Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Slavka (IP)
Datum: 2004-11-25, 10:31
Ahojte. Mam mojho Fredyho asi 6 tyz.A presne 6 tyz. sme sa uz nevyspali. Ako padne noc a ideme spat, tak zacne radit. Uz sme si kupili aj poschodovu postel, aby sa ku nam nedostal. No proste beha, skrabe, ruca co sa da, buchoce,... Ked ho na noc zavrieme do klietky tak je to este horsie. Skriabe na mreze, zacne sa hadzat do dvierok a besnie tam . Bojim sa aby si neublizil. Cez den je tiez dost aktivny. mimochodok pravidelne aspon 2 krat denne sa vykadi kam nema, aj ked ho strezim. Je to proste divoch.
Prosim poradte ako sa mam vyspat. Manzel je uz pekne nas..., lebo vstava skoro do prace a vobec nespi. Byvame v garzonke, tak odlozit ho do inej izby nepojde.

zlo+rámus+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 01:44.

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-25, 10:36
Zkoušeli jste po?ádn? ho utahat vycházkama a hraním p?es den a na noc mu dát do klece misku se žrádlem, aby se p?ípadn? zabavil k?oupáním granulí? (a?koliv to taky není moc p?íjemné).
Jinak asi budete muset vy?kat, až trošku zestárne, pak se ur?it? sklidní.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:38.

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-11-25, 11:27
No náš Bobo mal takéto obdobie, ke? prišiel do ruje. Neustále ma v noci budil (podotýkam, že len m?a, manžela vôbec) tým, že ma stále kúsal do nôh a škrabkal ma a chcel sa hra?. Ke? som ho zavrela do kuchyne (vhcod som predelila takou vysokou dostkou - nemáme dvere) tak na ?u neustále škrabal, potom sa pustil aj do koberca a jednoducho sa pri tom tiež nedalo spa?. Misku mal plnú, nezaujímala ho, len si vyžadoval moju pozornos?. Trvalo mu tom asi tak mesiac. Potom ho to prešlo. Teraz je absolútne k?udný, spinká celú noc, vôbec ma nebudí, iba si ku mne ob?as vlezie v noci pod perinu, schúli a mi k nohám do klbka a zhorieva mi ich. To mi asi teraz vynahradzuje to hryzenie.
Myslím, že by možno fakt pomohli dlhé prechádzky a poriadne Fredyho unavi? hrou. Ak to nezaberie, tak sná? naozaj len vydrža?, kým trošku podrastie a dospeje. Môžem ?a ubezpe?i?, že vám to potom 100% vynahradí.
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-11-25, 11:50
Souhlasím s Janou G. - snažit se ho utahat. Jinak m? naopak k?oupání granulí krásn? uspává :o)

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2004-11-25, 11:59
Ano, ano. Unavit. To na n? platí. Chchullaina jsem utahali v ned?li na srazu ( resp. se utahal sám :-) ) a doma pak dal pokoj...

Šárka: a k?oupe ti je u hlavy? M? jo ( máme klec vedle postele, jinam se nevešla ). Zabít ho je málo, ale alespo? žere! :-))
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2004-11-25, 12:08
To je asi to jediny, co s certikama jde delat. Nelinka ted byla nachlazena a krasne spinkala ve dne v noci, hec:))
Uz je ale zdrava, tak mame po odpocinku a musime zase unavovat....

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2004-11-25, 12:10
Tak u nás má tcho? sv?j pokoj, nedovedu si p?edstavit mít ho v ložnici na noc....zrovna dneska si usmyslel, že se bude vstávat v p?l ?tvrté ráno a mlátil se záchodem tak, že jsem ho slyšela až do ložnice......pacholek....Takže Slávko, up?ímnou soustrast.....to v??ím, že je manžel nasr..... u nás sta?í, když mi tcho? zdrhne do p?ízemí, to je ?ev...:-)))

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-11-25, 14:34
V tomto p?ípad? souhlasím s naprostým utaháním fretky...jiná po?ádná rada asi nebude.

Přílohy: bety_detail.jpg (70kB)  
Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2004-11-25, 14:41
1/2 hystepsu na noc ? :-)))

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-25, 15:02
Komu? :-)))

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: pet (IP)
Datum: 2004-11-25, 15:35
vsem trem :o)

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-11-25, 15:38
Všem o:))
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-11-25, 17:25
Mirek - bydlíme v 1+kk - a v kuchyni nejsou - tak hádej :o)))

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-25, 17:53
Ja mam taky rada chroupani granulek.. Ale stejne sem rada kdyz nejsou potvory se mnou v pokoji a k hlave bych je urctite nedavala (to bych se otocila v posteli ;o) )
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Slavka (IP)
Datum: 2004-11-25, 18:43
Tak som zobrala dnes Frediacika vonku v domneni, ze ho ustvem a bude spinkat celu noc. Polozila som ho na travicku a on ako primrznuty sa odmietal pohnut. Ani maskrta nepomohla. Ked sa konecne po pol hodine pohol, vliezol tam do nejakeho krovia a nemohla som ho dostat von. Predierala som sa konarmi asi hodinu. Totalne na mna kaslal. Potom som ho uz ani nepocula sustat. Bolo mi do placu. Uz som si predstavovala ako budem lepit plagaty PROSIM POMOZTE? STRATILA SA FRETKA. Nastastie som sa predrala do stredu toho krovia a on si tam sedkal a kukal na mna. Keby sa vedel smiat, tak by mal usmev okolo celej hlavy. Tak som cela doskriabana a spinava konecne dosla domov a som uplne ustvana :o(. A Fredy? Ten si tu beha ako vzdy. To bude zas noc.

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-25, 19:01
Tos ho nemela na ksirach!?! Jinak mi prijde divny, jak by se to mohlo stat..
Asi by bylo dobry kdyby mel druhou fretku (bud venku, nebo i doma) na hrani aby se zabavil - a nenudil se..
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-25, 19:12
M? se odepl tcho? i když byl na kšírách, pokud lezl do k?oví. A to n?kolikrát, takže ani na kšírách není bezpe?né, poušt?t ho do k?oví. On tam chce? Má sm?lu, já se nehodlám prodírat k?á?ím. Jen jsem cht?la ?íct, že ani kšíry a vodítko s karabinou není jistota. Snad kdyby to nebylo odepínací. Rad?ji je do k?ák? nepoušt?t. Ony ty potvory se um?jí bezvadn? zamotat tak, že ani nejdou odmotat a klí?o pí?o se odepnou sami pomocí v?tvi?ek. Ono se to tam n?jak zašprajcne za ten zobá?ek na otvírání a je to. Proto jsem vymýšlela stále nové možnosti upínání tcho??. Zatím nic moc :o/ Pro n?jaký ten ?as to vy?ešily kroužky ale jak dlouho to bude jistý nevím, a tak je od k?ovin táhnu.
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-11-25, 19:39
Slavka - já jsem m?la první dva roky Vendelína normáln? ve svém pokoji (byt 1+1), takže jem sa ním prožila i pubertální noci. Vím, o ?em mluvíš. Já si zvykla pom?rn? rychle (lze si vybrat mezi mlácením v kleci nebo ohlodáváním lidských noži?ek pod pe?inou), takže m? tcho? p?estal otravovat a spal mi v povlaku pe?iny. M?j p?ítel to vy?ešil špunty do uší, které si dovedn? stá?el z toale?áku :o)
Dnes už ho neprobudí ani t?esk skla z tcho?ecího pokoje (Vendelín má nyní sv?j vlastní pokoj, ale dve?e máme hned u hlavy pstelí, takže když shodí sklenici, je to, jako když ti ji upustí na hlavu :o)))

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-25, 19:48
Jordi to je jednoduchy - kvalitni voditko - hlavne presku.. Me se to stalo u Pitryse mel jedno provizorni.. Ale jinak ti doporucuju karabinku se sroubovanim.. - Takovou..
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-25, 21:58
Taky jsem zkusila takovu karabinku, ale zase se mi zdá, že a? je odleh?ená, stále je p?íliš velká.
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-25, 22:40
[img]karabiny.jpg[/img]
Tak:
1) Jako první jsem zkoušela takové ty oby?ejné karabiny, ale napadlo mne, že by ty šroubovací mohly být lepší. Ale malé a šroubovací jsem nikde nesehnala. Zkusila jsem tedy ty nejmenší, které jsem objevila. I když byly odleh?ené, zdálo se mi, že když na nich byla Medulka, tak se vykrucuje na tu stranu, kde byla karabinka, takže jsem usoudila, že asi není zase tak lehounká, jak se na dlani zdá. U t?ch prvních se m? zdálo, že na dvou karabinách je tento záv?s dlouhý a co kdyby na to šlápla a zaplantal se do toho.

2 a 3) Tak jsem si ?ekla, že by mohlo posta?it když ten kroužek nebude tak tenounký, aby se vyvlékl, ješt? aniž by karabina byla otev?ená do ko?án. Ale plný kroužek je zase t?žký, a tak jsem to vy?ešila prozatím tak, že:
2) Medulka má normální kroužky
a
3) Frodo ten plný , protože je v?tší a siln?jší, tak mu ani nevadí.

Z t?ch dvou karabinek mám takto vytvo?enou rozdvojku, neboli spojku dvou samostatných vodítek.
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-25, 22:58
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-11-26, 09:04
Tady je to jako na školení o bezpe?nosti práce :-)

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-26, 09:58
karabiny: mám tu plnej pytel vy?azenejch karabin z horotechniky - síla v tahu 15kN (na to lze pov?sit osobní auto, to je 1.5 tuny), ale jsou trochu velký ... Tak je nenabízím. Jinak kroužky plné a t?žké, cot?eba zkusit takové ty silonové od záclon nebo ?eho, to je kruh z um?lé hmoty, sílou je odolný ur?it?, jen nejde otevírat, je celý uzav?ený a musel by se do postroje všít. Pak k n?mu tu karabinu, dokonce by šel troši?ku zten?it jen v jednom míst? obvodu a by muselo platit naráz: karabina rozev?ená naplno, kroužek pooto?ený zten?eninou do ní ... K tomu ojde málokdy, tcho? by byl jišt?n d?mysln? ..

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Slavka (IP)
Datum: 2004-11-26, 09:58
Dakujem za rady. Urcite to skusim skonstruovat. Netuzim zas ho hladat po keroch. :o) Dnes cestujeme domov na Slovensko. Fredy ma cestu v aute moc rad, je to prenho ako sedativa. Celu 6 hod. cestu prespi. :-)

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Slavka (IP)
Datum: 2004-11-26, 10:02
JEEEEEEJ. Ako sa da vlozit fotka k textu?

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-11-26, 13:40
Klubový postrojek, zna?kové vodítko s dostate?nou karabinkou a stejn? se tch??e na chalup? zamotalo pod hromadu d?eva a vyvlíklo se.Dcera držela vodítko a tcho? capkal po zahrad?. Ale v tuto chvíli to možná bylo docela dob?e, protože vodítko s postrojkem je tam zamotané dosud - cca p?l roku.Nejde vymotat ani náhodou, prost? se tam n?kde zaseklo. Kdyby tam z?stal i freták museli bychom celou hromadu d?eva p?erovnat, to by jsme tam byli taky ješt? dneska o:)).
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-26, 14:25
Slavka kliknes na "obrazek" nad textovym polem - vlozis adresu obrazku - a zas kliknes - a posles..

Jinak ja mam ty normal na voditku a pohoda.. Jinak Pavle na psa sem mela karabinu co mela utahnout 2 tuny mno a pejsek tutinek mi ji roztahl..
Avatar

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-26, 14:37
Yasmin: no jo, ona na ty 2 tuny ale musí bejt úpln? zašroubovaná, jinak má jen 0.6 nebo kolik. Mám ti na sraz tedy vzít další, máme je z postroj? vy?azený ale nezlikvidovaný, jsou vy?azený jen ?asov?, funk?n? stále 100%. Lidi už na nich ale nevisí. Jsou z duralu, ty se spíš p?elomí, ty moc natahovat nejdou ... Hezkej pejsek, n?jakej menší domácí, co - to si ale musela hodn? pevn? pejska držet, dy? máš 50kilo i s osmi fretkama na b?iše, takovejch by karabina musela zvládnout celej autobus a musela by furt perfektn? držet ... Nebo se pejsek n?kde zaklínil?

Re: noc je strasna!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-26, 16:02
Jo byl to staford - byl - tudiz karabiny neni jiz potreba.. Diky..
On se rozebehl za pritelem (v te dobe) a tak sem radeje pustila voditko, jenze jak bezel tak se zaseklo o kolo stojiciho auta a pejsek v rozebehu udelal salto a vyvlikl se z obojku a bezel dal.. To voditko sem pacila pekne dlouho - karabina byla ne srot..
Jinak psa sem urdzela v klidu, ale musela sem to cekat.. Ale to s clovekem trhne i jezevcik kdyz to neceka.. Ja udrzim i rotvajlera (mela sem prerostly hovadko ;o))
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist