Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-06, 09:08
Poslední dobou mi fre?ule stále spí, ani se nechce moc mazlit a dokonce se ji nechce ani moc jist potravu, kterou m?la ráda. Vlastn? ho do jídla musím docela nutit. Pamlsky si vezme a m?kké dobr?tky v podob? mazacího sýra si vezme, ale nechce v?bec chroupat granule. Už jsem prohledal všechny pelíšky, jestli tam nemá zásoby a všechno co jsem našel jsem vyhodil. Nemáte n?kdo podobnou zkušenost?

z+spánek+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:23.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:30
Má prost? zimní spánek. Po?kej tak do února, do b?ezna, ur?it? se to vrátí zase do starých kolejí.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:25.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:35
Ale co to jídlo, bylo by p?eci normální, kdyby se probudil, nabaštil a šel si zase lehnout, ale on chodí i málo na záchod. Minulý rok takovou spavou nem?l.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-01-06, 11:40
Pokud málo vylu?uje šup honem k veteriná?i, aby se n?co nezameškalo.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-06, 13:13
když neco slupne tak vylu?uje normalne, ale je docela problem prave do nej neco nacpat.Jeste chvilku pockam a pokud se nic nezmení tak se p?jdem podívat k panu doktorovi, jistota je jistota.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-06, 13:37
no muj fretacek prestal jednu dobu uplne žrat kocici granule vyzkousela jsem vice druhu a nic tak jsem mu delala kureci maso v pare. a pak mu tatka zkusil dat granule pedigli mini(sory za ten vyraz zrovna si nemuzu vzpomenout jak se to pise)a od te dobynic jineho nechce somo krome dobrot
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-06, 13:47
Pedigree uprimne nedoporucuju, max. jako mlsku. Neb jejich bilkovina je velmi nastavovana rostlinnou bilkovinou, kterou v lepsim pripade selmy nestravi (v horsim pripade je to jeden z faktoru spoustejicich rakovinu streva). Navic chuti je dosazeno dosolovanim a dochucovanim umele - nekdo tu psal:"...krasne to vonelo, kazda granulka mela jinou barvu...Kdyz to fretule snedla, i jeji hovinka krasne vonely (uplne stejne jako granule) a mely i stejnou barvu, jako granule..." Co si z granuli vzalo freti telicko? Nic.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-06, 13:55
ups tak to si me vydesil on ma hovimka sice normalni ale stejne to asi jak tak ctu neni moc dobre.tak ted mam ale dilema co mu misto toho dat kdyz jine granule nechce?
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-06, 14:11
Preucit ho - michat nejdriv par granuli kvalitnejsich, pomer zvysovat. Nebo zjistit, zda by nezral taky nejakou kapsicku, tasticku (coz je taky humus, ale jako pojidlo by to nemuselo byt spatne). Nebo vyvarit kure (ci hovezi) - jako na polivku a do toho mu macet ty granule namichany, pak jen ty kvalitnejsi, pak omezovat zalivku a treba si da rict.
Dalsi moznost je zajit na nejakou vetsi akci (Zoo expo, Propet, mezinarodni vystavy) - vetsinou tam vystavuje spoustu firem sve granule a rozdavaji na ochutnani. Ja si takhle z Propetu odnesla cca 2,5 kg ruznych granuli - pak jsem vse zkousela a skoncila u Acany kotatkovske. Nebo se domluv s nekym z tveho okoli, zda by ti hrst na ochutnani neprenechal (treba toho original fretiho)...
Drsnejsi varianta je - nechat vyhladovet (den, max. dva) - dohlizet na to, aby ale pil!! Zadny pamlsky, nic, pak predhodit granule - treba si z nouze vezme.

Jinak ze znacek (doufam, ze to neni skryta reklama): kocici - Acana, Purina (Pro Plan, Excelent, mozna jeste CatChow), Iams - Eukanuba, Hills, Mastery, Trainer, freti - asi cokoliv (?), nevim, Cvokina je moc rada nema, Living World (nebo Ferret World?) zrala z nouze.

Z levnejsich Friskies (vyrabi jako jednu z rad Purina) - kdyz uz nic lepsiho nezere, tak je to z te barevne a ochucovane bidy asi nejmensi zlo.

Jeste zkus syrove maso. Drubezi jatra nebo syrovou rybu (ta je nejoblibenejsi, zejmena zatazena pod skrin a sezrana druhy den).
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-06, 14:22
Kik?ovi jsem taky zkoušel dát ryby, ale jen se odvrací, Ale když jsem zkusil file, tak si dal ?íct. Do?etl jsem se tady spousty rad a ur?it? n?co zkusím. Jinak jsem kdysy n?kde ?etl, že by m?l také jíst zeleninu nebo ovoce, ale nic z toho mu nechutná, snad jenom pokud je n?jaká zelenina obsažená v konzerv? spole?n? s masem tak slupnul i tu zeleninku.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-06, 16:28
A zkoušel jsi melouna? Naše mrchy ovoce ani zeleninu nežerou , ale po melounu se jdou utlouct.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-06, 17:01
zkoušel, ale taky žádný zázrak ale kdo ví chut? se m?ní a t?eba na n?j dostane chu? letos.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-01-06, 21:39
Alb?a mi také poslední 2 m?síce jen žere a spí. Pokusy o hru považuje momentáln? za týrání a dává mi to pat?i?n? najevo. Ob?as se nechá pochovat, ale to je také vše. Toto období bude trvat do b?ezna nebo dubna, kdy za?neme jezdit op?t na bitvy.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-01-06, 21:49
To naše Valinka má ráda raj?ata, va?ené brambory a mrkev, z ovoce m?la zatím hroznové víno a banány. Ale zkoušela sem jí dávat masovou kapsi?ku pro ko?ky a tu odmítá. Jinak je po?ád stejn? ?ilá, jako když jsme si ji p?ivezli.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-06, 21:58
Bublina s Šupi poslední dobou taky víc spí. Bublina byla vždycky d?sn? živá, hravá a první vzh?ru, ale p?ed 10 dny jsme byli na ukon?ení ?íje a po té injekci hodn? pospává, nechce se jí moc vstávat, prý je to ale vlivem zm?ny hormon?, tak snad to brzy bude zase jako d?ív. Šupi je te? v zim? ospalejší, ale našt?stí oba žerou po?ád stejn?.

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-06, 22:06
Tak já doporu?uji pro msln? Vitacraft...je hodn? tu?ný a proto hodn? chutná. JInak z ko?i?ích se mi hodn? osv?d?il Babycat (ten r?žový...junior...pro ko?ata a b?ezí ko?ky). Je to dobrý...ale dražší. Jinam já te? dávám Living World...ale žrali v pohod? i ANF(to je hodn? drahý, ale prý hodn? kvalitní...koupili jsme ho hodn? levna na jedné fretí akci a moc chutnal:-), ale furt vede chu?ov? vitacraft...po tom se mohl Chuchullain utlouct:-D
Jinak já když m?ním stravu...tak prost? vysadím starž granule a nasadím nový...žádný rozmazlování a i naše mlsná holka, co se tý?e granulý, tak vybíravá není...žere co je:-) ... o klukovi nemluvím...ten žere vážn? všechno.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-07, 01:31
Lee : jo to ja mu sem tam davam kureci na pare je to podle me lepsi nes varene ve vode ale jednu dobu to jedl porad tak ted se toho 3 mesice ani nedotkne nebo si da jen tak kousek na chut.jinak friskis uz taky nechce,je holt moc rozmazlenej,jinak moc dik skusim to s tim michanim
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-07, 01:36
KVILDA: tak to ten muj miluje nadevse papriku a to tak moc ze jednou si ji nakrad a sezral tolik ze se stoho poblil dva dny se ji nedotkl a pak zase kradl :)
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-07, 01:40
jo a taky ji hodne ovoce banany hroznove vino a tak a ze zeleniny co jsem slysela a vyzkousela maji fretky rady cerstvou takovou tu velkou okurku.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-07, 01:42
Jo Hadovku, nebo polní a neho?kou. za šlupkama mi Medula ud?lala extra skok do koše a když jsem ji vytáhla v hub? m?la šlupku a necht?la ji pustit.
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2005-01-07, 09:13
už jsem zkoušel kde co ze zeleniny, ale nic mu nechutná, nevím jak ho to mám donutit snist. Jedl jenom va?ene brambory nebo rýži. Dneska zkusím zajít k doktorovi a? mi poradí co s ním. :o(

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-07, 10:52
To Xeena: No, ja myslela syrove - jeste abych Cvokine vyvarovala na pare, to nedelam ani pro sebe...Nebo naskrabat syrove maso, udelat michanici s vitaminovou pastou, treba...
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-09, 11:18
lee : no co bych pro sveho milacka neudelala :) syrove mu davat nechci sem tam mu dam nejaky kousek pri priprave obeda ale on to stejne moc nechce
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-10, 16:57
Tak to ja vim presne - nevarila bych ani pro milacka dvounoheho:-))) Aneb je mi min protivne varit v jednom hrnci pro sebe, nez ve dvou - jeden s korenim pro me, druhy pro zver...A jak vtipne poznamenal muj kamarad: Myslis, ze teen tchor s ulovenym slimakem pribehne na samotu s prosbou:"Panimamo, mohla byste mi to prosim vas uvarit?"
Avatar

Re: Fre?ule stále spinká
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-10, 19:47
Pozor Lee, abys n?koho neinspirovala k p?ikrmování slimáky. Ti totiž ?asto p?enášejí vývojová stádia parazit?. A jestli se n?kdo nadechuje k argumentu že tcho? je taky žere, dovoluji si upozornit, že taky tcho?i mají podle výzkum? každý n?kolik r?zných parazit? a dožívají se pr?m?rn? dvou let.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:12.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist