Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2003-11-05, 08:45
Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nekdo z vas chova fretuli ve venkovni (vlastne muze byt i doma) voliere - nebo jak to nazvat..? Jak by mel takovy "domecek" vypadat? Diky za radu.

ch+venku+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:45.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-11-05, 09:49
Fre?ule chovam doma ve vnit?ní volié?e. Je to pro n? bezpe?n?jší v dob?, kdy nejsem doma. Jinak jsou skoro po?ád pušt?né voln? po byt?.
Na r?zné p?íklady bydlení pro fretky se m?žeš podívat na t?chto stránkách ve fotogalerii. Je možné si vyrobit klec ze staré sk?ín?, nebo prádelníku, vyrobit úpln? celou voliéru , nebo po?ídit již hotovou klec - v?tšinou velká klec pro ptáky s menšími úpravami a dome?kem pro pelíšek. Poslední možnost je v?tšinou nejdražší a nejmí? vyhovující. My máme vyrobenou dvoupatrovou klec 100 x 60 x 90 cm. Ale pokud se rozhodneš chovat fretku ve venkovní volié?e, m?la by být alespo? dvojnásobná, aby fretka m?la možnost se v zim? prob?hnout a zah?át se. Také je nutné, aby m?la dob?e zateplenou budku, kde se schová p?ed mrazem. Pokud budeš vytrvalejší a zabrousíš na zahrani?ní fret?í stránky, najdeš spousty r?zných fret?ích p?íbytk? od nejjednodušších, až po luxusní možnosti jak ubytovat fretku.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:45.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-11-05, 11:13
Ahoj Katko, já svoji fre?uli chovám venku a to i v nejv?tších mrazech. Doposavad m?la volié?u 1 x 1 x 1 m, ale nyní mi p?ítel pomohl vyrobit novou, do které se nast?huje cca za 14 dní, protože musí po?ádn? vyschnout nát?r atd. Nová voliéra má rozm?ry 1,5 (délka)x 0,6(ší?ka) x 0,7(výška) s tím, že má ud?lané patýrko do kterého m?že NIkita vylézt po malých sch?dkách.
Popis: Voliéra je ud?laná z bývalé sk?í?ky, ze t?í stran a podlahu jsem ponechala plnou výpl? (d?evo - osmírkované a nalakované) aby nem?la pr?van. Na p?ední stran? má dvoje dví?ka a to do prostoru kde má budku cca 30 x 30 cm, a do prostoru terý je rozd?len na 2 patra. V p?ízemí má hra?ky, sch?dky do 1 patra a v jednom rohu je vy?ezaná díra cca 10 x 10 cm p?ebitá pletivem jako zách?dek - to se mi osv?d?ilo i v minulé volié?e, protože pletivo zadrží bobky, které 2x denn? vybereš a má úplné ?istou voliéru. Dve?e musí být upevn?né na západku, aby to nemohla otev?ít a ani p?ípadný vet?elec. P?ece jenom ji mám na zahrad? a i taková ko?ka je velmi chytrá. St?echa je nejlepší ze speciálního papíru, který se p?et?e asfaltem a musí mít alespo? n?jaký sklon, aby se na ní nezadržovala voda. A? ji budu mít úpln? hotovu mohu ti poslat fotku mejlem - jestli budeš chtít.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2003-11-05, 20:40
Taky uvažuji o volié?e :) Monty za?al n?jak moc r?st :) Ale ráda bych to nechala ud?lat u n?jakého odborníka. Nevíte o n?kom kdo by byl ochoten? Jen bych si ?ekla co chci, ale p?esné milimetrové návrhy po m? nem?že nikdo chtít :)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2003-11-07, 10:30
Fajn, dekuju. Uz se voliera vyrabi, snad bude Muf bydlet dobre. Bohuzel nesmi domu, ale ja bych moc rada. Nektery lidi nadelaj kvuli takovejm roztomilejm prdylkam, ze jo? I kdyz je pravda, co se tyce toalety, je to pekny prase.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-11-07, 11:50
To Patricie: Záleží na tom, jestli jí budeš chtít ze d?eva, nebo z oceli.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2003-11-07, 14:44
No když já p?esn? nevím. Ta ze d?eva bude asi levn?jší a lépe k sehnání ne? I když si zase myslím, že bude horší pro údržbu. No, ale asi tu ze d?eva. Ale já si moc navymýšlím :) Nevím jestli ten stola?, nebo kdo by to d?lal, bude mít se mnou trp?livost :)


Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-11-07, 16:12
To PATRICIE: Mám jednoho výborného známého, kterej má nervy i na moje výmysly :)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2003-11-07, 17:31
Mn? klec d?lal p?ítel - truhlá?. Je výbroná, prostorná a hlavn? je z lamina, které je omyvatelné. Voliéra p?ežila i 6 fret?ích miminek. Už mám její foto, jen ho naskenovat a poslat webmasterovi......
Moc bych nedoporu?ovala klasické, ni?ím neošet?ené, d?evo. Hodn? nasává fret?í v?ní, ta se zažere a dome?ek je už cítit po?ád............. :o)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-11-07, 17:47
My voliéru nemáme a hlavn? bychom jí nem?li kam dát. Koupili jsme i s bohouškem velikou klec pro králíky (byla tam akce "kupte si klec dostanete králika zdarma" :o)) Manžel v p?edsíni postavil obrovskou šatní sk?í? a pod ní je special míste?ko na bhouškovo klícku. Je to super - stejne v té kleci spí jenom v noci.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-11-08, 17:04
Kuko ma sice celkom peknu volieru urobenu zo skrine, ale aj napriek tomu spi od svojich 8 mesiacov v kupelni pod skrinkou. Voliera je na fotke vo fotogalerii. Pouzivame ju uz len vynimocne, ako napr. teraz ked prerabame kuchynu a tchor ma nemiestny zaujem nam pomahat...;-)))

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-11-01, 20:08
Ahojky, lidi?ky do kolika studených stup?? m?že být fre?ulka venku?
Mám voliéru na balkón?, je zateplená, uvnit? má boudi?ku, taky zateplenou a je venku už od konce léta, takže kožíšek by m?l mít p?ipraven, ale i tak, pot?ebuju v?d?t když dám do voliéry teplom?r kolik by tam m?lo být pro možný život, a jaká teplota je pro život nemožná...
D?kuju =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-01, 21:03
fretky m?žou být venku celoro?n?, od cca -20oC do cca +25oC, p?i dodržení n?kolika podmínek:

- stálý p?ístup k NEZAMRZLÉ vod?
- nesmí mít pr?van (ani v zim?, ale ani v lét?)
- nezbytná je D?KLADN? zateplená bouda, zárove? dob?e odv?traná, aby se nezapa?ovala - m?že se za?ít d?lat plíse? (to je velký problém dodržet)
- nesmí být na p?ímém slunci, resp. alespo? ta ?ást voliéry, kde je spaní, musí být celodenn? zastín?ná (a když jsou v lét? t?icítky ve stínu, tak i v tom bych vid?la problém, doma bývá v?tšinou mí?)
- fretka musí být "otužovaná" pro pobyt venku od pozdního jara, p?es léto a podzim, aby si p?ivykla na zimu postupn?, tzn. nelze jí nap?. te? v téhle dob? p?est?hovat z bytu na lodžii.
- když si s ní chceš hrát, nelze jí v zim? brát do teplé místnosti a pak šoupnout do mrazu, tzn. pokud jí chceš mít dob?e ocho?enou musíš ty za ní denn? alespo? na dv? hodiny na mráz, nikoli naopak

jestli si ješt? n?kdo na n?co vzpomenete, dopl?te m?, prosím

ch+venku+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 16.10. v 15:17.

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-11-02, 10:31
Ja si vzpominam, ze v dnesni dobe, jak uz fretky chovame, nemaji na balkone ci venku co delat....Pardoon, nemohu si pomoci...

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-11-02, 11:03
Lucifina: já si myslím, že fretky se dají chovat ve venkovní volié?e, vnit?ní volié?e ?i kleci i doma navolno a to, KDE jsou chované, nevypovídá nic o tom, JAK jsou chované. Já osobn? se docela bojím toho, aby se tady na fóru postupn? neustanovil jediný správný zp?sob chovu, protože jak zmizí r?zné názory a diskuse, doplatí na to nejvíc fretky.
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-11-02, 11:10
Silvo máš pravdu,znám fretky chované venku,jsou naprosto úžasný,ocho?ený zrovna tak,když p?ijdou do bytu,mají radost,ale venku jsou nejrad?j,pá? jsou zvyklé a mají upln? úúžasný kožichy.Jsou skv?le otužilé a nikdy nezažily problem s virozami,pr?jmy a pod.
Takovýto chovatel,Luci, si muže myslet o nás,které máme fretky "v posteli",že my je chováme zvráceným zp?sobem,a fretkám to nesv?d?í,takže jak píše Silva ...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-11-02, 12:01
Tohle je tema obsirne...vzdy si vzpomenu na pana Horamiho, ktery me tenkrat malem obvinil z psychicke lability, kdyz jsem brecela nad ztratou Majinky...a vim, ze mel pravdu:)
Je to celkovy pristup k domestikaci zvirat..jdeme stale dal, zvirata personifikujeme a tak dale..jak rikas Bozi, chovame v posteli:))
A samozrejme jsou zde ruzne nazory na zaklade individualnich pristupu ruznych lidi..
Takze ja uz mlcim, uz jsem si tu toho nadrobila dost:) Ale uz se lepsim, snazim se a uz vice nebudu nikoho presvedcovat o mych presvedcenich:)) I kdyz si stale myslim, ze jsou ta spravna (jsem Panna, ty maji vzdycky pravdu):))
Myslim, ze me fretky jsou spokojene, jsou zdrave, nemely zadny uraz nikdy a tak jsem spokojena i ja.
A verim, ze i ostatni fretky, ac ziji jinak, mohou byt spokojene..a o to jde:)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-11-02, 12:09
Já jsem taky Panna!
Ale už taky nikoho nep?esv?d?uju, jen jsem tím strácela energii...
A te? je mi líp a cítím se Fajn :-)))

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-02, 20:14
Já bych t?eba svý fretky ven nedala, asi ani za nic, jsem prost? zvyklá je mít u sebe v pokoji, když se v noci dáv?j granulema, m?žu jim dát první pomoc... :)) prost? jsem si na to zvykla a necht?la bych to m?nit. Když je ale n?kdo chová venku se všim, co pot?ebujou, což nemyslim jenom fyzicky, ale i "psychicky", pro? ne?
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-02, 20:45
Když mám zví? (pes, fretka) chci ho mí u sebe, a? mi t?eba i leze do postele....v noci slyším co d?lá...nebo ho cítím a to je moc krásné. U mn? je zví?e sou?ást rodiny. Nedokázala bych ho dát na balkon nebo na dvorek....ale to jsem já, jiní to možná vidí jinak.
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-11-02, 21:10
Martina: d?kuju mockrát za rady =o)
--------

Luci:
------

p?esn? tak... v?c názoru... každopádn? vím, že Šelmy na balkón? rozhodn? netrpí. Má vše. A rozhodn? to neovliv?uje jeho chování, je naprosto š?astnej =o) a ocho?ený, mazlivý, poslouchá a já nevím co všechno, myslím že hlavn? záleží na majiteli, ne na míst? kde fretka žije! a taky bude víc proti všemu odolnej. Miluje procházky, na které chceme chodit i v zim?, když to bude snesitelné a nechci se tolik bát, že mi nastydne, takhle bude víc odolný.... p?esn? jak ?íká Silva a Bóža.

Jako pro psy je lepší když žijí venku, tak si myslím, že to tak je i pro fre?ulky.
U nás se vše odvíjí od toho, že Šelmy jak jsem ?íkala procházky zbož?uje =o)
Voliéru mám v podstat? hned za nohama od postele, jen nás d?lí okno a slyším naprosto vše, každý jeho kýchnutí! =o) Takže o to taky nemám strach, jako t?eba psala Rynn. Jsem u n?ho stejn? rychle, jako kdybych ho m?la v pokoji =o) Pro p?edstavu: Šelmyho si m?žu k sob? z voliéry vzít p?es okno...

Jelikož bydlím v rodinném baráku, tak se u Nás pokoje nevytáp?jí, tak perfektn?, jako v paneláku... takže Šelmyho m?žu mít taky v postely, když jsem v pokoji, v?trám a Šelmy b?há sem a tam... ale v noci máme na spaní pelíšek každý sv?j. Nevyspala bych se, bála bych se o n?ho abych ho nezalehla, nezašlápla....

Záleží na tom jaký má kdo podmínky a možnosti... já mám balkón a tak jsem neváhala ho p?izp?sobit pro chlupá?e =o) a je to tak naprosto ideální.

No a bezpe?nostní stránka? Voliéru prost? otev?ít nem?že a balkón je taky zabezpe?en.

Souhrn: myslím, že u Nás je vše v naprostým po?ádku a jsme všichni š?astní =o) Myslím?! VÍM! V tomhle váhat nebudu, to bych pak fretku mít p?eci nesm?la!!!


Kviky, ŠelMyšel a Ešlym



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Kviky dne 02.11. v 22:16.
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-11-02, 22:54
Tak je t?eba fakt, že u d?dy, co má psa a m?li ho s babi?kou vždycky, jsem si zvykla spát v posteli i se psem. Jezev?íkem, st?edním psem... Dobrmanka mi tam moc nechodila :) a pes, kterýho si po?ídim až budu moct, bude klidn? spát taky v posteli... Ven bych ho nedala. To samý práv? u fretek. Ale fakt, je to v?c názoru, možná tohle vidim jinak v tom, že Kviky i Šelmyho znám osobn?, proto si myslim, že je vechno v pohod? :) ale práv?, v?c názoru... já jsem za?la topit až te?, kv?li fretkám jsem to odkládala co nejvíc, ale pak jsem se v t?ch 15 stupních už nedokázala vyspat :) fretky chci mít vždycky doma, i kdybych m?la možnost je dát ven. Jsem na to zvyklá, jsem ráda, že je mám hned u ruky, což se asi jinak za?izuje blb?. Prost? bych nem?nila :)
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-11-02, 23:20
Já ho práv? že mám hned u ruky =o)

Je jasný, že každý si to za?ídí dle sebe a svým možností a tužeb =o) HLAVNÍ JE JESTLI JSOU ŠTASTNÉ FRETKY! =o) A to jsou =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: wakowewerka (IP)
Datum: 2008-01-29, 22:56
dobrý den,jen jsem se pot?ebovala zeptat na jednu v?c.cht?la bych mít fretku jen venku ve volie?e,jenže netuším od kolika m?síc?-nebo dn?,jí m?žu dát ven,nechci aby mi um?ela,nebo chytla neakou ch?ipku.d?kuji :)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-29, 23:16
wakowewerka - nevím od kolika m?žeš, ale ur?it? ji musíš nechat zvyknout na to, že bude venku. Od léta po zimu. nebylo by dobré ji šupnout ven, aniž by nebyla navyklá ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: wakowewerka (IP)
Datum: 2008-01-29, 23:56
jenže ja teprve budu fretku mít,rodi?e jí nechtejí v?bec doma protože smrdí :D, a proto ted táta dostavil volieru.ale kdy jí tam m?žu dát? :(

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-30, 00:06
myslím si, že i když bude mladá ?i starší, stejn? budeš si muset po?kat nejd?íve do jara a pak pomalu fretku zvykat na venkovni chov :-)
zítra se tady ur?it? n?kdo objeví a poradí ti, od kolika m?síc? je to možné :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-02-02, 23:15
Já si šelmyho p?ivezla dom? v ?ervnu. Samoz?ejm? první týdny byl stále u m?.... takže i voliéru jsem m?la v pokoji. Voliéru jsem dala ven až koncem Srpna nebo zá?í, te? nevím, vím že bylo p?ed podzimem a že to byly poslední dva teplejší týdny, které Šelmymu na p?ípravu sta?ili.
Pak následují další povinnosti... jako je zateplení voliéry atd...
Každopádn? to moc doporu?uju =o) je to moc prosp?šné pro zdraví fre?ulky, teda alespo? já si absolutn? nem?žu st?žovat =o) teda Šelmy =o) a jeho chování a vychování se tím rozhodn? nezm?nilo a nem?ní. Nezáleží tolik na tom, kde fre?ule bydlí, zda v byt? nebo na balkón? ?i jinde.... nejd?ležit?jší je, jak se o ní stará chovatel... a o tom to je.

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: wakowewerka (IP)
Datum: 2008-02-03, 14:31
jo vsem dekuju :),myslite ze ji nemusim brat domu moc casto ze ne? :D jako verim ze vim jak se chova a jak kni mam pristupovat,vsichni tvrdi,ze je to neco jako kocka....je to pravda?jestli jo tak bych kni do volierky mohla hodit i neakou mou kocku aby i hrali :)

Re: voliera?
Zaslán uživatelem/kou: wakowewerka (IP)
Datum: 2008-02-03, 14:32
knemu do voliery strcila i neakou mou kocku....myslim si ze ta fretka je neco jako kocka ne....?

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist