Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: aneline (IP)
Datum: 2009-09-03, 11:22
Dobrý den, máme doma už rok fre?ulku a v poslední dob? jí ze spodní strany úpln? olysal ocas, má srst jen na vrchu. Neví n?kdo z vás, ?ím by to mohlo být. Baští po?ád stejnou stravu - ko?i?í granule,p?evážn? Purina One,hov?zí maso,ob?as kousek ovoce a h?eší mali?kým kouskem ?okolády, kterou miluje. Moc d?kuji za p?ípadnou odpov?? a radu. Zuzka

srst+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.09. v 16:27.

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-03, 11:50
Purina one není zrovna nejkvalitn?jší strava pro fretku. Není p?e?íjená? Jinak veteriná?..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.09. v 16:27.
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-03, 11:50
tady je stejný problém [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Silvino82 (IP)
Datum: 2009-09-03, 11:53
ahojky my máme stejný problém,dostaly jsme na to takovou vodi?ku takovou bílou,radši jdi k vetovi,jistota je jistota

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: aneline (IP)
Datum: 2009-09-03, 13:10
D?kuji všem, hned odpoledne dojedu k veteriná?ce.
P?eji krásný den a spoustu radosti z vašich fret?ích milá?k? :-)

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-09-03, 19:41
Mám dv? fretky holku a kluka,oba vykastrovaní.Když se nám to stalo poprvé v prvním roce života,tak jsem šílela,co že to chudinky mají za nemoc.Ted už vím,že je to každý rok se opakující proces a ne?eším to.Zhruba n?kdy v ?ervnu jim za?nou línat ocásky,n?kdy už v kv?tnu.Klukovi tedy víc,ten ho má momentáln? úpln? holý.Holka ho má holý zespodu a shora jí prosvítá k?že.N?kdy v ?íjnu za?nou zase osrstovat a v prosinci jsou každý rok jak medv?di.U nás je to tedy každoro?ní letní proces a už se tím nezabývám:-))))

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2009-09-04, 06:42
U nás je to stejný jako u Heretiky. Bobeš (kastrát) má taky každé léto vylysanej ocásek. N?kdy víc, jindy mí?. Te? už za?ínají být na ocásku vid?t ?erný ?upky, takže co nevid?t mu ocásek zase zaroste :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-09-04, 10:40
pinina:p?esn? jak píšeš,n?který rok je to víc jindy mí?,ale je to pokaždý.Taky už nám za?ínají rašit ?upky:-)))))

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-04, 10:42
Žofce po kastraci taky za?al línat ocas, pak byla na rekastraci kv?li poz?stalému vaje?níku a nádoru na n?m a od té doby s ocáskem problém není.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 12:15
Tady k tématu: [www.forum.fretka.sk]
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: aneline (IP)
Datum: 2009-09-04, 12:30
Moc všem d?kuji za rady a informace, i naše veteriná?ka mi ?ekla, že se nemusím znepokojovat, pokud je jinak v pohod?. K t?m granulím - Adélka nám bohužel fret?í granule nechce a z ko?i?ích, které nám byly doporu?eny jí Purina chutná nejvíce.

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-04, 12:37
pokud vím, tak purina má i jiné, kvalitní, granule, než jen ty one, který jsou na tom dost podobn? jako friskies, tedy dost blb?.. a nejde o to, dát fretce to co jí chutná, ale to, co pot?ebuje... žel ty nekvalitní granule jim chutnají víc než kvalitní, jsou ?asto dochucovaé, to ale neznamená, že mi to fretka žere, tak je tím budu cpát...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.09. v 12:38.
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: aneline (IP)
Datum: 2009-09-04, 13:07
Ona t?ch granulí moc nesní, dostává vícemén? denn? hov?zí maso, ovoce a zeleninu - miluje okurky a melouna.

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-04, 13:08
kvalitní granule jsou základ, zbytek je vícemén? jen dopln?k stravy. jak zajistíš, aby v tom masu a zelenin? m?la namíchaný správný obsah živin? nezajistíš..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 13:34
holky pls p?esu?te se se zubama a granulema jinam...toto je o "lysání ocásku"...a? z toho neni bordel :-)
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-05, 14:26
Lysání - pozor! Nech tcho?ítka vyšet?it - hl. ledviny a srdce. U našeho Vendelka to taky tak za?alo a bohužel se na p?í?inu p?išlo pozd?... :o(
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-09-16, 17:43
Ahoj,

chtela jsem se vas, nez s tim pujdu na veterinu, zeptat. Fitch ma problem s ocasem, je to albin, 2,5 roku. Na ocasku pod kuzi se mu tvori cerne kulicky, ktere (nektere z nich) jdou vymacknout. Nektere jdou tezko, jsou schovane uplne pod kuzi, takze se kuze musi propichnout.
Jde i videt, ze ho to svedi, nekdy se tam drbe. Zkousela jsem to mackat, ale boli ho to, je to az do krve. Taky mu z toho zacal lysat ocasek, coz neni divu...

Jinak minuly rok, kdyz to zacinalo jsme s tim byli na veterine a prej zadny parazit to neni, ze to ma jen spinave. Tak jsme to samozrejme myli a myli, ale posledni dobou se to dost zhorsilo a ma tam prave takove cerne tecky.

Setkali jste se s tim nekdo uz?

Diky moc za vsechny rady.

Dada

P.S. Zkusim sem o vikendu hodit fotku

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-16, 18:05
našla jsem jen záv?r [forum.fretka.cz], zkus si najít zbytek, jestli to u vás není n?co podobného.

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Mexta (IP)
Datum: 2009-09-16, 18:13
Dáda
Ahoj, s tímto problémem jsem se v praxi u fretek ješt? nesetkala, ale mohli by to být boláky. Neváhej a zajdi ke kvalifikovánému vetovi. Jestli ti tv?j veteriná? ?ekl jenom, že to paraziti nejsou a nic víc, tak podle m? nemá dostatek informací. Doporu?uji zajít k jinému vetovi, který odebere vzorek a zjistí o co jde, co je toho p?í?inou a jak to lé?it. Seznam doporu?ených veteriná?u od chovatel? a p?íznivc? fretek najdeš na [forum.fretka.cz] . Jde p?ece jen o zdraví tvé fretky, tak neváhej a neprodlužuj to. M?že dojít k zhoršení nebo nedej bože k ?mrtí fretky. Nemusí to být nic vážného, ale z toho co píšeš to tvojí fretku ur?it? hodn? bolí. Jistota je jistota.

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-16, 19:55
...netuším o co by mohlo jít...napaj mne zas paraziti. D?lali vloni st?r z kúže a z n?ho rozbor?
Avatar

Re: Lysání ocasu
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2009-09-18, 15:19
dáda:

nás to te? trápí taky, náš vet nám ?ekl že jsou to ucpaný mazová žlázky. dostali jsme na to speciální šampon a koupeme ocásek.

Ale vet by m?l ud?lat i seškrab jestli tam nejsou ty paraziti.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist