Nemocná Viki, prosím pomozte - nechutenství, zvracení
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-13, 21:56
pot?eboval bych se oporadit co s mou Vikinkou, p?lro?ní sami?kou. Od v?erejška nejí, pokud se poda?í že sní trošku masa tak to vzáp?tí hned vyzvrací, nemá absolutn? chu? k jídlu, odmítá ho. Zapla? pánb? že se ješt? sem tam napije, ale nevím si rady a bojím se o ní. Po?ád jenom spí a odpo?ívá. Nepoda?ilo se mi dnes zastihnou zv?roléka?e, tak se pokusím zítra znova. Prosím nevíte n?kdo ?ím toje, jestli to není n?co vážn?jšího? Zatím d?kuji

trá+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 00:22.

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:04
Mumy, n?co vážn?jšího to opravdu je...Pokud zvrací! Nesn?dla ti n?kde n?co špatnýho? m?že to být jen pokažený žaludek...Každopádn? to chce jet na veterinu a nechat jí vyšet?it.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:42.
Avatar

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:07
Je možné že n?co špatného sn?dla, ale nenapadá m? co. Dostává granule, pravideln? hov?zí maso, n?jakou zeleninu, vitamínové pasty.. Nenapadá m? co se jí stalo. Zítra jedu ur?it? na veterinu, nehodlám ?ekat co se stane. Snažil jsem se ji na nosánek dát trošku medu, ?etl jsem že to není na škodu, ale nevím ?ím ji aspon trošku ulevit

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:10
To m?že být ucpané st?evo ,mohla n?co spolknout. Rozhodn? je pot?eba co nejrychleji veteriná?. Ne až v pond?lí.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:11
MuMy: podle popsaných p?íznak? t?žko ?íct ale rozhodn? to chce co nejd?íve veteriná?e!
P?í?in Vikin?ina stavu m?že být mnoho, z nej?ast?jších tyto: viróza, otrava (pokojové kytky, ?istící prost?edky,...) nebo ucpané st?evo - vše prohlédn?te, zda n?kde kus n??eho neokousala a nesežrala (pelíšky, igelitové tašky, gumové ?i p?nové hra?ky ?i jiné ?ásti hra?ek jako korálková o?í?ka atd.)
Maso te? rozhodn? nedávejte syrové, nejlepší je va?ené ku?ecí prso nadrobno nasekané. Pokud ale zvrací, dopl?ujte po troškách alespo? tekutiny. Krom? vody to m?že být i nesolený vývar z ku?ecího prsa (ne bujón z kostky!) nebo voda s Glukopurem (na 3 dcl 1 lži?ka Glukopuru).
Avatar

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:14
Kontroloval jsem vše, ale ted me napadá malý gumový mí?ek který oždibovala, ten jsem jí ale okamžit? zabavil. Ke kv?tinám a podobným špatnostem nemá p?ístup, na to si dávám pozor, ale ?asto s ní lítám po zahrad? venku, takže je možné že na n?co narazila tam. Vyhledám ihned zv?roléla?e a nechám si odborn? poradit, sám nic nezm?žu

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:30
Snažil jsem se jí dát na nosánek aspo? trošku medu at má aspo? n?jaké živiny, ale už se ani neolízne, když ji položím na zem tak si hned lehne, je bez sily, bez chuti k jidlu. Strašn? bych si ji p?ál pomoct. Doufám že zv?roléka? pom?že

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:37
Ješt? by to mohl být ot?es mozku, jestli spadla n?kde z v?tší výšky. Rozhodn? to chce co nejd?ív veta, tím spíš když se Viky neustále zhoršuje.
Avatar

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-14, 09:49
V?era ve?er o p?l dvanácté jsem ji vezl ke zv?roléka?i, protože už bobulka ani nemohla chodit jak byla vysílená. Prohlídla ji, ud?lala rentgen a napíchalainjekce jako cukr a podobn?. Prej má Viki v b?íšku zán?t a proto odmítá potravu. Nechala si ji tam p?ez noc že jí bude píchat výživné injekce, protože je na tom Viki celkem špatn? a zeslábla bez p?ísunu potravy. Dneska mi má volat jak je na tom a jestli si pro ni budu moct p?ijet. Nejvíc m? na tom mrzí že se jí to stalo z ni?eho nic, ani m? nenapadá z ?eho by mohla takové problémy mít. Snad se jí už ud?lá líp a bude m? zas co nevid?t zlobit. Moc d?kuju všem za rady

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:21
MuMy: U frete?ek jde bohužel všechno vždycky hodn? rychle:( Moc držíme palce a tlapky, a? je Vikince lépe!
Avatar

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-14, 19:48
Volal jsem ráno doktorce s o?ekáváním jestli už je jí líp a budu si pro ni moct p?ijet, ale bohužel mi odpov?d?la, že si ji ješt? bude muset nechat na pozorování, že stále odmítá n?co sníst a prášek by jsme do ní proto doma nedostali. Takže z?stane ješt? na injekce. Má v plánu znova zopakovat rentgen, ale prozatím ?íkala že u ní žádné cizí t?leso neobjevila a vypadá to na zán?t žaludku a st?ev. Snad jediná dobrá zpráva byla ta, že už je jí oproti v?erejšku trošinku líp, ale po?ád žádná sláva:-(

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-14, 20:01
MuMy, tuším ale, že se n?jaké materiály na sonu a RTG poznat nedají - neukáží se tam.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-14, 21:13
ŽoFiRo: doktorka taky ?íkala že to poznat nejde, ale že jestli tam n?co má tak se to zítra ukáže pon?vadž jestli je to ucpané tak se to trosku nafoukne a pozna to. Jen si p?eju a? už je jí zase líp

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-09-15, 10:32
Jestli má ucpané st?evo se dá poznat tím, že jí dají kontrastní látku (pusou) a pak (za n?jakou dobu) ud?lají RTG. Uvid?jí pak, jestli se ten kontrast dostává do celého st?eva nebo z?stává n?kde nad p?ekážkou.
To je docela b?žné, že pokud je podez?ení na ileus (ucpání st?eva) tak se hned d?lá kontrast.
JInak je d?ležité, aby p?išli na to co to je, jinak to nemohou lé?it.
Hlavn? aby ji zavo?novali inf?zema a dávali výživu injek?n?. Taky jsou pot?eba základní odb?ry. Krevní obraz a biochemie. To m?že lecos odhalit. Jinak je na ?ase, aby už na n?co p?išli, když je chudinka tak zesláblá... Držím palce!

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-15, 10:35
Dostává injek?n? výživu, ale nevím co ješt? doktorka provádí. Dneska se mi má zase ozvat jak je na tom Viki a jestli už papaá. M?la dneska v plánu RTG a ješt? n?co, tak jen doufám a? je to už lepší a lepší. D?kuju všem za podporu

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-15, 13:08
Tak jsem volal na veterinu a mluvil s doktorem. ?íkal že je Viki o n?co líp, že už kone?n? sn?dla n?jaké maso a byla i na záchod?, takže si pro ní dneska kone?n? jedu. M?la prý n?jakou gastro cosi a zán?t v b?íšku, že rentgenem opakovan? nic nezjistili, ale zapla?pánb? že už se lepší a m?žu si pro ní jet. Vaše p?sti?ky a tlapi?ky pomohli, d?kuju všem :-)

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-09-15, 13:41
No tak jestli n?co vykakala, tak se ucpání st?eva m?že vylou?it. To je fajn. Tak hlavn?, a? se dá dopo?ádku.
U t?ch fretek je bohužel ?asto pr?b?h nemoci hrozn? rychlý a bez pomoci kon?í špatn?.
Ješt?, že je Viki na veterin?...

Re: Nemocná Viki, prosím pomozte
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-09-15, 18:44
Tak jsem si jí dneska kone?n? p?ivezl dom?. Doktor ?íkal, že jí nemuselo sednout n?jaké jídlo, nebo chytla venku n?jakou infekci, že se to nedá p?esn? zjistit. Je po?ád taková apatická, ale už vyzvídá a je o 200% lepší než v sobotu. Všem d?kujem za podporu a za rady. Viki a Vašek



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist