Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-11, 10:17
Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2009-09-09, 19:40
...............................
Nemáte n?kdo bližší info k t?m ?erným fretkám u nás? Dost by mn? to zajímalo (zajímá m? vše o ?erných fretkách).

Zaslán uživatelem/kou: Erin
Datum: 2009-09-09, 22:51
Ješt? pro Žabku co jsem zapomn?la v SZ - ?erné fretky ?asto bývají po tcho?ích. Jsou p?ekrásné, ale v?tšinou si po tcho?i nesou plachost a nekontaktnost. Viz P?íb?hy tcho?? a polotcho??

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2009-09-09, 22:58
fretka "balck self" po tcho?i? já si teda tcho?e p?edstavuju trochu jinak...
bar+
Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2009-09-09, 23:06
Taky si myslím, že ?erná fretka by m?la být tmavší než tcho?. Což o to, holky jsou tmavé p?kn?, ale ?erná to není. Tedy když se vyfotí, z dobrého úhlu, tak by i byla, ale to není ono :-)

Zrovna mi tu dv? tcho?ice b?hají kolem postele - a i po ní - a moc plaše se netvá?í. Kontaktní moc nejsou, to je pravda, ale na mazlení mám Bobeška a ko?ky :-)

Zaslán uživatelem/kou: Erin
Datum: 2009-09-09, 23:07
Pamatujete si na klubový kalendá? - karti?ka - snad rok ?i dva roky starý? Tam je p?esn? takové zví?e, sedá na okn? u kostkované záclony. Divoký tcho? má podsadu od rezavé po ?ernou a pesíky tmavší, leskle ?erné. Naše Šuperka je na léto ?erná jako antracit s jen nazna?enou maskou

Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2009-09-09, 23:18
Holky teda v?bec tak tmavé nejsou, Brusinka má podsadu hn?dou (hn?dobéžovou?), a chlupy taky hn?dé, takové jako našedlé místy, a hodn? tmavé má jen nohy, ocásek a pruh na h?bet? a hlavu, na té ale má úpln? sv?tlou masku. Bor?vka je celá tmavší, ale do ?erné má daleko.

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2009-09-09, 23:33
já si pod pojmem "?erná fretka" p?edstavuju spíš n?co takovýho: [fretka.kom.cz] což se v ?R za?alo taky rozmáhat, je tu dost takových "import?" a jejich odchov? :o/ m? osobn? se takové "fretky" nelíbí a teda ?istou fretku ani tcho?e v tom nevidim, ani v t?ch importech co jsou v registru a na výstav? v Praze m?li takové fretky docela úsp?ch...

Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2009-09-09, 23:46
Mn? se dost líbí tahle fretka, i když není úpln? ?erná:

?erná by m?la vypadat podle m? n?jak takhle:
, ta mi p?ijde opravdu nádherná.

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2009-09-10, 11:58
?ekla bych, že zrovna ta krásná fretka nebude fretka, ale norek a nebo jeho k?íženec...
osobn? u v?tšiny ?erných fretek "black self" tu podobu s norkem vidim docela dost, nejen co se tý?e zbarvení, ale hlavn? jejich hlava už nevypadá jako hlava fretky a rozhodn? to není tím, že jsou ?erné a vypadají jinak, jak n?kte?í chovatelé tvrdí...


Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2009-09-10, 12:48
Mn? práv? ta víc ?erná p?išla, že má fret?í hlavu, že není nor?í, ale možná to d?lá ten bílý ?umák, je fakt, že takhle vedle fotky norka to už vypadá trochu jinak, hlavn? celkové postavení t?la a delší krk. Ale to je jen fotka z internetu, naprosto netuším odkud, o té první fretce vím, odkud je.

Zaslán uživatelem/kou: Yasmin
Datum: 2009-09-10, 19:08
Zabka nic proti, ale to co jsi dala na te druhe fotce je uz spis norek evropsky.. (viz muj obrazek)

Co se tyce cernych fretek - tak o blackself a black solid, zde na foru zadne informace nenaleznes - jen spekulace a dohady - to hledej spis na zahranicnich webech. Cena se pohybude kolem 7 - 10 a vic tisic.. Par takovych fretek je uz i v Cechach..
Black sable fretka je u nas k sehnani docela snadno..

Zaslán uživatelem/kou: Johana
Datum: 2009-09-10, 19:52
Co se tý?e "?erných fretek" to co sem vid?la a co bylo i vystavováno na výstavách a posuzováno jako ?erná fretka bylo "šmrnclé" norkem....neoficiáln? se to ví, že n?kte?í majitelé fretku s norkem k?íží, i se celkem ví kte?í....ale tím že to nikdo z nich nep?izná, je to že "se to ví" k ni?emu.
A "tento zpúsob chovu zdá se mi pon?kud neš?astný".

Zaslán uživatelem/kou: boža
Datum: 2009-09-10, 20:17
P?esn? jak ?íkáš Johanko, jde vždy! o fretky k?ížené norkem. V?tšinou to d?lají v Holansku, ale nejen tam. Ono to jde totiž velice špatn?,ale n?kdy se to poda?í. Znám majitelku jednoho takového samce z Holanska, je nádhernej, ale to jsou DEW taky a p?i tom jsou defacto zparchant?lý nejvíc. Je neuv??itelný,co jsou lidi , lidstvo , schopný ud?lat jen pro barvu zví?ete.

Zaslán uživatelem/kou: Johana
Datum: 2009-09-10, 20:28
...no jak sem vid?la ma?arské "?erné fretky" tak jim se to asi da?í :-)

Zaslán uživatelem/kou: Yasmin
Datum: 2009-09-10, 20:43
Johano: ja sice taky nejsem pro cerne fretky a vim toho uz docela dost, ale i tak dost malo na to, aby se dalo dokazat, ze jsou to krizenci norka.. V Jelce jsme to videly s Jordi poprve - myslely jsme, ze to je norek, ale majitele se nas sdnazili presvedcit, ze ne, ze je to fretka. Postupem casu jsem, videla, ze norek to opravdu neni, ale podobou to k nemu ma blizko a az Jordi nasla nejake info o krizencich. Ale i tak je informaci velmi malo a ti krizenci nejsou pry plodni, takze zde ten fakt zhruba konci :o(
Takze prosim te o neoficialni sz, kdo krizi s norkem, dosti me to zajima, hlavne by nam to konecne dalo odpoved :o)
Pokud ale cerpas z informaci, co ma Jordi na strankach a z toho co jsme s ni psaly, pak to zase tolik neprekrucuj :o)
Osobne vim odkud pochazi cerne fretky, kdo je choval. I ten samec, ktereho Boza zna ma puvod prave u tohoto chovatele, ale bohuzel podrobnosti, jak vykrizil tyhle cerne fretky nejsou..
Kazdopadne uz jen fakt, ze rodokmen vetsiny cernych fretek zacina u nej a ze vetsina ma v rodokmenu pribuzne jedince se me osobne moc nelibi..
Ale je fakt, ze opravdu nektere nejsou az takove zaby a vypadaji krasne :o) viz prave ten samec, ktereho Boza mozna videla. Ma fotku v kalendari od Frodika (viz priloha).
[forum.fretka.cz]

(p.s. nemely by jsme zalozit nove vlakno?)

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2009-09-10, 20:52
pokud vím, tak samice k?íženc? by snad plodné být m?li.

Zaslán uživatelem/kou: Yasmin
Datum: 2009-09-10, 21:09
Zofiro: prosim te podle ceho tak usuzujes? Mas nejake info, stranky, knihu, kde jsi o tom cetla?
Nebo soudis, podle toho, ze jsi videla nejaky odchov nejake cerne fretky?? :o) (to doufam ne..)

Zaslán uživatelem/kou: Johana
Datum: 2009-09-10, 21:18
Yasmin, ne?erpám ze žádných stránek a nic nep?ekrucuji!!!! Na stránky a forum Jordi ani nechodim!

Je to výsledek mého osobního st?etnutí! Koukala sem nedávno na klec s ?ernou fretkou, vím kdo je její majitel. Tož sem požádala p?itele (nefretka? plynn? mluvící ma?arsky) aby se majitele te fretky optal, jestli je ta ?erná k?ížená s norkem. A majitel odpov?d?l že ano. Informace pro mne platná, žel nepoužitelná, rozhovor mezi 4 o?ima. Proto ani nemúžu uvést, kdo je tim majitelem fretky. A ru?im ti za to, že tento chovatel neni jediný, kdo fretky s norkem k?íží a vydává mlá?ata za ?erné fretky!
Pokud vím, je všeobecn? známo, že "?erné" fretky které se na výstavách prezentují sou tím norken k?ížené....ale jaksi s tim nic délat nejde, pokud majitel takovéto fretky uvede jako její rodi?e oba fretku. A to zas takový problém není, t?eba když má doma 20 fretek, nebo se s n?kym druhym domluví....skrátka podvody, no a pro? asi? Kolik si ?íkala že stojí ?erná fretky?

Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Johana dne 10.09. v 22:14.

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2009-09-10, 22:03
ne?íkám, že zrovna u k?íženc? fretka x norek, ale všeobecn?, ne vždy je mezidruhový k?íženec neplodný, bohužel.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.09. v 14:14.

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-09-13, 14:38
Do toho vlozim nasledovnu informaciu. Pred cca dvoma (?) rokmi som sa stretla s Gabom, v tom case sef madarskeho klubu. On sam osobne si z Nemecka doviezol ciernu fretku. Ukazoval mi jej rodokmen, vo 4 a tusim aj 3 generacii mala norka a nikto sa tym netajil. Zo spojenia tejto samice s Kojotom (kto nepozna, tak velmi cierna tchorovita fretka) vznikli mladata, ktore su tiez cierne, resp. black sable ak sa nemylim (prosim neukamenovat). Z uvedeneho vyplyva, ze krizenci su plodni, aj ked nemozem tvrdit, ze vsetci, pretoze dalsich osobne nepoznam.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-13, 18:49
Zoologové p?edpokládají p?íbuznost tcho?e tmavého, kolonoka a norka evropského na základ? spole?ného p?edka. Pak by tedy - a? se mi to líbí ?i nelíbí - bylo k?ížení návratem k minulosti t?chto druh?.Mn? osobn? se barva líbí, ale tvar t?lí?ka a hlavi?ky zase tak moc ne.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-14, 21:51
Holky, MÁM ?ERNOU. Tedy spíš ?erného - samce po Burákovi. Jsou mu 4 m?síce, váží 1100 g a je tak strašn? vošklivej, že celá rodina ?ve, že tak nádherné zví?e ješt? nevid?li. Samoz?ejm? "domácí" po n?m jedou, ale snad se to poddá alespo? na p?ím??í.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-14, 22:26
chci fotku voskliveho zvirete! :o) Kazdopadne ja se priklanim k tem co rikaji, ze je to krasne zvire!! Je a ma po kom ;o)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 14.10. v 22:27.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-10-14, 22:29
Taky bych ráda vid?la fote?ku jestli je možné :-))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-14, 22:42
bude na výstav?? v praze myslím, do modry fak nejedu... ;o)

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-14, 22:46
predpokladam, ze bude :o) letos byl na vystave v Praze k videni jeho ded. 2007 v Praze vyhral na vystave jeho otec :o)

tady je fotka dedecka, dost podobne vypada i prcek :o)


Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-14, 22:55
jo, n?jakou ?ernou potforu jsem si na výstav? MÁLEM ukradla... :o)
ale to bylo už loni v brn? (takže asi n?kdo jinej), n?jaký ma?a?i tuším... ur?it? to nebyli ani ?eši ani slováci, ale už si fakt nepamatuju, jaká cizina, jen vím, že pán se (cizojazy?n?) TROCHU bál, že s tím krasavcem opravdu ute?u... :o))

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-14, 23:02
Tak to teda vypadá líp. Tu bílou má krásn? rovnom?rn? podle celého ?erného ?enichu. P?esn? jak má Jordi na stránkách ukázku barev, tak ten vlevo black sable.
V Praze samoz?ejm? bude, na Martinu ho pustím s radostí. A protože je Haruspik, dostal dneska játra z ob?adn? ob?tovaného zví?ete (vod?anské ku?e) a pravil, že játra jsou bez vady a tedy v?štba dobrá. Tak aby to vydrželo. Po t?ch játrech samoz?ejm? ... docela by mne zajímalo, jak to bylo u Etrusk? - jestli taky ...
A Yasmin, já to moc neumím, já fotím jen kytky, ta fote?ka asi bude na tob? p?i n?jaké p?íležitosti...
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-14, 23:17
Erin napsal/a:
--------------------------------------------------

> V Praze samoz?ejm? bude, na Martinu ho pustím s radostí.


téhle poznámce p?íliš nerozumím. asi n?jaká ztráta signálu po cest?...

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-14, 23:25
Víš, Martinko, on co nezná, to ozna?í ... Mne už zná. Jen si nejsem jista, jestli dcera sta?ila v?as p?evléknout a umýt vnuka. M?j pan ze? si i p?i své opravdu mimo?ádné inteligenci myslí, že fretka smrdí.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-14, 23:33
No stejne budu muset prijit s tchorkou (Mafii) na hry, protoze od doby co ji Haru opustil ona sikanuje vsechny zbyle mladochy a nikdo ji nestiha, tak jako Haru :o)

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-14, 23:38
Budete vítány, on si te? hraje jen se mnou a dneska s Ivanem.Ivan nem?l školu protože jim netekla voda a dostali tedy za úkol napsat, co ten den doma d?lali. Tak psal o fretkách. Už to vidím, jak je nesu do školy.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-15, 16:17
Kdyby chtel nekdo cerneho samce jako je ten na fotce, kterou sem sem vkladala, tak se mi ozvete - bratr Haruspika od Erin je k mani :o) Ma chovnost, ockovani, cip. Matka pochazi z Polska (jeji puvode je pul v Madarsku) a otec je z Cech..

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-15, 18:56
Yasmin je potfora, dneska mi ?ekla, že ten druhý je ješt? hez?í.NENÍ,NEV??TE JÍ, TEN NEJ... JE M?J
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-15, 19:57
To by cht?lo srovnávací foto :-) At m?žeme taky hlasovat ;o))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-15, 21:14
Spolecne uz se mi asi nepodari :o))) Ale dam sem fotky obou az budou :)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 15.10. v 21:15.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-15, 21:29
yasmin - to už je jedno, jestli jedna fotka nebo dv? :-)
Hlavn?, že n?jaké budou a budeme hlasovat o nejv?tšího ?erta :-)))) (alespo? teda barvou...:o)))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-15, 22:25
Amonko MUJ JE, MUJ,MUJ a te? tady b?há a vzteká se že tu p?edtím b?hali ti dva.A taky drze leze psovi do boudy. Brzy se zabydlel, chlape?ek. A že m?l zlámanou noži?ku - ale b?há p?kn?.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-15, 22:42
Erin - však to pat?i?n? chápu, ale to srovnávání musí prob?hnout pro nás ostatní :-) Jsme taky zv?daví na ty ?ertiska :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 09:41
N?kdo mi tady toho malého nazval ?ertem. Tak tedy už vystrkuje r?žky. Dneska kousnul psa do zadku a mne (jen lehce) do ruky. Takže Martino p?j?ím, ale dostane náhube?ek.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-16, 10:24
erin - pes z toho nemá trauma? :)))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 16:17
Pes se ho lehce štítí stejn? jako t?ch ostatních. A docela to chápu, malej je docela smra?och. Ani ne tak žlázkami, jako t?lí?ko.Možná si za to ale m?žu sama, že jsem ho vykoupala v šamponu.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-16, 16:28
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> N?kdo mi tady toho malého nazval ?ertem. Tak tedy už vystrkuje r?žky. Dneska kousnul psa do zadku a
> mne (jen lehce) do ruky. Takže Martino p?j?ím, ale dostane náhube?ek.


svini kousavou nechci, to mám doma!!
takže tv?j nejd?ležit?jší úkol na výstavu je ud?lat z ?erta n?žného, mazlivého a vo?avého andílka.
díky

p.s. a doporu?uju si ho D?KLADN? pohlídat... ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 16.10. v 16:31.

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-16, 16:47
vo?avého mazlí?ka... mno, v tom p?ípad?, aby ho erin p?estala koupat :-))))

smra?ocha jednoho smradlavého :-)


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 17:07
Amonko, on se koupe i sám, se mnou ve sprchá?i, stejn? jako moje hol?i?ky když byly mladé. To Lucíšek tedy nemusí ...takže bílý andílek klidn? bude špinavá šmudla, ?erný ?ert vodomil vyráchaný denn?. Docela by mne zajímalo, kdo byl prad?de?ek a prababi?ka ze strany maminky. Ti byli Ma?a?i a Ma?arovi nerozumím i když mi to nakreslí.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-16, 17:09
co to je v?bec za?, to je s n??ím k?ížený? s ?ím a z jakého kolena?

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-16, 17:23
m? by jen zajímalo, jak to d?láte, že se vaše fretky dobrovoln? koupou nebo alespo? se nevyhýbají koupeln? jak ?ert k?íži?

U nás mrchy vyt?eští o?i jako korálky, nahodí pohled "ty zr?do, já se koupat nechci" a nohy rozhodí tak, že by se cht?ly zachytnout nejlépe o futra :))))

ale lovit granule jo, to jo.. to by jim šlo. Hlavn? hamounovi. Jak jde o žrádlo, ani pani?ku nezná ..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 21:01
k?ížení na stran? tatínka vypadá podle fotek na hodn? tmavé tcho?e, u maminky zase podle fotek MOŽNÁ n?jaký praprap?edek trochu vypadá jako norek, ale hlavu za to nedám, poradím se s Yasmin, ona se v t?ch Ma?arech trochu vyzná, já se nevyznám v?bec.

Co se tý?e vodomil? - všechny naše fretky jsou ?i zamlada byly vodomilné, jen Lucíšek s tím svým obrkožichem se moc nasákne, tak vodu nemusí - ale v umyvadle m?že. Dávám dost teplou, aby byla trochu teplejší než jejich 39-40 a pak je vyt?u nap?ed starým bavln?ným prost?radlem aby to p?kn? odsušilo a pak vezmu do d?tské osušky a muchlám a vyválím - to milujou.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist