Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Katemons (IP)
Datum: 2009-04-28, 20:01
Moje fre?ulka se nem?že vyprázdnit. Vždycky hrozn? tla?í ale bu?to se jí nepovede nic, nebo jen takový malinkatý bobe?ek nebo pár kapek mo?i.
Jednou byly i krvavé, ale ted už nejsou. Dala jsem jí rýži se žloutkem, ale nepomohlo to. Nevíte ?ím by to mohlo být? a co by pomohlo, nebo jestli mám jít k vetovi? nechci nic zameškat:( p?edem moc d?kuji za reakce



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 23:33.

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-04-28, 20:08
Tohle se tu ?eší asi tak stokrát za rok.
Ucpané st?evo n??ím co sn?dla. První pomoc je dát po?ádnou dávku Malt-Soft,Bezopet nebo Laxatone pasty a když to nepom?že,mazat k veteriná?i,jde o život!!!
Obecn? platí, že operativn? by se m?lo st?evo uvolnit do 24 hodin od prvních p?íznak? ucpání, tedy od prvního nepovedeného kakaní nebo i zvracení.

ch+nebez+

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 8×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:20.

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-04-28, 22:42
Dr.Vejlupek doporu?uje v nouzi i sádlo, škva?ené a samoz?ejm? nesolené.
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-29, 09:46
Já bych asi taky co nejd?ív šla k vetovi co rozumí fretkám. Tím se nic skazit nemúže. St?evo ucpané ?izím t?lesem chce dost rychlé ?ešení.
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Katemons (IP)
Datum: 2009-04-29, 18:39
Tak jsem volala na veterinu a tam nám ?ekli že pokud se neprojevuje sklesle nebo n?jak apaticky tak tam nemusíme chodit, že ji máme krmit malt-softem a m?lo by to odeznít samo a kdyby se n?co zm?nilo tak p?ijet. Malt-soft už jsem koupila, tak uvidíme..

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-29, 18:57
Pokud by ale bylo ve st?ev? cizí t?leso (tím nemyslím jen chlupy, ale t?eba kousek hra?ky, cokoliv), tak Malt Soft (ani jiná maltozová pasta) sta?it nemusí a fretce múže jít o život....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 29.04. v 18:57.
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-29, 19:00
Katemons, já bych ne?ekala a pro jistotu jela k vetovi. Jak ?íká Johanka, na kousek vaty, molitanu, látky nebo podobného materiálu je maltsoftka krátká. M?j fre?á?ek si jednou ucpal st?ívka k?upkama které se rozsypaly pod stolem a já si toho nevšimla. Tady opravdu není ?as na zbyte?né ?ekání, nechci t? stresovat, ale v p?ípad?, že cizí t?leso nevyjde samo, m?že být nutná operace a fretka i po dvou dnech už m?že být hodn? oslabená.
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Katemons (IP)
Datum: 2009-04-29, 19:12
pokud to maltsoftka nezlepší, tak tam zítra zajdeme. Vet ke kterému chodíme fretkám rozumí, takže to by m?lo být v pohod?. Je mi ale divný, že se chová úpln? normáln?..lítá, blbne. v?bec na sob? nedá znát že by jí n?co bylo(vím že to že se chová normáln? neznamená, že jí nic není) To tak bývá?

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-29, 19:15
Na Damiánovi bych absolutn? nic nepoznala, že se n?co d?je, kdybych nesledovala obsah wc, který v té dob? nebyl žádný, byl ?ilý, pil, dokonce i hodn? jedl, hrál si a mazlil se tak jak obvykle. Fretky nedávají najevo že je n?co bolí tak jako lidi, vid?la jsem to jen jednou a to m?la moje sami?ka na vlásku, b?hem pár hodin se jí zm?nilo chování k nepoznání, to jsem pak hned poznala, že je zle a ihned jsem b?žela na veterinu.
A jak je na tom fre?ulka te?? Opravdu ale ?ekej nejpozd?ji do rána..
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Katemons (IP)
Datum: 2009-04-29, 20:02
zatím je to po?ád stejné, te? práv? ji mám na klín?. U tebe nemohl fre?á?ek vytla?ít v?bec nic? Berrynka d?lá takový malinký bobe?ky a vždycky pár kapi?ek mo?i..

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-29, 20:21
Malý bobe?ky a jen pár kapi?ek mo?i....to by nemohlo být n?co s ledvinami a mo?ovym m?chý?em? Dej toto fre?ákovi skontrolovat....jen nápad z p?e?teného, ale jestli je to zánét ledvin, nebo mo?áku, taky se to asi musí ?ešit rychle...Taky skontrolovat pachové žlázy, jestli je nemá ucpané. No a jestli neni ve st?evu to cizí t?leso. Celkem je toho dost a celkem na veta velmi skušeného s fretkama...
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-29, 20:27
M?j fre?á?ek tehdy za?al mén? vylu?ovat a pak už bobíky nebyly žádné.. Nicmén? potíže s mo?ením u toho nem?l.. Možná by to cht?lo komplexn?jší vyšet?ení. Pije dost? Jí n?co?
Avatar

Re: Zácpa ?
Zaslán uživatelem/kou: Katemons (IP)
Datum: 2009-04-29, 21:34
pije i jí normáln?..



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist