Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: buby (IP)
Datum: 2008-09-02, 23:07
Zdravím všechny,
máme dotaz a sháníme lidi?ky se zkušenostma.
K našim dvoum fre?ulkám bychom si rádi po?ídili ješt? pejska, ale rádi bychom Irskýho Vlkodava nebo Bobtaila tak se chceme zeptat zda máte n?kdo zkušenosti p?ímo s t?mito plemeny. Jak se s fre?ulkama snášejí. D?kujeme za jakékoliv info.

s+pes+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 00:58.

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-09-02, 23:28
Ahoj, já sice nemám vlkodava ani bobtaila, ale máme bernského salašnického psa což taky není žádnej drobe?ek( v kohoutku má 70 cm, váha p?es 50 kg) a máme i 2 fretky.S jednou jsou velmi dobrý kamarádi, dokonce spolu i spí a s tou druhou jsou také za dob?e, ale už ne takový kamarádi.Takže my máme zkušenosti jen ty nejlepší:)Ale záleží na povaze psa...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:45.

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Prausová (IP)
Datum: 2008-09-03, 00:48
buby: Máme krom jiné zví?eny i fretuláka a t?i psy,dva slovenské ?uva?e a maltézá?ku a m?žu ?íct, že Fret?ulák skv?le vychází s velkýma ?uva?ema, než s pidi nervní maltézá?kou...Takže bych se toho nebála...=o)

Lenka + zbytek sme?ky =o)

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-09-03, 09:21
My jsme si ke 4 fre?ulím po?ídili št?n? labradora (jsme si naivn? mysleli, že labrador je hodné klidné stvo?ení - dosp?lý labrador možná, št?n? fak neni :-)) a vycházej spolu OK... Lakyna (labradorka) je strašn? ráda honí, oni rádi utíkaj... S hol?i?kama ani tak ne, ale s klou?kama se vážn? vyblbne... Samík p?ijde vždycky upln? mokrej, ptže je od Laky ožužlanej :-) Lakyna ho taky ráda zasedává (a to má už p?es 26 kg), ale všechno n?žn?, jak to zasedávání, tak to okusování... Prost? vycházej spolu OK...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-09-03, 12:03
Ahoj Buby,
já mám irského vlkodava a m?žu ?íct, že se snášejí výborn?. Já to m?la obrácen? - k p?tileté fence jsem si po?ídila fretky. Protože moje fretky psy žerou, nepouštím je doma k sob?. Já mám psici u rodi?? na zahrad? a jezdím za ní a fre?ulky u sebe v byt?. Ur?it? je dobrý zvykat tvé fre?ule na psy, aby pak z novýho ?lena rodiny nebyli vyplašené. Na procházkách se ale respektují a ona si od nich nechává okousávat nohy, p?ípadn? od nich odejde, ale nejeví známky, že by je cht?la sežrat i p?es to, že je to chronickej lovec ko?ek. Jak vidí ko?ku, tak zapomene i jak se jmenuje... Pustit je ale k sob? tady v byt? (ob?as jí tu mám), tak mi jí fretky sežerou. Hájí si sv?j byt jak p?ed ní, tak p?ed cizími psy. Ale vlkodav je zví?e velmi inteligentní, rychle chápe a ješt? rychleji se u?í.
Klidn? piš jakýkoliv dotazy, ráda poradím i co se tý?e vlkodava :o)

Avatar

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: buby (IP)
Datum: 2008-09-05, 17:44
Vlkouš i fretka jsou nádherný. Využijeme nabídky a máme pár dotaz?:
- Nejd?ív bychom se cht?li zeptat z jaké chovné stanice vlkouše máš, p?ípadn? zda m?žeš n?jakou doporu?it.
- Myslíš že je šance sehnat vlkouše i bez PP, protože na výstavy chodit ur?it? nebudeme, ale inzeráty jsme zatím vid?li jen s PP.
- Mohli bychom se n?kdy ?asem domluvit, že bychom vzali fretky a zkusili s nimi o?uchat vlkouše? :-D
- Ješt? nemají žádnou vážn?jší zkušenost se psi krom? jedné toy pudlice. :-)
- Taky jsme marn? hledali kolik toho vlkouš sní, protože bychom rádi krmili proplanem, tak jsme si zkoušeli p?epo?ítat. No zkrátka jesli budeme jíst jenom chleba, nebo si ho ob?as i namažeme :-D .

Tak to je zatím asi všechno, díky za info. I všem ostatním. ;-)

Re: Fretky a velký pesani
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-09-06, 02:48
Buby, to je jasný, že se m?žeš ptát na vše..

- mojí psici mám z chst. St?íbrný potok, paní je z Brandova za Chomutovem. Napiš odkud jsi a zda by ses cht?la zabývat výstavami (což píšeš že ne), výcvikem ?i coursingem, a já ti mohu doporu?it chovatelskou stanici blízko vás, ?i pracovn? vedené rodi?e... Mojí psici už mám sedm let a tak se v tom celkem orientuju, ale ne?íkám že se v?nuju jen tomuto..

- šance sehnat IW bez pp je relativn? nízká, i já shán?la bez pp, ale pokud m?žu ?íct, nepo?izujte si ho! Takto chová nap?. p. Polonyová (Nováková Regina, nevím pod jakým jménem vystupuje momentáln?, je od n?kud z moravy, Prost?jov myslím) nebo t?eba p. Záme?ník, ale ti mají psi na dvo?e, spoustu ras a k?íží se jim to mezi nima a pak je udávají jako ?istokrevná bez pp. No a když pejsek vyroste, tak se majitelé diví, že mají k?ížence barzoje nebo dogy.. Pokud nechceš dávat za št?n? 20 tis., což je normální cena št?n?te, lze sehnat t?eba št?n? s podkusem ?i jinou vadou vy?azující z chovu za 3-8 tisíc.

- ur?it? se domluvit m?žeme, ale te? mám psici po operaci nádoru na mlé?né žláze a lé?í se doma. Cht?la bych jí nechat alespo? m?síc klid..

- spot?eba granulí je relativní pojem. záleží na zna?ce granulí, zda fenka hárá, jaké je ro?ní období... m? když hárá, pár dní nežere.. mám jí na zahrad? v boud? a tak v zim? je spot?eba granulí celkem vysoká - cca 20kg na t?i týdny, v lét? až na dva m?síce. taky není dobré si ?íct "cht?li bysme krmit..", op?t musíš zkusit, co psíkovi sedne.. já si taky myslela, jak budu krmit eucanubou, ale zes*ala se mi po ní jak šakal. hills do huby nevezme a podobn?. já krmím happy dog, je to prémiový n?mcký krmivo, pytel 20kg stojí cca 1000,- a nem?žu si st?žovat..

snad jsem odpov?d?la na vše, klidn? písni ješt? dotazy sem nebo sz ;-)
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist