Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-15, 14:59
Tak si p?edstavte, že jsem si práv? zamluvila další fre?uli - v inzerátech - p. Zelová, Olomouc - má ješt? volné sami?ky, kdyby ješt? n?kdo cht?l.
Te? jenom doufám, že p?i seznamování s naším fre?ákem nebudou problémy, na které si tady všichni st?žujete. Tak mi držte palce, abych to zvládla . V nejhorším to provedu šokem. Vypustím je po kuchyni, a odejdu.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-10-15, 15:06
My si nechame Barinyho potomka na jare. Jeste uvidime, jestli samicku, nebo samecka. Tezko se to posuzuje, kdyz nevime jaci broucinkove to budou :)))

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-10-16, 11:07
Nádherní chlupatí. A bude škubání nechat si je všecky. Až p?jdou z domu - doporu?uji ?apkovu Dášenku, TROŠKU to pom?že, nás to ovlivnilo alespo? natolik, že jsme si nechávali jen jedno mlád?.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-10-16, 11:37
No já to všechno obre?im :(

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-22, 09:08
Tak od v?erejška máme doma dv? fretky. P?ibyla nám malinká dvoum?sí?ní fre?ulka J?linka. Seznámení prob?hlo bez v?tších problém?. Náš Pepan je z nového p?ír?stku nadšenej. Jenom do klece je ješt? nem?žu dát spole?n?. Jakmile jsme mu malinkou dali do klece a on byl venku, za?al vztekle pobíhat okolo a hrozitánsky sy?et. Musí si prost? zvyknout na to, že to není jenom návšt?va, ale že tenhle prcek už u nás z?stane.
Akorát jsem teprve v?era pochopila, co to znamená, když fretka použije pachové žlázy. Náš Pepan totiž vždycky jenom zasmrdí, ale nic nevypouští, zatímco ten malinkej drobe?ek kolem sebe pouští smrady, jedna radost. Po v?erejším seznamování byl u nás smrad jako v opi?árn?.
Ale malinká je moc roztomilá. Má krémovou barvu s tmavšíma noži?kama a ocáskem a hn?dýma o?i?kama. Takové zbarvení jsem ješt? nevid?la - vypadá jako medvídek.

vícero+oba



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 11:54.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-10-22, 11:51
Gratuluji k novému p?ír?stku!

My zas máme od pond?lního ve?era ježka. Zimu by nep?ežil, je moc mali?ký, tak bydlí ve veliké bedn? s malou, krytou bedýnkou na spaní, kde trucuje, že jsem ho nenechala chcípnout hlady a zmrznout.

Vendel se o n?j velmi zajímá, ovšem jak k n?mu ?uchne zblízka, píchne se, prská a frká.

Jo a ješt? jedna v?c - gratulujme si za fretky, které nechodí na misti?ku, ale kam se jim zachce - je to ale jen ob?as a na pom?rn? známá místa.
Ježek vylu?uje nep?etržit? a úpln? všude, patrn? i cestou k misce a je schopen "ee" i do misky se žrádlem - no takový ?un? jsem nezažila!
Uklízet každý den je nutnost, jinak by mu uhnily noži?ky :-)

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-10-22, 12:56
Take moc gratulujeme k malé krasavici. Já bych také moc chtela jeste holcicku, ale manzel je zatim neoblomny :o(( snad casem.
To Marketa:
Nemate uz doma ZOO? :o))

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-22, 13:47
Boubela: Manžela ur?it? p?esv?d?íš. Kdybych p?ed rokem a p?l ?ekla mýmu chlapovi, že si koupíme dv? fretky, tak by se na m? koukal jak na blbce. Po dlouhým dožadování jsem si mohla po?ídit Pepana, a to jsem musela dotáhnout p?ítele až ke kleci do zverimexu, protože on p?edtím živou fretku nikdy nevid?l. Když byl fre?ák v pubert?, p?ítel se zap?ísahal , že už fretku nikdy nechce. Pak se Pepa uklidnil a stalo se z n?k roztomilé mazlivé zví?átko s trošku svéráznou povahou. Když pak p?ítel vid?l na srazu dv? fretky pohromad? jak si hrají a dovád?jí spolu, prohlásil, že chudá?ek fre?á?ek nem?že z?stat sám, protože by mu bylo smutno. Nakonec musel ukecávat p?ítel m?, abych byla ochotna uklízet fret?í neúsp?chy a trucy. V podstat? to šlo samo.
Te? jenom aby si na sebe ti dva malí raubí?ové zvykli. Ale asi mám slabou povahu na jejich seznamování. ?íkala jsem si, dokud nebre?í, je to v pohod?. Jenomže ta malá nebre?í, jenom sy?í , ob?as pustí smrádek, a jednou Pepana po??rala. A tak nevím, kdy je ten správný okamžik je od sebe odtrhnout.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-10-22, 15:34
To Hanka: No tak uvidíme. Když jsme byli v sobotu s manželem a bohoušem na procházce, tak jsme potkali arinku a vikiho (byl tam ješt? monty). Honzínovi se moc spolu libili, p?ipadalo mi, že krapet vym?knul, ale nechci na n?ho moc tla?it. Uvidíme n?kdy na ja?e, t?eba s tím p?ijde sám :o))

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-10-22, 16:20
Honzín :))))))))

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-10-22, 16:49
To Saku: ??? :o)

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Keti (IP)
Datum: 2003-10-22, 17:06
To Hanka:
Gratulujem k rozhodnutiu mat 2 fretky. Mas vyhodu aspon v tom, ze mas chalana a babu. Ale ja som si k rocnej Ajke kupila 3-mesacnu Daisy a to si mala vidiet! V izbe sa vazne par dni nedalo poriadne dychat. Ledva sme tie dve pustili, tak som sa citila ako v plynovej komore. Zo zaciatku sme ich dokonca ani nemohli pustit spolu, lebo Ajka isla malej hned po krku. Ale po 2 tyzdnoch dennodenneho zoznamovania mi dosli nervy a jednoducho som ich pustila a nechala tak. Je pravda, ze niekedy ma az trhlo, ked mala zaknucala, ale nakoniec som zistila, ze sa vlastne len hraju. Teraz je to uz v pohode. Mame ich spolu asi mesiac. Kazda ma svoju klietku, ale pustame ich spolu. Su zlate. Behaju po celej izbe, najprv nahana Daisy Ajku a za chvilu zas Ajka Daisy. Je pravda, ze po case to uz Ajku nebavi (predsa len je starsia), to uz aj syci a snazi sa pred malou ujst. Sem-tam jej ustedri poriadny kusanec, ale neublizi jej.
Takze to bol poriadny boj a nervy, kym si na seba zvykli. Ten moj chlap uz mi pomaly vycital, ze som tak trvala na druhej fretke, ze mohla mat Ajka klud. Ale teraz je aj on rad, ze ich mame a pochopil ze 2 fretky su dvojite starosti ale aj radosti. A denne s nimi zazivame veci, ktore by Ajku samu nenapadli. Ono je to u nas totiz tak, ze novy prirastok sa stal "hlavou" rodiny.

Katka

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-10-22, 18:03
2 fretky - dvojnásobná starost a ?ty?násobná radost. Mám doma dv? letoš?ata a jednu nalezenku asi t?íletou a denn? do práce letím, protože ty mrchy mne chodí vyprovázet ke dve?ím a paná?kují a cht?jí pomazlit a já se nemohu odtrhnout. A to nemluvím o jejich skákání, ?ád?ní a spolupráci v drzostech. Prost? v domácnosti je nejlepší fretka v množném ?ísle.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-23, 08:01
Keti: Na to už jsem p?išla taky, že je to jenom hra, protože kdyby cht?l Pepan malé ublížit, tak s ní nebude jíst z jedné misky a v?bec by se s ní nemazlil. Prost? by s ní zat?epal a bylo by po ptákách. Oni si hrají pom?rn? p?kn? a oba si u toho vesele pokvokávají. Jenomže Pepa nechápe , že to zví?átko je proti n?mu úplnej drobe?ek a ob?as se zapomene. To potom malá strašn? zasmrdí a co h?? tak post?íká celá sebe , Pepana a ob?as i koberec nebo pohovku. A to je potom ten správnej smrádek.
Ale v?era jsem se nasmála jako už dlouho ne. Vytáhla jsem fre?ulím rouru od koberce. Malá do ní hned vb?hla a Pepa za ní. Jenže malá se v polovin? oto?ila, což ten tlus?och dote? nepochopil, jak to vlastn? ud?lala, když jemu to nejde, a s kvi?ením vycouval. Ob?hl to z druhé strany, a znova, a znova, a znova.... Prost? d?sná sranda.Kdybyste vid?li ten jeho nechápavej výraz, tak padnete smíchy.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: VERONIKA (IP)
Datum: 2003-10-23, 12:14
TAKOVÉ HRÁTKY KOLEM ROURY JSOU U NÁS NA DENÍM PO?ÁDKU. LILI SI ROURU HLÍDÁ A LUMP B?HÁ KOLEM. JEDNOU P?IŠEL NA TO, ŽE KDYŽ ROURU PACKAMA BUDE KUTÁLET, TAK LILI VYPUDÍ VEN. A TA JE PAK HROZN? NAŠTVANÁ. MINULÝ TÝDEN LUMPÍ?EK NARAZIL, KDYŽ PROHÁN?L LILI A TA VLEZLA MEZI LINKU A LEDNICI. ON UTÍKAL RYCHLE ZA NÍ, ALE OUVEJ. ON SE TAM NEDOSTAL. TLUS?OCH JEDEN TAM UVÍZL. JÁ MU TO FURT ?ÍKÁM, NEŽER TOLIK!
DV? FRETY ZNAMENÁ 2x VÍCE LEGRACE.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-10-23, 12:32
NA to já už se t?ším taky.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Lesana (IP)
Datum: 2003-10-23, 15:28
Mohu potvrdit,že mít 2 fretky je velká legrace,protože co nenapadne jednu,ud?lá druhá a ta první se hned opi?í.Naše Saša a Viki to pln? potvrzují.
Já místo roury od koberce jsem jim slepila dva velké plakátové kalendá?e tak,že má každá "svou" rouru.Nejvíce milují ?ádení v rozestlané posteli -tzv.letišt?. Ve?er už vždycky ?ekají až rozestelu,aby mohly ?ádit. Te? jim jsou 3 m?síce a d?sn? ská?ou. Na postel a dol?, roztáhnou noži?ky a p?iplachtí na zem.
Když jsme m?li jednu fretku Niki,tak ta se šplhala a dol? se spoušt?la. Te? když vidím,jak ty dv? spolu ?ádí ,si myslím,že muselo být Niki samotné dost smutno. (I když jsem se snažila si sní hodn? hrát.)
Budíme i více pozornosti na procházkách, protože je mám na jednom vodítku s rozdvojeným p?ipojením. Je na n? p?kný pohled ,když b?ží vedle sebe. Na zahrad? je ,ale musím mít každou samostatn? ,protože každá chce hrabat jinde.

vícero+pro




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 11:56.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-23, 15:51
Já jenom lituju, že jsme si nepo?ídili zrovna dv? fretky naráz. Odpadla by ta nutnost skamarádit se. Byli by to vrstevníci, a já bych nemusela mít strach , že Pepa J?linku zakousne.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-10-23, 16:02
Já když to tady ?tu tak bych hnedka n?kam šla a koupila bohouškovi kamarádku. Je to hravec a my se s ním vy?ádíme. Tedka je manžel doma, tak je po?ád pušt?nej, ale stejn? by se vy?ádil víc, kdyby na to m?l ségru. No snad ?asem manžel podlehne a povolí druhou fre?ulku :o))

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-10-24, 08:33
Tak mi to nedá, ale musím se prost? pochlubit. V?era spali naši lumpíkové poprvé spolu v jednom pelechu. Nap?ed si Pepa zalezl do svojí budky. Malá ješt? chvíli b?hala, a potom šla taky do klece. Nap?ed si vlezla do houpa?ky, jenomže tam ji to v?bec nebavilo, a tak p?elezla do budky. Chvíli jsem ?ekala, co se bude dít, a když se ned?lo nic, nakoukla jsem. Brou?ci spali zato?ení do sebe, a n?jak jim to nevadilo. Vydrželi tak skoro dv? hodiny. To mi spadl obrovskej kámen ze srdce, že nebudu muset kupovat ješt? jednu klec, aby mohli být každej zvláš?. Zatím v noci a v dob? naší nep?ítomnosti spí Pepa venku na k?esle, ale myslím, že p?íští víkend už budou spát spolu natrvalo. Dneska ráno, když jsem odcházela do práce stáli každej z jedné strany pletiva, a smutn? na sebe koukali, až mi jich bylo líto. Ale mám ješt? strach. P?ece jen jsou to jenom t?i dny, co jsme si malou J?linku p?inesli dom?.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2003-10-24, 21:14
To Boubela: Oni ti chlapi musí vym?knout postupn?. Taky jsme kdysi m?li jednu fretku, pak dv?, pak t?i (to už vypadalo že budeme všichni bezdomovci) a letos v lét? u nás bylo postupn? k ?endíkovi cca 8 nalezenc? a odloženc? a 3 fre?ata na hlídání (ta samoz?ejm? najednou k ?. a Margaret, která se nenápadn? z kategorie odložených p?esunula do kat. domácích). No a taky to p?ežil! Akorát te? prská, protože krom? našich dvou tu máme šílenou Pira?u Breberku z Vlašimi, které jsme vytahali neuv??itelných skoro 800 klíš?at, kterých se ovšem m?j muž hrozn? štítí. Takže to je opravdu silné kafe, protože když je sundavám a on ji drží, zápasí se žalude?ní nevolností.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-11-10, 14:44
Tak Vám musím zase s odstupem t?í týdn? napsat, jaké pokroky ud?lala naše malinká J?linka.
Už je z ní velká fret?í sle?na - 11 týdn? a taky se podle toho chová. Chodí už v?tšinou i na píse?ek a vždycky tak, abysme ji tam vid?li. Tvá?í se u toho strašn? d?ležit? a hned si jde pro pamlsek nebo pohlazení. Oproti Pepanovi už to není to bezbranný mlád? jako na za?átku. Už jsou u nás na denním po?ádku divoké honi?ky a bitky, p?i kterých už malá za?íná i vyhrávat. Už n?kolikrát i vypoklonkovala chudáka Pepana od misky a z pelíšku.
V sobotu jsme s ní byli poprvé na kšírkách na zahrad?. Tam objevila sousedovy slepice. Asi z ní bude velkej lovec, protože nebejt tam ten plot, tak je asi p?kn? prožene. Nemohla jsem ji odtamtud v?bec dostat.
I ve sportovních výkonech si s ní Pepa už nezadá. Ob?as si ?íkáme, že její matka musela být veverka, protože perfektn? šplhá a ješt? líp ská?e. Dokáže p?esko?it klidn? i metrovou mezeru mezi op?radlem k?esla a jídelním stolem (hlavn? když na tom stole vidí n?co dobrého).
Jsme strašn? rádi, že ji máme , a myslím, že i Pepa je rád, že si má s kým hrát, i když z ní za?íná být strašná semetrika. Když se ob?as dívám, jak si spolu hrají , spí a vymýšlejí lumpárny, aby nám spest?ili život (dv? hlavi?ky víc ví), ?íkám si, že Pepanovi ten rok, co byl jenom sám s náma, muselo být hrozn? smutno. Prost? každýmu doporu?uju fretku v množném ?ísle. V?bec není pravda, že by dv? fretky nebyly závislé na ?lov?ku. Ony si rády vyhrají jak se zví?ecím, tak lidským kamarádem a podrbat za uchem tak jako pani?ka , taky jiná fretka nesvede. Dokonce i ta malinká se za náma chodí mazlit, což Pepan v jejím v?ku v?bec ned?lal.


Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Sarka (IP)
Datum: 2003-11-11, 10:52
TO BOUBELA:
Neboj, on ?asem vym?kne. U nás jsem furt já otravovala, že chci druhou fretku - bez ú?inku. Tak jsem toho nechala a najednou p?išel Martin s tím, že bysme mohli po?ídit Fredovi kamaráda. On cht?l sice druhého samce, ale to prý bývá problematické, tak jsme mu po?ídili sami?ku Bucy a musím ?íct, že se to fakt nedá srovnat. Musím souhlasit, s tím, co už tu bylo napsáno p?ede mnou. Když je vidím, jak spolu ?ádí, taky si myslím, že muselo být
Fredovi p?edtím smutno. Je to fakt super mít 2 zlatí?ka

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-11-12, 10:44
Potvrzuji zkušenost- jedna fretka je smutná, zvláš? když byla zvyklá být s kámoškou. Když jsou ve skupin?, hrají spolu na kousanou a se mnou se pak jen n?žn? šišmají.

Re: Nový p?ír?stek
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-11-12, 13:12
Boli sme na vychadzke so Squelchovymi fretulami a Kuko sa spraval ak totalny zbabelec. Najprv sa pokusali a potom sa im snazil vyhybat a tvaril sa, ze tam nie je. Tomu by asi kamos-ka nepomohla.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist