Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: x-divka (IP)
Datum: 2010-02-22, 16:00
ahoj, cht?la bych prosím od n?koho z Vás poradit. Už rok mam fre?áka, který je muj milá?ek, v lét? jsem mu koupila kamarádku fretku. Ona si, ale ješt? do dnes na m? nezvykla a je agresivní. Nevím co d?lat, zda jí dát pry? nebo n?jakou výchovu po?ádnou. Když bych jí dala pry? tak se bojím, aby to unesl fre?ák....pora?te prosím..D?kuji

Re: Velký problém - agresivní fretka?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 16:02
- kdes jí koupila
- kolik jí bylo (kolik jí je te?)
- ?emu ?íkáš "agresivní"?

agresivních je opravdu málo fretek, ale ty "nevychované" se chovají víc šelmovsky než ty hodn? socializované.
k+velká+k+mlád?+k+náh+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.02. v 16:22.

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-22, 16:03
o kousání se tu toho psalo už dost, zkus kouknou sem [forum.fretka.cz] krom toho sis tedy na n?jakou výchovu vzpom?la brzo, tu m?la dostat už na za?átku, ne ted po p?l roce..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2010-02-22, 17:46
jj jak ?íká Žofiro.A taky ber to,že žádná fretka není stejná,každá je osobnost jako lidi.Možná si zrozna natrefila na fretulku která nemá ráda lidi nebo je trošku divo?ejší a nebo má špatné skušenosti.Co považuješ za agresivitu???

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: x-divka (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:10
mám jí od chovatelky, bylo jí 8 týdn? a te? jí jetedy 8 m?síc?. Už t?ikrát m? pokousala tak že jsem málem jela na šití, kousne m? do prstu stylem že mi ho prokousne a když jí chytim za ?elisti, aby m? pustila tak jí normáln? hrábne a prokouše mi celé dlan?. Musela jsem s tím do nemocnice a ted se na ní bojim jen šáhnout, protože nevim, kdy po m? vystartuje.

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:15
x-divka - a to kouše od té doby, co ji máš -nebo
t?eba jen v poslední dob??
Není t?eba nemocná?

I když, jestli je to za celou dobu, co ji máš a už se jí bojíš, tak ona to moc dob?e ví. Je t?eba p?ekonat strach a frete?ku vymazlit :) :) bude to boj, ale jde to :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 22.02. v 22:17.
Avatar

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:19
A to je p?esn? ono, bojíš se na ni sáhnout. U vás doma ona je pánem, ty jsi ten "malý pes". Jenže to se budovalo dlouho, te? je to znásobené tím, že dospívá. Já bych to vid?la tak, že budeš mazlit chlape?ka, dávat mu mlsky a tvá?it se, že ona tam není. A když si p?ijde, dej jí ten mlsek taky. Jde o to, aby pochopila, že kousáním si k ni?emu nepom?že.
Avatar

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:41
cht?la jsem položit stejnou otázku - není nemocná?
nebo není náhodou v ?íji - už delší dobu?
od kdy takhle kouše? celou dobu, co jí máš?
taky má v?k na pubertu - to fretky zkouší, co si m?žou dovolit. a jestli je zárove? v ?íji...

jestli se jí bojíš, je to špatný, to znamená, že se jí moc nev?nuješ = bude to jen horší. navíc stejn? jako každý zví?e i fretka vycítí tv?j strach, takže si bude "dovolovat"

když kouše, jak ji trestáš?

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: Silvino82 (IP)
Datum: 2010-02-22, 23:05
ahojky jestli nuzu reagovat :) ?? v lete sem si privezla rocni fretecku,slecna uz ji nechtela ze je divoka,nevim co sni delali nebo nedelali,ale mala je jeste stale dost divoka,nenecha se pohladit,ale v posledni dobe kdy ostatni 2 holky mazlim tak prijde taky,neda mi to se nezeptat,holky maji volieru,ve dvirkach je pletivo,ta rocni chodi sem a tam,kdyz na ni koukam toci se mi hlava,dela to i venku kdyz mam dvere zataraseny deskou,nevite jak to odnaucit aby se mi nezblaznila?diky

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2010-02-23, 09:38
nemá náhodou ?ijí,to by mohlo bát v 8 m?síci??Nebo jsi prost? podcenila výchovu a fretka moc dob?e pozná že si m?že troufnout když se jí bojíš,bere to jako že ona je ted u vás pánem,což je špatn?.
Silvino82:Tak t?eba se jí tam nelíbí,chce ven nebo tam nechce být s ostatníma,nic jiného m? nanepadá

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-02-23, 10:26
Jestli je v riji/falesce (coz byt muze), tak i ta agresivita je bezna. Verim tomu, ze to musi byt straslive, z mych samicek byla natvrdo agresivni jen ta posledni (takze jsem to zazila jako slabsi odvar predtim). Vyjimkou nebyly modriny na libovolne casti tela (s centralnim kousancem), procvakane prsty skrz na skrz, ale i oblicej - natvrdo si po cloveku sahla. Kdybych byla zacatecnik, asi zvazuju, co s takovou fretkou (takhle jsem zatla zuby, rekla, ze PRECE VIM, ZE TO PREJDE!!!, nosila rukavice, fretku snazila nedrazdit a modlila se. I tak to trvalo na muj vkus dost dlouho).

Muj napad je, aby ses zkusila domluvit s nekym zkusenym pobliz, aby na vas obe kouknul a zkusil tipnout, zda je "jen" pubertalni, "jen" ve falesce, zda delas neco, co ji nejakym zpusobem popouzi...nebo jak to pusobi na nekoho, kdo uz nejakou tu kousavku videl.
Avatar

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-23, 10:34
x-divka - S tím kousáním, že se zakousne a pak ti klidn? dohryže dlan?, tak to je p?esn? moje Dixie. Ona se bojí lidí, v?cí, zví?at, zvuk?, pach?.. Má to odmali?ka, když jsem s ní jednou byla na o?kování, pokousala m?, dv? sest?i?ky a ješt? ch?apla po paní, která vcházela do ordinace hned po nás. Všichni jsme byli dohryzaní do krve, p?esto ?íkám, NENÍ AGRESIVNÍ, jen se moc bojí a neví, jak se bránit. P?i h?e nebo jen tak m? NIKDY ani neštípla. Jde o to, že to d?lá odmali?ka. Jestli to tvá sami?ka odmali?ka ned?lala, ?ekla bych že je to puberta/?íje a zkouší, co všechno si m?že dovolit. Moje starší sami?ka m? taky p?kn? pokoušela, ale nedala jsem se :) Ona nekousala, ale snažila se m? soustavn? n??ím vynervovat, vyprovokovat, abych si jí více všímala. Hodn? se jí v?nuj, dávej pamlsky, hodn? ji ber do rukou, hlavn? nedávej najevo, že se jí bojíš!!
Avatar

Re: Velký problém
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-02-23, 14:12
Mám doma sami?ku, která jako malá pravd?podobn? nebyla v?bec v kontaktu s lidmi - podle toho to také vypadalo, když jsem si jí p?inesla. Bylo to t?žký a jeden ?as jsem se jí hodn? bála. Ale fakt musíš zatnout zuby a vydržet trochu té bolesti a potrestat a naopak za poslušnost dostate?n? odm?nit. Za kousání jsem jí zavírala do klece a schváln? jsem se s ostatníma pak p?ed ní mazlila a hrála. Pochopila velice rychle... a te?? Nejmazliv?jší ze všech!! Ale stojí to dost úsilí a pevných nerv? - výsledek ale stojí za to!



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist