3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Aeternitas (IP)
Datum: 2008-10-10, 22:04
Krásný ve?er:) 7 m?sí?nímu fre?ákovi jsme si po?ídili kluka - je mu 8 týdn?. Zatím se mají docela rádi. Ten velkej ho všude tahá. Ale máme i sami?ku. A tu oba nemají svorn? rádi a starší kdy m?že tu holku kousne. Malej se k ní dostal jen jednou a taky ji rafl. Co máme d?lat aby to bylo lepší? Díky moc

vícero+oba



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 13.06. v 23:24.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-10-10, 22:06
precist si na foru vlakna o seznamovani fretuli, je tady toho vice nez dost, jelikoz malokdo ma jen jednu fretku. jas tim zkusenosti nemam, jsem jedna z mala, kdo ma jen jednu... ale vim, ze to chce trpelivost, poustet je doma oddelene, seznamovat na neutralnim uzemi (venku treba), prohazovat pelisky, aby si zvykli na svuj pach... atd

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-11, 10:26
Ahojky,
koukni na vlákna tady,je toho víc než dost.Ale co jsem ?etla a z mé nové zkušenosti to je normální.Vždycky je sami?ka ze za?átku takový otloukánek.Kluk ji kousne do krku a tahá ji všude možn?.A ona piští.
My máme kluka-rok a ?tvrt asi starého a te? jsme mu po?ídili holku a je to maso!Nejd?ív je budeme seznamovat p?ez klec-to si už na sebe zvykli.Ale když je dáme k sob?,terorizuje ji!Takže až si na sebe zvyknou,pujdou oba z klece a my n?kam ven a a? si to mezi sebou vy?íkají.Bu? budou kamarádi,nebo mají sm?lu.
Chovatelka,od které jsme si te? brali sami?ku,?íkala,že je normáln? máme dát hnedka k sob? a zacpat uši a zav?ít o?i a za p?l dne je otev?ít.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-11, 12:27
Amy, takhle razantn? bych to radši ned?lala, zvláš? když tv?j fre?ák je v ?íji, jestli se nepletu a jeho choutky by hol?i?ce nemusely být po chuti. ?ekla bych, že je lepší seznamovat pomalu, postupn?. Já si k fre?ákovi (1,5roku) p?inesla malou hol?i?ku a on ji ze za?átku v?bec nemusel, necht?l ji v kleci, tak spali každý sám, po ?ase si zvykl, že máme dalšího nájemníka a za?al ji tolerovat, te? po t?ech m?sících lumpa?í spolu jak o život:)
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-11, 21:47
Tak to já donesla k naší sami?ce a dv?ma same?k?m novou sami?ku a nechala jsem to osudu.. Same?ci jsou k sami?kám tolerantní, s t?ma jsem si byla jistá, že nebude problém. Horší byla ta naše "p?vodní" sami?ka, která zase snese samce, ale sami?ky ne. Tak jsem je spolu prost? pustila, šla na balkon na cígo a nechala je svému osudu. Ve?er už spali spolu v pelechu... Kluky jsem ale seznamovala více jak p?l roku, problém také byl, že ob?ma byl rok a p?l a ten m?j "p?vodní" byl v ?íji, zatímco adoptovaný byl již kastrovaný. Pár týdn? po kastraci se ale srovnal...
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-12, 10:27
hanulko,
v?era jsme se rozhodli,že oba necháme b?hat po byt?-spolu.Myslela jsem,jak si budou hrát,nebo že ji kluk bude šikanovat.Ale nestalo se ani jedno!Filípek(kluk) si Kišinky(holky) v?bec nevšímal.Až po 4hodinách na sebe kvokli a zatancovali,jinak naprosto v klidu-ignorace.Jen ji Filípek nechce pustit pod vanu-tam má své úto?išt?,k?e?kuje si tam všechny hra?ky a granule.
To,že má ?íji mu v?bec nevadí,už ani m? nekousnul,spíš se zm?nil,že je víc mazlivej,nekouše,prost? zlatí?ko!Dokonce se mnou i spinkal na gau?i.
Ona ho nau?ila jak si vlézt do klece,on ji nau?il pít z napaje?ky.Prost? zatím dobrý.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-12, 11:58
Amy, ?ekla bych, že mu kon?í ?íje:) Jinak Damián nov? p?inesenou Doru taky ignoroval, d?lal že žádnou fretku tady nevidí:))) Po t?ech m?sících, co jsou spolu, obývají kone?n? spole?ný pelíšek a hrajou si už hezky:)
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-12, 12:23
hanulko,kez by ta rije koncila.Mam spis jiny problem,prvni den byl Filip normalni,ocuchaval ji prez klec,vypadal normalne,ale ted dva dny se chce jen mazlit a ani se moc nechce honit.Vzdycky behame prez cely byt a blbneme.Samozrejme si ho vsimam vic než Kišuny,aby nezarlil.(Kišina je drahého,Filip je m?j)A ted nic,ani z klece se mu dneska nechtelo.?íji má te? 4.týden,ale mám strach,aby nem?l tu chudokrevnost nebo co to je,když má fre?ák dlouho ?íji.Nem?že mu n?co být???
Tak uvidím,ale myslím,že se skamarádí

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-12, 12:25
Amy, pokud je Filip samec, tak se ho problémy samic netýkají :o) chudokrevnost je u ?íjných samic a jinak ?íje samce trvá od jara do podzimu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-12, 12:38
ŽoFiRo,d?kuji,sem si oddychla,ale stejn? mám o n?j strach,ze dne na den se m?j divoch chce mazlit!Za rok se nenechal pohladit víc než dvakrát když jsem ho m?la v ruce a v?era jsem ho mazlila snad hodinu,spíš víc.Tak jsem myslela,jestli s ním nic není.A napadlo m? tohle jako jediný.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-12, 12:42
Amy, spíš bych ?ekla, že mu prost? ?íje kon?í a tak je takovej klidn?jší a mazliv?jší. moc se mi nezdá, že mu ?íje za?ala p?ed 4 týdnama, to jste si toho spíš nevšimli. v?tšina samc? totiž ?íjí už od jara a u mladších samc? se stává, že jejich první ?íje p?íjde už v zim?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-12, 13:03
ŽoFiRo,asi máš možná pravdu,ale ?íjil minulou zimu okolo ledna a v kv?tnu a te?...moc se v t?ch ?íjích nevyznám,to p?iznávám.V?tšinou si toho všimneme tak,že kouše a nechce pustit-hraje si na pitbulla a vylézá mu pindík.Ale je te? 2 dny úplnej lenoch,vypadá zdrav?,nemá ani rýmu,nic,ale nechce si hrát a ikdyž má možnost zlobit spí v koši na prádlo.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-12, 13:09
Amy, ?íji 100% poznáš podle toho, že má v té dob? výrazn? sestouplé kuli?ky, když mu ?íje skon?í, nemá tam zase skoro nic. jinak taky ted m?že t?eba "trucovat" po p?íchodu sami?ky, proto je takový...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-12, 13:24
Tak kuli?ky má obrovský,spíš si myslím,že žárlí,ale p?ijde mi to divný,protože to byl divoch,co um?l jen kousat,skákat a zlobit a te? 2hodiny spí v koši na prádlo.
Od rána m? ani jednou nestiskl zoubkama,prost? mazel.Zato malá b?há jako o život po byt? a leze mu do klece.Ješt? totiž netuší,že odpo?ívat se chodí do prádla.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-12-22, 21:42
máme doma sedmim?sí?ního same?ka a jeden a p?l ro?ní sami?ku. filda nám za?al ?íjit. má všechny "p?íznaky" - zv?tšené varle (má sestoupené jen jedno), tahá zuzanku po byt? a všude jsou slizové cesti?ky. zuzanka samoz?ejm? nechce o pá?ení ani slyšet a na fildu p?i jeho pokusech dost sy?í.
máme mu najít ženskou :-) ? rádi bychom totiž od našich mr?at letos mim?a, ale nevíme, jestli když se filip spá?í s jinou sami?kou budemít potom ješt? chu? na zuzanku až na ní p?ijde ?íje...
co si o tom myslíte? máte n?jakou zkušenost?

krypt+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:54.
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-22, 21:50
každopádn? v první ?ad? b?žte s filipem na veterinu, nesestouplé varle m?že zp?sobit vážné zdravotní problémy.

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-22, 21:57
Pí?alka, s jednokulákem bych v žádnym p?ípad? nekryla, je to d?di?ný. u jeho potomk? - samc? se to projeví p?ímo a u sami?ek se to sice neprojeví, ale budou to p?enášet dál na potomstvo... po dohod? s veteriná?em bych zvážila kastraci, nesestouplé varle je v "nep?irozeném" prost?edí a je tam v?tší riziko vzniku nádoru.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-12-22, 23:02
d?kuju za rady.a myslíte, že kdybych ho dala t?eba ke kastrované sami?ce, že by pak p?estal ?íjit,nebo bude pokra?ovat a pak p?jde ješt? na ja?e na zuzku?
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-22, 23:10
Pí?alko, kastrovaná sami?ka se nebude chtít pá?it, tedy v?tšina sami?ek když není v ?íji, o same?ka nestojí. druhá v?c je, že samce ?íje po spá?ení nep?ejde, to platí u samic, ne u samc?. ?íje samce trvá cca 3/4 roku, n?kdy i dýl. Pokud má ale jen jedno varle, tak bych šla na kastraci. odpadne ti tím to zna?kování, ?íjný zápach, obt?žování Zuzky a p?ípadné její nakrytí až bude v ?íji a v p?ípad? nesestouplého varlete se vyhnete p?ípadným potížím, které by nesestouplé varle mohlo zp?sobit. a pokud jde o kryptorchizmus (má jen jedno varle) tak je to d?di?ný a zví?e by m?lo být vy?azeno z chovu. samce m?žeš dát kastrovat i b?hem ?íje.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 22.12. v 23:13.
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-12-22, 23:22
hmmmmm.tak tos m? moc nepot?šila-nevadí, že tykám? filípek je krásnej zdravej a velkej chlap.moc hezky vybarvenej... škoda.tak najdem zuzce jinýho chlapa :-)
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-22, 23:29
ur?it? nevadí, tu si tykají všichni :o) n?kdy se i stane, že je jen jedno "rychlejší" než druhý a b?hem pár týdn? má sestouplá ob?. nahmatáš ho n?kde v b?íšku bo tak? ur?it?bych se o tom ale poradila s vetem a p?ípadn? p?istoupila ke kastraci, p?eci jen zdraví je p?edn?jší :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-23, 09:33
Pí?alko, Jak má fre?ák sestouplá ty vyrlata? Má jedno úpln? a druhé ani náznakem? Nebo má jedno úpln? a druhé je vid?t jako mali?ké? Varlata nemusí sestupovat soum?rn?, jedno múže d?ív, i u mého fre?áka to tak bylo. Jestli je to druhé menší, múže sestoupit ješt? úpln?. Nechej fre?áka prohlédnout skušenému vetovi co rozumí fretkám. Pokud by varle vúbec z b?išní dutiny nesestoupilo, pak by se to asi ?asem mn?lo ?ešit kastrací...jak už psala Martina.
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-12-23, 17:43
holky filda má jen jedno a druhé ani nenahmatám.ale už jsem ná objednala na 8.1. na veterinu-budem kastrovat.radši to nebudem riskovat. a najdem zuzance jinýho chlapáka až to bude pot?eba.ona už je z n?j úpln? zni?ená, chudinka
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-23, 17:54
Pí?alko, hlavn? dobrého veta na kastraci, pá? když neni varle sestouplé, asi se bude muset otev?ít b?íško. Držím palce.
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-23, 18:19
možná bych p?ed zákrokem nechala ud?lat sono b?íška? tuším tu byly i p?ípady, kdy u same?ka to varle v?bec nebylo, nenašli ho ani po otev?ení.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-23, 18:29
Ano, to co píše Žofiro je moc dobrý post?eh....to sono bych p?ed kastrací ur?it? ud?lala.
Avatar

Re: 3 v 1
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-12-25, 22:15
no mi jsme objednaní do ústí nad labem k panu doktorovi mikulicovi. slyšeli jsme, že je dobrý. a už jsme u n?j nechali ukon?ovat ?íji u zuzanky a p?išlo mi, že ví, o ?em mluví když nám vysv?tloval co a jak.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist