Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-08, 11:44
Mám dotaz mýmu fre?ákovi ( 9 m?s.) jsem objevila v kr?ku bílou bouli?ku. Prosím pora?te co by to mohlo být. D?kuji

n+bul+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:37.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-08, 12:11
Podobných ?ém už tu pár je, koukni nap?. sem [forum.fretka.cz]
P?epiš si tam pak svúj dotaz a požádej p?es SZ užovatele VendulaR o smazání tvého vlákna s názvem Bouli?ka. A? je to všechno pohromad?.
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-08, 12:32
Já vím, že se o tom už psalo a ?etla jsem je, ale všichni m?li tu bouli?ku zvenku. Já ji z venku necítím, ale vidím uvnit?.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-08, 16:23
To Pajkalila:
Já moc nerozumím kde v kr?ku.
Když se podívám kluk?m do pusy, tak vidím jen ústní dutinu a dál do krku nevidím. Pouze trochu mandle, ale dál v?bec.
Tu bouli?ku má tedy v puse nebo macximáln? na pat?e nebo mandlích???
Má n?jaké klinické p?íznaky- kašel, dávení, únava, nejí, teplota..?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 18:02.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-08, 16:59
No je to až za ústní dutinou jakoby na stran?. Jinak baští normáln?, zlobí. Ob?as se zakucká. Zítra jdem k veteriná?i tak budem v?d?t víc

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-08, 18:01
To vypadá asi na absces v mandli. Nejdál kam se dá okem vid?t je mandle a jestli je vyboulené a bílé (kolem asi zarudlejší) tak to vypadá na absces (ohrani?ený zán?t) v mandli. To m?že vzniknou po infekci nebo cizím t?lesem. Tak uvidíte, veteriná? by to ur?it? vid?t m?l.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-08, 19:10
pajkalila, já t? asi na za?átku nepochopila, myslíš n?co takového jako je na této fotce?
[forum.fretka.sk]
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-08, 19:52
Johanko to na první pohled vypadá jako papilomy. Kožní (v tomto p?ípad?) slizni?ní výr?stky. Ale, když se podívám po?ádn?, je to lokalizované p?esn? nad tkání mandlí, oboustrann? a okolí je lehce zarudlé, takže opravdu spíš abscesky (?epy) na mandlích. V tomto p?ípad? asi poinfek?ní. Já bych do toho nepíchala, protože by se fretka musela p?ispat a to volím jako krajní variantu, Uspání fretky je vždycky sázka do loterie... Asi silný ATB penicilinového typu, minimáln? na 14dní. Blb? sice pronikají do ohrani?eného zán?tu, ale veteriná? by v?d?l t?eba o n?jakých potencovaných penicilínech, které by to zvládli.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-08, 20:13
JJ to je ono akorát má jeden trochu v?tší než na fotce

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-08, 20:21
No já m?la takhle v krku ucpané ?epy dost dlouho...po ránu se mi cht?lo zvracet a je to dost nep?íjemné, takže pokud se mu zvedá žaludek, tak se v?bec nedivim, je to p?kn? nep?íjemný...Už aby mu veteriná? pomohl :-) Hlavn? n?jaký kvalitní veteriná?...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-08, 20:34
Moc Vám všem d?kuji za rady hned jsem klidn?jší. Zítra jdem na tu veterinu tak snad potvrdí to co jste mi psali. Tak fakt dík

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-08, 21:22
Pavlo, já to tam hodila jen jak názornou pomúcku, jen ten obrázek.....ty texty bych asi moc nebrala...sorry, že sem to nenapsala.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 08.12. v 21:27.
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-09, 11:20
Já žádný texty v?bec ne?etla :-), jen jsem napsala co si myslím o tom nálezu v pusin?...

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:40
Tak sme dnes byli u veteriná?e. Jeho diagnóza byla, že to m?že být cokoliv i nádor, ale je prý mladý tak to nep?edpokládá. To? vše neum?l Melmíkovi ani otev?ít tlami?ku. Navíc mi ?ekl, že je tlustý( dobrá to si myslím taky myslela sem že tedy nabral na zimu) takže ho mám krmit 2x denn?. Ve všech chytrých knížkách píšou, že má mít volný p?ístup k jídlu? Tak co mám d?lat? Co je správn??:(

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:41
Spravne je okamzite jit k jinymu vetovi :((( Tenhle ocividne nevi,ktera bije.
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:47
Pajkalila: odkud jsi, a? m?žem doporu?it veterinu? Protože tenhle veteriná? fakt neví, co to fretka v?bec je...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:50
Rozhodn? jak píše Luci, zm?nit veta.
První zimu jsou samci nejtlustší a nejchlupat?jší,je holá pitomost jim kvuli tomu odm??ovat jídlo. Budeš velmi p?ekvapená na ja?e,až najednou b?hem týdne zhubne sám, p?esto že mu jídlo brát nebudeš.
Tenhle veteriná? neví o fretkách nic.Proto jeho radu neposlouchej a vyhledej n?koho lepšího.
Odkud jsi?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:56
Jsem kousek od D??ína

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:08
A u koho si byla?

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:10
v Chrochvicích u Hanzlíka

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:21
pajkalila napsal/a:
-------------------------------------------------------
> v Chrochvicích u Hanzlíka


S Hanzlíkem máme výborné zkušenosti :-( To je divné, že toto doporu?il. Je to jediný veteriná?, kterého tady v okolí doporu?uju, pak ješt? Stratilovou z Dolní Libchavy, ale nevim, jestli v takovýhlech p?ípadech je n?co platná.
Nejlepší by bylo, kdyby ste zajeli do Jablonce na kliniku Vetcare, ti jsou nejlepší, sice to je 70 km odsud, ale pom?žou...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:23
M? ho práv? taky doporu?ili a opravdu mi ?ekl tohle.

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:31
My normáln? chodíme k Bednarskimu, ale známá mi poradila Hanzlíka. No zkusím jít ješt? k tomu Bednarskimu a uvidíme, co mi ?ekne

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:31
Ono taky takové výrustky nebo co to je není klasická kastrace a vyšet?ení uší apod. To jsou ?asté a b?žné v?ci, které by ve své podstat? m?li zvládnout všichni dokto?i...Tím ho nechci nijak omlouvat, to že samci nabírají na zimu, by m?l v?d?t...Všeobecn? že fretky na zimu nabírají - je fakt, že my s našima hubendírama i v zim? mu zimního frte?ího medv?da nep?ivedeme...Z jídla mu každopádn? neubírej(mohl by taky klidn? p?estat žrát) a být tebou, zajela bych do Jablonce. My taky ?ešíme vážn?jší v?ci jen tam. Jsem z ?eský Lípy. A po pravd? tady využíváme veteriná?e jen na o?kování a ušní st?ry apod. jiné "banality" i na kastraci jsme jeli do Jablonce.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:33
No on má 2.8Kg m? to p?íjde taky dost, ale žádné sladké nebo zakázané v?ci mu fakt nedávám. Nechci mu ublížit:(

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:37
Není to dost, moje známá má fre?áka, co váží takhle v zim? b?žn?. Máš ICQ? Nebo skype? Kontaktuj m? p?es n?j :-) Posílám ti je v SZ, bude to rychlejší, je t?ebas opravud se rozhodnout co dál, protože s tímhle se fakt m?že klidn? jednoho dne rozhodnout, že p?estane žrát, že ho to bolí a co pak ;-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:18
Pajkalila, spíš bych se držela toho co tu už napsala Pavla....i když je to diagnoza na dálku. A jak ?íkaj ostatní, zmn?nit veta....tenhle o fretkách moc neví, když v prosinci ?ekne, že 2 kilový fre?ák je tlustý :-( A krmit dál....p?ístup ke granulým po celý den.
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:34
No on má skoro 3 kila ( 2,8Kg) on ten veteriná? m? fakt dostal po?ád, že ho p?ežírám a že mu tím ubližuju strašn? m? to mrzelo pá? se snažím aby m?l co pot?ebuje. Tak moc dík za rady

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:47
pajkalila, záleží jak je fre?ák velký (dlouhý), ale ani 2,8 kg neni až tak neobvyklá váha u samce v zimn?....já bych mu jídlo ur?ité neomezovala.
Avatar

Re: Bouli?ka
Zaslán uživatelem/kou: pajkalila (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:49
Má 66cm :) m? se to zdálo taky blbý dávat mu 2 x denn? , ale jsem ráda, že ste mi to potvrdili

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist