Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-30, 22:35
Mame s Ivcou takovy "problem". Jiste vam to napise jeste ze sveho pohledu, zacnu:
Kdy se u samcu dostavuje puberta a jak se pozna?
Charliemu muze byt tak 6-7 mesicu. Ferdovi je 10 mesicu, Pidovi bylo 9 mesicu a ani u jednoho nevime, co je puberta :-) Vsichni znackuji/ovali, Pida byl 100% v riji. Charlie je neuveritelny mazel, necha se sebou delat cokoliv, kouse jedine ve hre, kdyz uz je hodne v razi. Pidu jsem na kousanou hrat ani nedonutila. Mf rikala, ze u jejich holek pubertu ani nezaznamenali. Muze se tedy stat, ze jsou kluci natolik vymazleni, ze nekousou, nehazi to s nimi a nedelaji naschvali a ani nikdy nebudou? Nebo se to teprve dostavi?
Jsme asi hodne jine, kdyz si ostatni preji, aby puberta uz presla a my se na ni "tesime" :-))
(Naopak Mattovi je asi 8-9 mesicu a nejde s nima ani srovnat, ale tam je to jasne dane tim, ze se mu nikdo nevenoval.)

zlo+pub+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 11:50.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-03-30, 22:45
U Ferdy jsem vážn? ješt? pubertu nezaregistrovala, ale v ?íji je tak na 100 a víc % :o))) M? prakticky jen zajímá, jestli ješt? má cenu o?ekávat sedmihlavou sa? na míst? našeho tcho?íka nebo jestli už to prob?hlo bez problém? (nechce se mi v??it)...
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-03-31, 02:13
Holky taky pubertu nemely.. Flo sice obcas zablbne, ale jinak v poho - a Tappi peknej flegmmous.. ;o)
Kdyz pises ze BYL Pida v riji, to znamena ze ho presla, jak dlouho ji mel? Nebo ze uz ho nemate?
Protoze to prvni se mi nezda, samci maji riji dlouho...
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-03-31, 09:25
Mám 11-mesa?ného fre?áka, je už v ruji od januára. Ani u?ho sme nepozorovali pubertu. Ani nástupom ruje sa jeho chovanie ?o sa týka kúsavosti vôbec nezmenilo. Nekúsal a nekúše. Len za?al zna?kova? a potrebuje viac pohybu vonku.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 11:29
Ene, asi budete mít sm?lu. U fretek žijících v part? pubertu skoro nepost?ehneš, protože se vy?ádí mezi sebou. Zato "jediná?ek" podniká všechny své výpady proti majiteli, a to pak te?e krev ;oP Jo a je to kolem t?i?tvrt? roku.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:21
Yasmin: Za prve je Pida uz u novych majitelu, za druhe je uz asi mesic kastrat :-) Jeste maji pocit, ze stacil splodit potomky s Beruskou, ale to bude jen falesna brezost, protoze na ni cvicil jako cerstve odoperovany :-)

Mf: Mame velke stesti i v tom, ze se snese s Ferencem. Uvidime, jak to bude pokracovat, az prijde do rije. Kamaradka se na tu dobu stejne tesi, protoze nam ho chce zabavit k Bertikovi - jsou ted hrozny kamosi :-))
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:37
no proto sem se Ene ptala.. ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 31.03. v 12:38.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:40
Ene taky odpovedela :-)) Jenom jsem nevedela jak to napsat, aby to neznelo tak nastvane, kdyz to tak vyznit nemelo. To je ta nevyhoda pismenek :-/
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:41
Neboj nastvane sem to rozhodne nebrala.. ;o)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:01
Míša je "jediná?ek" a krom? zna?kování všeho s ním puberta taky netloukla.Možná byl malinko víc ?ipern?jší, stává se z n?j mé?a, odmítá chodit i na procházky.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:28
D?kujte osudu kdo jste na tom tak dob?e. Kdybyste ?etli ty horory v mojí mailové pošt? o puber?ácích, kte?í sežrali maminku, tatínka, sedláka se senem, d?ve?ku s jetelem... do klece je dávají málem v nepr?st?elné vest?... a na doporu?ení, že je mají umazlit do bezv?domí cynicky odpovídají, že bez rukou to jde t?žko.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:36
A jsou ty fre?áci doopravdy takový šelmy? Je pravda, že mamina Míšu dodneška nepochová. Co kdyby jí zardousil ?i co o:)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:49
Jo, Pet?e v??ím ... M?j spolupracovník byl tuhle u nás s p?ítelkyní a Mišun si cht?l jednoduše hrát. Takže sp?šn? odešli a ješt? mi druhý den poslali mailem protestní nótu, že je to pokousalo a musel jsem to diplomatickou cestou ?ešit :-)))))))))))))

Jinak jsem si všim, že fretka v pubert? získá správný uchopovací reflex. Míša te? uchopuje cokoli a zoufale to drží a nepustí, i kdyby m?l být p?i tom držen hlavou dol? a m?l t?eba i zacpanej nos. Je to sranda, ten je te? divokej jak nikdy, nadskakuje, kvoká, rdousí tri?ka, pletené myšky, mí?ky nám nosí do postele a tam s nima mrská div si hlavu nevylomí, vyskakuje proti ?lov?ku a snaží se mu vsko?it do dlan? a pod. Za?al taky jemn? lízat, d?ív rovnou trochu kous.

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 16:24
No ja Petre taky verim hlavne proto, ze s Matesem to bylo stejny. Sice jsem se ho snazila umazlit nebo alespon utahat, ale nekdy to proste neslo. Ale uz mam zpravy, ze se se svou novou druzkou zacal okamzite parit, hraji si spolu a majitele kousl do nosu :-)) Kdyby tak byl kazdy kdo si poridi fretku jako Dolhyovi, to by byla vec!
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2005-04-01, 00:18
jéééžiš tak po tom opravdu netoužím... ješt?, že nám po byt? b?há mazel všech mazl?. Jemu 13 m?síc? a puberta??? tak v?bec nep?išla...
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-18, 16:39
Dneska jsem byla na veterin? o?kovat a po nás tam nesli puber?áka na kastraci.Takovej p?knej macek to byl :o(((.A p?edstavte si že už celý týden zna?kuje a nechce s tím p?estat!!!?íkala ta paní celá vykulená.
Ale to na n?j ta ?íje p?išla docela pozd?.Ten náš v tom lítá už takovou dobu.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-18, 21:22
My si ted "konecne" take uzivame :-) Druhy den vymenujeme lino, zatim mame stare, co bylo pod kobercem. Teprve ted vidime, jaka jsou to skutecne prasatka (hlavne Ferenc). Asi z toho vytirani zesilim! :-)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-19, 09:20
Ene: Nezešílíš... Pak t? to p?estane bavit a zvykneš si :-)))))
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-19, 10:08
No me to nebavilo nikdy, ale preci to nemuzu rozslapat po celem byte :-/ Kdo jiny tu jeste chova nekastrovaneho samce volne po byte??
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-19, 10:34
Ene: No my :-))))) Pak Petra R., MF, Vendula s Vojtou :-)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-04-19, 11:02
My Krakena pouštíme pouze v místnosti, kde muže ochcávat co chce... Na zemi je lino a na 2/2 takovej ten um?lej kámen (nevim jak se mu odborn? ?íká)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-04-19, 11:11
Jo jo náš Kryštof onehdá kousnul synka mého šéfa, týden jsme ?ešili, jestli tcho? nemá vzteklinu..a jak velkej ten rafanec byl......te? má k n?mu zákaz chodit.....

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-19, 11:14
To Ene: Aj ja mám nekastrovaného samca, behá vo?ne po celom (1-izbovom) byte, v izbe máme koberec. Zo za?iatku ruje zna?koval, ale len "vy?nievajúce" predmety - sokle stolíkov, prahy, svoj záchod... V posledných týžd?och už zna?kuje o dos? menej a nezdá sa nám, že by to bolo v byte cíti?. Len nesmie na zemi "vyvzniknú?" nový predmet, ten to potom schytá naplno. Dnes spadlo priate?ovi na zem z vešiaka sako, fre?ák ho zbadal skôr ako majite? a v momente bol na ?om (saku) mokrý f?ak. Jeho chyba (priate?ova) má si šatstvo veša? poriadne!
:-)
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-04-19, 12:57
Taky mám doma nekastrovaného same?ka (ro?ního) a poslední dobou nabývám pocitu, že mu místo pin?ouska narostla kropicí konev. Zna?kuje stále a naprosto všechno, a protože rád šplhá do výšky a nebojí se ani odvážných p?eskok?, nemáme už doma prakticky nic, co by nesmrd?lo.(Ale má to i své výhody - nap?. prudce nám doma poklesl ú?et za pevnou linku, protože telefon smrdí skoro po?ád i p?es mou snahu tak strašn?, že volat z n?j vyžaduje velkou dávku sebezap?ení...:-)

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-19, 13:45
To Mirek: MF nema volne pobihajiciho samecka. Ma pouze nakastrovaneho. Co vim, tak maji svou volieru a probiha je kazde rano a vecer a na to jsem se neptala.. O Vendule vim a krome Johany nikdo? Bavime se tu jen o rocnich sameckach, to nevypada zrovna na to, ze by to majitele s nima vydrzeli v jednom byte dele jak rok :-( Stale jsem odhodlana Charlieho pod nuz nedat, ale rada bych si o tom promluvila s nekym zkusenym.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-19, 14:21
To Ene: Aby som to upresnuila - môj fre?ák spáva v noci a ke? som v práci v kleci. Inak lieta po celom byte, v podstate pol d?a je pustený. Cez vikendy, ke? sme doma aj celý de?. Inak si myslím, že je jedno, ako dlho behá vo?ne po byte. Jeden samec zna?kuje menej, druhý viac. Môj minimálne. Hlavné je, aby na zemi, seda?kách a všade kam do?iahne neboli žiadne predmety, ktoré tam nepatria a nie sú tam sústavne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.04. v 14:28.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-19, 14:25
U nás nebylo jiné cesty. Bohužel na barák ješt? nemáme a asi dlouho ješt? mít nebudeme a byt je rodi?? p?ítele. Nemohli jsme si dovolit aby ho Frodo pro??ral až k soused?m. Navíc jsme to trp?li asi 3 m?síce neustálého ob??rávání a zb?silé touhy tahat m? zubama n?kam pod kredenc. Frodovi to už taky za?ínalo lezt na moze a jediný na co dokázal myslet je: "Hryz a tahat." Tvá?il se jako umu?enej a nad nebesa unud?nej tcho?.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-19, 15:22
Nám Ferda hrozn? zesmutn?l... Nemohl na koberec (tzn. byl jen v kuchyni)...
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-19, 15:26
No te? zrovna máme nekastrovaného samce, ale bydlí ve venkovní volie?e. Pepu jsme museli nechat vykastrovat, protože nemáme umyvatelnou podlahu. To te? sice napravujem, ale zase mi vadí ob??raná seda?ka, k?esla, polštá?e na seda?ce ... Pokud by se jednalo jenom o podlahu, klidn? ji budu mejt t?eba denn?.
Avatar

Re: Puberta
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-14, 15:31
Muze prvni rije u samcu skoncit driv nez u dospelych? Zkoumala jsem ted Charlieho a mel jedno varle podle knizky tuhoelasticke a druhe hadrovite a zda se mi, ze se obe podstatne zmensily. Tomu nejak nerozumim..
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist