V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Breyny (IP)
Datum: 2009-05-19, 09:05
Jaký v?k má vaše nejstarší fretka? Poci?ujete n?jak vyšší v?k? N?jaké zm?ny?

D?lala jsem si menší propo?et fretek, které nás již opustili a vyššího v?ku se dožívá opravdu velmi malé procento. Nebylo by na škodu, n?co takového i zve?ejnit. Nebo už to n?kde je a nevšimla jsem si?

z+v?k+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.07. v 01:21.

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-19, 09:37
Mám fre?áka, je mu 5 let, žádné náznaky stárnutí a nemocí na n?m nejsou vid?t.

P?ed púl rokem d?laná komplet biochemie a hematologie, všechny hodnoty v normn?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.05. v 11:20.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-05-19, 10:00
Dv? sami?ky, šest let, mám pocit, že jsou p?i h?e mín? ak?ní než zamlada a jsou spav?jší a mazliv?jší. Fre?ák nalezenec, 7-8 let, neb?há, jen pochází, kostnatá záde?ka, nafouklé b?íško - jako starej d?dek.Hodn? spí, rád i v náru?i, dost žere.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-05-19, 10:07
Moje nejstarší fre?ulka Rodynka bude mít v srpnu 5 let. Je akorát šedivou?ká, zešediv?la b?hem asi roku, je po?ád hravá, jak v pubert? :-), a taky je mazliv?jší. Zdravotní problémy související s v?kem nemá, te? jí akorát vylezla pipka, tak jsme byli u paní doktorky Chylíkové a vypadá to na zbytky vaje?ník? v t?le :-(, ale to opravdu nesouvisí s v?kem.

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 11:16
Já mám nalezence takže jen odhadem:

?enda 7 let
Kuba 6 let
Ferenc 5let
Artuš 4 roky
Viktor 3 roky
Jení?ek 2 roky (to vím p?esn?)

Co se týká zdravotního stavu tak,
Kuba už rok na prednisonu 1,25 mg obden (za?al na 0,5 denn?). Má lymfosarkom (než jsme to zjistili, byla skoro rok mén? hrav?jší a když za?al být apatický, šli jsme na veterinu,jiné problémy než apatii a trochu hubnutí nem?l, zjistili zv?tšené uzliny po t?le a mnohonásobn? zv?tšenou slezinu na sonu -UZ). Po prednisonu se b?hem dvou dn? strašn? zvednul, za?al si hrát a zatím funguje bezvadn?. ob?as pšíká a je náchyln?jší k našim virózám jak bere ten prednison).
?enda - asi dva m?síce na prednisonu (0,5 mg denn?). má to samé co Kuba, akorát trochu horší nález v krvi, jinak slezina obrovská, ale periferní uzlinymoc zv?tšené nejsou). poprednisonu do týdne zlepšení.
S obouma chodíme napraqvidelné kontroly - odb?ry krve (krevní obraz, nát?r, plus biochemie) a na kontrolní sona.

Ferenc - p?ed pár m?síci zjišt?na cysta v k??e levé ledviny. trochu mikroskopicky krev v mo?i jinak všechny výsledky z krve a sono ok.
Je bezp?íznakový, lítá, žere. Jediné co m? trápí jsou jakésy "záškuby" které má denn?. Je to takový nenápadný, kdybych ho nesledoval, tak si toho ani nevšimnu. Za?íná to v hrudníku a pak to jde na p?ední nohy. Jeden záškub trvá tak sekundu.
Asi ho nechám dovyšet?it u Jekla v Brn?.

Další fre?áci - Artuš, Viktor a Jení?ek jsou bezproblémový, nikdy jim nic nebylo, fuj , fuj... :-)



Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Breyny (IP)
Datum: 2009-05-19, 11:22
Teda Pavlo klobouk dol?. Já mám 6-ti letého. Zatím na n?m nic nepozoruji až na noži?ku, kterou si trochu p?išlapává, ale to už jsme ?ešili s doktorkou. Bohužel se to m?že zhoršovat. Mám jen strach, že n?co na n?m p?ehlédnu a pak už m?že být pozd?. Proto také toto téma. Nechci myslet na nejhorší, ale chci být p?ipravená.

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 11:27
Já mám takovou zkušenost, že od p?ti let to za?ne... N?co se n?kde vyklube, jde o to co to je a hlavn?, jít k veteriná?i, který umí fretky.
Fretky mají tak specifické nemoci v?etn? specifického pr?b?hu a lé?by, že se to prost? extrapolovat z ko?ek a ps? nedá :-(

Každopádn?, m? když se n?co nezdá (apatie, nechutenství) u fre?áka nad p?t let, tak jdeme na vyšet?ení...

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 11:35
Jo, a taky jsem hodn? úskostlivá s jídlem.
Mají senior granule (Totally Ferret od Bosch - od p?ti let v?ku) a pravideln?, ale s citem (dá se to p?edávkovat) multivitaminy, ob?as trochu calopetky, rekonvalescentu a na bezoáry maltsoft.
Na chu? dostávají ráno a ve?er paštiku pro fretky od Vitacraftu. Ob?as ku?ecí šunku,mozarelu a va?ené ku?ecí. Minimáln? kus raj?ete, okurky a ješt? minimáln?ji banána ?i melouna. Cukry se snažím tém?? nedávat (kv?li inzulinomu).

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-19, 12:22
Breyny - já mam dva kluky brášky, v b?eznu jim byly t?i roky. Pak dv? hol?i?ky - 2,5 roku a 1 rok. Z vlastní zkušenosti vím, že cokoliv se mi nezdá, rychle na veterinu.. Nap?. v?era - bylo mi divný, že m? všechny fre?ule na léto zhubli, jen Pí?a po?ád nic. Tak jsme šli na veterinu a ejhle - zjistili mu n?co v b?íšku, co tam nemá být.. Jinak bez lé?by všichni, žádné problémy..
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-05-19, 13:11
Breyny, já s timhle moc neposloužim, máme mla?ochy, holku a kluka, kterejm jsou 3 roky, pak jednoho nalezence, cca 2 roky a pak t?i lo?ský smrá?ata... Ten t?íletej kluk byl jako mladší hroznej hypochondr, ale te? s tim n?jak p?estal.
A jeden fre?á?ek nám um?el v 8 m?sících, m?l lymfosarkom.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: raki (IP)
Datum: 2009-05-19, 13:57
Já mám dva nalezence, v?k u obou odhadem 5-6 let.

Fredymu loni na preventivní prohlídce zjistili šelest na srdci, rentgen odhalil zv?tšené srdce a vodu na plících. Od té doby bere jednou za dva dny Enap a chodíme každé 3 m?síce na kontrolu. Každý p?lrok kontrolní rentgen.
Energie má po?ád na rozdávání a nikdy na n?m nebylo vid?t, že mu n?co je.

Gedgitku mám dva roky a skoro celou dobu má n?jaké zdravotní problémy. Loni za?ala mít problémy se srstí, neustále se škrabala a vypelichaly jí zádí?ka. Hubla a po?ád spala. D?lali jí všechny možný vyšet?ení. St?ry z k?že, svrab, krev, nadledvinky - všechno bylo v po?ádku. Nakonec pomohl až prednison (p?tina jednou za dva dny). V zim? dokonce zarostla. Za?átkem roku jsme prednison vysadili. V b?eznu se jí ud?lala na zadní noži?ce bouli?ka. Byl to lymfom. Ten ji operativn? odstranili a te? bere 1/2 prednisonu 2 krát denn?. Je te? mnohem živ?jší a veselejší. Zdá se mi, že i víc jí, ale s váhou po?ád n?jak bojujeme. Na poslední kontrole m?la jenom 520 gram?.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-19, 15:01
Ja mam nejstarsi dve 5ti lete samicky. Ta jedna je hodne spava. Trochu se probehne a hned se jde zachumlat do sve deky. Je taky hubena, pritom neustale neco zebra :) a ma nekvalitni srst. Preventivky zatim byly vzdy ok.
Ta druha je starsi, ale vypada na dva, taky se tak chova. U ni byla nalezena cysta.

Jinak teda Martina ma pravdu, stacilo pokracovat v nejakem starem vlakne, je jich tu opravdu dost..

Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: mezáro (IP)
Datum: 2009-07-09, 23:27
Dobrý ve?er,
m?li jsme fretku,která po 4 letech zem?ela a hned jsme po?ídili novou.Nyní nám asi odchází...,je ji uctyhodných 8 rok? a 2m?síce.

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-09, 23:40
mezáro: když se fretka dožije v pohod? p?ez 8 let, tak to je úctyhodný v?k! Ale v tomto v?ku je fretka už opravdu stará. Je mi líto, že "asi odchází" ale vzhledem k v?ku je to asi žel už na p?írod?.
Držím palce, a? si tvá fretka ješt? požije hodn? hezkých chvil.
Kéž by se múj fre?ák takovéhoto v?ku dožil!
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-10, 09:55
Ja mam 5 rocnu samicu, zatial v pohode.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Breyny (IP)
Datum: 2009-07-10, 10:02
Mezáro to je m? líto, ale opravdu p?es 8 let .. klobouk dol?. Má u??it? krásný život :) Ten m?j m?l te? 6. Pohubnul, ale to je normální. Baští bez problém?, ská?e jako za mlada i když zadní noži?ky už tak neslouží jako kdysi. Ale na to jsem byla veteriná?em upozorn?na :( M?že se to i zhoršovat. M?la jsem i sami?ku, ale ta odešla po dvou letech. Nevím pro?, ale nem?la jsem tu sílu ji nechat veteriná??m aby to zjistili. Prost? jsem se s tím smí?ila i když t?žce. Držím pale?ky aby to byl jen planý poplach :)

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2009-07-10, 11:11
Naší Niki bylo letos v dubnu 6 let, loni v lét? jí objevili lymfom, prod?lala 4 x chemoterapii, te´d je na Prednisonu - 1/4 ráno a 1/4 ve?er.

Není na ní v?bec vid?t, že n?co takového prod?lala, ?ádí jako fre?átko a nabrala i svoji váhu - 1,05 kg.
Doufám, že jí to vydrží hodn? dlouho.

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: FeeBee (IP)
Datum: 2009-07-10, 14:18
Tak já mám 9ti letou tcho?andu Cecilku a 4 letého
albína. Cecilka je hodn? spavá, není samoz?ejm? tak
ak?ní jako zamlada, ale na sv?j v?k je pom?rn?
aktivní babi?ka :o) A Pepa...tak ten je bez
komentá?e, kdo ?etl téma Cecilka & Pepa, tak ví :)
Pepa je prost? aktivista :o)

Vždycky, když n?kde píšu a nebo ?íkám, kolik je
Cecilce let, tak se jen modlím, abych n?co
nezak?ikla. Moc bych si p?ála, aby s námi byla
Cecilka ješt? moooc dlouho a netrápily ji žádné
nemoci!!

tcho?ice Cecilka a albínek Pepa
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: shirashi (IP)
Datum: 2009-07-11, 01:03
Máme doma fretulku Buffinku a v zá?í jí bude 8 lte. . . .?íkám jí babi?ko moje :-) Už není tak hravá jako zamlada, ale zv?davá je po?ád neuv??iteln? :-) taky je te? hrozn? mazlivá a ráad víc spinká. . .co se tý?e apetitu slouží skv?le a miluje vitamínovou pasti?ku. . .to by se ulízala :-)
Je te? trochu zešedlá a z?ídla jí srt, ale doufám, že zdravý o?ád slouží a bude dál a dlouho!

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2009-07-11, 01:30
Bobo m?l 6 let. Um?el s nádorem na nadledvince.
Šegy-nalezenec v?k 7-8 let. Zem?el na infarkt.
Pega m?la 8 let. Um?ela po t?ech letech lé?ení na inzulinom.

Bobo byl mazel a dá se ?íct, že si hrál až do posledního dne.
Šegy u m? nebyl dlouho, ale jeho základní denní povinnost byla m? neustále hlídat a sledovat a pokud zrovna sedím a nic ned?lám, tak hladit a hladit. Dokonce necht?l usínat, pokud jsem neležela s ním a nevid?l, že také usínám.
Pega byla celkem pohod?. Až poslední m?síc, co jsme se p?est?hovaly a musela jakoby zm?nit sv?j denní režim, tak se jí to moc nezamlouvalo. Ráda se nechala mazlit a tulit.Hrád si hrála jen vyjime?n?. Rad?ji si lehla na zádi?ka a tak n?jak pokukovala, kdy už za?neme škrabkat. Nem?la rok žádnou srst. Nenarostla jí po dlouhodobém užívání prednisonu a proto se celá nastavovala a nechala se všude škrabat. To dokázala držet i hodiny.Ráda se vydávala na krátké procházky, ale rychle se unavila a pak hned usínala.Poslední rok hodn? prospala.


Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-11, 13:35
Minulý týden mi um?el Teide. Nechala jsem vyhodnotit jeho snímky z r. 2004, podle nich (šev na lebce) mu bylo v té dob? alespo? 3 roky, takže zem?el v devátém roce. Poslední m?síc už moc nechodil, prošel po byt? a usnul.Vzala jsem ho do ruky, olízal mne a usnul. Pak za?al být výrazn? inkontinentní a jen trochu p?elézal, obracela jsem ho, aby se neproležel a pak už spal a neprobudil se.
Avatar

Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: mezáro (IP)
Datum: 2009-07-14, 10:19
Tak jsme byli v pátek 10.7.. u zv?roléka?e a musel naší J?lince pomoc z onoho sv?ta.M?la strašné vnit?ní bolesti,asi jí vše odcházelo.K?e?e a takový k?ik jaký jsme slyšeli,to se nedá popsat.Je nám jasné a když to tu ?tu,že se dožila úctyhodného v?ku(to mi potvrdil i na pohotovosti zv?r.),ale pro? musela tak strašn? trp?t.?lov?k to má po?ád p?ed o?ima a ne a ne se toho zbavit.

Přílohy: Listopad 2008 (2).JPG (54kB)  
Re: V?K FRETKY
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-14, 13:13
Málokdo má to št?stí odejít z tohohle sv?ta pokojn?, bez bolesti...a to se týká jak zví?at, tak lidí.....
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist