šustivý, ale nepíská to jako ty mimina....a je lepší aby nic tahavýho nem?li...ono je to p?ijde rychlejc...a nemyslím si že by m?li trauma...pravda první den se tvá?ila Freya neš?atsn?, ale pak jí to bylo jedno:-)
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-24, 16:25
Kdyz to tu ctu - to bylo opravdu ukazkovy popsani falesny brezosti.. ;o) Opravdu super..
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-24, 20:12
yasmin::-D

když je tu vlákno o agresi, tak: BKukulín už taky pat?i do Klubu buldok?...dneska pokousal pána Jerryho (šmarja doufám že to píšu dob?e) a to fakt hust?..prokousl mu tam n?jakou žílu, takže krve jak... no hr?za! M? kousal do bundy...rdousil mi tašku , m? a mirkovi prokousl boty...byla tam totiž Kukulínova nev?sta ?íjící a oni dva kluci a Kukulín kousal do ?ehokoliv co smrd?lo po jiným fre?ákovi...no Jerry mi p?eb?hl p?es boty...já si ho pohladila, a olízal mi tašku..o tom že po n?m von?l i jeho pání?ek se zmi?ovat nemusím..takže ten byl totáln? nep?í?etnej:-/Hormo?ák jeden! doufám že až bude kastrovanej tak z n?j zase bude ten hodnej ?un?a co p?ed a na za?átku ?íje.
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-25, 08:16
Já už se nedivim, že ten starej pán ( o kterém nám vypráv?la MF ) o n?m tvrdil, že v noci ?lov?ku prokousne krk a vysaje mu krev. Kdybych fretky neznal a tohle vidl?l, tak bych si asi myslel to samý ;-)

Ja to prost? zatracenej upír. A jak nenápadn? vždycky kouká a vymejšlí nejcht?ejší zp?sob jak se ?lov?ku dostat na krk. Už mu n?v??im ten jeho lítostivej pohled. Za?ínám z n?j mít strach.... Asi ho preventivn? za?nem krmit ?esnekem. Uvidíme co to s nim provede ;-)
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-25, 12:16
Mirek: chudák....ale experimentuj na svý fretce jo?;-)

jinak je to pravda tlamu od Krve...drželi jsme ho naho?e a hubovali (pár facek ode m? dostal...pár slovy asi šest) a on se ješt? olizoval!vrchol!
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-25, 17:02
No a tohle si Radko predstav ne fretce bilý.. ;o) Ta krev a ten zjev jeste lespi.. ;o) - Flo mi jako mala prokousla prst.. mela komplet tlamu od krve - jak ho porad drzela a nechtela pustit - pitbul jeden..
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:39
Yasmin: No musí bejt n?co...a ješt? ty ?ervený o?i...bych se jí pak bála:-D
Zatrest jsem mu ud?lala kostým na ?arodky...zítra ho ješt? doupravím...asi mu k tomu ješt? ušiju pláš?ík:-):-D
Avatar

Re: Agresivni chovani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:46
Tak to u nas kostymy nebudou.. Nikam nejdem.. =o.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist