Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2004-11-25, 13:03
Ahoj, strašn? moc jsem cht?la sami?ku a tak mám same?ka:) Je strašn? roztomilej, hodnej i když prožívá pubertu. Ješt? bydlím u rodi?? a to je ten problém strašn? jim smrdí... Mohla bych ho tak v lednu necht kastrovat? Jak mc to zmírní pach, kterej m? v?bec nevadí ale rodi?e.... Myslíte že by to mohlo pomoct? Nebo co mám d?lat, aby m? rodi?e nevyhodily?

z+smrdí+kast+on+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:57.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-25, 13:19
Zalezi jestli je ted v riji - pokud jo tak to kastrace vyresi.. Ale pokud jim smrdi pach kozichu a ty fretky (kazdy zvire ma svou vuni) tak to asi ne.. Zalezi pokud znackuje a to to smri, tak s tim se neco delat da..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:37.
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2004-11-25, 13:35
Jo, práv? te? zna?kuje.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: pet (IP)
Datum: 2004-11-25, 13:48
taky jsem musela nechat vykastrovat fritaka, protoze rodicum "smrdel" ale ted je to naprosto v pohode, vubec nesmrdi (i kdyz ja tvrdim ze nikdy ani nesmrdel) takze rodice uz jenom jednou za cas reknou, "mela by sis vyvetrat" a tim to hasne
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2004-11-25, 13:59
M? práv? taky nep?ijde, že tak smrdí jak ?íkají všichni. Já mám práv? v pokoji ségru......
P?ítelovi tak nesmrdí.. to sem ráda že to fakt pmom?že. M?žu necht kastrovat tak asi v 7-8 m?síci? V knížkách je ta doba kastrace totiž r?zná..:)

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-25, 14:06
No v nejvyšší nouzi m?žeš, ale ?ím starší, tím lepší. Ale v extrému to už jde. Ve vyšším v?ku už je zase možné, že si zna?kování zafixuje ne jako ?íji, ale jako zlozvyk, kterého se potom nebude chtít zbavit - je to jako u kocour?. Ale tak kolem toho roku by to bylo ideální. Pokud t? ale budou rodi?e vyhazovat z domu, potom ho m?žeš na kastraci vzít d?ív. Náš Pepa byl kastrovanej v 9 m?sících, a je v pohod?. P?estal smrd?t, a hlavn? jsme od n?j m?li všechno po??rané. Vzhledem k tomu, že taky nepat?í k ob?ím tcho??m, vysko?il bez problém? na postel,nebo na k?eslo, a z t?ch potah? se pach mo?i špatn? dostával dol?. P?eju hodn? št?stí.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: pet (IP)
Datum: 2004-11-25, 14:09
mam ten pocit, ze jsem ho take v tom veku nechala kastrovat, ale byl ze zverimexu, kde mi tvrdili ze ma 5 mesicu, takze nemuzu s urcitosti rict, jestli to bylo 7-8 mesici
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-25, 18:59
To Hanka - dozvedela sem se ze to neni zas tak pravda.. Znam kohosi kdo ma fretaka pred riji a super - vyrostl z nej krasnej macek - zadna problemy - byl kastrovan v pul roce a nebyl tam problem toho ze po kastraci zhubnul ;o)
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-26, 08:05
No vždy? ?íkám, že to jde. Ono nejde o to, že by nem?l vyr?st. To jo, ale obecn? má být zví?e p?i kastraci t?lesn? i duševn? dosp?lé, což v p?l roce není - vidím to na Holbíkovi - minulou sobotu mu bylo p?l roku a ješt? se do ?íje nedostal, ani nedospívá (varlátka má ješt? schovaná). Myslím, že tím, že je trvale venku, za?ne dospívat až na ja?e a bude tedy dobré p?ijít do ?íje. Má prost? p?írodn?jší odchov.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: pet (IP)
Datum: 2004-11-26, 10:38
a neni to spise pro to zvire vice trauma, kdyz prijde do rije a pak se necha vykastrovat nez kdyz do rije vubec neprijde?
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-26, 10:45
U fretek nevím, ale nechali jsme hodn? brzy vykastrovat kocoura. Není malý, ale chová se ješt? ve svých 5 letech jako malý ko??. V porovnání s kocourem, kterýho jsme nechali kastrovat až jako dvouletýho, je to takovej ?un?a. Ten druhej je takovej rozvážnej a nad v?cí. Navíc je pot?eba skontrolovat, jestli je už t?lesn? dostate?n? vyvinutej.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-26, 12:31
Hani, to je asi spíš klad než zápor, že se chová jako kot?, ne? Aspo? já bych u naší ko?ky uvítala, kdyby z?stala po?ád takovýmhle kot?tem...

Nebo je v tom n?co jiného?

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-26, 12:45
Jani, no ono to není nic extra, když ti ze sk?ín? sko?í na hlavu 5 let starý a hlavn? 6,5 kg t?žký ko?átko. Nebo není zrovna p?íjemný, když ti tenhle drobe?ek ožužlává ruku. Navíc mi p?ipadne takový nevyrovnaný, lekavý, divoký. Není to ten kocour s bohorovným klidem a nadhledem nad situací.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-26, 12:50
Jo ja myslim to ze vidis na fretakovi ze na nej rije prijde = ze to zkousi na jiny.. tudiz je vlastne dost vyspelej.. Nemyslim to jako je mu pul roku sup na kastraci.. Kazda fretka dospiva podle me taky trochu jinak..
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-26, 17:13
To JanaG Je v tom i n?co jiného. Takový nevivinutý zví?e je tak trochu hloupé. Zní to blb?, ale je to tak. Moje babi?ka nechala kastrovat št?n?, taky n?kdy p?ed p?l rokem a ten pes je sice hodný, ale je tupý. Myslím, že by o tuposti mohla vypráv?t Markéta dost se svou ko?kou Paštikou. Ta to asi nemá z kastrace. Ale ten babi??in pes... Je to na tom zví?eti prost? znát. Ten pes už má asi 8 let, možná i 9, ale po?ád je od mali?ka urážlivej. nechá si líbit když na n?j sko?í jiný pes a chce ho jakoby nakrýt. prost? tohle nechápe. Neumí zna?kovat, ??rá jako fena. A? je to pes. prost? se to nenau?il.
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-11-26, 17:22
Hmmm to je zajímavý. Budu tohle zanedlouho ?ešit taky. Jak ale poznat že kluk dtstate?n? vyvinutej? Bojím se až p?ijde do ?íje, neb to u nás doma vypadá že p?jdeme z domu všici t?i (aby to Freyuli nebylo líto). Zárove? si ale ?íkám, že ?ím pozd?jc tím líp (myslím tak kolem toho roku). Kdy tedy asi v pr?meru p?ichází samci do ?íje?V kolika m?sících asi tak?

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-29, 15:38
Díky za názory, ur?it? s naší ko?kou Betkou po?kám do dosp?losti. Jen doufám, že nás soused?v kocour nep?edb?hne.....

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-11-29, 15:44
To Jordi: Statisticky je urcite procento psu, kteri curaji jako feny a naopak (bez ohledu na kastraci)...Tvrdi se (etologove, co to resili), ze je mozne, ze to submisivni jedinec "odkouka" od sefa smecky.. Nevim. Nikdy jsem se tim nezabyvala. Ale onehda k nam prisel NO, asi devitilety, chovny pes, ktery ovsem cely zivot nezveda nozicku. Majitele rikaji, ze se mu asi nechce, ze je liny...Po doktorce chteli, aby to resila. Ta se jich ptala: "A omezuje vas to nejak, ze nezveda nohu?" Pry ne, jen vypada smesne. "Tak nereste."

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-29, 15:48
I to je možný. :o) Jsou feny, co nohu zvedají, ale jinak než psi. Známý m?l dobrmana a aby mu zvedal nohu tak jak má, tak mu n?jakou dobu pomáhal. No asi to zabralo. Ale je fakt, že ten pes od babi?ky je nevyrovnaný. je to prost? jiný pes.
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Majka (IP)
Datum: 2004-11-29, 21:07
Abych pravdu ?ekla,docela ?ekám, až odpovíte Radce...mám stejný dotaz..jinak te? jsou "kluci" venku...tak mám chvíli klid..uffffffff:))

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Majka (IP)
Datum: 2004-11-29, 21:46
Tak už jsou doma...:(pro? on ty procházky tak nenávidí!!!?(fre?ák) a abych vid?la,jaké p?íko?í mu bylo provedeno,tak se mi p?ed o?ima vy??ral na koberec....tralala...jsem klidná..%/[/img]

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-30, 10:17
No náš Shrekoun asi p?ed 3 týdny už trošku zna?koval (nar. v p?lce kv?tna), ale te? zase p?estal, dokonce má zase suché b?íško. Tak nevím, jestli už v ?íji byl nebo ne, u nich ve fretkárn? je dost chladno, tak to má možná trošku opožd?né. Myslím, že ?íje u same?k? nastává n?kdy kolem p?l až 1 roku.
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2004-11-30, 17:06
ja osobne mam kastrovanyho matyska a tolik nesmrdi ale porad trosku jo, tak mu nech vyndat zlazky sice dorostou ale daj sae porad vyndavat.[img][/img]

Přílohy: DSCI0010.JPG (36kB)  
Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-11-30, 17:19
To Terazka: coi je to za nezmysel, ze sa zlazky daju stale vyberat?
Po 1. je to tresne a po 2. co uz raz vybrali, spat nenarastie. Toto mi skor pripada ako cistenie pachovych zliaz. Aj tak, tie na tchoraci pach nemaju ziadny dopad.
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-30, 18:45
To Terezka - promin, ale to co pises je blbost.. Nebo to pises hodne blbe - to cos tim chtela rict..
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Z (IP)
Datum: 2004-12-04, 20:57
M?žu nechat ud?lat kastraci a odejmutí pach. žlázek zaráz? Veteriná?ka mi ?ekla že jo, že prý kastrace není pro n?j náro?ná, pach. žlázky že jsou trochu naro?n?jší, ale prý to v pohod? zvládne......??? Te? dostal vakcínu na psinku za t?i týdny mu chce dát další na psinku a i na vzteklinu to taky m?že být zaráz?? Moc se mi to nezdá...

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-12-04, 21:04
To Lenka Z: pachové žlázky už se nesmí operovat, zakazuje to zákon. Pokud vím, tak i v dob?, kdy se mohli odoperovat, se nedoporu?ovalo spojit to s kastrací...
Co se týká o?kování, Šupi dostal nejd?íve taky jen o?kování proti psince, poté (cca 3 týdny) psinku spojenou se vzteklinou.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-04, 21:35
To Lenka Z: Od brezna letosniho roku se operovat zlazky nesmi, pouze ze zdravotnich duvodu (treba pes,kteremu se plni tolik,ze dochazi (nebo majitele doma sami) kazdy tyden na vyprazdneni - casto jsou takovehle zlazy nachylnejsi na infekci,takze zacinaji hnisat, ucpavaji se...). Ad kastrace + zlazky (ciste hypoteticky) = vetsi pravdepodobnost komplikaci (zeptej se tusim Markety, jak skakali okolo tchore po takovem zakroku).
Ad ockovani, Iveta ma pravdu, takhle se to normalne dela - hlavne to pak usnadni praci pri dalsim ockovani, nemusis chodit 2x rocne na preockovani, vezme se to pri jednom.

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-05, 01:10
Ehe, není to náhodou otázka vy??ená po shlédnutí milých blud? v Radách ptáka votvíráka, teda Loskutáka ;o) Tak a je totady. Vidíte, co to d?lá, když pustí do televize neználka?
Avatar

Re: pom?že kastrace?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-05, 09:41
No, me tak jenom napada - myslim, ze tchoreci pachove zlazy a psi analni zlazy (resp. paranalni) je jedno a totez. Casto se stane, ze pes v stresove situaci tyhle zlazky "pusti" -¨puch strasny, trva i po umyti. To same tchori zlazy - taky po nich trochu smrdi hovinka, kdyz tchore neco vystresuje, pusti smrad...Ale nikdy nikoho (nebo velmi omezene mnozstvi majitelu) nenapadlo, ze necha vyoperovat analni zlazky psovi jen proto, ze kdyz je ve stresu tak smrdi.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist