Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Adkis (IP)
Datum: 2010-04-16, 11:40
Dobrý den, obíhám veteriná?e kv?li kastraci fretky-samce, ka?dy mi ale ?íka n?co jineho. Mám dotaz týkajicí se narkózy, jeden veteriná? mi ?ekl že narkóza sta?í vpichem do svalu, jiný mi zase ?ekl že sice mi kastraci m?že ud?lat i tu ale že by byl radši kdyby mohl zavést narkozu podobnou jako u lidi tudiz zavedena injekce s hadickou.Zacal totiz s tim ze pri narkozy do svalu muze nastat spoustu problemu az po umrti fretky.Zatim co u te druhe muze resustitovat, kontrolovat si stav narkozy a v p?ipadnem zastave srdce vpichne adrenalin.Tak jsem z toho zmatena, je tam radikalni rozdil v cene,

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-16, 11:43
a po nás chceš co? n?jak jsem nepochopila, na co se vlastn? ptáš.

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-16, 11:52
Jsem v tomhle oboru laik, ale ?ekla bych, že inhala?ní narkoza (tzn. že zví?e dostane nejd?ív premedikaci a následn? se mu zavádí do dýchacích cest kanyla, kterou vdechuje inhala?ní anestetikum) je šetrn?jší a v p?ípad? komplikací jemožné rychleji zví?e probrat a zareagovat.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Adkis (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:03
Ptám se na názor nebo na zkušenosti s kastraci fretek, zdali jim veterinar narkozu pichal do svalu, nebo jim zavadel injekcni narkozu..

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:04
já u kastrací svých fretek nebyla a na tohle se neptala, nechala jsem to na vetovi, takže nevím.

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Adkis (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:06
A kolik jsi platila? Jestli to bylo kolem 700 nebo pres 1000 v tom by s to dalo poznat..

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:10
klasickou injek?ní bych ur?it? dát nenechala, špatn? se dávkuje a zví?ata se špatn? probouzí, pokud se vv?bec probudí..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Adkis (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:16
Klasickou tím myslíš píchnutou do sval??

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:24
Já žiju v p?edstav?, že nejd?ív se píchá premedikace. Pak se bu? dává narkoza injek?n?, ale podle mne ne do svalu, ale do žíly. Nebo se použije inhala?ní narkoza.
Opravte mn?, jestli to není dob?e.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:39
tu je n?co o anestezii u zví?at: [www.veterinanebusice.cz]
hádám, že injek?ní do svalu je "jednorázovka", kterou už nelze ovlivnit, nitrožiln? snad ješt? ovlivnitelná p?es kapa?ky, kdy se uvolnuje postupn??
každopádn? pokud je možnost, ur?it? bych volila inhala?ní

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.04. v 12:48.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-16, 12:48
Našla jsem úžasnou v?c....myška operovaná p?i inhala?ní narkoze..za prvé je neuv??itelný, že jsou ješt? lidi, kterým není líto investovat do operace myšky a za druhé - jak to myška zvládla :-)
[diskuze.cincila.com]
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-04-16, 15:22
To je neuv??itelný, co ti dnešní veteriná?i dovedou



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: honza_door dne 16.04. v 18:28.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-16, 15:24
n?kdo je rád i za t?ch "pár" m?síc?..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-04-16, 16:16
Já jsem m?la potkanky dv? a protože se jim cca od 1 roku za?ali d?lat nádory mlé?ných žláz, ale jinak jim nic nebylo, byly fit a byly prost? ?lenky mojí rodiny, tak jsem je také nechala n?kolikrát operovat. Dokud na to m?li, až jsem vid?la, že trápení za?íná p?evažovat, nechala jsem je dožít.. Potkani bohužel žijí jen n?co málo p?es dva roky, já jim takto prodloužila život o rok a byla jsem za ten rok ráda. Málo kdo ví, jak supr jsou to zví?átka, m?la jsem je, když tak nad tím te? p?emýšlím, perfektn? vycvi?ené. :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: terattus dne 16.04. v 16:18.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 18:13
Potkani sou úžasní! Kamoška je chová, jsou velice inteligentní a milí.

Prodloužit operací život potkánkovi o rok, to je prodloužit mu ho cca o polovinu jeho života. Takže jist? to za to stojí!
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-16, 19:23
Nem?la bys otázku narkozy konzultovat s Lee? Ve vlákn? Ptejte se veteriná?e. Ono to není tak jednoduché, záleží i na hmotnosti fretky, jejím okamžitém zdravotním stavu, individuální snášenlivosti, .... my ti m?žeme nejvýš napsat, jakou narkozu užil vet pro naše fretky.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Adkis (IP)
Datum: 2010-04-16, 20:32
Samoz?ejm?, hlavn? by m? zajimaly zkušenosti chovatel?. Zdali m?li narkózu pouze vpichnutím do sval? nebo m?li tu rozsáhlejší.

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-16, 20:37
máme za sebou n?kolik zákrok? a vždy jen s inhala?ní anestezii, do injek?ní bych nešla.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 21:07
Já od kdy existuje a je v SR dostupná inhala?ní narkoza, mn?la zví?ata (pes, fretka) anestetikované jen touto narkozou. Pes (p?ed 7 lety mi díky ní jako t?žký 15 letý kardiak v pohod? zvládl opera?ní zákrok)
Osobn? bych nikdy v dnešní dob? nedovolila anestezii na svém zví?eti jinou, jako inhala?ní.

Ale co se tý?e fretek, nesta?í aby vet mn?l k dispozici inhala?ní narkozu. Musí ji umn?t na fretku i použít.

Takže bych volila veta co fretky "umí" a má k dispozici inhala?nu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.04. v 22:22.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:21
Injekce do svalu kastrace ?ty? sami?ek a dvou same?k? - vše bez problém?. O form? narkozy rozhodoval vet.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:23
Erin, p?ed kolika lety to bylo?
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:25
V rozsahu 2004 - 2009
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:33
mn? kastroval náš "vesnický" vet postupn? t?i kluky, inhala?ku tady v?bec nemají. všechno vždy naprosto bez problém?.

kastraci kluka bych bez obav sv??ila jakémukoli DOBRÉMU vetovi, je to prakticky stejné, jako když kastruje kocoura. pokud svému vetovi d?v??uješ, nech to na n?m. pokud ne, b?ž tam, kde budeš d?v?ru mít.

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:38
Erin: ufff...v roku 2004 bych tuto anestézii snad brala (nemajic jiné možnosti...ale i v roku 2003 mi tady uspavali psa inhala?kou), v roku 2009 bych nikdy s takovouto (celkovou) anestézií nesuhlasila. Považuji ji za sakra rizikovou.

Pokud se tedy bavíme o celkové anestézii na opera?ní zákrok.

Jestli šlo jen o sedaci ("?áste?ná" anestézie) t?eda na odb?r krve, tak pak ano.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:44
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> mn? kastroval náš "vesnický" vet postupn? t?i
> kluky, inhala?ku tady v?bec nemají. všechno vždy
> naprosto bez problém?.
>
> kastraci kluka bych bez obav sv??ila jakémukoli
> DOBRÉMU vetovi, je to prakticky stejné, jako když
> kastruje kocoura. pokud svému vetovi d?v??uješ,
> nech to na n?m. pokud ne, b?ž tam, kde budeš
> d?v?ru mít.

Dovolím si namítat: neni to to samé (hlavn? pro "vesnického veta") kastrovat kocoura nabo samce fretky. Kocour má cca 6 -8-12 kg a fre?ák max. 2. Nadávkování narkozy (injek?ní, infuzní) a zohledn?ní podchlazení fretky po jakémkoli zákroku, chce veta co fretkám rozumí. Je možné, že tvúj vet má znalosti, že toto zvládá. Žel ne každý "vesnický vet" je takto zdatný.
A možná si jen mn?la št?stí....








Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.04. v 22:51.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:55
:o)

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-17, 08:25
Johano, nechci být rypák, ale on je vesnický a vesnický - rozlišujme. Zdaleka ne každý vesnický umí jen hospodá?ská zví?ata a zdaleka ne každý na m?stské klinice umí fretky.A ruku na srdce - když všichni z ?ech a Moravy budou jezdit na VFU a všichni ze Slovenska do Bratislavy, pak se ty fretky nikdo u?it nebude, protože k nim nikdo s fretkami nechodí. A p?edstav si akutku z Chebu nebo ze Stropkova.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-17, 11:05
Erin, vždy? sem napsala: "žel NE KAŽDÝ vesnický vet je takto zdatný" :-) A že každý vet na renomované klinice taky neni zárukou odbornosti, to je jasné.
Avatar

Re: Kastrace fretky-narkóza
Zaslán uživatelem/kou: Effa (IP)
Datum: 2010-04-17, 11:32
my známe narkózu inhala?ní s operací na vyh?ívaném opera?ním stole. já osobn? se jakékoliv jiné narkózy bojím (teda mám strach i z téhle, ale menší). veteriná?ka se mne ptala, jaký typ narkózy bych si p?edstavovala, ?ekla jsem že tenhle a ona byla ráda a ?íkala, že je to prej ten nejbezpe?n?jší zp?sob. ale je to dražší než ostatní narkózy (aspo? co já vím).
jo a asi p?ed deseti lety jsem nechávala kastrovat kocoura (cca 400,- u hodn? šikovnýho veta), ale nevybavuju si, jestli jsme dostali pouze injekci, nebo m?l v pr?b?hu operace zavedenou kanylu.. dnes by mi ten samý veteriná? vykastroval fretku výše zmín?ným zp?sobem, ale za 2500,-. ale za tuto ?ástku mi vykastruje fretku i 'fret?í veterinárka', takže si logicky vyberu jí..



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist