Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:25
Lidi?kové, prosím o radu. Ob?as se ten náš blbísek rozškytá, a je to docela pohled, když se to malinký t?lí?ko ot?ásá a nadskakuje... Pak ho to zase p?ejde... Anebo se nekontrolovateln? rozt?ese po celým t?le a celej úpln? vibruje... Je to normální? ?íkám si, abychom n?co nezanedbali... Aby to nebyly t?eba n?jaké záchvaty, co já vím. T?eba to je n?co, co si p?inesl z p?edchozí "rodiny," kde ho trápili...

Má n?kdo z vás n?jaký nápad?

z+projevy+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:20.

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:30
Nerekla bych, ze je to nejaky zvlastni pripad. Sice neznam duvody skytavky, ale Charlie uz ji taky mel asi dvakrat, neprijde mi to nic zvlastniho, clovek ma vskytavku preci taky a neni to zadna nemoc. Tresavku ma, kdyz jdete ven, je v neznamem prostredi, pri koupani a tak, ze? Proste je to jen reakce na nove prostredi. Kdyz pochopi, ze mu nic nehrozi, tak to prejde. Vzpomen si na ty male pejsky, jak se klepou kazdou chvili a neni to jen chladem. Vzdyt se rika, klepe se jak ratlik..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:19.
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:35
Jojo, a taky se ob?as rozt?ese po probuzení... Víš, nechci být za hysterku, ale taky bych n?co necht?la zanedbat. No nic, díky za tip.


Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:57
Vzdyt jo.. kdyz nevim, tak se radeji zeptam a kdyz neporadi, tak k veterinari ;-)
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-14, 11:02
Tak na tohle téma jsem také zakládala vlákno, jenže na tom mém se ješt? bavili názvem, protože jsem ?íkala (teda psala) š?ukavku, což je to samé, jako škytavka, jen ná?e?n? pozm?n?né.

Takže škytají a t?esou se hlavn? mladé fretky, které se um?jí tak rozblbnout až z toho za?nou škytat. Nem?lo by to být nic vážného. Zkus mu nabídnout trochu vody, ale ten m?j blbounek p?i škytání necht?l.
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Monísa (IP)
Datum: 2005-01-14, 11:02
Sendy má taky dost ?asto škytavku, celá nadskakuje. A jinak se t?ese jak se tady už psalo, když jdeme ven, nebo po koupání, ...
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-14, 11:27
Skytavka je zpusobena chvilkou obrnou (nebo kreci??) sympatickeho svalstva (vegetativni nervy)...Vetsinou prejde sama.

Treseni po probuzeni je "nastartovani metabolismu", tresova termogeneze (zapojuje jine okrsky tukove tkane, ktere ji dodaji energii (a teplo) jinak a rychleji, nez kdyz je aktivni...
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-14, 13:59
To lee: k?e?í. Škytavka je typická klonická k?e?, u?ili nás na an?e.
A pokud jde o t?esavku, já se taky klepu, když vylezu rozeh?átá z pelíšku, nejsem náhodou fretka? Kvok!

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-14, 14:01
No vidis, me taky, ale pred rokem:-))) Jsem skleroza skleroticka:-)
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-14, 15:41
Hehe docela se t?ším až T? poznám osobn?, milá matko fretko... Jo a další v?c, ten náš Ferda skoro nekvoká... Já si vždycky ?íkám, co by ho asi "rozkvokalo"... párkrát jsem ho zaslechla, ale to byl opravdu v zápalu boje... kvok... teda ahoj :-)

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-14, 15:55
Tak holka škystá dost ?asto...tak jí dám napít a jí to p?ejde...jinak venku..nevzpomínám si že by se chvilku neklepala...snad jo..v lese u babi?ky...tam to zbož?uje a neklepe se:-)Jinak furt...sem tam i poránu...
Ferda: Holka kvoká jen na Kukulína...v zápalu boje a jen velmi málo na nás...my sme prej od toho abychom jí dávali mslky a na pohlazení....za to Kukulén se hlupá?ek tlemí naprosto všemu...ten zas neumí sy?et:-)
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-01-14, 18:01
Na to jsem zakládala vláko i já - o tom t?esu. Ale zdá se, že pravdu má matka fretka :o) Já se taky klepu, když vylezu z vyh?átého pelechu a snažím se t?esavkou vyrovnat teploty (a vztek, že musím vstávat).
Byly dokonce doby, kdy m? p?íel, který tvrdí, že nenávidí veškeré lasicovité, kunovité a tcho?ovité bestie a Vendelína nejvíc (no bóže, jen proto, že ho pokaždé kousne...), nutil, abych p?edím, než dám tcho?e na jeho h?išt? na hnojišti, prob?hla po?ádn? doma, aby se d?kladn? zah?ál a venku nenastydl!!! :o))))
Co se škytavky tý?e - Vendel škytá ásadn?, když je n??ím rorušen, a? v dobým nebo špatným slova smyslu...
Avatar

Re: Škytavka a t?esavka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-14, 18:15
Tappi taky skyta o sto sest - dostana napit a prejde ji to..
Flo skytala jako mala, ted uz skoro ne..
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist