prosím o pomoc - lymfosarkom
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-10, 23:05
Nejd?íve se moc omlouvám za založení nového vlákna, ale bohužel nemám moc ?asu vyhledávat staré p?ísp?vky.

Cht?la bych tímto poprosit kohokoliv, kdo má s n??ím podobným zkušenost o radu, názor, budu vd??ná za cokoliv.

Dnes jsme se vrátili po dvou týdnech z dovolené, p?ítelova maminka, která nám fre?uldy po tu dobu hlídala, nám sd?lila, že Lumpíno p?estal v pond?lí chodit, baštit, celkov? komunikovat, bohužel i pít a strašn? zhubnul. Pod p?irozením na obou stranách se mu vytvo?ili boule - jedna v?tší, jedna menší, na pohmat spíš m?k?í, napnuté. Mam?a navštívila jakéhosi veteriná?e v Ostrav?-Záb?ehu u garáží, jméno neví, ten jí ?ekl, že je to bu? kýla a Lump do st?edy um?e, nebo je to rakovina a Lump um?e nebo jsou to splašené kulky po špatn? provedené kastraci, ale to bohužel nezjistí, nebo? je Lumpíno tak hubený, že by operaci nutnou pro zjišt?ní d?vodu náhlých boulí a onemocn?ní v?bec, díky narkoze nep?ežil. Lump se od pond?lí trochu vzpamatoval, za?al chodit, dnes lítal dokonce i s Chiqou, líznul si vody, zbaštil papriku...ale boule nezmizely...což samoz?ejm? ani ne?ekám. Snad jsou to známky zlepšování...

Zítra se vydávám na osmou ranní k vetovi, co provád?l kastraci, snad pom?že...

P?edem díky za názor..

lym+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 00:12.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-09-10, 23:35
Peetja: T?žko ?íct, co to m?že být. M?žou to být zdu?elé uzliny z d?vodu n?jaké infekce nebo v horším p?ípad? i lymfosarkom. M?že se jednat i o n?jaké cysty ?i o kdo ví co jiného.
Kýla je divná diagnóza - kde by jí sebral? Nebo Lumpíno v poslední dob? podstoupil n?jakou b?išní operaci?
"Splašené kulky" jsou také pon?kud zvláštní diagnóza. Pokud je Lumpíno po kastraci a m?l p?edtím ob? kulky sestouplé v šourku, není d?vod, aby se mu n?jaké kulky te? "plašily", když mu je vet p?i kastraci vyoperoval.

A nejsou ty bouli?ky trochu níž než pod p?irozením - spíše u kone?níku? Pak by se mohlo jednat o zdu?elé anální pachové (pšoukací) žlázky.

Každopádn? to chce navštívit dobrého veta, který rozumí fretkám! Ideální by bylo VFU v Brn? ale to máte pon?kud z ruky. V Ostrav? si fretka?i chválí MVDr. Rašku
[www.vetmed.cz]

Držím palce a? vet p?ijde na to, co Lumpína trápí a hlavn? a? ho vylé?í! Dej pak v?d?t, jak jste dopadli.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-11, 15:22
Tak máme diagnózu - je to lymfosarkom:(( Lump má 1% na p?ežití:(
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-11, 15:29
Peetja, to je mi hrozn? líto. To se nedá nijak lé?it?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-11, 15:34
je mi to moc líto Peetja. V??ím, že zázraky se d?jí. Posílám pohlazení pro tvého lumpíka.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-11, 16:00
Peetja, to je mi hrozné líto!
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-11, 16:07
Dáda - lé?it se to nedá, je to rakovina, vyskytující se i u lidí - a i u t?ch je šance na vylé?ení mizivá:( Natož u fre?ulí.

D?kuju všem, zkoušíme zatím bojovat, Lumpíno je po operaci - pan doktor nám boule odstranil, nasadil antibiotika, zítra máme p?ijít na injekci.

Lumpík eží zabalený v teplou?ku, dostal napít - a pil!, necháváme ho v klidu. Jak ?íkal vet - ud?lali jsme, co jsme mohli. Te? už záleží jen na jeho bojovnosti. Ve?er se mu pokusíme dát ku?ecí vývar.

Pokud ale uvidíme, že se stav nezlepšuje, trápit ho nenecháme:(
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2008-09-11, 18:18
Peetja. My máme stejný problém - jedná se o holku, 5 let starou, m?la bouli na stehýnku a dv? na ?elistech (zezpoda). Byl doagnostikovaný sarkom, ona ale byla vykrmená, vážila skoro 1.200 gr a tak mi nabídli paní MNDr. Chylíková v Praze chemoterapii - už máme za sebou druho - první byl 5.9, druhá p?ed 10 dny. Boule jsou pry?, Niki ?eká ješt? jedna - 29.9. a pokud budou výsledky stejné jako dosud, m?la by být v po?ádku. Zkus se na to zeptat. Niki to snášela perfektn? - nezvracela, nebyla unavení, v?bec nebylo znát, e n?co takového podstoupila.
Je to hodn? drahé - zatím nás stála kolem 6.000 K?, ale co by ?lov?k neud?lal pro fretku.
Jestli chceš, písni mi na mail, pokd bys cht?la n?jaké podrobnosti. Držím palce.

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-11, 23:28
bea: ahoj, díky moc za info, tv?j mail se mi zobrazuje jako skrytý, prosím napiš na m?j mail (n.petra@quick.cz).

Zkusím zjistit, zda je možné n?co podobné v Ostrav? ?i poblíž.

Lumpíno se probral kolem 16 hod a kadil ?ernozelený tmavý tekutý pr?jem, olízal mi mokrou ruku, trošku se napil i z misky a usnul. Za hodinu se probral a cht?l zase pít, tentokráte sám z misky, zkusili jsme mu dát ku?ecí vývar - pil, zkusili jsme mu dát maso - baštil, dokonce ho zbaštil stejné množství jako obvykle. Po hodin? spánku spo?ádal další maso s vývarem a dokonce i pár granulek (a to si vybíral ty nerozmo?ené, p?kn? tvrdé). Na záchod "chodí" /spíš ho nosíme/ normáln?, na malou i velkou stranu (?erný pr?jem - nevím, co to znamená). Je až absurdní, jak najednou ví, kde je záchod a snaží se tam po p?edních tlapkách, vysílený, doplazit (obvykle mu ned?lá problém vykonávat pot?ebu kdekoliv jinde než na WC;).

Vet ?íkal, že pokud bude baštit, je to jen dob?e a když spo?ádal to maso, m?la jsem pocit, jako bych vyhrála závody...já vím, že to nic neznamená...

Mám strach...že nám um?e...:,(
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-12, 00:05
Ach jo, to je mi moc líto :-( Rak jeden hnusnej :-( Tak snad to klu?ík zvládne. Jinak pokud bys m?la zájem ur?it? zkus v Brn? faklutu a veteriná?e p. Jekla. Je to výborný fret?í doktor, ale i Hauptman a ostatní tam... Kontakt je zde:
MVDr. Vladimír Jekl , Tel: 732 615 647 , jekl@vfu.cz , MVDr Karel Hauptman hauptmank@vfu.cz, Prof. MVDr Zden?k Knotek knotekz@vfu.cz

Klinika chorob pták?, plaz? a drobných savc? FVL VFU Brno. Brno, Palackého 1-3. Tel: 541 561 111.

Po - Pá 8:00  12:00, 13:00  15:00, dále pohotovostní služba na telefonu.
So, Ne, Svátky - pohotovostní služba na telefonu, plus p?ítomnost technika v dopoledních hodinách

Možná bych p?edala kontakt i Vašemu vetovi, že by se s nima mohl poradit spíš on, když je z oboru, než abys ty n?co tlumo?ila...

Budeme držet p?sti, snad to zvládne...Každopádn? to, že má chu? k jídlu je super...Tak a? se zotaví, brou?ek malý :-)


Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 12.09. v 00:07.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-09-12, 01:33
Peetja: ?erný pr?jem je v tomto p?ípad? divný. M?že znamenat krvácení do horní ?ásti trávicího traktu (od žaludku výš) ale pro? by m?l krvácet, to mi nejde do hlavy. Tím spíš, když s chutí baští...
Zeptej se veta, zda mu nedal n?jaký lék, po kterém m?že mít ?ernou stolici.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-12, 11:32
petule vrtule: ježiši d?kuju moc, za info i podporu - zítra p?edám vetovi a prodiskutujeme další lé?bu;)

vendula R: no on je spíš ?erno-zelený, na krev to nevypadalo, dnes jsem se ptala veta a on ?íkal, že pokud m?l p?ed operací n?co ve st?evech delší dobu, je možné, že vlivem lék? se barva zm?ní

Jinak bych cht?la všem moc pod?kovat za podporu, moc to pro nás znamená!

Práv? jsme dorazili od veta, Lump dostal dv? injekce, pro další máme dorazit zítra. Je unavený, ale vypadá líp (klepu na d?evo). Celou noc jsem spala u n?j ve spacáku na zemi, budil se co hodinu, cht?l na záchod - ze za?átku jsem mu musela pomáhat, zadní noži?ky za sebou tahal, po narkóze se ješt? motal bobek, našt?stí si dokázal "?íct". P?ed druhou hodinou ranní se probral, "vysko?il" z p?epravky už i na zadních nožkách a šmároval si to p?ímo do klece za Chiquitkou, p?itulil se a usnul. Nechci to zak?iknout, ale zatím se zdá krom té unavenosti (což je po operaci z?ejm? normální) o malinko lepší, a to že má hlad mi taky p?ipadá jako dobré znamení.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-12, 11:47
Peetja, moc-moc držíme palce, aby to takhle hezky pokra?ovala a Lumpík se uzdravil. Jak psala Vendulka, pokud nádor nebyl zhoubný, šance by mohli být výborné, když se takhle super po operaci zotavuje.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-09-12, 20:18
taky se p?ipojuju k držení pale?k? a posílám lé?ivou pusinku na ?umá?ek:-)

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-12, 21:53
Peetja:
v?bec nemusíš d?kovat...Je to tu i na foru :-) Akorát dost lidí neví, kde to hledat... My rádi pom?žeme, když m?žeme...
Držíme palce

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-09-12, 23:38
Peetja: drzime palce a tlapky! drzte se oba
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-13, 14:44
d?kujeme za podporu a držení tlapek i p?sti?ek! Lumpínovi to z?ejm? pomáhá (klepu na d?evo) - baští, b?há a ?ádí s Chiqou, každé ránko sice zatím dostává antibiotika, ale nev?d?t, co se p?ed pár dny d?lo, ne?ekla bych že máme doma pacienta;)
Snažím se ho krmit co dv? hodiny, takže to pro n?j znamená p?erušování spánku, ale snažím se zrušit tu jeho muší váhu;) Zatím neprotestuje;)
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-13, 15:29
Tak to je vynikající, tak krátko po tak závažné operaci :-)))) Pevn? držíme palce a ?apky!
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-13, 16:05
johana .. taky se divím, stejn? jako vet...;) ale jsem š?astná, ale klidná stále ješt? ne...díky moc
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-14, 20:05
Ahojky, tak jak to dál s frete?kou pokra?uje?

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 14.09. v 20:09.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-15, 00:32
petulevrtule:

ahojky,

zatím klepu na d?evo, pokra?ujeme pozitivn?. Lumpínovo 2hodinové p?erušování spánku kv?li krmení jsme protáhli na 4hodinové, te? už ho necháváme spinkat celou noc a budíme jen p?es den, a? nasbírá síly nejen jídlem, ale i spánkem. Vážili jsme ho, p?ibral, už není jen kost a k?že. Dnes jsme byli na další injekci a bohužel až doma si všimli, že má jeden steh pry? a ranku otev?enou, takže do rána si to snad nerozkouše ?i nerozeškrábe a bude spinkat a ráno tradá na další antibiotikové žihadýlko a op?tovné zašití - snad bez infekce.

Dnes u nás byla Mirim a byla p?ekvapená, jak je Lump živý, nevypadá na "pacienta". Jak jsem psala - jsem š?astná, že baští a chová se normáln?, jako by nic, ale klidná už asi nebudu, kontrolujeme ho po?ád.
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-15, 06:53
Jééé božínku, tak doufám, že ste noc p?ežili v po?ádku a rána se neotev?ela...
Tak snad to bude dál jen a jen dobrá zpráva, díky za info...Budeme dál držet p?sti, a? se z toho dostane...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-15, 08:38
po?ád držíme p?sti a tlapky, tak a? vám to i dál takhle p?kn? jde, teda hlavn? Lumpíkovi:-)
Avatar

Re: prosím o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-09-15, 13:32
Dobré poledne všem a ješt? jednou díky;)

Noc jsme p?ežili, ranka se našt?stí neotev?ela víc, ráno drahý zašel s Lumpínem k vetovi, stehy utáhli, dostali další dávku antibiotik - dokonce sebou Lumpíno prý ani neházel ... už si asi na ty injekce zvyká brou?ek, infekce by se do rány díky antibiotik?m taky dostat nem?la, takže nám nezbývá než doufat;)

Dneska musím Lumpajzníkovi za tu odvahu a bojovnost koupit n?jaký pamlsek - zaslouží si ho;)
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist