havrani
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2005-03-08, 12:30
Nevím, jestli jsem se zbláznila, ale mám takový dojem, že havrani jsou n?jak vysazení na fretky. Asi p?ed dv?ma týdny jsme byla na návšt?v? u rodi?? a protože mají ve m?st? hezký lesopark, vydala jsem se s Montym na procházku. Když jsm? pak z n?j vyšli, po okraji lemují chodníky stromy. No a protože je zima, sed?li na nich havrani. Nejprve jsem jich uvid?la jen pár, ale pak se postupn? za?ali slétávat na bližší stromy a najednou ich tam bylo celkem hafo, ?vali po sob? (nebo spíš na nás??) a jak jsem šla dál, postupn? p?elétávali na nejbližší stromy k nám!
Chvíli jsem si p?ipadala jako v n?jakém hororu a pak jsme si ?ekla, že si to jen namlouvám a vypustila jsem je z hlavy. P?edev?írem jsem byla na procházke tady v Ostrav?. Až jsem p?išla ke skupin? strom?, kde sed?li havrani, za?ali zase krákat a scéná? se vícemén? opakoval - pronásledovali nás v?tšinu procházky a sedali kam jen mohli - když nebyl poblíž strom, vzali za vd?k i pouli?ním osv?tlením, nebo nízkou budouvou - tam si sedl jeden obzvlášt "vlezlý" a ?val na nás jako šílený!
Máte podobné zkušenosti, nebo bych se rad?ji m?la vydat do nejbližšího blázince??? %-)

ch+nebez+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:48.

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-08, 13:15
A ty se divíš, když jim lasicovité šelmy vybíraj obas hnízda? :o)))))

Vendelín se snáší akorát se sojkama - on kutá na hnojišti a sojka 2m od n?j spokojn? ob?dvá, ale straky na n?j taky k?i?í, a to zblízka a Vendelek se bojí...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:45.
Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-03-08, 13:26
to Ymsha: je to tak a Monty m?l št?stí, že jsi byla s ním a havrani se báli p?iblížit víc. To samé platí i u ko?ek a vlaštovek - u nás doma nemohli ko?ky projít vklidu zahradou, aníž by na n? vlaštovky po celou dobu ned?lali nálety.Nálety d?lali i v p?ípad?, že jsem ko?ku popadla do náru?e ve snaze ji p?es zahradu p?enést a ob?as slétli tak nízko, že se drápkem v letu zahákli do mých vlas?:)
Inu - p?íroda je mocná ?arod?jka.

Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-03-08, 13:59
Na Kuka nalietavali kavky, vsimla som si, ze sa im nesmierne pacil leskly kruzok na postroji.
Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-03-09, 08:15
me se to stalo taky ale i dokonce se sojkama a ty delaly nalety jak na me tak na matese me dokonce skrably zobakem do obliceje jak letely blizko nastesti matesovi nic pac se baly dela¨t nalety 5 cm nad zemi ale takovejch 10m letely nad zemi
Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2005-03-09, 11:37
No to teda koukám! O tomhle jsem ani nem?la páry. Tak a te?kom se budu bát jít s tím truhlíkem ven. D?kuju moc za objasn?ní záhady.

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-03-09, 11:38
no a hlavne pozor kdy je dobby kdy vylejtaj ptacata z hnizda to je nejhorsi pak se bojej rodice o mladata a sou takovyhle..ja sem si taky pripadala jak v hororu "ptaci"
Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Shilla (IP)
Datum: 2005-03-18, 22:05
?etla jsem n?kde, že hlavn? havrani pokud je dlouha zima, jako byla ted´, a nikde už není nic k sn?dku, úto?í na menší zví?ata a to hlavn? pokud se jich slétne víc a jsou v p?esile. V?tšina lidí ma mylné p?edstavy, že tito ptáci jedí jenom zrní atd., ale pozor není tomu tak. ;o) ale sama s tím našt?stí nemám žádné zkušenosti.

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2005-03-19, 17:07
Vlani v lete,ked este zil Rudinko,casto som s nim chodila na prechadzku.Asi posledne 2 vychadzky nas prenasledovala vrana/alebo havran?/.Kadial sme isli,isla za nami.Chytila som Rudina,aby ho nevidela a utekala som za panelak.Az tam nas nenasla.No a na druhy den sa to zopakovalo zase.
Mala som z toho zly pocit,lebo vrana je vtakom smrti/mozno som moc poverciva/,ale Rudino nam zanedlho odisiel do fretcieho nebicka.
Segra tvrdi,ze mozno vrana vycitila,ze je to zvieratko chore a keby som tam nebola,bola by to pre nu lahka korist.Doteraz mam zimomriavky,ked vidim vrany...

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-03-19, 18:57
Tunde: To je docela možné, mohla to vycítit. Na druhou stranu ale nemusíš mít zlý pocit. Ona nemohla zavinit to, že Rudi zem?el. Ona mohla být jen barometr. Každopádn? pov?ry jsou pouze pov?rami. M? se n?co podobného stávalo na vycházkách s naším psem. Když jsme šli po poli a fenka odb?hla ode m? dále, p?iblížil se k nám n?jaký pták a po?ád kolem nás kroužil. Jakmile byla fenka u m?, tak se pták trochu stáhnul. Myslím, že jen zkoušejí, zda by ono pro n? malé zví?e mohlo být potencionální ko?ist. Nap?íklad zají by s emožná nebránil, ale kdo ví.
Avatar

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2005-03-20, 09:57
Jordi:no,to mi je jasne,ze vrana za to nemoze.ten zly pocit bol len akoze predzvest smrti.Ale aj tak je to hnusny vtak s obrovskym zobakom,aj ja sa ho bojim

Re: havrani
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-03-20, 10:11
Když jsme šli koncem roku s Ferdou k vetovi tak nás doprovázelo celé hejno t?chhle pták?. Nemohli z Ferdy spustit o?i. M?žu ?íct, že Ferda m?l ve tvá?i?ce výraz ve stylu pus? m? k nim, já si chci hrát... Tak m? pus?! Byl z nich úpln? paf. Ale m?žu ?íct, že postávaly všude okolo... Na lampách, plot?, na zemi. Taky jsem m?la husinu.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist