Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-01-31, 10:34
V poradni som ?ítala, že jedna majite?ka (Heidi) ?istí fretkám zuby. Už som o tom tiež rozmýš?ala, ale neviem si to predstavi? v praxi. Psom som ?istila zuby normálnym zubným kartá?kom a detskou pastou. Ale fretka má pusu na kartá?ek ve?mi malú.Máte niekto skúsenosti s ?istením zubov fretke? Ako a ?ím to robíte?

zuby+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:52.

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-31, 11:30
Vid?la jsem zubní kartá?ek od Virbacu (firma specializujici se na peci o zuby a prislusenstvi u zviratek) - byl oboustranny, na jednom konci normalni kartacek (mozna malinko mensi nez lidsky), na druhem takovy mini. Tim by to mozna slo...Taky jsme meli doma kartacek od Colgate (snad), vyrabel se jen cerveny s modrymi stetinami usporadanymi do kruhu, ploska to byla cca na prumer 4-5 mm. Tim by to mozna slo taky, ale nevim, zda se to jeste vyrabi.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-01-31, 11:38
Je to v?bec proveditelný?Už se vidím jak honím tcho?e po byt? s pastou a kartá?kem.Psi jsou jiní, nechají si víc od pání?k? líbit, ale vy?istit zuby pytlu blech o:))?
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-01-31, 12:08
To Lee: Taký kartá?ek so štetinami do kruhu mám, ale stále sa mi zdá do fret?ej pusy va?ký.
To Iveta M: To by zaujímalo aj m?a, ako je to proveditelné. ?akám, ?i sa tu neozve Heidi, ktorá to písala do poradne. Môj fre?ák má len 8 mesiacov, zubný kame? pod?a m?a zatia? nemá, ale o?né zuby sa mi zdajú trošku dohneda.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-31, 15:25
Johana: A nedošlo náhodou ke komunika?nímu šumu a nemyslela náhodou Heidi, že jim jen sama ob?as odstran? zubní kámen? To totiž ob?as Kukulíno ud?lém taky..když vidím, že by se mu na n?jaký zoubku mohlo n?co ud?lat,...nehtem mu to seškrábnu..zatím tam ale nic nem?l...zuby má krásn? bílý...
Na ?išt?ní zub? se prý doporu?uju syrové hov?zí..tím jak je tuhé.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-01-31, 16:01
To Radka: Neviem, ?i mi tu nie?o šumelo :-))) , ale Heidi tam píše že fretkám ?istí DENNE zoby gelom. Hrozne by som chcela vedie?, ako to robí v praxi.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-31, 17:04
Pokud jde o gel, tak ten jsem pro psa dostala taky a fungoval tak, že se na dásn? nanesl takovou um?lohmotnou trubi?kou a nechal se tak p?sobit. Nic víc se s tím ned?lá. Snad je tam možná upomínka, že se to provádí až po jídle, nebo n?co takového. Bohužel to nemám tady, takže se nem?žu podívat p?esn?. Ten gel stál okolo 200,-
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-31, 17:23
No, ja Cvokii teda zuby necistim:-)

Ted je novinka Dentisan od Altercanu, cituji z návodu:... existuje ve dvou variantach: profesionalni a pro domaci peci, zakladem je naneseni primarni vrstvy Dentisan Professional v ordinaci veterinarniho lekare, zpravidla po odstraneni jiz usazeneho kamene. Nanasi se na oplachnute zuby, a to na rozhrani zubu a dasni. Majitel pak obdrzi lahvicku vosku pro domaci peci - Dentisan Home Care. Aplikace je zcela jednoducha - staci jedenkrat tydne nanest prstem na zuby male mnozstvi vosku. Tim se obnovi ochranna vrstva na mistech, kde mohla byt mechanicky setrena pri krmeni. Pokud majitel pravidelne obnovuje ochrannou vrstvu vosku, mohou byt zuby chranene az po dobu 6-9 mesicu. Priblizne po 9 mesicich vet zkontroluje chrup a pripadne nanese dalsi vrstvu Dentisan Professional.

Tolik pribalovy letak, mame to ted cerstve objednane, takze to testujeme na veterinarskych psech (tedy ne pokusnych, ale na svych mazlicich:-))). Osobne jednou za 3-4 mesice seskrabnu Cvokine povlak na hornich stolickach, kdyz se trefim do dasne zadesinfikuju a dal to neresim... Nemuzu ani potvrdit ci vyvratit info od vyrobce, zatim se to jevi jako zajimava moznost.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-31, 18:10
Tak už vidím jak tohle dávám Freyulce na zub....vet jí málem neotev?elk tlamu, jak pevn? m?la zuby p?icvaklí%-)Madam držela fakt pevn?...u kluka by to byl problém menší..hubu otev?e, ale zadek se mu p?itom kroutí..%-)Tohle je asi spíš pro psy...zase tak hrozn? se fretkám zuby snad nešpin?j.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-31, 18:51
Ono se predpoklada, ze se dava sedace, treba jen i lehka...Ono patlat to kousajicimu psovi na zuby - taky nic moc. A znam psy, ktere bylo nutno uspavat kvuli mensi kratochvili, nez osetreni zubu:-))

Zubni kamen je mirne podminen geneticky, ale hodne zalezi na tom, co zvire basti - obecne sucha strava pusobi abrazivne, zatimco mokre (i macene) pusobi pozitivne smerem k tvorbe kamene...
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-01, 17:51
Lee: hmmm a je teda pravda že hov?zí zuby ?istí tím jak je tuhé (za syrova)?
Jinak: No co mi ?íkala Petra tak nikdy nedám fretku kv?li malýmu zubnímu kameni (?i dokonce past? na zuby) zbyte?n? uspat...prý po ur?itém po?tu narkóz blbne i ?lov?k, natož zví?e.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-02-01, 21:54
O hovezim jsem neslysela nic, ale mozne to je...Nebo je to podobna polopravda, jako ze po mleku clovek vyroste...

Petra ti to rikala spravne, kvuli malemu ci zadnemu kameni je zvire zbytecne uspavat. Ale kdyz ho kvuli necemu uspim, rovnou mu ocistim zuby (bud jen tak rucne, vetsinou se to u nas neuctuje, popr. po dohode s majitelem ultrazvukem). Nebo pokud uspavam kvuli zubum, udelam dalsi upravy (vycistim usi, ostriham drapy, vymackam zlazky - u psu, samozrejme:-)). A ten Dentisan by se mel davat na ciste zuby, ja si to prelozila jako na zuby ocistene pokud mozno ultrazvukem...A pokud ma pes takove problemy, ze se mu dela hodne kamene ve velkem mnozstvi, tak je lepsi ho uspavat klidne co 4 mesice, protoze akutni zanet dasni ho ohrozuje vic, nez ta sedace.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Heidi (IP)
Datum: 2005-02-05, 20:45
Ak dovolíte,osobne Vám vysvetlím princíp ?istenia zubov u mojích fretiek.
Existuje jeden gel,ktorý mi dala veterinárka.Aby nemusela fretku pre vtedy nebadate?ný povlak uspáva?.Pokia? je to možné,každý de? fretkám tento gel votriem na ?asná a zuby.Ak je na nich troška bieleho kame?u,nechtom to odškriabnem.
Takto nemusím dáva? fretky pod narkózu.
Takto to definovala aj Radka.

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-02-05, 23:14
Heh..ja se tu snazit nebudu, baby:-))) Princip Dentisanu viz prispevek vyse...
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-06, 13:11
P?edminulý týden jsem na Šejdru shodou okolností koukala na voskování zub? po ultrazvuku, taky si nakoupili Dentisan :o) Osobn? mám pocit, že se to na zuby patlá p?kn? blb?, drží to líp na prstech než na zubech. Ale taky tam byli dva stejn? sta?í devítiletí hafíci, poprvé na UZ a jednomu zuby ?istili (jsou na to u veta speciální pasty a pidikartá?ky) a druhému ne. Propastný rozdíl, d?s a b?s, nevratné poškození dásní, odhalené ko?eny, jedním slovem fuj. Takže kdo zvládne zuby fretce ?istit, sláva mu a poklona, protože jí to jist? prosp?je. Kdo to nezvládne, m?l by alespo? hlídat kámen, jak ?íká Lee tak využít každou narkózu, aby se rovnou sundal, a p?ípadn? p?esv?d?it veta, že je fretka tak moc hodná, že jí ho m?že jednou za rok sundat škrabkou i bez narkózy. Jarka Krále jsem p?esv?d?ovala deset let, než to zkusil, Mihala svého milého Ond?eje (vet) p?esv?d?ila mnohem rychleji a jako sest?i?ka u n?j v ordinaci to d?lá sama. Samoz?ejm? je pot?eba fretku u?it, aby si nechala sahnout do tlamy, protože kousavé bestii nesundávám kámen moc ochotn? ani já, natož vet, který pot?ebuje ruce ješt? na další pacienty ;o)

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-06, 15:12
MF: P?esn? jak píšeš....u Freyi jsem to nev?d?la a tak ta ti tlamu neotev?e....m?j vet se jí cht?l podívat do krku...nakousl ho, ale tlamu m?la k?e?ovit? zav?enou....Kukulína to u?ím hned od prvního dne kdy k nám p?išel...protože než jsem šla k vetovi jukla jsem do tlamy sama...takže te?ka otev?e tlamu a sta?í na to v pohod? jeden ?lov?k..cise se brání, ale jde to snadno...nic za to nedostává, prost? mu jí ob?as otev?u...díky tomu (si myslím) taky tolik nekouše a nikdy po?ádn? nestiskne... (pokud mu n?co neukradnu...jako t?eba pytlík od sva?iny...to m? nedávno hryznul až do krve jak byl nep?í?etnej:-)%-) )
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-06, 19:49
Tak to ?endík je t?žkej pohodá?, sice je mrzutý, když mu n?co dobrou?kého vezmu z tlamy, ale ani se o kousnutí nepokusí. Jednou na m? vycenil zuby p?i n??em bolestivém u veta, ale nekousnul. A m? to p?ekvapilo,protože Ferda shodou okolností podobný zákrok zvládal bez mrknutí oka (šlo o ?išt?ní abscesu jen v lokálním umrtvení, neb ?endíkovo nemocné srdí?ko nemá narkózu rádo).

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-07, 10:13
MF: Tak já kukulínovi taky vyndám cokoliv z huby....jen to nesmí být jídlo( ale ne jejich , ale naše LIDKSÝ!), nebo n??o jídlem ne?ichlý...to je pak n?kdy nep?í?etnej...nedávno chytnul ku?ecí stehno...ale to mu mamka kousek slíbila tak pustil sám:-)
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-07, 14:02
No práv? že ?enda si nechá vzít i to jídlo! ?íkám že je až nenormáln? hodnej.

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-07, 14:06
Kdyz ja nevim.. Me to fretci jidlo nechutna... ;-))
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-02-08, 11:48
Mn? by fret?í jídlo asi taky nechutnalo.

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-02-08, 12:01
Jakto, že ne! Vitamíny, tuky, bílkoviny, minerály, no paráda. takhle zdravé jídlo n?kdy není ani to lidské ;op
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-02-08, 12:16
To Jordi: Tak neviem, ešte tak tú papri?ku, melounek, banánek. Ale ochutnala som fre?acie granule (ANF aj Vitakraft mi chutí ako piliny), milovaný Calopec a Malt Best - no tiež ni? moc. Asi fakt nie som fretka :-))))
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-08, 12:57
Když oni se fretky neomezují jen na fret?í jídlo ;o) T?eba Ferda kradl musli ty?inky, ?enda dopíjí synovi kakao a holky ukradnou všechno, i to co není k jídlu, ale ony to musejí vyzkoušet samy. T?eba pytlí?ky igeli?á?ky, gumové v?ci, p?nové v?ci a v?bec skoro všechny v?ci.

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-08, 12:59
Vždy? píšu že Kukulín by se po našim mohl užrat...kv?li vlastnímu tolik nevyvádí%-)
Joo jooo ale naprosto s p?ehledem vedou špinty od vany, umyvadla atd...aspo? u naší Freyi. Kukulín zas celý dny sedí u lednice a ?uchá lidksý jídlo a d?lá na nás smutný o?i a d?lá jako když mu nedáma najíst...pacholek jeden:-)
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-02-08, 16:38
Špunty od vany? To odn?kud znám :-). Když se sprchuju a Valinka p?ijde za mnou, zád?lám špunt a ona k n?mu hned b?ží a vyndává ho, snad aby se nenapustilo hodn? vody a ona se neutopila :-). Taky si je ráda schovává. P?vodn? jsme m?li dva, te? jsme rádi, když vypátráme alespo? jeden.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-08, 16:51
Valja: Spo?ítala jsem to a naše holka nám jit zklikvidovala už asi 10. Ona prost? ukousne to jak na tomje ten há?ek...?ímž se stane to že špunt je nepoužitelný neb pak nejde vyndat když chce ?lov?k vanu vypustit.%-)
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-02-08, 17:04
Nám Valinka špunt neokusuje, jen si ho schovává do svých skrýší, které pak bohužel nem?žeme najít.
No prost? naše zlatí?ko.
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-08, 17:21
Nám ho okusuje...možná že si tím chce ?istit zuby...protože okousaný kousky z?stavaj ve van? a ty se pak spláchnou
Avatar

Re: ?istenie zubov
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-02-08, 17:39
Tak jí dej okusovat kartá?ek, nejlépe s pastou :-)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist