Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-04-10, 16:36
Ahoj všichni,
pot?ebuju podporu kolektivu.V lét? jedeme s partou na dov?u .1.týden budeme ve Východních 4echách v chalup? a 2. týden na Morav? ve vilce.Takže pevná st?echa nad hlavou,doprava dv?ma vlastními, pom?rn? velkými auty.A te? to hlavní.Musím (a chci ) si vzít Fany sebou.Rodi?e totiž budou v té dob? taky dovolenkovat v jižních 4echách v p?ív?su a se psem.No a mí kamarádi mi te? píšou jestli je to opravdu dobrý nápad brát ji sebou.Že m? bude omezovat, musím se o ni starat............. Jejich psi budou hlídat rodi?e,takže mají klid.Mám v plánu mít fany v kleci, ob?as v p?epravce a hlavn? v klokánkovi u sebe. Jakou máte zkušenost s Fretkou na dovolené.Je to problém nebo ne???Jasn?, musím se o ní starat,dávat na ni pozor,ale to s dít?tem p?ece taky musíte.Moc d?kuju za p?ípadné odpov?di (doufám že Vašich zkušeností je moooooooc :-) )

ces+dov+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:17.

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-04-10, 18:08
My Alb?u bráváme všude sebou protože jinou možnost nemáme. Problém budeš mít spíše takový, že s fretulí t? asi t?žko pustí do r?zných kulturních památek. Pokud máte naplánované návšt?vy hrad?, zámk? a pod. po?ítej s tím, že t? asi dovnit? nepustí. To je moje zkušenost.
Možná má n?kdo jinou.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 15:33.
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-10, 20:01
A taky záleží, co je to za kamarády, ehm. Slyšela jsem dost d?sivé historky o fretkách v záchod? po bou?livém mejdanu atp... Takže pokud s sebou mají d?ti a jsou p?ipravení být za n?koho zodpov?dní - no problém. POkud je to banda nezodpov?dných výrostk?, skoro bych se bála a radši si honem shán?la hlídání. Však je nás tu dost, abych si ud?lali hlídací dvojice ne?
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-04-10, 21:28
Byli jsme s Krakenem na týden na dov?e (mimo naše obvykle navšt?vovaná místa). Ubytováni jsme byli ve studentských kolejích. Bylo to fajn.
ALE: v lét? nejspíš bude horko a fretky dost špatn? snášejí dlouhodob? vyšší teploty, takže vlá?et fre?uli celý den n?kde po výletech v bat?žku pro ni asi nebude nejlepší. Nehled? na to, že Kraken v bat?žku p?ebývat necht?l, cht?l ?enichat a zevlovat na zemi a tak jsme vlastn? nikam nedošli. Druhá možnost je fretku p?es den nechat doma (v místnosti kde není vedro) ale v tom p?ípad? se jí musíš v?novat stejným zp?sobem, jako po celý rok- ráno a ve?er ji nechat prob?hnout a pohrát si s ní, aby se trochu unavila. Takže brzký odchod na výlet také nehrozí... A se vstupem do památek má Petra také pravdu. Pokud ale budete na n?jaké chat?, kde fre?uli zajistíš bezpe?nost a dostatek pozornosti, nezbývá než v?ele doporu?it vzít ji s sebou. Je fakt, že každou dovolenou jsme si zatím s Krakenem celkem p?kn? užili :o)
Pravda, jsou i tací kte?í vezmou krosnu, na ni p?epravku s fre?uleme a zvesela vyrazí vst?íc dobrodružstvím. Že, Erin ;o)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-04-11, 02:37
oprava: s problematickým vstupem do památek má pravdu Blanka ;-)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-11, 12:44
Na druhou stranu - me se nikdy nestalo ze bych se kamkoli s fretuli nedostala.. Ja je mam vzdy vsude s sebou a pri vedrech je neustale namacim.. Zatim sem nemela problem at sme delali a nebo jeli kamkoli..
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-11, 13:08
Myslím si, že je d?ležité si uv?domit všechna pro a zejména PROTI a zvážit, jestli mi stojí za to, se celou dovolenou starat i o fretku a hlavn? jestli budu mít pro to podmínky. Je to asi podobné, jako když n?kdo vyrazí s malým miminem. Taky se tomu musí p?izp?sobit nejen trasa a místo pobytu, ale celý program a taky to není stejné, jako když pojedou jen samí dosp?lí.
Jestli po?ítáš s tím, že to bude náro?n?jší než doma (tam jsi na to za?ízená), tak bych to nevid?la jako nemožné. Ale každopádn? t? bude fretka omezovat - podobn?, jako by t? omezovalo malé dít?, které bys ale taky ur?it? nenechala doma ;o)

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-04-11, 21:49
No tak jsem se s nima dneska definitivn? rozhádala.Nevím co to do nás všech vjelo,ale já si stojím za svým.A to i za cenu že pojedou beze m? (bez nás).Myslím že promyšlený to bylo dob?e.Jasn? že po?ítám s tím,že starost o ni bude v terénu náro?n?jší,ale je to jako s tím dít?tem,taky bych ho n?kam neodložila.A dov?u s Fany strávit rozhodn? chci.Oni si myslí že je to bude obt?žovat.Že nás nikam nepustí.Že se o ni budou muset starat a hlídat ji.Ale to všechno je p?ece na M?.Moje starost,moje zaražené vstupy..............Nechápou.Já za ni mám odpov?dnost a je to na m? jak se postarám.Oni ji totiž nikdy nevid?li,myslí si asi,že se vy?ítí critters z klece,rozseká chalupu na t?ísky,všechny nás sežere a zase si p?jde lehnout.
Myslím že p?es den m?že úpln? klidn? z?stat v kleci v chalup? na vhodném míst?,s dostatkem vody.Nebudeme pry? celý den.P?ipadá mi to podobné tomu,když jsme v práci a ona je doma.Nevím,asi jsem divná,ale stojím si za tím že není problém jet s fretkou na dovolenou.Každopádn? d?kuji všem za názor.Pomohli jste mi.D?kuju

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-11, 21:57
Na chlup? m?že být, i když budete pry? celý den ... naší fretku vozíme na chalupu zcela b?žn? a až na historky viz jinde si tam pov?tšinou jen spokojen? spí a ?ádí hned když se objevíme. Takže nechápu pro? ne. Vodu bych s fretkou sjížd?t necht?l k mo?i ji taky nemusím, ale n?kde na chalup? s vejletama --- nechápu o co jim jde :-)

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:34
Pokud na chalup? m?že mít k dispozici klec, tak je to naprosto v pohod?. P?es den stejn? pot?ebuje spát, takže je lepší ji nechat v klidu a ráno a ve?er ji vzít na vodítku prob?hat ven. takže problém není asi ve fretce ;o)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:57
Jestli to teda m?li být kamarádi...tak dle mého názoru, POUZE P?EVLE?ENÍ.
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-12, 12:01
MF: No jasn? že to jde - a krásn?. Dokonce dost ?asto má ta fretka vyp?stovaný reflex, že zlobí jen když to n?komu vadí a n?kdo za ní lítá a uklízí. Takže když my jedem na vejlet, tak jednoduše zav?em fre?áka v chalup? a když p?ijdem, tak akorát rozespalej vylejzá. Což pravda v cizí chalup? nelze, ale pokud ho dáš do klece a jdeš pry?, spolehliv? vytuhne a nic mu celej den nechybí. A ne?íkej že ve?er není ?as na to vzít si ho ven, i kdyby to m?lo být jen na zahradu. Dy? je to pár hodin co pot?ebuje ?lov?ka, jinak spí a je mu jedno jestli doma nebo na chalup?...

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Roma (IP)
Datum: 2005-04-12, 12:14
no jasn?, s náma fre?ák dokonce absolvoval paraglingový kurs... p?es den chrn?l v chalup?, ráno a ve?er jsme ho po?ádn? prob?hli, kdo se nebál, tak si ho po?uch?al a bylo to bez jakéhokoli problému. spal v kleci, nic mu nechyb?lo.

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-12, 21:05
Roma - kde jsi d?lala kurz? Omlouvám se všem, že narušuji vlákno, ale sz nejde.
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Roma (IP)
Datum: 2005-04-13, 09:25
To Iv?a: na Kozákov? a v Beskydech. kdyžtak napiš na garcia73@seznam.cz, a? tady nekazíme fret?í témata...

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-13, 15:29
Tak co se mých kamarád? tý?e....bu? a? respektujou že mám fretky jinak mám sm?lu bu? já nebo oni...kdykoliv domlouváme akci (v?tšinou p?l roku p?edem) tak se vždy ptám: A mohu si tam vzít fre?ule? Budu si muset ud?lat ?as aby nebyli sami a nenudili se!" A v?tšinou mi to projde...zatím ale vždycky hlídala mamka...ty akce jsou takový že sice by byl 100% ?as, ale pro? je brát na cizí chalupu kde je zv??ince i bez fretek dost a spí tam v jedný místnosti 20 lidí;-) když m?žou být spokojen?ji doma, že?:-)Ale pokud vím že fretkám tam bude ur?it? dob?e tak jedou semnou:-)Samoz?ejm?....ale d?lám vše aby se m?li nejlíp...a t?eba líp než p?ítomní lidé:-)
a orpavdu pozor a vedra..hlavn? na jízdu autem když je venku vedro:-( Takhle jsme holku málem doslova uva?ili a to furt pila vodu (až jsem byla celá morká a jí jsem furt namá?ela..když voda došla (litr) ta se zastavilo a v obchod? jsem si poprosila o na?epování vody....jaká prodava?ka by odolala malé fretíé sle?n??;-)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2005-04-13, 23:55
jste zlatí.Oni už snad taky pochopili že pokud m? cht?jí sebou tak i s Fany.Vysv?tlila jsem jim p?esn? to co píšete:p?es den spí v kleci,když p?ijdu p?jdeme na procházku.................Tak te? hlavn? držte plce a? n?jakou p?knou chalupu najdem.Nevíte n?kdo o chalip? na Jižní Morav??S bazénem a povolenými zví?átky?Moc Vám všem d?kuju,V?d?la jsem kde hledat zastání

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-14, 07:45
Myslíš komer?ní k pronajmutí? ?edok. Chaty a chalupy. Na atlasu v sekci cestování toho je mraky, jak "cestovky", tak soukromníci. Nebo snad penzion? Všechno najd?š, je to jen otázka pen?z, ni?eho víc pot?eba :-)))) Fretka proti o?kováku a za úplatu, to jist? víš ....

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: lucie (IP)
Datum: 2005-12-29, 10:21
Ahoj,cht?la bych se zeptat zda máte n?kdo zkušenosti s dovolenou s fretkou a to putovní se spaním pod stanem ?i širákem. P?emýšlela jsem jak by se dalo vy?ešit hlavn? toto p?espaní aby vám fretka nezmizela. Uvazovat ji na noc do kšírek je blbost,protože by si mohla ubližit, ale vla?ení p?enosky mi p?ijde taky takovy divný. Díky za možné rady a názory.Lucka

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-29, 10:34
Lucie: nebylo by nejjednodušší po dobu dovolené dát fretku na hlídání k n?komu známému? N?co jiného je p?evážení nebo cestování s fretkou. Kde by m?la možnost volného pohybu, kdyby byla zav?ená n?kde ve stanu. A navíc jak dlouho? Taky jsme se na chalup? divili, když jsme našli v lét? fretku na zahrad? (kde normáln? sedáme) a ona to byla ta naše - v pokoji na okn? rozebrala pletivo proti mouchám a slezla po zdi. Ten stan by taky nemusel dlouho vzdorovat. Takže pokud nechceš strávit dovolenou hledáním fretky, tak si to rad?ji rozmysli.
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-29, 11:01
Vladimir: nemyslim si ze to je tak strasne - pokud chci s fretkou jet na dovolenou, tak se ji plne venuju a nenecham ji samotnou..
Jinak Lucie, prepravka je nejidealnejsi - nevim jak jedete, ale v autobusech a vlacich stejne potrebujes prepravku - takze kdyz bys mela fretku ve vaku, tak aby ses nedivila, ze by vas ridic treba taky nevzal..
Vic o cestovani muze napsat Aronka - se Zigou jezdi takto casto. Ale ted je pryc, takze pockej po novem roce - urcite napise..
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: lucie (IP)
Datum: 2005-12-29, 13:46
My zatim fretku nemame,ale jedeme si pro ni tuto nedeli. Chtela jsem jenom dopredu znat nejake moznosti. Samozrejme jsem nemyslela,ze bych ji nechala zavrenou ve stanu,ale kdyz budeme spat,tak jak ji zabezpecit. Myslela jsem,ze treba v ramci pochodu by byla v batuzku a dle potreby bych ji vencila. No na noc je asi ta prepravka prece jenom nejjistejsi.Diky

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-12-29, 14:12
Lucko, trochu m? baví p?edstava fretky v ba??žku, ale to dle vlastní zkušenosti, kdy tcho? byl na 10 min zav?en do bat?žku coby prevence aby nás nevyhodili z KFC. Prost? tam necht?l bejt a když tcho? n?co nechce... znáte to. Jinak v bat?žku vydržel v pohod? b?hem jízdy, to spal, ale p?i ch?zi se sápal ven a cht?l chodit sám. No nevím, s temperamentním mlád?tem bych na pu?ák nejela. Ale t?eba má n?kdo lepší zkušenosti. M?j druhý tcho?ík je s tímhle ješt? horší. Ten se venku nechce nosit ANI NÁHODOU. Je to docela turista, i když skupinu lidí by asi dost zdržoval tím jejich v??ným k?ižováním cesty, vracením se a podobn?. Radši bych ho dala na hlídání, než ho táhla na vandr. To? má zkušenost, ale ?íkám, t?eba má n?kdo lepší.

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-29, 14:23
Rom?o, môj tchor tiež v batúžku nebude ani omylom, ale poznám tchorov, ktorí sa tak nosia radi a celou cestou v batúžku k?udne spia...
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:01
No, ja kdyz jedu na dovolenou s fretuli, obcas to nebyva proto, ze bych s ni chtela jet, ale proto, ze musim:-)) Prepravka je super, zejmena proto, ze obludam se v batuzku nelibi. A strachat cely den taky ne (zejmena jim vadi chodit tam, kam chci ja). Takze vetsinou se jedna o "stacionarni dovolenou", kdy fretka je v prepravce ve stanu (v predsince, pred stanem, v aute, v chatce, pred chatkou...) a kdyz je vzhuru a ja jsem u toho, tak ji na ksirkach uhonim po okoli. Da se to vydrzet, v nouzi (kdyz neni kam dat fretky) jsem to zkusila na 8 dni a slo to bez uhony na zdravi a nervech kohokoliv. Na vandr bych si to nelajsla (aspon mam ve svem veku omluvu, ze se mi nechce nikam se tahnout:-))).
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:03
Moje fretky klidne usnou i v batuzku - cesta busem z Prahy do Brna problem neni ;o) Ale prepravka je nejistejsi a na prespani idealni - zavesne luzko na dno zachod a napajecku a misku na dvirka.. Na tury muze klidne byt v batuzku, ale kdyz budete chtit nekam prejet je prepravka nejlepsi ;o)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:06
No, me holky prave usnou v prepravce. Nejlepe v dopravnim prostredku - jakemkoliv. Jen co nastartuje a rozjede, zalezou a spi a spi.
Jednodenni vylet nepovazuji za dovolenou, tam si myslim, ze je to relativne "bezkonfliktni". Pri predstave, ze tahnu za zadech batoh s vecmi pro sebe, pro fretky a stan (asi), na brise batoh s fretkami a v ruce prepravku, aby mely v cem spat...tak to neni dovolena dle mych predstav:-)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:09
Lee kazdy ma rad neco jine ;o) Co vim tak aronovci prave takto jezdi ;)
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:24
Jojo, verim:-) Ja jsem totiz uz stara a lina:-) A naucena, ze vandr = vic nez 35 km v kuse za den (pesky), coz se mi se zverincem a vybavou nechce. Jinak jsem uz toho absolvovala taky dost - ale nekdy si rikam, ze klady rozhodne nevyrovnaly problemy.. Ale vim, ze i Erin takhle absolvovala Rohace nebo Tatry.
Avatar

Re: Dovolená s fre?ulí
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:49
Nedám dopustit na p?epravku s kopmpletní výbavou jak psala Yasmin a ješt? pojízdnou na d?chodc?vském vozíku..myslím že s trochou št?stí a šikovou rukou, by e to dalo upravit i na teréní ú?ely ;o)))

jinak moje zkušenosti..Freya bere procházky za trest , takže veškerou dobu je pov?tšinou v bat?žku...Kukulín je pak p?esn? to, co psala ROm?a:-)
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist