Aktuální stránka:81 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-26, 08:57
Gracijko, souhlasím s Žofiro, toto mi p?ijde jako normální línání ze zimní srsti na léto.
Vl?ák dote? p?i p?esrs?ování vypadal takhle :-)
[picasaweb.google.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-26, 10:20
D?kuju všem za odpov??...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-26, 23:11
Díky...to víte...po rušném pátku m? znervóz?uje vše =o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-26, 23:57
jak je v?bec brunovi? už úpln? dobrý?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-27, 11:29
Žere dietu a p?esto má stále pr?jem. Takže sem odnesla bobky na vyšet?ení a uvidíme. Jinak se chová celkem normáln?.
?íkám si jestli ten pr?jem nemá bu? po antibiotikách nebo tím, že není od?ervený...nevím jestli v?bec n?kdy byl. Po?káme na výsledky a pak budu jednat dál.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-27, 11:44
gracijko na n?kterých ATB, které sem brala (já, ne fre?ák) bylo vysloven? napsáno jako nežádoucí ú?inek, že múžou spúsobovat prújem....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-27, 11:45
Myslela sem si to...ale rozborem trusu snad nic nezkazím...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-27, 11:47
...to ur?it? ne! :-)

Akorát jestli by se mu mn?la podat ješt? další dávka t?ch ATB, tak bych veta na ten prújem upozornila.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-27, 11:53
Dostal dva prášky a každý den ráno má dostat mí? než ?tvrtku.
Debil sem na to dneska ráno ve sp?chu zapomn?la. Takže te? nevím jestli nevadí, když to dostane až odpoledne nebo jestli už nepokra?ovat když se to p?erušilo. Tak jako tak budu dneska na veterinu volat takže se s nimi poradím jak ohledn? prášku tak ohledn? pr?jmu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-27, 12:08
uf...ATB se má podávat ur?itý po?et dní.... Bych asi rychle zavolala vetovi, ?ekla mu o tom prújmu a a? on rozhodne.

Na t?ch ATB co sem brala já bylo napsáno, že v p?ípad? nežádoucích ú?inkú (nap?. ten prújem) se má upov?domit léka?....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-27, 12:11
Ok poradím se s ním. Díky =o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-27, 19:25
zdravím, mám problém s fre?ulí Ájou.
je jí 10 m?sícu a je to tak 4 dny co mi p?estala po?ádn? žrát. Samoz?ejm? hned jak to šlo sem sní zašel na veterinu, ale tam nic nezjistili. Tak dostala jen injekci na trávení a s vitamínem.
P?i kontrole záchodku sem zjistil že bobky má menší. Také m? zarazilo že si ani ndneska nevzala sv?j pamlsek.

Pokava? s tím máte n?kdo zkušenost tak napište

d?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-27, 19:27
není v ?íji? jinak ted na jaro fretky žerou mín a taky n?co pohubnou, jinak menší bobíky by mohli být i tím, že mín jí, pokud jsou tedy jinak OK.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-27, 19:29
No v ?íji zatím j?št? není, taky sem si pak myslel že by to s tím mohlo n?jak souviset.

Jinak taky te? p?kn? pospává.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-27, 20:43
doporu?ovala bych veterinu, kde mají s fretkami zkušenosti. jestli jsi odjinud než z prahy nebo brna, nezbyde ti asi nic jinýho, než vyrazit tam. já bych to tedy ud?lala ur?it? a moc bych s tím neotálela.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-27, 20:52
tak ja bydlím v kralupech a tady s t?ma fre?ulema zkušenosti mají... jen projistotu zajedu zítra do toho druhýho st?ediska... jistota je jistota......

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-27, 22:03
Tak ája už si pro pamlsek (sušené ku?ecí maso ) dojde.. n?co sní a zbytek si jde schovat..a dokonce si i hraje..... takže asi to bude opravdu to hubnutí na léto... ale radši sní stejnak n?kam zajedu



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majkl-k dne 27.05. v 22:17.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jack (IP)
Datum: 2009-05-27, 22:34
Všechny Vás zdravím. Pot?ebovala bych poradit. Máme doma malého fre?áka a je mu 8 týdn?. Na nový dome?ek si pomalu zvyká. Ale je takový vyd?šený a polekaný a hlavn? docela dost kouše. Samoz?ejm? i p?esto s ním udržujeme kontakt. Jak ho odnau?it kousat? Cht?li bysme ho dát o?kovat proti psince, ale nevím jaká vakcína je nejlepší aby mu to neublížilo.

Nejvíce by m? zajímalo jak si s ním nejlépe hrát, aby ho to bavilo. D?kuji za radu :-)

ch+hry+ k+mlád?+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 12:07.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-27, 23:02
nejzábavn?jší hra je na kousnou, tím ho nau?íš i p?ijatelnou sílu stisku. já mám dobré zkušenosti s vakcínou Biocan DP a Biocan puppy DP.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-27, 23:14
no p?ece na kousanou!! :o)
a to jako bez legrace - kousaná je nejmilejší fret?í hra, jen se musí nau?it, že když se bude snažit protivníka "zabít", nikdo si s ním hrát nebude. takže p?i kousání DO KRVE ok?iknout, na chvíli si p?estat hrát, p?ípadn? na chvíli zav?ít do klece. on to brzo pochopí.

jinak do vyhledávání si dej "kousání", ozna? "v názvech vláken" - vyjede ti n?kolik vláken, kde se kousání ?eší, pro?ti si to. sice ti to moc nepom?že, ale aspo? t? ut?ší, že v tom nejsi sama :o)

prost? jste si po?ídili šelmu - a ta se podle toho chová.

o?kování - dtto (vyhledávání v názvech vláken). názory na "správné" o?kování a zda v?bec o?kovat se velmi r?zní. pro?ti si to, a? jsi v obraze, když tak se potom zeptej p?ímo tam.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-27, 23:18
ješt? n?co - "vylekaný" být sice m?že, ale dost možná se vám to jen zdá. fretky a zejména fre?ata jsou tak trochu "plašani", ale neboj, i to se ?asem poddá a specieln? z kluk? jsou mazlové.
jen je vychovat, pak p?ežít pubertu a zhruba za rok to bude všechno v oukeji :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:56
tak si jdeme op?t pro radu.
Semy si zlomil špi?ák, musela jsem mu ho nechat pod narkozou vytrhnout, to bylo 29.4., ted k nám mí?í sami?ka do azylu, ale myslím, že pokud se brzo nikdo neozve (hádám o 3 letou holku už takový zájem nebude) tak z?stane u nás. jenže nemám už prostory na víc, tak bude muset k Semymu, pochybuju, že jí jedna z holek vezme na milost, když se ani mezi sebou nesnesou, no a kv?li tomu budu muset dát Semyho kastrovat. není kastrovaný on a ani ona, navíc jsou p?íbuzní, takže pot?ebuju p?edejít necht?nýmu nakrytí a navíc i tomu, aby jí obt?žoval, takže bych cht?la dát kastrovat nejd?ív jeho. tak by m? zajímalo, jestli vadí hodn?, když bude uspaný takhle za sebou?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:01
Zdravím, ct?l bych se zeptat m?že fre?ule chytit st?evní ch?ipku od ?lov?ka???

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:02
Nevadí to.
To už je dost dlouho po sob?. Jde jen o to jak narkózu obecn? snáší a v jakém je nyní fyzickém stavu.
Já narkózu u fretek nemám v?bec ráda.
Ale pokud už byl v narkóze a nem?l zástavu dechu ?i ob?hu a dob?e se probouzel, pak p?i stejném typu anestezie by to m?lo být dobré.
Já mám jednoho harlekýnka a ten se hodn? špatn? probouzel s první narkózy (po kastraci). To je výstražné znamení, které sv?d?í o špatné reakci na anestetika.
Takže toho bych se t?eba bála znova uspávat mnohem víc i s odstupem roku...

Ale jestli je ten Váš na tom fyzicky ok a dob?e snášel p?edešlou narkózu, tak p?i stejném typu nark?y bych se nebála (i když já se bojím vždycky ... :-()

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:10
Fretky jsou obecn? mnohem více náchyln?jší k virovým onemocn?ním ?lov?ka než ko?ky nebo psi.
Respira?ní virózy chytají celkem spolehliv? tém?ž všechny a st?evní také, pokud jsou zejména virové...
Lé?ba virové enteritidy fretek je symptomatická (hlavn? neustále zavo?novat pokud je pr?jem), ale po 24hodinách v?tšího neustávající pr?jmu se v?tšinou do toho p?idá i n?jaká b?žn?jší st?evní bakterie a razvine se zán?t bakteriání - agresivn?jší. Pak ATB a event hospitalizace ale na dobré klinice.
Pokud neustupují p?íznaky do 5-7 dn? pak ud?lat vyšet?ení a za?ít pátrat po konkrétní diagnóze (m?že to být i jiné i mimost?evní onemocn?ní) - eventueln? pátrat po p?vodci (koronavirus, ECE...).



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Pavla Z dne 29.05. v 18:12.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:14
jo, já to taky nemám ráda. u uspání ani zákroku jsem sice nebyla, ale myslím, že kdyby tam n?jaký problém byl, tak že by m? na to vetka potom p?i p?edání upozornila. byl probuzenej už na veterin?, ale než jsem si pro n?ho došla, tak zase usnul a spal celou cestu doma, tam se probudil a cht?l za holkama, tak jsem ho dala v p?epravce do kuchyn? (on má normáln? volieru venku) a tam zase usnul, ve?er už se z p?epravky dobejva, tak jsem ho nechala pár minut b?hat, než jsem mu vy?istila p?epravku a zase jsem ho zav?ela, šel spát a ráno už byl úpln? OK.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:34
No uvidím jak se to bude vyvíjet.. V?era sem to práv? po?ádn? schytal, asi p?ed 40 min sem si všiml že trošku zvracela bílou p?nu..(tak 4x) pr?jem ješt? nemá
no pokava? bude zvracet dál tak sní zajedu ihnet na veterinu..





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majkl-k dne 29.05. v 18:34.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 19:38
st?evní ch?ipkou jsem chápala "st?evní".
Pokud jde o gastroenteritidu (zán?t žaludku a st?ev) nebo jen gastritidu (zán?t žaludku) tak ta se od lidí moc nechytá...
Jaké má p?íznaky tedy ten ?lov?k od kterého by to m?la chytnout?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-05-29, 20:15
No asi takhle.. m?l sem to já.. bylo to sice na jeden den, ale i to sta?ilo.. prost? pr?jem a nevolnost...

a jak to taky vypadá tak už i ten pr?jem má i ájina..
v kleci má napáje?ku s vodou a pak j?št? misku...
a pokava? se to nezlepší do zit?ka tak na tu veterinu pojedu hned.. a? to n?jak podchytím..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-05-29, 20:18
ŽoFiRo: m? se fretka po nakróze probudila až po 16 hodinách, protože jí nezabrala startova?ka. Takže vlastn? 16 v narkóze. Pak další dva dny prospala vždy skoro celý den.

Aktuální stránka:81 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist