Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-15, 17:42
Dobry den mam strach o svou fretku je mu 6 mesicu a nevim jestli to je nemoc nebo sen...!?kdyz spi tak najednou z niceho nic zacne ze spani nebo tak ja nevim jak to rict tak zacne se trepat jako by behat a dychat a slinit kolem tlamicky trva to asik tak minutku mozna to ani ne..a pak prestane a je v soku a pak se snazi jit a clouma se z jedne strany na druhou a sotva stane na nozky.ale pak to je dobry pak leta a beha zere a vsechno.. nevim vazne co mam delat!chtel bych pomoct!

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-10-15, 17:51
A u veta jste byli???

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:06
rozhodn? jí vem na veterinu kde mají s fretkama zkušenosti! tohle normální není.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:07
Ur?it? to není normální, zvláš? pokud mu te?e z tlami?ky p?na a nem?že na nožky. Moji tcho?i taky mívaj sny, klepaj nožkama, vydávaj zvuky, ale sta?í do nich rýpnout a koukají, co se d?je, žádná malátnost, nic takového. Ur?it? navštiv veta a to co nejd?íve!!!
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:09
Zašla bych hnedka k veteriná?ovi.
Nejsem vet, ale p?ipadá mi to jako p?íznaky epilepsie. Zkušenosti s tímto u zví?at mám a má to stejné p?íznaky. Dá se to velmi dob?e lé?it, zví?átko sice musí brát léky, ale nemoc se tím jakoby ztratí. Ur?it? bych navšívila po?ádnou kliniku, aby ud?lali kompletní vyšet?ení.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:13
já jsem "expert" jen na lidskou epilepsií (máme ji n?kolikrát v rodin?) a up?ímn? mi ty p?íznaky epilepsii hodn? p?ipomínají...já bych let?la na veterinu...
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:25
Anii díky za p?ísp?vek...Moje babi?ka má psa s epilepsií a já m?la mor?e s epilepsií.Teta má dceru s epilepsíí.N?kolikrát sem ty záchvaty vid?la jak u lidí, tak u zví?at, ale jak sem psala...nejsem veteriná?, ur?it? to chce vyšet?ení na n?jaké výborné klinice u veteriná?e, který se na fretky specializuje.Ale myslím, že to bude tato diagnoza. Ale v dnešní dob? to je už nemoc, co se dá lé?it. U zví?at také, t?ebas babi?ky pes už ty záchvaty v?bec nemá, po nasazení lék? a správném dávkování.Držíme palce a dej v?d?t, jak ste pochodili.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:29
u zví?at to prý jde suprov? lé?it...v podstat? potla?it...ale u lidí to je horší, když jsou blbci a odmítaj se lé?it jako m?j otec...zažila jsem desítky jeho záchvat?...m?la to i babi?ka a my s bráchou jsme ve sledování, ale ani u jednoho se to nikdy neprojevilo, tak snad máme klid....

neumím si p?edstavit zví?e p?i záchvatu...ale asi bych si to p?edstavila tak, jak je to popsáno v tom úvodním p?ísp?vku...
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-15, 18:38
No není to moc p?íjemného...T?ebas pes je v?tší, u toho mor?ete to bylo peklo, po n?kolika m?sících sem to vzdala, protože mor?ata jsou hysterky...Jakmile sem mu m?la aplikovat léky, dostal záchvat ješt? delší a horší, tudíž musel chudák do kyti?ek :-( Nemohla sem se koukat, jak se dusí...M?l strašné záchvaty a pro tak malý zví?e to muselo být p?íšerné...Ležel vždycky na boku, tak se t?epal :-( fialový jazyk...nic moc...
No ta dcera tety léky bere a kamarád taky, úsp?šn? n?kolik let jsou bez záchvat?...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-15, 19:05
lidi dekuju vam mos strasne moc ted bych asik tak potreboval vedet kolik to stoji prosim na co se mam pripravit a jestli nekdo vi o nejakych takovych klinikach kde se tomuto venujou nekde co se tyce zlinskeho kraje bo jizni moravy ad nejedu nekde do cech!bych potreboval briblizne finance abych vubec na to mel!?poradte

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-15, 19:09
michal.bobik - dotaz na finance je trošku zcestný, to ti nikdo nepoví a pokud nemáš dost penízk? ?i v záloze ?lov?ka, od kterého si m?žeš p?j?it, tak je to celkem špatný :o( Kamarádka taky šla na veterinu s tím, že jí fre?á?ek zvrací a už tam nechala za necelý p?lrok p?es 20tis. :o(
Já osobn? bych si vzala aspo? dvoutisícovku, nikdy nevíš, co budou fre?á?kovi d?lat.. Dobrá klinika je VFU Brno, MVDr. Jekl, ale to by ti napsal n?kdo, kdo tam chodí, já jsem z druhé strany republiky..
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-15, 19:28
Michale: doporu?uju opravdu MVDr. Jekla a nebo Hauptmana
zde je kontakt:
MVDr. Vladimír Jekl, jekl@vfu.cz , MVDr Karel Hauptman hauptmank@vfu.cz, Prof. MVDr Zden?k Knotek knotekz@vfu.cz

Klinika chorob pták?, plaz? a drobných savc? FVL VFU Brno. Brno, Palackého 1-3. Tel: 541 561 111.

Po - Pá 8:00  12:00, 13:00  15:00, dále pohotovostní služba na telefonu.
So, Ne, Svátky - pohotovostní služba na telefonu, plus p?ítomnost technika v dopoledních hodinách

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-15, 20:57
jj dekuju vsem co mi pomohli a dali mi informace jsu vam vazne zavazan a dekuju ze jste mi poradili!udelam pro sveho fretaka cokoliv jen ad je zdravy a ad zas radi a ad je plny energie a ad je stastny nemohu ho videt upa skleslyho a upa prejityho..

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-10-15, 21:03
Míšo, podle mého jde na 99% o epileptické záchvaty..m?la jsem kocoura s epilepsií a dlouhé roky s ní žil, takže si myslím, že u fretky se to dá s pomocí pravidelného podávání lék? zvládnout také....
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-15, 22:08
Te? na výstav? v Brn? m?l p?ednášku Dr. Hauptmann a ten ?íkal, že epilepsie speciáln? u fretek nebývá. Podobné p?íznaky popisoval u inzulinomu, ale podle m? je blbost tady na fóru spekulovat, my tady diagnózu neud?láme... Podstatný je, že je to jednozna?n? na návšt?vu DOBRÉHO veteriná?e.

n+epi+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 02:44.
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-15, 23:46
Pravda, epilepsie u fretek opravdu není ?asté onemocn?ní. Fretky, které jí mají, jsou v?tšinou ta ubožátka, která p?ežila o?kování Canvacem a jako následek získaly epilepsii.

Chce to každopádn? zkušeného veta, který rozumí fretkám!!! a odhalí pravou p?í?inu problém?. To my tady rozhodn? nedovedeme. Kdyby fre?á?ek nebyl tak mladý, tipovala bych to na hypoglykemické stavy.
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-16, 06:58
jj dekuju a co jsou presne tÿ hypoglomicke stavy? a vyleci se to nechtel bych aby ¨byl stale na praskach ... fakt on je ted upa stapny z toho ani chodit a letat se mu nechce...je upa dead ma to tak 5 az 7 krat za den coz je celkem ne moc prijemny se na to divat jak trpi!ale vim ze k vetovy pujdu!a pak vsem co mi napsali sem napisu co se delo atd

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-10-16, 09:04
A m?žu se zeptat kdy k vetovi p?jdeš? Až bude mít záchvaty dvacetkrát denn?? Já mám epilepsii trošku blb?jší formu, ale mám a víš jak mi je po záchvatu? Jsem dezorientovaná, strašn? mn? bolí hlava, n?kdy nem?žu hýbat polovinou t?la, Je mi na zvracení a nejrad?ji bych hlavou tloukla do zdi, aby to p?ešlo!! Tak s tím laskav? n?co d?lej!!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-16, 12:39
M?l bys tam opravdu zajít co nejd?íve, nezáhalej, jde o zdraví!! Jist? že je pro tebe nep?íjemné se dívat jak má záchvaty, ale nejde o tebe ale o to zví?e, které trpí. v?ta "vím že k vetovi p?jdu" zní jako bys to plánoval do budoucna, ale ne hned, takže nejlepší bude, když tam zajdeš hned, fakt to neodkládej, fretce se m?že p?itížit..
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-16, 16:35
no ja pujdu az zitra protoze mam skolu!a on to ma kdyz spi ale kdyz si hraje tak nic neni to je vse v poradku ...

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-16, 18:05
Michal.bobik: K vetovi to chce zajít co nejd?ív, po pravd? už jste tam dávno m?li být... M?že to být cokoliv, nejen epilepsie. T?eba "jen" zán?t st?edního nebo vnit?ního ucha nebo h??, infekce mohla proniknout už i do mozku - encefalitida (po klíšt?ti atd). Chce to zkrátka po?ádn? vyšet?it odborníkem.
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-21, 13:48
Postrádám pokra?ování!!! Nevíte n?kdo, jak to dopadlo? (Tohle m? vytá?í - n?kdo nastíní problém a pak zmizí. Já bych vážn? ráda v?d?la, co té frete?ce je!!!)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-21, 13:49
Bohužel nevím, tipovala bych, že na veterin? ale ješt? nebyli... :-(

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-21, 16:46
Uz je pokracovani vazne nevim co si o me myslite ale mohu rict ze jsem na veterine byl uz davno v patek a ma leky a uz se to zlepsuje mel epilepsii a v patek s nim jdu zas na kontrolu -!jinak je totalne zdravy!tak jsu rad ze to dobre dopadlo ! =))

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-21, 16:58
Michal.bobik: Já jenom, žes sliboval, že dáš v?d?t, co a jak, a pak ses neozval. V?ci kolem nemocí nás všechny zajímají - každou zkušenost m?že p?íšt? využít n?kdo jiný.
Kdes byl u veteriná?e? Co mu d?lal za vyšet?ení? Co máte za léky?

Navíc, nechci ti kazit radost, ale pokud má fre?á?ek epilepsii, rozhodn? totáln? zdravý není...
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-21, 17:24
Michale, m?l epilepsii??? Tu epilepsii pokud jí má, má na celý život...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Michal.bobik (IP)
Datum: 2008-10-21, 17:52
jo ja vim ja nemel moc casu pres vikend ..a dostal jsem se sem az ted!no tak byl jsem u veterinare u nas u zlina...a delali mu moc krev a normal ho prohlidli a tak tod vse!mno dali mu leky na epilepsii pak jake si jeste dva na obranyschopnost a dalsi leky po 2 dnech na uklidneni a tak..a prej to bylo necim vyvolany ta epilepsie - jidlem..!a uzdravi se bylo mi to receno ze to uz nebude mit!po par mesicich!rikam to co mi bylo receno platil jsem za vse 280 kc! a ja sam epilepsii mel a pouzival jsem prasky a uz nemam nic dobre 3 roky!

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-21, 18:25
epilepsie vyvoláná jídlem?! my m?li ?ubinu s epilepsií a na lécích byla cca od roka do konce života - dožila se 11let a ted mám fretici s epilepsii cca od dvou let a na lécích je 2,5 roku a už nejspíš taky doživotn?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-21, 18:31
Michale, taky mi to p?ipadá divné....epilepsie z jídla....
Avatar

Re: podivne sny pokud to jsou sny...
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-10-21, 19:14
A taky mi p?ipadá divné, že jsi epilepsii mn?l a už ji nemáš. Pokud vím, tak epilepsie je vyvolaná poruchou ur?ité ?ásti mozku a vzhledem k tomu, že mozkové bu?ky neregenerují je divné, že bys už epi nem?l spíše stagnuje a jsi bez záchvat?.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist