Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Bre?ánek (IP)
Datum: 2005-01-03, 16:00
Dnes ráno se naše J?linka probudila,asi 10 minut si b?hala v klidu po byt? a pak najednou za?ala kýchat. M?žete mi n?kdo poradit, co d?lat, když dostane fretka rýmu a kýchá?? Byla minulý týden na o?kování (prvním), takže asi byla oslabena.Venku ale nebyla, nem?la kde nastydnout.V byt? máme teplo a ona ješt? spí v kapuci od zimní bundy. Takže zima ji nehrozí.
Pora?te mi, prosím, jak se zbavíme rými?ky.
Díky.

n+rýma+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 11:47.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-03, 16:02
Oni fre?ule ob?as frkaj z toho jak vymetaj všude možn? a dostane se jim prach nebo bordel do ?enichu ...



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:27.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Bre?ánek (IP)
Datum: 2005-01-03, 16:08
To jo, to frká taky, když vymetá.Ale frkne si jednou, dvakrát a dost. Ale dneska frkala, než jsem odešla do práce, opakovan? a ne a ne ji to pustit.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-03, 16:44
To Bre?ánek: Zkus ji uva?it slabý he?mánkový ?aj se lži?kou medu. Možná by mohl být i pr?duškový. Moje holka paradoxn? med nemá ráda, a?koliv se jmenuje Medulka. Za to kluk když dostali he?mánek s medem, se mohl "uchlemtat" a hodil do sebe málem celou misku Jenže tak veliký žaludek nemá a tak a? se snažil sebevíc, celou misku nevypil.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-01-03, 17:32
Když jsem byla nemocná, tak jsem si taky ud?lala pr?duškový ?aj a než jsem se vrátila ze záchodu, tak ho lemtala Bub?a a to nebyl slazený ani cukrem ani medem. Já se nad tím uškíbám a jí to chutná. No... m? zas chutná maso.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-03, 18:13
Ten med tam není proto, aby jí to chutnalo, ale proto, že je to p?írodní dezinfekce. Je zdravý pro lidi i pro zví?átka. Na rýmu a nachlazení. :o)
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-03, 20:32
To je dobrý nápad...když tak mluvíte o bylinkách: M?žou fretky Bylinkový ?aje stejn? jako lidi? T?ebas kdyby je bolelo b?íško (s rezervou....to je pro p?íklad) dalo by se jim dát t?ebas Ostružiník (ten piju já když mi je šouflo)
Samoz?ejm?....nep?ece?ovat a mazat za vetem...:-)
Já takhle když holka dvakrát kýchla tak už jsem plašila že mi n?kde nastydla a hnali sme se k Vetvi a tam mi ?ekli a? neblbnu že to je prach , že má dýchací cesty krásn? ?istý:-)Takže už vím že když fretka sem tam kýchne, že ješt? neho?í:-)
Kukulín kejchá taky ob?as jak blázen....to mu pak jen skontroluju fr?ák jestsli mu z n?j nete?e....on se rád hrab? v záchodku a reje do n?j fr?áke takže je ob?as trochu nadejchá prachu...ale zas tak hrozný to není.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-03, 22:12
Držet v teple, klidovy rezim (vysvetluj to fretce), cajiky asi klidne (ja je varim a ta ma bestia pije jen ovocne boruvkove:-)), kdyz to do tri dnu neprejde, k vetovi. Jeste treba zmerit teplotu, jaky je normal u fretky z hlavy nevim - MF to ma urcite nekde zapsane:-).

Ja treba pri kazdem zakaslani vyskocila a honem shanela medovy sirup proti kasli...A zjistuji, ze fretka kasle cely rok a pul...Nedalo mi to, byla vysetrena vsechno mozne, konecny verdikt znel: Jestli na ni chces neco videt, tak snad subjektivne mirne zarudly krk. Davas ji neco? Sirup? Sladky? A vzdy, kdyz zakasle? Tak ji zkus davat Bromhexin, ten je hnusny horky...Od te doby Cvokina nekasle...
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-01-04, 14:04
Naše Terezka dostala rýmu n?kdy v listopadu, když za?alo mrznout (bydlí v relativn? chladné místnosti, oproti tomu, že do té doby bydleli v byt? p?i teplot? kolem 25 stup?? - holt mám ráda teplo). Pár dní jsem jim p?itáp?la, na spaní jsem jim krom obvyklých teplých bund dala i igelitku plnou mirelonu (doufám, že to píšu dob?e, je to taková ta nap?n?ná fólie, co se dává pod plovoucí podlahy nebo jsou v tom t?eba balené televize v krabicích apod) a do 14 dn? bylo po rým?. Te? jsou všichni v pohod?, Shre?kovo tlusté t?lí?ko d?lá mým hubených holkám o?ividn? velmi dob?e.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-06, 13:45
certikovi pomaha celaskon za den dva ma po ryme
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-06, 22:43
Celaskon?A jaks ho do n?j dostala?
Jinak jak poznáte že má fretka rýmu? Já te? kluka podezírám že to chytil od mámy...furt pšíká...hlavn? když se probudí...a furt si olizuje noc a má ho mokrej...ale nevím jeslti mu z n?j te?e n?jak víc..když si ho furt olizuje...mam mu dát kdyžtak preventivn? ten he?mánkový ?aj?To mu snad neublíží, ani když rýmu být nebude ne?:-)
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-06, 22:55
Já myslím, že neublíží. a když mu do n?j dáš trošku medu, t?eba nebude v?d?t kdy p?estat pít. ale nejd?ív zkus med jen tak, jestli ho má rád.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2005-01-07, 01:22
no jak jsem do neho dostala celaskon? tak jako ostatni prasky, tatka ho polozi na zada a drzi ho a ja mu jednou rukou otevru tlamicku a druhou mu dam prasek do krku,chce to trenink ale po par vyplivanejch prascich to pujde raz dva.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-13, 08:28
normální teplota u fretky je 38-40°C
Ad nachlazení: ráma se u fretky v?tšinou pozná spíš tak, že se olizuje a srká, kýchá spíš když má v nose prach po n?jaké pr?zkumné výprav?.
Ale rozhodn? bych to nepodce?ovala a rad?ji mazala k vetovi zbyte?n?. D?ležité je všímat si hlavn? toho, jestli je aktivní, žere jako obvykle nebo mí?, jestli má normální stolici nebo pr?jem.
Pokud je jinak opravdu naprosto v po?ádku, nemusí to nic být, ale pokud nemá chu? k jídlu, má pr?jem, zvrací... je ur?it? nemocná a z oby?ejné rými?ky si fretka p?i troše sm?ly dokáže za t?i dny vyp?stovat zápal plic (vlastní zkušenost).
A na Bre?ánka mám jeden dotaz (vím, že jsem s tím už otravná) - ?ím byla o?kovaná?!!! Je to MOC DULEŽITÉ!!!!

n+rýma+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 11:49.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-13, 14:25
xxena: tak jsem bláhov? myslela že si ho vzal dobrovoln?...sem se taky divila:-D
Tak reakce na ?aj: Freya ho vychlastala (doslova!To jsem u ní ješt? nevid?la) skoro ?tvrt hrnku a Kukulín pro koho byl ur?enej?K n?mu p?išel...?uchnul...ud?lal na m? kuku? typu :,,?ím m? to chce otrávit?Tímhle?No fuj!" a šel si po svých o?uchávat rohy kam by hodil bobek:-/Takže mm asi sm?lu:-D
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-13, 15:47
:o) No jo to znám. ?lov?k n?co d?lá pro jednoho tcho?e a vyžere to ten druhý.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-13, 16:45
Jordi: ale já zas byla ráda že Freyušce n?co chutná....a med...to by mohla trochu p?ibrat%-):-)
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-13, 18:08
No já jsem taky byla ráda, že alespo? jeden z nich nic nenamítá. Alespo? vím, co na Froda. otázkou je co dát na kašel Medulce, když med dokáže vyplivat z papuly tak, že ohodí všechno do vzdálenosti 1 m.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Milka (IP)
Datum: 2005-01-13, 19:00
Odkedy Kari zistila, ze existuju caje, tak mi pravidelne kontroluje vsetky salky a hrnce. Zatial vsetky zazrakom prezili pady zo stola. A vtedy ju voda nezaujima. Zaujimave, ze jej chutia len tie caje, co mne. TIe, co mi nechutial bohvieako, odmieta. A vzdy sa tvari nenapadne a v nestrazenom momente mi ukradne sacik od caju. Pijem len bylinkove. Tak potom o ten cajovy sacik bojujeme. Najradsej lipovy, repikovy, prieduskovy (BEZ MATY). A za sirupom proti kaslu Bronchicum sa ide utlct. Davala som jej ho asi tyzden preventivne mini-kvapocku denne, ked som bola chora.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-13, 19:05
Ale jo....oba naši tcho?i chlastaj ?aj...jenže ovocnej a minimáln? slazenej cukrem...po tom by se oba uchlastali:-/%-):-D
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-01-13, 20:07
Naši Valinku k ?aji nepouštíme (teda snažíme se), tak si pak aspo? ukrade pytlík od ?aje a ocumlává ho.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-13, 20:11
Tak naši taky ?aj zbož?ují, našt?stí piju jen ovocný s minimem cukru, takže to jejich ob?asné upití snad nevadí. Šupi jakmile vidí m?j hrne?ek, už se po n?m sápe. A b?da, když ho nechám n?kde dostupný...to je schopen vylézt p?es židli na st?l a upíjet :o)) Nebo když na n?j p?íliš dob?e nedosáhne, tak si ho p?itahuje tlapi?kama a už hrne?ek i shodil, ale našt?stí byl ?aj vlažný a hrnek z?stal celý :o))

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-13, 20:20
Tak to tu ctu az ted..
Bre?ánek: myslim si ze fretka proste nekam strcila cumak.. =o) To holky taky neustale kychaji ale rymou to neni..
To xxena: proboha k cemu celaskon - myslim si ze tim se ti fretka neuzdravila.. To jsou lidsky leky - myslim ze by mohly napachat vic skody nez uzitku - tkaze az ji zas neco budes strkat tak si to rozmysli a radeji behej k vetovi - a nedelej ze sebe lecitele!!
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-01-13, 20:26
souhlasim s Yasmin-lidske leky -jakekoliv by se fretkam meli davat az po porade s vetem - viz poradna matky fretky a tech 23vykricniku pote, co jsem se jen zeptala, zda existuje neco jako fretci paralen.....
...kdo se podiva, tomu dojde ze lidske leky ee
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-13, 21:22
MNo...a nefunguje takhle náhodou Calopet?Já myslela že to je n?co jako lepší Celaskon pro lidi s tím, že tam t?ch vytamín? je víc...jinak Kukulín si ob?as veme pomeran?...v?era jsem mu dala zase kousek a b?hal s ním po celým obýváku a furt klepal hlavou jak to bylo kyselí, ale sn?d to a my se smály:-D
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-13, 21:32
Calo-pet pasta
Vysocekalorický p?ípravek pro psy a ko?ky s obsahem vitamín? a stopových prvk?, taurinu, nenasycených mastných kyselin omega – 3a omega.

CALO-PET pasta umož?uje dodávat ps?m a ko?kám energii v koncentrované form?, d?ležité vitamíny, stopové prvky a aminokyselinu taurin (metabolit aminokyseliny cystein). Taurin je pro ko?ky životn? d?ležitý a jeho nedostatek vede k degenerativnímu poškození sítnice (Area centralis), které se klinicky projevuje snížením ostrosti vid?ní, mydriasou a následným oslepnutím zví?ete. Nedostatek taurinu m?že též zp?sobit kardiomyopathii.
P?íjemná chu? pasty umož?uje dodat energii p?i nechutenství ?i nedostate?ném p?íjmu potravy.
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-13, 21:47
Hele lidi, nemáte n?kdo kontakt na Bre?ánka? Napadla mn? fakt strašná v?c a nedá mi spát - jestli ta fretka dostala rýmu týden po PRVNÍM O?KOVÁNÍ, jen doufám, že to nebyl Canvac. To by totiž mohlo být i tím :o( Jestli n?kdo víte, jak ho sehnat a zjisti, jak je fretce te? a ?ím byla o?kovaná, pomozte mi ho kontaktovat.

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-01-13, 22:52
MF: nemá webmaster logy p?ístup?/aktivit? Ten ?lov?k se objevil jen 2x a není registrovanej, nikdo asi nebude nic v?d?t ...

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-13, 23:30
Ja jsem zjistila jenom ze je to nejspis Lenka :-( Ale uz jsem napsala jednomu serveru, aby mi pomohl s odhalenim kontaktu - no uz vidim jak mi to projde, ale co kdyby... Vic uz bohuzel udelat nemuzu :-(
Avatar

Re: Co na fret?í rýmu???
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-14, 08:55
To asi neprojde. Ale víme, že pracuje ve firm? Messer, která má v republice n?kolik desítek prodejních míst :o(

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist