Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:37
nikuska, budu držet palce a napiš co zjistil vet.

Kastrovat bych snad šla taky k Jeklovi nebo Hauptmanovi, když je máš na dosah.

A nic si špatn? neud?lala, tak se zbyte?n? nestresuj, bo fretka ten stres z tebe cítí....bu? v klidu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.09. v 20:40.
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:39
no co...to o?kování a taky to od?ervení sem ji podle rady od?ervila už dvakrát,ale ?etla sem to i na netu,ale to už je jedno už to nevrátím...bohužel totiž v blízkosti nikoho s fretkou nemám takže sem m?la jen internet

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:41
já si myslím, že ani toto o?kování ani od?ervení nemúže být dúvod t?ch záchvatú....takže se z ni?eho neobvi?uj.
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:42
no vidíš - te? máš chytrejch fretka?? k dispozici až do alel?já - až ti z toho hlava p?jde kolem :o)

držíme palce a dej v?d?t jak jste dopadly .o)


Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:42
co se tý?e od?ervení, tak ano, doporu?uje se, je to tuším i v n?kterých knížkách, že se má fretka od?ervit, ale není to pravda... d?ív to bylo asi normální, že se fretky od?ervovali, ale ted už ne. od?ervení "naslepo" je úpln? zbyte?ný a akorát zat?žuje organizmus. takže nejd?ív dát bobek na rozbor a podle výsledku pak nasadit lé?bu, která na daného "parazita" p?sobí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:43
no snad to tak bude...dik za podroru tob? i všem za rady...ozvu se jak to dopadlo...zatímpááá

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-30, 20:45
eurican pat?í mezi doporu?ované o?kovací látky, takže v klidu.
od?ervení se sice ned?lá plošn? jako u ps? a ko?ek, ale na zabití to taky není, takže klid.

jediná chyba - jít po o?kování ven, ale z toho by ti tak maximáln? nastydla nebo n?co chytla, ale ur?it? ne epilepsii ;o)

klídek, nešil.... :o)

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-10-01, 22:42
Pot?ebuju poradit mám dv? freti?ky páre?ek no a sami?ka mi samce pokousala , když jí sexualn? opt?žoval rany nejsou zlé ale cht?l bych mu to aspo? n??ím namazat pokud n?co vhodného je???????????

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-01, 22:57
pokud jsou to jen škrábance po zubech, tak bych to ne?ešila. pokud je to hlubší, tak betadine roztok, p?ípadn? jinou desinfekci, ale myslím, že to nebude pot?eba..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-02, 13:14
ahoj všichni.....tak jsem dnes ráno byli u jekla,nechal si ji tam do dvou na pozorování a vidí to na epilepsii...tak uvidíme jak dopadnou výsledky

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-10-02, 13:17
super, dobra volba ! jsem rada, ze sis nechala poradit a preju hodne stesti! pak dej vedet,ju? co to je a co jste na to dostali

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-02, 14:14
jo, pokud možno co nejvíc info - co to je, pro? to je, z ?eho to je (pokud se dá ur?it) a co se s tím dá dál d?lat.

díky :o)

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-02, 20:54
tak už mám výsledky...je to mozková vada-EPILEPSIE,takže nás ?eka doživotní l??ba a léky.je to vyvolané vakcínou,která nebyla špatná,ale je jedno procento n?jaké poruchy nebo špatné reakce na tuto vakcínu.a ?íkal že se tohle stane jedné z t?ista fretek,takže sme prost? m?li sm?lu....d?kuju všem tady za rady

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-02, 21:02
ach jo... tak držíme palce, a? se brzy poda?í vyladit léky a a? to všichni zvládáte!
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-02, 21:04
d?kuju uvidíme

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-02, 21:07
nikusko, to je mi líto, tato diagnoza! No hlavn? že se ví p?í?ina a je možno fre?uli stabilizovat léky. V??im že p?i stálé lé?b? se fre?ule srovná a bude žít spokojen? a dlouho!
Moc držíme palce!

Prosím t?, co to mohlo být za vakcínu, která toto vyvolala? Eurican nebo Rabisin? Nevyjád?il se vet p?esn?ji? Nebo jen všeobecn?? To mné zajímá kvúli statistice o reakcích na jednotlivé vakcíny.
Díky za odpov??!
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-02, 21:18
eurican....že se fretkám m?že dávat normáln? jen je tam jedno procento špatné reakce,nákazy tak t?eba u canvacu je to ?ty?icet procent rizika....?íkal že je to náhoda,že je to vždy tak jedna fretka ze ?ty?set...takže to byla prost? sm?la

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-02, 21:45
nikuska, díky za cenné info!
Mn?li ste smúlu, s tou vakcínou....ale v??ím že fretka to s léky zvládne. Moc budu držet palce.
A dej véd?t, jak se vám da?í!
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-03, 09:14
Nevím jak u fretek, nejsem vet, ale u lidí m?že propuknutí choroby, ke které je vrozená dispozice, vyvolat nap?. ch?ipka, stres, extrémní únava. Dochází k tomu v?tšinou v p?edpubertálním v?ku. Takhle nám to vysv?tloval léka? když jsem jako vedoucí oddílu zažila epileptický záchvat u do té doby naprosto zdravé dívky.
Avatar

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-03, 10:40
jj je to pravda u ní to taky vyvolala ta vakcína,

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-03, 12:03
nikuska,

myslím, že erin tím cht?la ?íci hlavn? to, že eurican nemusí být nutn? hlavní p?í?inou epilepsie, resp. záchvat?, pokud by to u fretek (zví?at obecn?) bylo podobné jako u lidí. dispozice k tomu tam "n?kde byla" a jen "?ekala" na podn?t, který to rozjede. a tím podn?tem mohlo být i n?co jiného, viz p?ísp?vek erin.
bohužel zrovna ve vašem p?ípad? to bylo o?kování (= zát?ž organismu), po kterém by m?li lidé i zví?ata být v klidovém režimu.
ale i kdybyste na o?kování nešli v?bec, záchvaty mohlo spustit i n?co jiného n?kdy jindy, jiná "zát?ž"... anebo taky ne, opravdu t?žko ?íct. a ne?ekne ti to, myslím si, ani žádný vet, co by, kdyby...

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-04, 13:10
jj já to pochopila,myslela sem to tak že se to u ní vyvolalo tou vakcínou,mohlo to být i n??ím jiným t?eba pádem,zát?ží

Re: Prosím pomozte,d?ležité
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:15
ahoj všichni tak mám nové info...možná to není epilepsie ale máme možná psinku a od zítra budem podávat léky a uvidíme jaká bude reakce

O?kování EURICAN - epilepsie, psinka??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:18
tak to už by byl druhý p?ípad psinky z týhle vakcíny, o kterém tu bylo psáno. držíme palce at to zvládnete! i když zas u psinky se uvádí rychlý pr?b?h nemoci a smrt, u vás to trvá už n?kolik týdn?, ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.10. v 09:22.
Avatar

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:30
žofiro,

ve v?tšin? p?ípad? je psinka pro fretku smrtelná, o tom, že by n?která p?ežila bez následk? jsem neslyšela (ale nevylu?uju, jen já sama o takové nevím), v pár procentech (10??) to sice p?ežije, ale má doživotní problémy vesm?s související s poškozeným nervovým systémem - ?ili i "epileptické" záchvaty by to být mohly, dále pak r?zná míra ochrnutí, apod.

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:37
martino, vím, že n?které fretky to p?ežijou, sama jsem jednu takovou znala, epilepsii m?la, um?ela mladá (majitelka to tu popisovala i na foru) ale nikuska tu psala že ty problémy za?ala mít po prvním o?kování a to už je n?kolk týdn? a to se mi nezdá, že by psinka m?la takhle lehkej pr?b?h a fretka žila "bezproblém?" a lé?by n?kolik týdn?..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:41
nevím, nejsem vet, ale myslím si, že možné to je - stejn? jako n?která fretka prod?lá ece a prakticky o tom "neví" (leh?í pr?jem), jiná na totéž um?e.
v p?ípad? psinky je jen ten pom?r, kolik jich p?ežije a kolik ne, bohužel obrácený.

uvidíme, doufám, že nikuska zjistí - a hlavn? p?edá sem - co nejvíc info

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka?? (Prosím pomozte,d?ležité)
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-13, 18:15
ahoj všichni,jen píšu co je u nás nového...bereme dvakrát denn? prášky na epilepsii od mudr.jekla a zachvaty ustávají,což je super.Jediné co mi vadí je to,že nem?žeme mezi ostatní fretky,kdyby to náhodou byla psinka,aby sme n?koho nenakazili a to mi pan doktor ?ekl t?sn? p?ed tím než sem si m?la jet pro další frete?ku které se cht?li zbavit a mrzí že sem ji nemohla pomoct.Našt?stí se o ní postará kamarádka.....to je z našeho domova zatím vše,jak bude n?co nového,hned napíšu

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka?? (Prosím pomozte,d?ležité)
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-10-13, 18:20
jinak to zvládáme dob?e,bála sem se t?ch prášk?,ale v lékárn? nám je paní nadrtila na prášek do kapsli,takže mícháme s pastou pro ko?ky,protože v mase to necht?la jíst...tak snad nám bude už co nejlíp

Re: O?kování EURICAN - epilepsie, psinka?? (Prosím pomozte,d?ležité)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-13, 18:22
nikusko, hlavn? že je frete?ce lépe! No a s tou druhou se to taky vy?ešilo myslím dob?e.
Držím palce!
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist