Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-16, 21:17
Tož co se tý?e ma?arských ?erných fretek, tak to co sem vid?la bylo dycky bu? norek, nebo s norkem k?ížené.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-16, 22:05
Johano: prosim zkopiruj mi sem text, kde se to pise (ne mou ci Jordinu citaci) a nebo jejich geneticky test ;o) Vzdyt ani nevis, kde prameni puvod teto barvy tech "norku"
Nejsem ani pro a ani proti, proste stale hledame odpoved (narozdil od tebe, ktera ctes nase domenky :o)..)

Hanky matka ma opravdu puvod v Herzogshofovych fretkach a ten je znamy tim, ze vyslechtil tuto barvu (jak se nevi) a to se snazime zjistit..


Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-16, 22:46
Yasmin, asi si špatn? ?etla múj p?ísp?vek: já píši jen to co sem vid?la...vid?la fyzicky a o?ima! Sice nejsem velkochovatel, ale fret?í a nor?í hlavu na pohled rozeznám!

A jak ty víš, co vím já a co ne? Ty si mne z mých v?domostí skoušela?...!!!!! Vyprošuju si takovéto hodnocení mé osoby!!!!

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 22:56
Ono nakonec i kdyby ten n?kolikátý prap?edek byl norek, ale mohl by to být i tcho?, to d?lali i naši myslivci, tak bych to vid?la jako nic proti ni?emu, je to velice p?íbuzné, ze stejného základu. To moje ?írt? je velice podobné Šuperce, ale kožíšek má fret?í a pach taky.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 23:05
Jo a Johano - jestli jsem vid?la, m?la v ruce a o?uchala norka - ano, na farm? v Jarom??i. A byl úpln? jiný než fretka i než tcho?.Ty tam m?li také. A docela se mi necht?lo v??it, že jsou blízcí p?ibuzní.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-16, 23:12
Erin, ano, norek vypadá úpln? jinak než tcho? nebo fretka, stejn? tak jako v?tšina (ne všechny) ?erných (black self) fretek, které už se na fretky moc nepodobají - hlavn? tvar hlavy je dost jiný.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-16, 23:15
Erin, já jen napsala co sem vid?la (a nejdnou). Napsala sem svúj názor co do optického vn?mu. Nic víc. Takže si vyprošuji, aby nékdo hodnotil mé (všeobecné) v?domosti o kterých nic neví!

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-16, 23:39
No práv? že vypadá jinak, vždy? to píšu...poto se mi necht?lo v??it té velice blízké p?íbuznosti i když spole?nému základu jednozna?n? na první pohled v??ím. Škoda, že už se nem?žu zeptat pana doktora Vejlupka který mne tam tehdy vzal a moc p?kn? o nich povídal.
A Johano, tvé všeobecné v?domosti nehodnotím. Pokud bys ale v?d?la n?co víc o t?ch ?erných fretkách, nejen co je vid?t, TAK SEM S TÍM, POU?ENÍ NENÍ NIKDY DOST. On je n?kdy trochu problém i s tím, co vidím a vypadá to jako ... trochu off náš soused je ?ernovlasý, sn?dý, kudrnatý, na pohled Arab. Jeho rodi?e ve válce museli mít zapsáno p?t generací když se stvrzovalo, že nejsou Židi. Nejsou.P?t generací jasn? ?ech? z okolí Roudnice a Kralup.Z vesnic, kde se všichni znají.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-17, 00:04
Erin, moje výhrada byla vú?i Yasmin, ne vú?i tob?. A co se tý?e tohoto fora, i kdybych dala info jakékoli prokazatelné, vždy mi ho Yasmin napadne. Takže se na tomto foru dále do tohoto tematu zapájet nebudu.

Možná ?asem pošlu pár linkú....
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-17, 00:35
johano,

bu? pot?šena - to je p?ece d?kaz, žes pro yasmin mimo?ádn? d?ležitá persona, kdyby jí na tvém úsudku nezáleželo, nebude to komentovat ;o)


a v?bec, neštv?te m?, fakt nechápu, o co vám jde, když NEJÚŽASN?JŠÍ JSOU stejn? TCHO?OUNI.
?erný, bílý, MODRÝ (od erin), puntíkatý, pruhovaný a dlouhochlupatý jsou jen pro zlost (a hádky ;o))

A? ŽIJÍ TCHO?OVÉ !

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-17, 00:46
Martino, tvou snahu o diplomacii vysoce oce?uji :-)
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-17, 00:54
to není diplomacie, to je prost? fakt... oboje ;o)

(a smi?te se už jednou provždy hlavn? s t?ma tcho?mama, ale zase nemá cenu se n?jak hodn? trápit tím, že zrovna na vás vyzbyla n?jaká mén? povedená barva. nevyšlo to te?, zada?í se ur?it? p?íšt?)

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-17, 12:36


Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Yasmin, asi si špatn? ?etla múj p?ísp?vek: já píši
> jen to co sem vid?la...vid?la fyzicky a o?ima!
> Sice nejsem velkochovatel, ale fret?í a nor?í
> hlavu na pohled rozeznám!


Johano: vim presne ktere norky jsi ty v Jelce videla :o) Ale zajimalo by me, co to bylo za druh norka, protoze tedy Americky a ani Evropsky to 100% nebyl :o) A pokud tedy krizenec, tak proste by bylo zahodno najit informace, kde se to potvrzuje, ze to jde, protoze doted jsme nasli na netu, ze to proste nejde - ze krizenci mezi tchorem a norkem se nemohou rozmnozvat..
Proto se te ptam na dukaz, protoze i ja jsem si rikala tehdy, ze to neni fretka a ze je to krizenec - po dlouhem patrani jsme zjistili, ze asi norka (ani si nepamatuji, ze by ses v te dobe zapojila do diskuze a rovnou nam to tam vsem vysvetlila, ze je to krizenec norka :o)..) jenze kdyz jsme patrali dal, tak doted nemame informaci, ze to tak je a ze to tak jde.. Nejlepe by asi bylo se vydat k tomu odkud to pochazi..
Protoze on ten jiny "tvar" hlavy muze vychazet napriklaz z pribuzenske plemenitby..



Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2009-10-17, 18:05
Nechtela jsem do debaty zasahovat,(sama mam blackself fretku),tak aby to nevypadalo. ze se jich zastavam. Ale asi se ty domnenky ohledne krizeni s norkem budou resit stale do nekonecna.Jasmin ma pravdu, protoze to resime spolecne uz pres rok, a shanime fakta z internetu a od odborniku.Ja osobne pokud si neco myslim, nejdrive si zjistim veskere informace predem, nez neco tvrdit na foru.Podle zahranicnich zdroju, tyto fretky vyslechtil nemecky chovatel Herszghof, chova je asi od roku 2001,vyberem nejtmavsich cernotchorovitych fretek,ktere pak mezi sebou pribuzensky krizil, jako matka se synem, syn a sestra,coz ovlivnilo jejich zevnejsek a zdravi.Vetsinou jsou mensi a samiciho vzhledu.Dale pak i pouzival tomto krizeni fretky dew.Ja sama jsem nikde nezjistila, jesli v pocatku byl skutecne pouzity norek nebo nejaky jiny druh, ale rozhodne s americkym norkem je mala pravdepodobnost, i pri umelem oplozeni,(cetla jsem studie z americke univerzity,kde pisou jak je slozite umele oplodneni),a prirozene si myslim, ze je nesmyslne. Evropsky norek je ze zakona chraneny a skoro vyhynuty druh, ktery se vyskytuje v prirode velmi vzacne.Rusky zoolog D.Ternovski se zabyval hybridizaci v letech 1976-1979, mezi nejznamejsi patri hybrid tchore tmaveho se stepnim a samici norka evropskeho.Jsou vybornymi plavci jako norek,lovi korist jako tchor a jsou velmi agresivni,a tezko domestikovani.Samec khonoric je sterilni, kdezto samice jsou plodne.Dale byl chovan v nekterych experimentalnich stanicich, ale protoze reprodukce byla obtizna a populace evr. norka na vyhynuti, krizeni bylo bezucelne a skoncilo.Na to jak to vlastne skutecne bylo pri vzniku dnesnich cernych fretek, asi dokaze odpovedet pouze p. Herszgof.Ja osobne jsem se ptala na nazor p.posuzovatele Hesse, ten mi tvrdil, ze s norkem blackself fretka krizena neni, dale p. veterinar Jekl mi to taktez potvrdil a na vystave v Brne minuly rok muj Ozzy byl prvni v tride junioru tmavetchorovitych u ,,anglickych posuzovatelu,,, takze nemyslim,ze je v nem videt norek, kdyz se tak skvele umistil. Americkeho norka jsem videla nazivo a mela ho i v rukach a podoba i chovani tam neni v nicem stejne. Jak pise Jasmin, nikde na internetu neni potvrzene, ze je to hybrid norka s fretkou a to uz hledam hodne dlouho. A myslim, ze je nevhodne tvrdit, ze to nekdo na 100 vi,pokud mu to nerekl osobne p.Herzsgof a donekonecna pomlouvat a ublizovat chovatele nebo majitele,co si blackself fretku poridili. Podle me je dulezitejsi se zacit zabyvat a to nejen u blackself fretek koeficientem pribuznosti, nejlepe vubez nepouzivat k chovu fretky pribuzne.Ja osobne bych se vyvarovala dalsiho krizeni dvou blackself fretek, u kterych jsou neuplne nebo nezname rodokmeny aspon do pate generace, radsi bych si poridila mlade po jednom rodici blackself a druhym napr. tmave tchorovitym.Informace o hybridizaci jsou na internete pod ,, ferret cross mink,, takze pokud to nekoho zajima, at si neco o tom precte a popr. pokud neco dalsiho zajimaveho zjisti, sem napise.

www.albannachferrets.estranky.cz

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-17, 18:28
ANDREO SUPERVELEDÍKY.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-25, 23:43
Fotky certa :o)

Avatar

Přílohy: cert2.jpg (58kB)   cert.jpg (91kB)   haru.jpg (92kB)  
Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-25, 23:51
Haru si hraje s "prdeckem" a fotky me Mafie (budouci nevesty Haruspika :o)

Avatar

Přílohy: haru_predecek.jpg (99kB)   mafi.jpg (99kB)   mafia.jpg (80kB)  
Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-26, 01:00
no, TCHO? JE sice TCHO?.... ale TOHLE bych teda taky mohla.... ;o)

je nádhernej, fakt jo, už se na n?j t?ším.

ERIN, MAZLI, VYCHOVÁVEJ, SOCIALIZUJ !!! nehodlám bejt posmrd?ná a pokousaná. a kroutit mu krkem jen kv?li tomu, abych si ho mohla bez rizika pomuchlat, se mi taky zdá blbý...

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-26, 09:18
Mazlím, šmudlám, honím a ?ochním - nekouše,ale není k udržení. S Mafií budou nádherný pár.Dokonce spolu i velice dob?e vycházejí. ?ertovi rostou malinké chlupaté kuli?ky, takže Martinko, naja?e budou ...
Jinak moc d?kuji Yasmin za fotky, jen díky její zkušenosti fotografa a drahé technice m?žete to zví?e vid?t v klidu.
Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-26, 10:18
Potvrzuju, malej cert opravdu nekouse, ale je jak z divokych vajec, neudrzitelnej :o)

Avatar

Re: ?erná fretka
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-10-26, 10:37
Bože m?j na nebi, to je nejkrásn?jší fretka na sv?t?... Dost mi p?ipomíná mýho Bastíka (v lét?, když je hodn? tmavej), obzvlášt? t?ma pihama na nosánku... No je prost? nááádhernej!!!

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist