seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: milo (IP)
Datum: 2009-03-01, 02:02
Tak jsme se rozhodli, že rozšíríme náš domácí zv??inec :-) Máme p?es 4 roky fretku, pom?rn? dost fixovaná na lidi, s jinými fretkami si nikdy moc nerozum?la, s náma ale velmi dob?e. Najednou jsme ji dom? dotáhli vet?elce. 3-m?sí?ní št?n? labradora ...

První pokus o seznámení nedopadnul práv? nejlépe – pes bral fretku jako hra?ku, cht?l ji kousnout za krk a kdoví co by následovalo :-/ Fretka si také nenechala sypat popel na hlavu a uskute?nila celkem ostrý výpad. Nastoupila tedy seznamovací metoda 2 – st?ídav? v kleci fretka, pes v místnosti. Následn? pes v kleci (jiné) a fretka b?hající po místnosti.

Za?ínám mít pocit, že si už celkem za?ínají rozum?t – ?umáky p?es klec nekon?í kousancem, ale drápaním na klec z obou stran atd. Pes si lehne ke kleci a up?en? se na sebe klidn? pár minut dívají … Zítra vyzkoušíme spole?nou procházku, i tak ale mám obavy, a? následné domácí setkání „mezi 4 o?ima“ neskon?í špatn?.

Každý tip a nápad vítám…

s+pes+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 00:59.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-01, 09:40
Milo, s tím seznamováním opravdu opatrn?. Št?n? labradora není z t?ch nejmenších a nejklidn?jších, svou vahou m?že na fretku dupnout a zlomit jí vaz, je robusn?jší, fakt je hlídejte. Nikdy je nenechávejte bez dozoru samotné, fretka m?že psa kousnout t?eba do ?umáku a pes zareaguje agresivn? a s fretkou je konec. Moje kolegyn? m?la psa na fretku zvyklého a jednoho dne se prost? pes naštval a fretce zlomil páte?. Já mám fre?á?ka fixovaného na lidi, a?koliv má doma fret?í kamarádku, vyhledává mn?. Psa by ve svém území nep?ežil, dost by mu to ublížilo, protože psu je t?eba se v?novat hlavn? ze za?átku o dost více než starému obyvateli. Takže hlavn? frete?ce po?ád ukazujte že ji máte rádi a v?nujte se jí pokud možno jako p?ed p?íchodem pejska. Ur?it? je ale nechávtejte o?ichávat se navzájem, oni jsou na sebe ur?it? moc zv?daví:)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:58.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: Jana.B (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:12
Milo, máme doma fretku a labradora. Ob?ma je 5 let. Vyr?stali spolu (rozdíl oproti vaší situaci). Protože náš labrador je již od d?tství až moc velký flegmatik (v roce nám veta ?ekl, že by z n?ho byl vynikající vodící pes), od za?átku dostával od holky zaucho. Za t?ch p?t let se jen jednou "pomstil". Byli jsme na chalup?, frete?ka b?hala na verand? a pes ležel v pelíšku - byl nemocný. Když zjistil, že je Jessika venku, došel si pro ni - za ocásek si ji p?inesl do baráku. Pejsek již rok bydlí u syna, my si po?ídili fre?á?ka a když se ob?as vidí, žádný problém. Ani te?, když je kluk v ?íji. Není nad flegmatika.
Když se budete mazlit s pejskem, vemte si frete?ku do ruky a t?eba ji položte pejskovi na záda, aby v?d?la,že se jí nic nestane. A pejsek také pochopí, že "to na zádech" je na hraní moc malé. Nebo do pelíšk? dejte hadr toho druhého.P?eji krásné chvíle se zví?átky.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: milo (IP)
Datum: 2009-03-01, 21:06
nas labrador je pomerne flegmatik taky, vyprovokovat ho k nejake akcni hre da dost prace :) musime je vzit na nejakou spolecnou prochazku, myslim ze tudy povede cesta seznameni.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-03-01, 22:21
Milo: ono kdyz jsem dotahla Boruvku domu k Flo a Tappi, tak je taky porad chtela kousat. Pak z toho vyrostla, zjistila,ze nesmi kousat, protoze fretka si pak kousne taky :)
Pockejte az stendo dostane rozum a pak je muzete k sobe pustit a stene ukaznit a ukazat co muze a co nesmi. Proste az zacne trochu reagovat na povaly a to, ze do fretky se nekouse, jako do plysaka. Hlavne ono par tech kousancu do nosu stejne bude.
Boruvka pronasledovala takhle kamosky fretaka a lezla za nim i pod gauc, kam se pred ni schoval, tak dostala peknej rafanec. Chvili knourala a zachvilku tam byla zas :oD
Proste to chce cas - ale labrador je fakt pes v pohode a urcite to pujde a i Lady casem zjisti, ze to neni tak hrozna vobluda, jak to vypada :o)

Jo a p.s. videla jsem stendo na fotce - sladky stvoreni! :o)

Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: Bobikule (IP)
Datum: 2009-03-10, 10:50
Milo uvidis ze to bude v pohode vy mate labradora my mame Bernskeho salasnickeho... nez sli kluci na prazdniny, tak bernak vedel ze jim nesni nic udelat jednu moji klidnou fretku uplne ignoroval druhou fretku cilejsi co si s nim hraje tak tu zaslapoval nebo jen sstiskaval... v posteli si hrali a tam ji zalehaval... Bobikule zase ho treba kousl do pysku stahl si ho az na zem vyskocil mu na hrbet a tak ho okusoval, nebo proste na nem jezdil po byte spal v pelisku... co se tyce zradla... tak fretky nesmeli k nemu ale naopak se mohlo:D Pak sme meli dalsi fretuldu doma. Ktera pokracovala k adopci, a ten nesnasel psy... kdyz odchazel bylo to tezke louceni pro neho :) ty spolu dokonce zrali i jeho eukanubu:) a jen rikam ze nas bernak ve svych 4 mesicich mel 20 kilo :) a nikdy se nic nestaslo. chce jim to dat cas. hlavne je prvni dny hlidat jak se perou... A korigovat psa... fretka to nepochopi:D a kdyz jo tak to bude delat nachval.

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: milo (IP)
Datum: 2009-03-21, 23:42
no uprimne neni to zadny med :) ale doufam ze vse probehne v poradku pro vsechny 3 strany ...

pes uz pochopil, ze fretka neni hracka, kterou ma ulovit. ale kdyz se fretka poradne natahne, diva se na ni zatim divne :) ruku do ohne, ze by ji nekousnul, nebo neplacnul svou packou nedam ... davam tomu tyden-dva a muzou behat volne v mistnosti.

zatim to dopadlo tak, ze fretce se strasne libi labradori ocas, kousne do nej a trha ho :))))) chudak stene, nevi co s tim ;)
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: milo (IP)
Datum: 2009-03-21, 23:46
ono je celkem problem, ze to stene se k nam dostalo az ve 3 mesicich jeho veku. verim, ze mit 7-8 tydnu, probehlo by to bez problemu.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-21, 23:57
Já mám psa (60kg) s fretkama pohromad?.
On ví, že jim nesmí nic ud?lat, když podnikne náznak (v?tšinou u toho št?kne) dostane do držky, jako že to nesmí...
A když na n?j doráží fretka taky dostane.
Funguje to tak ?uk, ?uk už roky...

Ale jednou se stalo, že mávnul packou po ?endovi a ten byl pak dva dny s ochnutím na hospitalizaci. Našt?ští nastal 100% návrat funkcí.
Ale je fakt, že jsem obez?etná. Sleduju co se mezi nima d?je furt a kdyžtak jim jí "šoupnu".

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-22, 00:48
Já jsem v tohle ohledu dost rozpa?itá. M?la jsem psa (špic), ale tomu se nedalo v??it. Schovávala jsem p?ed ním svoje hlodavce ješt? obez?etn?ji než pak p?ed ko?kou. Možná chyba ve výchov?, netuším. Odmali?ka byl zvyklý, že krom? n?j je v byt? n?kolik zví?at, ale nikdy je nerespektoval, nenechala bych je o samot?, vid?la jsem jak na n? reaguje a nenutila jsem je ke kontaktu. Jak píšeš, Pavli, pes moc dob?e v?d?l, že nesmí, p?esto mi ve chvilce nepozornosti "vyvraždil" myší rodinku. Fretka je zví?e natolik provokativní, že bych ji se psem nenechala nikdy ani pod dozorem. Dora je schopná zví?eti vyrvat kus kožichu a provokativn? se postavit p?ed jeho obli?ej a na to opravdu žádná výchova nepomáhá. Ona je taková, sama si nenechá nic líbit a druhé provokuje. Když jsem si donesla ko?ku, tahala kilová Dora za sebou za ucho nebo tvá? t?íkilovou ko?ku, ko?ka jí dala n?kolikrát oškliv? po ?umáku a stejn? si na ni po?ád dovoluje, nepou?í se. Naopak Damián je nekonfliktní a psy neterorizuje, jsou mu šumák jako všechny ostatní zví?ata (to je ten p?evt?lený ?lov?k:))
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: milo (IP)
Datum: 2009-06-05, 01:27
s odstupem casu mi to neda opet neco pripsat :)

fretka je jednoznacne pani domu, pes z ni ma respekt a fretice toho patricne zneuziva. hraji si spolu opravdu pekne, nekdy musim natocit a nahrat tady ;) kdyz se pes moc rozdovadi, pro jistotu ho okriknu, at po ni nejak moc nepacne, ale zatim vse v pohode. myslim ze se maji radi ;) kdyz se psem prijdeme domu, prvni cesta je ke kleci - privitat fretku.
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-06-05, 10:19
nás seznamování ?eká v ned?li, tak držte palce:-)

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: seznámení fretka vs. pes
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2009-06-07, 20:47
my seznamujeme od v?erejška s ko?etem, zatím to
vypadá tak, že fretky v pohod? a micka se bojí
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist