Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 10:04
Založila jsem si vlastní vlákno abych zbyte?n? nerozkafrávala "Blbost" Takže Charlín - nalezenec v?ku neur?itého odhadem 4 roky, v?era mu byl vyoperován nádor asi mastocystom, ?ekám co ukáže histo. fre?ák je v po?ádku b?há, jí, pije, ??rá, kaká. Odpoledne se jdeme ukázat na kontrolu. jediné co m? trochu ni?í je že si chce neustále olizovat ránu, což po kastraci v?bec ned?lal má sice košilku ale ta mu zase brání v ??rání - nebo spíš si ji vždycky po??rá takže mu je neustále m?ním i když díky bohu že ??rá protože nádor byl velmi blízko u pindíka a Dr. m? varoval že pokud to utiskovalo mo?ovou trubici a mohlo dojít k poškození nemusí to dopadnout dob?e. Máte n?kdo tipy? A také na onkology. na AA vet si zavolám a po?ítám že budu kontaktovat Dr. Jekla ale pokud má n?kdo osobní zkušenost budu vd??ná. Díky



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Hanca dne 24.06. v 17:35.

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-24, 10:14
tip nemám, jen dál držím palce a dávám sem odkaz na za?átek vaší malé soukromé "války" s nádorem - [forum.fretka.cz]

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-24, 10:16
Hani, Johanka už to psala, Bea chodila k Chyld? a fre?ulík je z toho venku :-)
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 10:33
Zavolám jim asi všem a zeptám se na názor až budu v?d?t co to je i když se p?iznám že Chylda mi moc nesedí, m?la jsem s ní slušnej výstup kv?li psovi a od té doby jí nev??ím. Nicmén? zdraví zví?ete je mi p?edn?jší. Nevíte co s tou po?uranou košilkou? Sundat se jí bojím protože to zkouší olizovat ale to že je to o?uraný se mi taky nelíbí - holky to mají jednodušší :o))) Díky za tipy

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-24, 11:02
hanca,
asi bych nechodila k vetovi, ke kterému nemám d?v?ru.
takhle jsem se kdysi "rozešla" s místní veterinou, po x letech, kdy jsem tam chodila se psem a byla vždy max. spokojená. jenže pak pan doktor nerozdejchal, že mu "radím", ?ím by nem?l o?kovat fretku (canvac) a když trval na svém, o?kování jsem odmítla. tehdy jsme se slušn? chytli a od tý doby jsem tam nešla, nem?žu chodit k vetovi, kterýmu nev??ím.
stejn? tak jsem už vym?nila i doktora pro sebe nebo svoje d?ti. odborník je d?ležitej, ale d?v?ra taky a hodn?. a v praze budeš mít ur?it? možností víc než jen chyldu, se kterou ses pohádala, to nemá cenu lámat... kdyby to - nedejbože - špatn? dopadlo, budeš si vy?ítat, že "kdybych šla jinam, já to v?d?la...!"
no zvaž to dob?e, a? se zas netlu?eš do hlavy vedle ve vlákn? :o)

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-06-24, 11:09
Hanco, kdybys mu tu košilku na chvíli sundala, zkouší si to i tak lízat? Jestli ho to t?eba nem?že pod tou košilkou sv?dit...
Jouda m?l bouli na krku a po operaci jsme mu to nemohli ani lepit, protože mu to nedrželo. Tak jsme to nechali bejt. Nedrbal si to (toho jsme se báli nejvíc, m?l to pod uchem) a nijak si toho nevšímal.. ale tam si to ani olizovat nemohl :-/
Tak t?eba kdybys mu to sundala, nechá si to bejt???
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 11:18
Práv? že nenechá jakmile mu košilku m?ním hned to zkouší lízat, zkouší to i p?es košilku ale to mu našt?stí nejde , už se zkouší i svlíkat had jeden chlupatá! A když do ní ud?lám douru tak jí hned p?i?inliv? drbe dál aby se dostal k rán?.

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-06-24, 12:04
Hanco, tak to nevim... :( asi jenom t?ch pár dní, co bude mít stehy vydržet, no...
Já vim, že když Meggie byla po kastraci, tak taky m?la na sob? návlek. B?hem asi tak 2 minut si ho sundala, pak znova, zase znova... a nakonec jsme jí ho už nedávali. Jedna svorka (m?la takový ty svorky, stehy jenom vnit?ní) jí vypadla nebo si jí vydrápla, ale jinak si to práv? nechávala bejt, ale nesm?la na tom mít návlek, nebo náplast. To ji pak hrozn? štvalo a dráždilo :-/
Tak snad to t?ch pár dní vydržíte... pak už to bude fajn :)
A držíme palce, a? je všechno OK...
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 12:51
Vzhledem k velikost nádoru bylo i opera?ní pole dost velké takže se použily klasické stehy. Asi mi nic jinýho nezbyde než to n?jak p?eklepat. D?lá mi ale starosti to po?urávání aby se rána n?jak nezanítila, p?emýšlím o n?jaké bylince na omývání nebo tak n??em ale nejd?ív se zeptám Dr.

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-24, 13:08
Na omývání ran, i poopera?ních, jsem užívala s úsp?chem Betadinu. Zeptej se veta, jestli m?žeš -
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-06-24, 13:17
Asi tak, Betadine... ale ur?it? je dobrý všechno konzultovat...
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-24, 13:20
Tu Betadynu mi na omývání rány radil vet z?edit vodou, aby mn?la barvu ko?aku. Prý ne?ed?ná mov vysušuje....
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-06-24, 13:51
No to ?edit ur?it?.... ne?ed?ná m?že i podráždit, ne??? My ji ?edili, když bylo pot?eba...
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 14:01
Betadinu mám doma ale radši se ho zeptám, zatím má na rán? takový ten st?íbrný cosi co te? honem nevím jak se to jmenuje

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-06-24, 14:19
Ahoj Hani, Betadinu bych nedávala, je na bázi jodu a do ?erstvé rány by to asi nebylo to nej nej. Pokud ho pot?ebuješ omýt, ud?lala bych to hypermanganem na?ed?ným na r?žovo p?eva?enou voudou. Nejen že desinfikuje, ale i mírn? zasouší, takže by vám rána nem?la hnisat. Jinak ješt? ke košilce. U mého veta jsem si koupila reservní návleky z Prubanu, po zašpin?ní jsem mu dala ?istý a špinavý jsem p?emáchla abych m?la zase na p?evle?ení. Fretky košilky nesnášejí, Král to ?eší tím, že na ránu p?iloží tampony s desinfekcí a p?ešije je kožní ?asou, takže zví?e nemusí mít obvaz. Za t?i dny ?asu"vypárá", a rána už je srostlá, taže obvaz není pot?eba.

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-24, 14:34
Taky je dobrý na omývání ran odvar z ?epíku.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 15:24
Díky Johano to jsem si nemohla vzpomenout jak se ta rostlina jmenuje :o)))

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-24, 15:46
Hanco,
jak pohlídat ránu asi nepom?žu :-(
ale posílám Ti p?eklad ?lánku na téma mastocytom fretek:

Mastocytom (Dr. Brown)
Mastocytom by Dr. Susan A. Brown, DVM – Midwest veterinární nemocnice (ptáci a exoti)

Mastocytom bývá spat?en u mnoha živo?išných druh? zahrnujících (psy, ko?ky, kon?, dobytka a lidí). Mastocytom m?že mít mnoho názv?, ale všechny myslí to samé: mastocytom, mastocytóza, masocytosarkom. Mastocyty jsou typy bun?k, které jsou spojené s imunitním systémem a jsou nalézány v t?le v r?zných místech jako nap?íklad: kostní d?e?, lymfatické orgány, tkán? spojené se sliznicí respira?ní a trávicí soustavy. Mastocyty aktivn? spolupracují na imunitní reakci proti „cizími“ substancemi. Uvnit? bu?ky mastocytu jsou granule obsahující chemické substance histamin, sirotinin, prostaglandiny a další které p?sobí v lokální protizán?tlivé reakci, která napomáhá likvidaci cizích substancí, které vstoupily do t?la.
P?vod mastocytomu (jeho vzniku a r?stu) u fretek je neznámý. Je to velmi b?žný kožní nádor fretek, v?tšinou se vyskytující u zví?at starším t?í let. Nádor ?asto vypadá jako vyvýšené „tla?ítko, knoflí?ek“. Velikost m?že být malá 1/8 palce (palec 2,54) až jeden palec a více. V n?kterých p?ípadech se m?že ukázat vyvýšená difúzní za?ervenalá oblast, která m?že být v?tší než jeden palec v pr?m?ru. Velikost se m?že m?nit a mohou se objevit i menší tumorky, které se objevují p?echodn?. Z d?vodu vylu?ování histaminu z t?chto bun?k, m?že být zp?sobeno intensivní sv?d?ní, n?které tumory mohou být ulcerované nebo lehce vyklenují nad povrch.
Mastocytom m?že být nalezen kdekoli na fret?ím t?l? ale nejtypi?t?jší je výskyt na trupu. Také je nalézán na prstech, o?ních ví?kách a na ocase. V?tšinou jsou u fretek benigní (znamená, že se nerozši?ují do jiných orgán? v t?le), ale výjime?n? lze spat?it maligní forma,která metastazuje do sleziny, jater a plic. Tumor se v?tšinou vyskytuje ve skupin? od jednoho do t?í výskyt? na t?le.
Lé?ba obsahuje vyjmutí tumoru co nejd?íve je to možné kv?li prevenci metastází.
Doporu?ujeme poslání tumoru na patologické vyšet?ení. Protože finální diagnóza lze vy?knout až po mikroskopickém vyšet?ení. Mikroskopické vyšet?ení nám m?že rovn?ž podat informaci jak moc je tumor benigní ?i maligní a jaká další lé?ba by m?la být nezbytná. Autor nevid?l výskyt mastocytomu v míst?, odkud byl vyjmut.
Doporu?uji jako obecné pravidlo, aby všechny boule i bulky byly promptn? vyjmuty, protože jsou rovn?ž náchylné ke vzniku zhoubného nádoru všech typ?. Doporu?uji s každou fretkou t?í let chodit každý p?l rok na kontroly.

Zdroj následující ?lánku: vydán: leden/únor 1994 „Off the Paw“ oficiální zprávy nejv?tší Chicago fret?í asociace.

Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-24, 16:23
Díky moc za informace te? jen doufat že to nebude maligní forma. Ale trochu m? to uklidnilo.

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-24, 20:48
Hani,když s tím pujdeš za Jeklem, a nedopadne to dob?e,nikdo jiný by to líp ne?ešil.Když pujdeš jinam, budeš si vy?ítat,že jsi nešla k Jeklovi. Ted máme s ním s Pavlou zkušenosti ?erstvý -i s t?ma nádorama , m?žeme porovnat s jinými vety a ?eknu ti,je? tam budeš nadšená.
Z Prahy je Brno dostupný docela dob?e,co mám ?íkat já,4 hodiny , hr?za.
Dneska jsme byla s Bobi na kontrole,tady a moje vetky nás taak chválily, za prvé,že jsme byli u n?ho a za drzhý,jak je Bobinka krásná a p?kná. A to jsem si fakt jednu chvíli myslela, že to holka nerozdejchá.

Jinak Betadina se má nejlépe ?edit fyzákem na otev?ený rány, t?etina Betadiny,a dv? t?etiny fyzáku.Tím jsme vyplachovali Rudovi ty otev?ený abscesy a bylo to perfektní. Nepálilo ho to,a fungovalo to.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,akuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-06-24, 23:11
Hanco, dnes jsme se vrátili od Jekla, doporu?uju jet jen tam!!!Jinde to jsou zbyte?n? vyhozené peníze a fretku tam nezachrání. V Brn? ud?lají komplet vyšet?ení a ?eknou Vám narovinu, jak jste na tom a ty všechny p?ístroje co tam mají a co jsou schopni ud?lat...Dneska jsem zírala...Sice bych byla radši, kdyby mi ?ekli lepší zprávy...bohužel...ale ty 4 hodiny v aut? za to stály! I za ty špatné zprávy...Kone?n? vím, co naší fretce je :-(

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-25, 12:26
Až budu mít výsledky histolky tak mu minimáln? budu volat a zkusím se s ním domluvit problém je spíš v tom že jsem nastoupila do nové práce a i když jsou tu vcelku chápaví pro mé uchylky tak p?eci jenom tu mám pravidelnou pracovní dobu což jsem v minulé práci nem?la že :o))) ale mám v plánu tam vyslat v p?ípad? nouze drahouška. Zatím vše vypadá dob?e rána je ?istá tcho? se cpe jak nezav?enej - pá? je samoz?ejm? rozmazlován do nep?í?etna, druhý konec také funguje jak má tak snad to bude OK

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-06-25, 14:44
Tak držím palce, a? je fre?ule už jen a jen zdravá :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-25, 23:03
Hanco,
v Tvém p?ípad? bude rozhodující výsedek z histologie.
Jestli budeš chtít, pošli mi ho,já se na to podívám. N?jaké mastocytomy fretek už jsem hodnotila...
V?tšinou se z této zprávy dá "vy?íst" i další prognóza.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-26, 10:00
Pokud ti to nebude vadit tak ti je pošlu. Zatím se zdá že je Charlín v pohod?, dokonce už nechává i tu ránu na pokoji ale po?ád ho radši kontrolujeme.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-27, 20:30
Zdravím všechny s novými informacemi z bojišt? - Charlín se zdá být v poho jen je víc spavý - dostává antibiotika tak je to možná tím, zato Kikina brzo dostane Diazepam je úpln? vedle že Charles spí n?kde jinde než u ní a ce?é dny i noci "zu?í" mlátí do klece kouše dráty a sy?í jak papi?ák, dneska jsem jí pustila do pokoje aby se podívala že Charles je doma a nic se mu ned?je a to byl tanec! Pokoušela se ho odtáhnout i s klecí, scéna jak z Romea a Julie už vím kde bral Shakespeare inspiraci! Charles se nadále snaží nenápadn? olizovat b?icho ale zatím rána vypadá p?kn? a dob?e se hojí, kéž by to skon?ilo vytažením steh?!

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-27, 20:35
Kolik je Charlínkovi?
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-28, 20:39
Je to nalezenec takže pouze odhadem 4 roky, ke m? se dostal od souseda, který ho našel v lese asi tam byl dost dlouho byl hubený smrd?l úpln? hrozn? a m?l zp?erážené prstíky u pacek - dva má dodnes k?ivé ale to mu nijak nevadí - zlobí po?ád stejn?. Podle tvých informací je úpln? ideální kandidát na tento nádor:o((((

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-28, 22:01
No, já jsem se spíš ptala kv?li srdí?ku. Tím v?k?m už je taky kandidát na srdí?ko... Myslím tím kardiomyopatii. Už je te? lepší? Myslím živ?jší...?
Jestli by se nelepšila ta v?tší spavost asi by to cht?lo se na to podívat. Mohlo se mu to "zhoršit" tou narkózou a te? se to projevuje. Jaký byl p?ed tou operací, normální živá freta? Žádná v?tší spavost nebo nezájem o okolí?

o kardiomaopatii zde:
[forum.fretka.cz]


Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 11:27
Na srdce ho nechávám vyšet?ovat - oba - každého p?l roku a oba jsou v po?ádku. On nikdy nebyl moc ak?ní ale v?era docela ?ádili. Spíš je asi neš?stnej že nem?žou být pohromad? s Kik?ou.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist