Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Madu (IP)
Datum: 2008-12-05, 19:39
Ahoj lidi, cht?la jsem se zeptat, kde vlastn? tu svoji kretku máte? Protože uvažuji o koupi, ale mám trochu strach z toho jejich smrádku. V okolí nikdo fretky nemá, tak nevím, jak moc je vhodné je chovat t?eba v obývacím pokoji - jako jak moc smrdí (pa? to by asi matka nerozchodila). Nebo je jako denn? koupete?

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-05, 19:45
Madu, já mám fretku v byt? a koupu tak 1x do roka :o) jinak zkus kouknout na www.fretka.kom.cz je to registr fretek a tam ur?it? n?koho najdeš, nebo alespon napiš odkud jsi. koupáním fretku pachu nezbavíš :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-05, 19:45
a pokud je matka proti fretce, tak jí zaru?en? bude fretka d?sn? smrd?t a bude jí cítit po?ád a všude :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 05.12. v 19:50.
Avatar

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-12-05, 19:57
A taky je t?eba frete?ku poušt?t prob?hnout a ne všechny frete?ky jsou ?istotné a pak by maminka mohla naleznout necht?ný poklad. P?idávám se k Žofiro . najít n?koho v okolí kdo frete?ku má, jít si ji o?ichat, zkusit si jak frete?ky okusujou a popovídat si o úskalích v chovu. A taky pokud je maminka proti, bude jí na fretce vadit všechno.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-12-05, 20:31
Odkud jsi? Ur?it? se n?kdo z okolí najde. Mojí mám? fretka smrdí už jen z principu a v??, že to je boj. Mám pocit, že by jí smrd?la i plyšová. Takže jsem ji z obýváku p?est?hovala ke m? do pokoje a furt není klid, bo to je prý všude cítit...ale smí?ila se s tím, že jsem se se žofkou vrátila dom? a toleruje ji, bo je mojí sou?ástí.
Jinak Žofku koupu jen když je t?eba, a to je tehdy, kdy se z procházky vrátí zapušená :D jinak ne...
Avatar

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-05, 20:49
Madu, jak psali holky, ideální je, jít se podívat nékomu kdo chová fretky. Taky jak píšeš o mamince, usuzuji, že bydlíš s ní....takže byt je asi maminky a ta bude mít rozhodující slovo....abys pak nebyla neš?astná ty a i ta fretka. Taky nevím kolik ti je let....pokud si finan?n? závislá na rodi?ích, budeš se asi muset držet jejich rozhodnutí, bo fretka neni "laciné zví?e". Koup? ano, ale její kvalitní chov je dost finan?n? nákladný. Držim palce!
Avatar

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Bobikule (IP)
Datum: 2008-12-06, 20:49
My chováme doma fretule bez klece. Máme je voln? po byt?. A je to celkem náro?né na úklud. Ne, ze by byly necistotne ale protoze jsou hrave a delaji bordel stahuji veci a tak... Po tom musis byt prizpusobit mit v kazdem pokoji zachudek... mit v kazdem pokoji hracky a pelisek... k tomu uzpusobit vyber pokojových kvetin... a vetsina jich je jedovatych... Jeli jsme prave takhle jednou na pohotovost a 1000,- letelo jen za blbost... dale zradi hrabou... takze nekdy sem tam hlina ... posouvaji veci takze zamezit pristup k dalsim vecem a k tomu jeste mit prehled o tom kde si delaji skryse... dat kos tak aby ho nemohli shodit... ostre veci shovat... Skoro jak s miminkem. akorat fretka proleze vsude... k tomu mit pruchod k jejich jidlu a vode po cely den... cistici prostredky mit mimo dosah... a tak.. rozhodovat se od znova asi bych investovala do klece ale nasi bobani tam trpi :/ jsou hold navyknutí... a co se tý?e smradu... ehm moji matce 1. fretka smrdela pri kazde navsteve s bobikem proste smrdela( kousava 8 mesici behaci smrdici fretka...) ale Pida kastrovanej vonej stejne... tak ten ji nesmrdel protoze si lizal a bral si od ni piskutky... a muj otec jeste horsi jen projde a pry ho skrabe v krku a tak:D takze lidi nemaji radi fretule jen protoze maji predtuchy... a aby si vedela me fretky maji 1x tydne koupel a pouzivame deodorant pro ne takze krasne vodi stelivo mame take s vuni ... nesmrdi vubec... a jak pachnou min jak pes... ,)

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-12-07, 00:44
Naše fre?ulka tedy p?i umytí a vy?išt?ní všeho cítit není. Za pár dní ale už je zatuchlá z pelechu, tak musím m?nit pelech, kde zalehá nejvíc. Jinak pokud p?íjde návšt?va nebo s ní výjdu v náru?í na chodbu pokecat se sousedkou nebo p?íjde n?jaký opravá?, tak v?tšinou vždy pustí smrádek, že je cítit na metry daleko. Hned jdeme mýt zadek. V té chvíli smrdí i mn?.
N?kdy, když p?ijede dcera s manželem, tak hlásí, že malou cítí hned ve dve?ích. Zase jindy mi hlásí, že dnes ji v?bec necítí........



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zdena dne 07.12. v 00:45.

Re: Chov fretky v byt??
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-12-07, 00:52
Bobikule mužeš mi vysvetlit pro? je tak ?asto koupeš?Neni to normalni!!!.Každy šampon vysušuje pokožku.?asem mužou objevit lupy,za?ne vic drbat,rozkrabe si pokožku.A k tomu ješte deodorant.Už ti tu psali .A dalši vec,jim to moc nelibi.?im ?astej je budeš koupat,tim vic budou snažit p?esmrdet vuni šamponu svim pachem,a tim vic budou smrdet tobe.Koupani fretky 1x tydne mužu srovnavat s mytim hlavy minimalne 4x denne.Když chceš je tak ?asto koupat tak aspon bez použiti šamponu,jen ve vode.A šampon použit jednou za mesic.MINIMALNE!!!
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist