co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Martin (IP)
Datum: 2004-12-26, 00:45
Mám fretku. Je jí n?co p?es rok ale já jí mám n?co p?es m?síc. Neni zvyklá na lidi protože s nimy prý nem?la tak velký kontakt. V?bec neleze ven z klece. Hrozn? se m? bojí. A když se k ní p?iblížim tak m? chce kousnout.
Když s ní jdu ven (na kšírách) tak na m? leze jako na nohy, tak ji vezmu do ruky a ona hned chce zase na zem tak jí dám nazem ale v?tšinou m? p?i tom kousne (p?i tom když jí beru ze zem?) a když jí poustim doma v pokoji a já jsem blízko tak ?asto sy?í a prská a vyráží na m?. Co s ní? Pora?t? prosim.
M?žu jí nák zkrotit, ocho?it nebo z?stane takhle divokáK? P?edem d?kuji za odpov?di

vých+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:41.

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-26, 01:24
Jestli se zm?ní, nebo bude taková se ?íci s p?esností nedá. Já bych ti doporu?ila jít na v?c s pamlskem a dobrým papáním. Ona musí pochopit, že TY JSI TADY TEN KDO DÁVÁ PAPÁNÍ. Ur?it? se vyvarovat situací, kdy se lekne. Nap?íklad když se k ní chceš p?iblížit, dej ji to n?jak v?dom? najevo. Aby v?d?la, že k ní jdeš. Myslím, že je to výsledek špatné socializace, ale dobrým a laskavým p?ístupen jdou d?lat divy.

Asi to bude n?jaký ?as trvat, takže se nediv, když se výsledek hned tak nedostaví. M?j trp?livost a uplácej ji.

Budu držet pale?ky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:31.
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-12-26, 11:15
Souhlasím s Jordi, zkus jí, Martine, uplácet n?jakými pamlsky a v?bec jídlem. A ur?it? to p?jde hodn? pomalu, když už je tak "stará", ale myslím, že to p?jde.
Taky držím palce.

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2004-12-26, 12:02
Ahoj. Když jsme si p?ivezli FErdu tak m? dvakrát pokousal do krve. Hned druhý den jsme koupili piškoty a uplácela jsem a uplácela. Piškoty zabraly dokonale a už ve?er u m? chvilinku vydržel (jen chvilku). Ale po?ádn? si na doteky zvykl až po delší dob?. uplácej uplácej. LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM. hlavn? u fretek.

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: baronka (IP)
Datum: 2004-12-26, 13:13
Ahoj Martine, budeš musie? ma? velmi vela trpezlivosti. My sme si kúpili Kiru zo zverimexu. Tam nám povedali, že má tri mesiace, ?o je ešte celkom vhodná doba na odber a dá sa podstatne rýchlo fretulka ocho?i?. Lenže ke? nám do dvoch týžd?ov dostala ruju, pochopila som, že tri mesiace ur?ite nemá. Velmi kúsala, bola plachá, bála sa všetkého a bola velmi agresívna. Poviem ti pravdu, aj som sa jej bála. No potom sme ju pomali?ky za?ali krmi? z ruky a ke? sme ju chceli chyti?, tak sme sa museli pripravi? na to, že nás dokúše. Trvalo to vyše mesiaca, kým pochopila, že jej nechceme ublíži? a že jej bude u nás naozaj dobre. Dosiahli sme to presne tým krmením z ruky, pamlskami a budeš musie? by? na nu velmi milý. Ur?ite skôr ?i neskôr pochopí, že sa bude ma? u vás fajn. Držím palce a hodne trpezlivosti. Uvidíš, že ti to tvoja fretulka dvojnásobne oplatí. Kira by sa len maznala, necháva sa hladka? a je ako cukrí?ek. Zato Sendy, (jej dcéra, ktorú sme si nechali) nám to všetko vynahradzuje. Ale ona je ešte bábätko, má na to nárok. :-)))
Takže hodne zdaru!!!
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: cyber_angels (IP)
Datum: 2004-12-26, 13:17
Tady jde ale o to,ze Megan bydlela v Liberci a byla zvykla byt venku ve vybehu s dalsima 3 fretkama,pani ji davala pryc a tak jsem ji koupila Martinovi jako darek k svatku,taky jestli nejde o nejakej sok. Je pravda ze jsem mu radila jak ji ochocit a to tim ze kdyz muj Matysek me hodne mkousal ze sem ho placla,udajne ji placl a od ty doby se ho tolik boji.ale je pravda ze sem ho taky uplacela masickama a jinejma dobrutkama a ted je to moje zlato nejhodnejsi ze vsech))[/url][/img]

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Jana.B (IP)
Datum: 2004-12-26, 14:02
I?e jsem psala, že neznám úplatek piškotama, když jsme si Jessiku p?inesli domu, byla celá rodina pokousaná do krve. Po n?jakém ?ase (asi 1O dní) jsem se odvážila ji dát pamlsek z ruky. M?la jsem v?tší strach než ona. Sn?dla ho, ale neopomenula m? na záv?r kousnou. Zm?nilo se to až když byla jako by po porodu - falešná b?ezost. To m? vyložen? adoptovala a ze m? se stala klokaní máma. Frete?ku naustále pod tri?kem na b?iše. V té dob? jsem si ji nejvíce užila. Nikdo z rodiny se ke m? nesm?l na dlouho p?iblížit. A já jsem nesm?la bez ni ud?lat ani krok i do vany za mnou skákala. Ale i te? se k ostatním ?len?m rodiny nic nezm?nilo-kouše dál. Syn si na hraní s ní bere lyža?ské rukavice.Protože m? p?ijímá, je to bohužel jenom jedna osoba, kterou frete?ka p?ijme.Omyl - ješt? našeho labradora. Od n?j se nechá i olizovat.Pro? nebere ostatní - je mi záhadou. Od muže si vezme pamlsek,ale kousne ho.

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-26, 20:53
To JanaB: Obecn? dost ?asto platí, že fretka toleruje jen nejbližší lidi. Tady se m?žeš do?íst spousty d?kaz? o tom, jak fretky koušou p?íbuzné, hlavn? tchýn? a podobn?. :o) Nic proti nim nemají, ale hold je neberou jako svou rodinu. Pro n? je to n?kdo sice známý, ale v podstat? cizí. A to, že se upne jen na jednu osobu, je také ?asté, pokud m?la v d?ív?jší dob? špatné zkušenosti. Tohle se asi hold nezm?ní. Pokud je ochotná tolerovat jen jednu osobu, pravd?podobn? sv?j názor o moc nezm?ní. Samoz?ejm? to nemusí být kone?ný verdikt, ale pokud se to n?jak upraví, nebude to rozhodn? za m?síc.

To cyber_angels: Pokud byla zvyklá na další fretky, mohlo by jít o šok. Možná by nebylo od v?ci ji na jaro po?ídit kamarádku. Nejspíš je jí smutno. Zm?na prost?edí, absolutn? cizí lidé a navíc odtržení od toho, co bylo pro ní z?ejm? d?ležité - fret?í spole?nost. Ur?it? je vystrašená protože prožila v tak krátké dob? tolik zm?n.
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: cyber_angels (IP)
Datum: 2004-12-26, 21:32
Jordi: ja si taky myslim ze je to tim,ja kdyz sem ji vezla k martinovi tak se chtela kamaradit s mym matyskem kterej na ni kvokal ale pak se me prestala libit a vyjizdel po ni,nevim jestli to je tou kastraci ale je to mozny, my jsme spis uvazovaly jestli by ji nepomohlo ji necha na jare pripustit s nejakym sameckem))myslite ze by to bylo taky reseni?i kdyz nevim jestli by kamaradka byla dobra protoze Martin ma male sourozence a bydli v panelaku.a jde taky asi o rodice.ale ty mladata bysme chtely urcite dokonce i Ene bydli kousk ode me a rikala ze ma kamaradku ktera ma nekastrovaneho samecka takze eventualne jeho bysme mohli s ni dat dohromady a nebo vim o albinovi v liberci.jakej mate na to nazor vy?

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-26, 21:44
No, jeste me tak napadlo, ze kousajici fretka, bojici se sveho majitele a majitel fretky (at uz opravnene nebo ne), neni uplne ve stavu uzit si prochazky na ksirach - je tam spousta dalsich rusivych prvku (zvedavi lide, psi, pachy, neco, co fretka nema rada (Cvokie se treba boji projizdejicich aut, ac v aute jezdi rada), prochazky bych nechala na pozdeji... Navic je zima, fretky jsou spavejsi, takze si myslim, ze i nejaka probihacka kazdy den doma by to mohla spravit...Co nabidnout - mlsky, mozna i (pokud na to je prostor) techniku "Ja se bavim, tebe si nevsimam" - ja lehala na gauci u televize nebo skript, Cvokina byla mala, nevyskocila, ale videla, ze ja ji nepotrebuju a ona nema co delat - ocuchala pokoj, potahala boty a nic. A ja si debuzirovala, fretku ignorovala..Zacala se lisat, vzala jsem ji k sobe na gauc, hladila ji, podelila se o banan...kdyz zacala byt kousava, smetla jsem ji z gauce a nasledovala ignorace...a zase a znovu... To me jen tak napadlo, u me to fungovalo.
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-26, 22:10
Je pravda, že když jsem donesla Froda ze zverimexu, ohán?l se po ruce a tak jsem ho vypustila a nechala a? si d?lá co chce. Jenže on se ohán?l jen proto, že se ho prodava?ka bála a krmila ho vždy stylem, že mu podala rukavice aby se do nich zakousl a potom mu dala do klece žrádlo a zase ho zav?ela. Nešahala jsem na n?j a první dva dny ho lovila stylem té prodava?ky. Jakmile ucítil koženou rukavici, už na ní visel. Ale potom jsem se ho nebála a když si m? o?ichal, a zjistil že už m?že b?hat a má dostatek papání, tak se nechal i brát do rukou. Potom nastala výchova a odnau?ování kousání.

No jo, ale to vždy šlo o mladé fretky. Pokud jde o dosp?lou a k tomu málo socializovanou, ... vid?la bych to na dlouhou tra? a hódn? velký kopec trp?livosti. A ur?it? bych zvažovala po?ízení fre?átka. S takovou fretkou si moc neužijete a spole?nost té druhé fretky ona jist? uvítá, protože to jak se zdá, bylo pro ní to nejobvyklejší.
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-12-27, 15:32
Rozhodne bych zusila jit na ni s nejakou pastou.. Priznavam se ze sem toho moc necetla - ale co si myslim ze pripustit ji se samcem to ROZHODNE nevyresi. Hodne samic si sve mlade hlida (i kdyz by driv vubec sveho majitele nekously - pri mladych nevahaj) tudiz by to u tehle bylo jeste horsi.. Musi ji ukazat ze ji nechce ublizit.. Davat jidlo z ruky, zadne prudke pohyby - kdyz beha jen tak u ni sedet, nehonit ji, jinak bych ji ale brala do naruce a hladila a hladila - u fretaka mi to pomohlo - sice nebyl u me natolik dlouho ale tohle ho uklidnilo. Hodne sem se s nim mazlila a davala mu mlsky..
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2004-12-27, 21:30
tak dneska jsem byla u Martina se na megan podivat a bala se i me zalejza do rukavu co ma v kleci ale kdyz sem ji nabidla masicko tak si ho vzala jen jednou a po druhy ne,jako druhej kus za to muj matysek by urcite uz po nem skocil a shromazdoval by si co nejvic toho.je kazdopadne hodne zvlastni
Avatar

Re: co s ni?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-12-27, 23:03
Jo chce to na ni opatrne a pomalu - jako u divokeho zvirete.. Ona se to urcite nauci, jen to chce vydrzet..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:09.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist