Aktuální stránka:80 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-22, 21:54
Potrebuju nutne poradit. Cca pred patnacti minutami mi zacal fretak zvracet. Zere prevazne granule. Poslednich par dni vlastne porad jen granule. Ted lezi a snazi se usnout. Meltpastu si vzal...mam s nim jit hned nebo pockat do rana?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-22, 21:59
Gracijko, krom granul nesežral nic? A když ano, tak co (zelenina, ovoce)?Nemohl sežrat kousek hra?ky?
Jak je starý? Chodí ven?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-22, 22:03
Žere jen granule. Jak je starý netuším...je to Bruno ten týraný. Venku sem ho m?la na chvíli ve st?edu. Hra?ku žádnou nesežral. ?istila sem jim klec a koupala je...pak šel spát a pak sem ho slyšela zvracet. Zvracel jen granule. Te? chodí po byt? polehává a už nezvrací.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-22, 22:07
má pr?jem...takže to vypadá asi na n?jakou dietní chybu nebo co
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-22, 22:12
No ale odhadem asi budeš v?d?t jestli sou mu 2 roky, nebo p?t.

Pokud máš po ruce veta pro fretky na pohotovosti (jako mám já) tak bych k tomu vetovi asi šla hned. Pokud nemáš, tak já bych mazala v nejbližším možném termínu.
Tohle asi na foru t?žko rozlousnem....já su taky jen lajik-chovatel....spoléhám na vety.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-22, 22:14
Gracijko, prújem....toto múže být taky viroza, nebo i jiné onemocn?ní, t?eba nefuk?kost n?kterého orgánu (játra, ledviny, ....já nevím, nejsem vet)..já bych co nejrychleji mazala k tomu vetovi.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 22.05. v 22:48.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-23, 00:13
Za?al zvracet krev...tak sem let?la na kliniku. Na klinice mi nic moc ne?ekli. Dali mu ATB, n?co proti zvracení a zavodnili ho. Zítra máme jít na kontrolu, ale to už ho vemu k našemu vetovi. Dostala sem seznam v?cí co dostal. Doufám, že to nebude nic vážného. D?kuju za rady.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-23, 06:59
graci, držím pale?ky a? to není nic vážného!!!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-23, 09:40
Bruno se nasnídal (va?ené ku?e s rý?í) a mažeme na kontrolu tak nám držte p?sti?ky! =o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-23, 13:00
Jsme po kontrole...Bruno je prohmataný a zm??ený. Dostal další várku ATB a p?t dní je ješt? budu dávat v tabletách. Chu? k jídlu má, na záchod? byl a hodn? odpo?ívá. Krev prý mohla být z toho, že byla žalude?ní st?na podrážd?ná z opakovaného zvracení a praskla tam cévka. Od té doby už nezvracel. Te? se najedl a spí...tak to snad bude v po?ádku.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 13:15
zvracení krve by m? dost vyd?silo, tak jsem ráda, že to má tak "jednoduché" vysv?tlení. držím palce, a? je bruno v po?ádku. podle toho co píšeš (už nezvrací, má chu? k jídlu, kadí) to vypadá velmi dob?e :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-23, 16:57
Tak to sem ráda, je je fre?ákovi lépe...jen a? to takhle vydrží!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 21:20
mn? taky, sakra.... v práci mám stránku v oblíbených, doma ne a nem?žu vyg?glovat...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:16
Mám otázku - minulou st?edu za?ala žofka d?sn? ?ádit, jako když byla v ?íji - ta nám nedávno skon?ila a vulva ješt? úpln? nezplaskla, takže si nejsem jistá, zda znovu natéká a nebo ne. Zatím mi nesmrdí jako když byla v ?íji a v sobotu ani po ní nešli ?íj?áci. Ale v noci d?lá randál jako v ?íji.
Do toho v sobotu byla hystericky uje?ená, což jsem u ní nikdy nezažila a v?era pokousala mámu a bráchu, teda šla po nich, do krve to nebylo. Navíc m? necht?la pustit ruku z p?epravky. Je možné, že má falešku a v noci ?ádí, bo chce ke m? = miminku?
Budu nadále sledovat vulvu, zda nenatéká (kéž by, druhá ?íje po kra?ou?kém ?ase m? docela d?sí)...
Je možné, že by m?la jak ?íji tak falešku najednou?

faleš+k+náh+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:12.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:22
Aniii - vítej do klubu miminek :o) Tedy t?ch osvojených lidských :D :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:23
Mám to chápat tak, že to je pravd?podobn? "jen" faleška?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:26
A kdy ta ?íje skon?ila p?esn??

Faleška to bude stoprocentn?. A nemyslím si, že by zrázu naráz došla do další ?íje, ale tak všechno je možné...

Tak možný to je... [forum.fretka.cz] tady píše Hanulka, že další ?íje za?la hned za týden a ŽOfiro s tím m?la taky problém ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 25.05. v 17:28.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:27
ukon?ena byla injekcí p?ed 4mi týdny...hned za?ala splaskávat...jen je furt taková vytahaná
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:29
Ja myslela...ze falesku mivaj jen po ukonceni rije kastrovanym samcem a potom po kastraci...
...u me Nufinka ani Anlinka nemela nic "takovyho" po injekci...
...Nufi prisla faleska po kastraci a ted to ocekavam u Anlinky...ktera ma riji ukoncenou kastrovanym samcem...a cpe se jak diva...tudiz predpokladam ze si mysli ze ceka miminka...a za par dni je "porodi"...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:32
Miky, m? to taky p?išlo divný - navíc víš, že jsem minulý týden byla p?esv?d?ená, že to je další ?íje...jenže vulva víc nenatekla a tak...a pak m? za?ala bránit...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:35
Jako asi to muze byt...tak jak to popisujes...tak to odpovida popisu falesky...ale nevim no...

...jinak Hanulky Doruska a Zofiro Bigi prisly vicemene hned do rije...kvuli komplikacim s porodem (mrtva miminka:(...coz mi prijde takovy zakonity...ze se to u fretek stava...ze jsou do rije hned znovu...

...kazdopadne Anlinka mi prisla do druhe rije taky nejak mesic po injekci...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:38
kdyby se n?jak zv?tšovala vulva, tak mi je jasný, že je to zase ?íje...ne, že by to bylo n?co, co bych cht?la, ale rozumn?la bych tomu...ale tohle co se d?je, kombinace projev? ?íje (co znám) a falešky(co jsem ?etla) m? fakt d?sí
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:40
Pockame na nekoho dalsiho...:)...protoze jsem do ted zila v domneni...ze po injekci faleska neni...takze me to taky zajima...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:52
nám nikdy neukon?oval ?íji samec, vždy jsme ukon?ovali injekcí a falešku jsme m?li .o)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-05-25, 17:59
Amonnia: Takze jste meli jednu falesku po injekci a pak dalsi do kastraci jo?...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-25, 18:13
mikejla - ted jsem se do toho solidn? zamotala a v tuto chvíli nevím :o)
Já nad tím pop?emýšlím, pak napíšu :o)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-25, 19:45
jo, pokud m? pam?t neklame (což teda v mým v?ku není úpln? vylou?ený), faleška nastává jak po hormonálním ukon?ení (fretce se "podá info", že není t?eba ?íjit, protože byla oplodn?na), tak po kastraci (tam teda nevím, jaký info se fretce podá, ale každopádn? to rozhodí hormony)

jen si nejsem jistá, jestli faleška nastane v obou p?ípadech (ukon?ení i kastrace) VŽDY nebo V?TŠINOU nebo JEN N?KDY. ale každopádn? popisované p?íznaky odpovídají falešce - jen nevím jak je to s tou zv?tšenou vulvou, jestli by 4 týdny po ukon?ení ?íje nem?la už být úpln? zmenšená, to fakt netuším.
rozhodn? hlídat, protože fretka m?že mít falešku a zárove? znova ?íjit (aspo? mám zas dojem, že se to tu už taky ?ešilo).

pošli sz s dotazem Vendule R., nemá ?as prolízat vlákna, ale na sz ti odpoví - a na rozdíl od nás aspo? trochu fundovan? :o)
pokud fretka znova ?íjí, není to v?c, nad kterou by se dalo mávnout rukou, takže se neostýchej a písni jí.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-25, 21:37
samice má falešnou b?ezost, nebo alespon p?íznaky vždy po hormonálním ukon?ení i po kastraci, jelikož dochází k prudkému poklesu hormon?.

Po ukon?ení injekcí je falešná b?ezost klasická,trvá t?ch 40 dní,pak nastane ope?ovávání mlá?at, a pak hned v?tšinou p?ichází nová ?íje. Ta ve v?tšin? p?ípad? odezní sama do dvou týdn?, pokud ne, dostala se samice do koloto?e ?íjí a hormonálních pokles? a je nutná kastrace.V?tšinou se p?i kastraci objeví p?í?ina, cysta,nebo jiný útvar na vaje?nících.
Po kastraci se projevují p?íznaky falešný b?ezosti,trvají jen pár dní a ope?ovávání také brzo odeznívá.

Sta?í to takto?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-05-25, 22:14
Chci se zeptat je normální, aby byl takhle strašn? vypelichaný?
Poslední ?ty?i fotky: [graciijka.rajce.idnes.cz]
Díky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-25, 23:31
nevidím tam žádný strašný pelichání, jen na tý poslední fotce na hlav? a to bych ?ekla, že je úpln? normální p?esrstování. pokud nemá holý místa bez srsti, ne?ešila bych to.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:80 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist